FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
zoki208
lingua
lingua

Broj postova : 372
Datum registracije : 16.12.2010

TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty16.08.13 0:16

Farbana koza??? Da nije mozda ovo sto kod nas kozari zovu "blank" npr koza 2,5mm sa jedne strane tvornicki ofarbana, kao da je neki lak u pitanju. Imam takve koze doma, nije bas nesto, profilirat se moze ali stambiljat bas i ne. Mozes ju udarat stambiljom, ali desavat ce ti se ono o cem si pricao par postova iznad. Dolazi do pucanja krajeva.
[Vrh] Go down
http://www.zl-knives.com
zlatko1
spikač
spikač
zlatko1

Male
Broj postova : 830
Godine : 37
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty16.08.13 0:25

Ma izgleda tako nesto.Kao neki us..ani lak.Poludeo sam.Ma pecati ne idu uopste.Kao ni oblikovanje.Kruta ko drvo.Jeb..la ih koza.Neverovatno sta sve meni nece da se desi.Dok drugi kupiju i piju rakiju,ja moram prvo sljive da kupim.TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 166116 
[Vrh] Go down
zoki208
lingua
lingua

Male
Broj postova : 372
Godine : 36
Datum registracije : 16.12.2010

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty16.08.13 0:31

Moras naci biljno stavljenu kozu. Ova sto imas je odlicno zasticena ali nije za ono sto nama treba
[Vrh] Go down
http://www.zl-knives.com
zlatko1
spikač
spikač
zlatko1

Male
Broj postova : 830
Godine : 37
Datum registracije : 28.10.2010

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty16.08.13 0:41

Znaci,samo biljno stavljena koza?Nista vise.Bez,farbi ikakvih,ili kakvih drugih zastita.
[Vrh] Go down
Lupus3395
tipko
tipko
Lupus3395

Male
Broj postova : 73
Godine : 20
Datum registracije : 26.08.2013

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty23.11.13 3:24

Svaka cast !
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua
Keltan

Male
Broj postova : 288
Godine : 57
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty23.11.13 14:15

DoomsdayST je napisao/la:
Eto, izgleda da kolega Ivo i ja patimo od istog problema, dvi live ruke, a dešnjaci... TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 747986

Meni je teorija više nego jasna, ali bojim se da bi u praksi pogubija i živce i pokoji prst pri izradi noža i futrole... TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 478256

Umetak je dobro objašnjen, služi da zaštiti od oštrice konac kojim je šivana futrola...

Ne vidim zašto bi ga trebalo presavijat, kako je to logično...?  TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 30210
Danas sam nabavio odlicnu kozu za futrolu ,onu od JNA-a oficerske tasne  ..  pa cu pokusati da napravim .Ova tema bice mi vodic .Nego buni me jedna stvar  , umetak jeste da stiti konac od ostrice  . . ALI sta stiti ostricu od umetka ?? Koza je , ja na kozu dvaput provucem ostricu i ponovo brije ?? Mislim ,kada sam u ribolov idem na nekoliko nocevanja  i noz mi cesto treba ,cesto znaci bar 50-tak puta na dan ..izvuci - vrati   nazad  i tako danju nocu  . . Pitam se nece li taj umetak zatupiti pomalo ostricu ? Ako da  , sta bi drugo doslo u obzir , neki meksi klizaviji neabrazivan materijal ? Pozz !

PS . pitam se nije li dobra ideja iznutra u futroli sasiti i neki tanak nepromocivi materijal ? Posebno za karbonske nozeve kada se radi ?.
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač
siga

Male
Broj postova : 816
Godine : 40
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty14.02.14 0:12

Ovo mi se čini kao dobra tema za postaviti pitanje:
što bi od koža ponuđenih na našem tržištu bila "halftanned leather", poluštavljena? (a polu nije?)

Dotični gosn Martin se u nju kune majkom:

http://www.martinsheaths.com/halftanned.php

futrole su mu žešće, kao što se vidi iz linka.
bio bih zahvalan na odgovoru ako netko ima ikakvu ideju.

Siga
[Vrh] Go down
roby71
bomber
bomber
roby71

Male
Broj postova : 137
Godine : 48
Datum registracije : 12.04.2012

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty18.08.17 22:09

zašto nemam slike?
[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua
laredo

Male
Broj postova : 301
Godine : 45
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty19.08.17 14:31

Nitko ih nema tj. ne vidi, na žalost. Opće prisutan problem i na ovom i na drugim forumima, pogotovo u starijim temama. Razlog su servisi za upload/hosting fotografija koji su ili ugašeni ili su počeli naplaćivati "držanje" fotki. A ponekad su i sami članovi foruma brisali svoje fotke...
Trenutno najbolji hosting servisi su imgur.com i postimages.org.

Svaka čast cutlassu na ovom tutorialu, zaista je šteta što nema slika.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES   TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES - Page 3 Empty

[Vrh] Go down

TUTORIAL: izrada futrole by BUDAK KNIVES
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3