FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

+31
maxina
DoomsdayST
Bobo
kengur32
Mornar
Mladen
Igsy
negro
mariobab
ben-66
Medo Gradela
neko69
Knife_maniac
PJER
Fratt
robert
lonewolf
djomla
Koaksijalac
cutlass
Ernest
Mraz
redbeard rum
hankok
trolshein
lololorenzo
Migach
GAGY
Quanah
damjan
Ikarus
35 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by redbeard rum 03.03.12 8:02

ikaruse, ne razumijem zašto sve ponovno svodiš na novac i cifru ili možebitnu zavist koje te iste izazivaju?
zar ti je toliko teško shvatiti da i ideali mogu biti izvor određenih stavova?

uzeo si sjekire za primjer - mene zanima zašto se gb i husqa, mada u određenom periodu proizvedene od istih materijala i u istoj tvornici, od istih ljudi, toliko razlikuju u cijeni?
mislim da je pitanje na mjestu, a odgovor samo jedan - zbog marketinga i brendiranja - konzumerizma, sustavnog prodavanja magle onima koji se nisu dovoljno informirali ili ne razmišljaju kritički.

da, svaka roba nađe svoga kupca - znači li to da prodavač ima potpuno odriješene ruke ili i dalje ima moralnu odgovornost prema kupcu?

sistematsko zataškavanje/ignoriranje informacija o 'best buy' stvarima (jer neki bi radije najbolji omjer cijene/perfomansi u alatu nego knjižicu o upotrebi i futrolicu naštancanu po mjeri) i promoviranje samo jedne 'marke' tvrdnjama da je najbolja je uobičajeni alat manipulacije.

nevjerojatno mi je koliko se lako prihvaća mišljenje jednih ljudi, dok se drugima postavljaju gestapovski uvjeti da bi stekli pravo glasa (da, govorim o slici dokaza posjedovanja).

ja isti trud ulažem u nož od 450 i 1000 kuna, jer mislim da je 'majstor' onoliko dobar koliko mu je dobar zadnji nož.

ne znam koliko sam noževa dosad napravio, ali sa svakim nešto novo naučim i s tom razinom vještine polako dižem i cijene - mislim da je to u redu sa samim sebom, ali i prema ljudima koji kupuju moje noževe.

isto tako, mislim da znanje ne pripada nikome pa i pomažem oko izrade drugima ako mogu, drago mi je vidjeti da se ljudi prihvate nečeg i izvedu to do kraja, vježbaju um, ruke i dušu - dakle, neće potrošiti snagu i volju, nego će ih vježbati, a samim time neće potrošiti ni vrijeme nego će ga dobro iskoristiti.

nemam ja ništa protiv kupovanja stvari, ali volim da se kaže za i protiv, ponudi alternativa, spomene 'best buy' opcija, educira i informira - inače je to samo prodavanje.
kome uvališ, uvališ.

prijatelju, u meni zavisti nema - iskreno, od kad sam napravio prvi nož, nijedan nisam poželio posjedovati (samo ih izrađivati).
ne odnosi se to samo na noževe, nego na materijalne stvari općenito, nema u njima radosti ni života.
..ali na ispiranje mozga markama i oduzimanjem alternative pomalo poludim, postanem jogunast i svadljiv Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 42368

redbeard rum
spikač
spikač

Broj postova : 848
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by kengur32 03.03.12 8:22

nisamo pročitao sve postove teme, samo letimično ..... zašto me nema više redovito na forumu? zato što je postao totalno nezanimljiv... samo o noževima, sjekirama ... pa onda fajt o istim! ova tema je slika i prilika foruma.... kroz hrpu postova teme se ponovo provlači "recenzija" pojedinih alata pa onda odgovori na isto i to sve u nekom kao mirnom tonu. činjenica je da je ovo postao nožarsko sjekirački forum u kojem se ponekad pojavi neka spam tema vezana uz prirodu i u takvim temam obično nema fajta....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Ikarus 03.03.12 8:24

Slažem se time šta pišeš ali opet nisi odgovorio aznači koliko prosječni forumaš koj nije radio noževe treba osim svega drugoga i love uložit u to dok ne dođe do tvojeg nivoa?

Cilj mog pitanja je taj sa obzirom da ljudi kupuju noževe od tebe koji su sve bolji i bolji dali če se za godinu dvije nać neko pa će počet govorit šta si kupio nož od Bradonje? mogo si uzet i moru classic za puno manje para...

To me smeta, ja osobno nemam GB ali imam Husqu i kolko se sa njome služim pre zadovoljan sam.

Ali ako neko želi i knjižicu i nekakvu garanciju i neznam šta...šta je loše u tome šta si on kupi GB????

To po meni nema smisla....

Svaka tema o nekom skupljem nožu ili sjekiri završi po lock-om zato jer se nađu ljudi sa komentarima tipa ova ili ona je jeftinija pa krenu rasprave zašto je zašto nije i koma...

Ovo bi trebala bit riznica znanja da kad se neko spoji na forum i kaže Dobar dan ja sam taj i taj zanima me to i to jer mi možete molim vas nešto o tome reći...

Da nema problema pogledaj pod tu i tu temu pišu ti mišljenja ljudi koji to imaju o tome...

Onda se ja pametan nađem koj to nikad nisam ni imao ni koristio ljudima u toj temi pisat to ne valja to nije dobro itd itd...

Mene baš briga kolko šta košta i kolko je ko dao novaca za neke stvari.... to su gluposti koje nebi trebale bit podložne raspravanama....

Ako nekoga to smeta šta nemože ili prebacit temu ili na normalan način reć mislim da si to previše platio radi toga i toga i kraj rasprave...

Ionako nema smisla ovo pisat kad će se za par sati opet sve po starom...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by redbeard rum 03.03.12 8:46

kako da ja znam koliko treba uložiti? Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 990630
netko možda ima predznanje iz obrade drveta i metala pa rasturi od prve.
možda se netko okuša iz želje, ali iz nestrpljenja zajebe.
puno me pitaš.

"Cilj mog pitanja je taj sa obzirom da ljudi kupuju noževe od tebe koji su sve bolji i bolji dali če se za godinu dvije nać neko pa će počet govorit šta si kupio nož od Bradonje? mogo si uzet i moru classic za puno manje para..."
vjerujem da i sad netko govori to isto, to je u redu.
ali ne zaboravi, ti ovdje uspoređuješ ručno izrađen nož i onaj koji ruke nije vidio od početka do kraja svoje proizvodnje (nekome to ne znači ništa, a netko će na to itekako obratiti pažnju - ja prvi, recimo).

gledaj, meni je svejedno hoće li tko kupiti (primjera radi) husku ili gb, ali mi nije svejedno hoće li se uvijek spomenuti gb kao jedini izbor, a alternativa gurnuti pod tepih ili posrati, brže bolje ugušiti desecima postova.
to je za mene ta 'riznica znanja' o kojoj pričaš - educirati, a ne reklamirati.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by lonewolf 03.03.12 9:55

ajmo ovako definirat problem:

pričali vi koliko hoćete o čistoći survival foruma, starim članovima " koji su mladima nesebično pokazivali kako se gradi sklonište", morate prihvatiti čionjenicu da je survival.aforumfree.com najbolji nožarski ( opće znanje, recenzije, pravljenje ) forum ne samo u Hrvatskoj , nego i šire...

Pod forum, mislim na podforum...npr. bushcraft.Uk ima podforum o oštricama , a bladeforums i british blades i podforume o bushcraftu

Jednostavno, neznalice, mudrijaši, relativisti, zavidnici i bushcraft idealisti, ne bi trebali sudjelovati o temama o noževima dok neke stvari raščiste u glavi....

S ovakve pozicije smatram glupošču večinu postova gore...
lonewolf
lonewolf
lingua
lingua

Male
Broj postova : 496
Godine : 54
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 26.04.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Bobo 03.03.12 11:08

kengur32 je napisao/la:nisamo pročitao sve postove teme, samo letimično ..... zašto me nema više redovito na forumu? zato što je postao totalno nezanimljiv... samo o noževima, sjekirama ... pa onda fajt o istim! ova tema je slika i prilika foruma.... kroz hrpu postova teme se ponovo provlači "recenzija" pojedinih alata pa onda odgovori na isto i to sve u nekom kao mirnom tonu. činjenica je da je ovo postao nožarsko sjekirački forum u kojem se ponekad pojavi neka spam tema vezana uz prirodu i u takvim temam obično nema fajta....
Slazem se potpuno sa ovim!
Bas i mene odbijaju takve stvari...
Ocito onda treba preimenovat u forum o nozevima, sjekirama, sjecivima i sl... a ovi ostali podforumi mogu se obrisat il nek stoje za ukras.
Bobo
Bobo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 305
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 18.11.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by redbeard rum 03.03.12 11:37

lonewolf je napisao/la:
S ovakve pozicije smatram glupošču večinu postova gore...
dok ne promijeniš poziciju, nećeš ni znati bolje.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by DoomsdayST 03.03.12 11:38

Pa dobro ljudi, ja stvarno ne razumijem...

Većina gluposti sama ode ako ju se ignorira...

Postoje podforumi za sve na ovom SURVIVAL forumu, i opremu, i noževe, i bushcraft...

I sad neki koji bi rado ČITALI i još rađe GLEDALI tuđe fotke se bune jer im nitko ne udovoljava njihovim prohtjevima...?

I večinom ti isti se bune jer ima ljudi koji imaju volje PISAT i svoje fotke POKAZIVAT o tematici koja je njima interesantna, recimo oprema ili noževi...

Nitko nezadovoljnicima ne brani da PIŠU i svoje fotke POKAZUJU te tako ožive podforume koji su njima dragi... A ne da napadaju druge forumaše jer se bave onim dijelovima SURVIVAL-a koji njih osobno interesiraju...

Ako ti neka tema, neki podforum ne paše, ZAOBIĐI I NE POSTAJ NIŠTA... Ako imaš svoje mišljenje koje bi rado podijelio o nekoj temi, UČINI TO PRISTOJNO I BEZ VRIJEĐANJA TE PODCJENJIVANJA bilo koga i bilo čega na bilo koji način...

Ako nekome možeš pomoć, pomozi, ako ne, zaobiđi i zaboravi...

Svi mi imamo poprilično izgrađena mišljenja i stavove... Nije grijeh podijelit ih sa drugima, ali drugima treba ostavit pravo da se slože ili ne... Dugujemo našim mlađim članovima, i svim mlađim ljudima koji ovaj forum čitaju, ponudit svoje mišljenje popraćeno argumentima,, i pustit ih da sami prosude... Iznošenje suprotnih mišljenja je i više nego OK, dok god se nitko ne postavlja iskjučivo... Svak tko čita će za sebe izabrat ono što mu odgovara...

Veliki broj forumaša je nezadovoljan zbog načina na koji ovaj forum evoluira... Forum je živo tijelo, koje se mijenja sa promjenom samih forumaša... Niti jedan forum ne može ostat isti, uvijek se mijenja... Nekome na bolje, nekome na gore... Ali, ljepota toga je da svaki forumaš može osobno doprinjeti promjeni foruma u željenom smjeru, samo to ne može tužakanjem, pritužbama i žalopojkama, nego OSOBNIM PRIMJEROM I DOPRINOSOM forumu u željenom smjeru... Forum se neće kretat u smjeru u kojem mi to želimo ako stalno samo pritužbe pišemo, i podbadamo neistomišljenike... To dovodi samo do ovakvih, tužnih tema...

Toliko od mene na temu netrpeljivosti i razlozima iste...

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by lonewolf 03.03.12 13:09

Doomsday, potpuno se slažem s tobom, ja sam to isto rekao samo agresivnije...

Ne možeš ti dozvoliti da mladci, ili ljudi nerazvijene logike upadaju u stručne teme i vrijeđaju iskusne forumaše zbog vlastitih karakternih nesavršenosti i frustracija..
Nožarski podforum nije mjesto gdje se baš svatko može javiti i na svaki način komentirati stručne postove ( isto tako je i u drugim podforumima i temama, ali nožarske teme su očito najintrigantnije....)

@ redbeard rum. - Svaka čast tvojim noževima i nožarskim komentarima, ali onomad kad si stao na stranu onih koji su NAVIGATORA optužili za svjesno i koristoljubivo reklamiranje Replikarta odredio si svoju poziciju u ovakvim diskusijama.

Ja svoju ne mislim mijenjati, a za tvoju mislim da je kontraproduktivna i podrivačka....
lonewolf
lonewolf
lingua
lingua

Male
Broj postova : 496
Godine : 54
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 26.04.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by maxina 03.03.12 14:56

Nisam mislio postati ali su se otvorila mnoga pitanja i podjele pa da velim i ja nesto!

@kengur-svatko cita i pise o onome sto ga zanima i ne treba predbacivati nikome sto se forum okrenuo u tom smjeru(ostrice).Nema krivca-sami biramo.Mozda se s ljepsim vremenom teme o boravku u prirodi pojave u vecem broju!

@redbeard rum-"gledaj, meni je svejedno hoće li tko kupiti (primjera radi) husku ili gb, ali mi nije svejedno hoće li se uvijek spomenuti gb kao jedini izbor, a alternativa gurnuti pod tepih ili posrati, brže bolje ugušiti desecima postova.
to je za mene ta 'riznica znanja' o kojoj pričaš - educirati, a ne reklamirati".
Potpisujem 100 %

@Ionewolf-ne vodi nikuda etiketiranje-glupost,podrivački a pogotovo dijeliti forumase na ovu ili onu poziciju!

@Doomsday-nazalost tvoj opis sadasnjeg stanja na forumu je najtocniji!!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Migach 03.03.12 15:38

Doomsday Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 393492
Ali krenut će to sve prema boljem, dolazi nam proljeće, sunce, i više provođenja vremena u prirodi. Evo malo moje mišljenje, ja sam došao na ovaj forum i još uvijek to smatram ugodnim mjestom za druženje, upoznao sam predobru ekipu na druženjima tu u Lepoglavi, ljudine svi redom, i smatram da se možemo svi lijepo družiti i razmjenjivati iskustva, a da se ne prepiremo =) Evo, nadam se da ćemo to postići =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Igsy 03.03.12 15:57

Ne treba nikog silit ili radit presing da ide vanka u prirodu i radi reportaže ili diskutira o bushcraftu ili srodnim temema ako to ne želi...
Pustiite ljude da normalno diskutiraju o noževima, sjekirama i ostaloj opremi ili bilo čemu što ih primarno zanima, bez da im spočitavate da oni ubijaju forum jer su u latest topics sve same teme o opremi, a ne što bi oni željeli. Čista diskriminacija forumaša.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by redbeard rum 03.03.12 17:31

nisam ja stao na ničiju stranu, lonewolf - ja jesam jedna od strana.
ljudi poput tebe ne trebaju nikog da ih podriva - čine to sami sebi.
redbeard rum
redbeard rum
spikač
spikač

Male
Broj postova : 848
Godine : 39
Lokacija : velika gorica
Datum registracije : 06.12.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by kengur32 03.03.12 18:12

je, istina da svatko piše i čita ono što ga zanima... ali ima tu još jedna istina! do fajta dolazi isključivo u temama (s ponekom iznimkom) o noževima i inom! možda bi razloge tih fajtova trebalo potražiti u taštini, zavisti....
sjećam se kad su pokrenuti podforumi (neki na moju molbu) o bilju... nekolicina je počela pisati ali zainteresiranih za čitanje i diskusije je bilo izuzetno malo, s vremenom su ti posteri pomalo odustali... pa nisu oni pisali zbog sebe nego zbog svih nas... bushcraf i survival u hr se sveo na noževe i fajt oko istih i samim tim je ovaj forum izgubio svaki smisao svog postojanja! toliko od mene, pišemo se za koji mjesec ako se situacija promjeni a u međuvremenu se nadam pokojem susretu sa istinskim zaljubljenicima u pravu temu ovog foruma Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by spyder 03.03.12 18:53

moderatori pripazite na OT i brišite postove koji se nemaju veze sa temom, a vi ostali kad neko postavi temu ili recenziju ako nemate neko pametno pitanje, konstruktivnu kritiku ili komentar zadržite svoje mišljenje za sebe!
svatko neka kupuje ono što misli da mu odgovara i to je to.
ako netko želi potrošiti bogatstvo na noževe i to ga veseli neka uživa ja mu skidam kapu
mislim da na ovom forumu ima dosta materijala za svih i nožare i buškraftere i planinare i ljubitelje prirode, životinja i terenskih vozila pa neka svatko škropi svoj red.

spyder
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 73
Lokacija : planet zemlja
Datum registracije : 02.03.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by dado2 03.03.12 21:35

Jadno je gledati kada se odrasli ljudi ovako ponašaju zbog stvarno
nebitnih stvari.....recimo noževa.
Da li si je netko postavio pitanje,možda smo svi u pravu,ali to jednostavno
ne možemo dokazivati na neprimjeren način.....vrijeđanjem!
Član sam mnogih foruma(najviše ribičkih) i nije mi strana ova problematika-
Na ovaj sam forum nabasao tražeći nož za svoje potrebe,a usput mi se i
svidio i ostatak tema.Mislim da ovdje svatko može naći ono čemu pripada.
Ja obožavam ribolov i prirodu i nisam niti surviver i bushcrafter,ali ujedno
volim i dobru opremu.
Onaj kome je ova tematika poznata,znati će o čemu pričam....imam 4 kompleta
za razne tehnike varaličarenja i za to zadovoljstvo sam izdvojio cca.18000 kn!
Većina mojih kolega peca i upeca više od mene sa puuuuno jeftinijim priborom.
Da li sam poremećen ili egoista.....NE! To je moj hobi i moje zadovoljstvo,koje
sam platio svojim novcem(i radom).
Tu se stvarno mora razlučiti nekoliko stvari: da li nam je stvarno potrebna tako
skupa oprema,ima li ona toliko bolje performanse,postoji li toliko velika razlika
u materijalima i td.
Po meni je to nebitno za ovaj razgovor,ali i buduće svađe na ovu temu.
Određen predmet ima onoliku cijenu,koliku je netko spreman platiti i točka!
Nedorasla i ljubomorna lamentiranja tu nikada ništa neće promijeniti.
Ovdje bi se prvo trebalo stvoriti kulturu uvažavanja,a ocjene što je bolje i za
koje novce....
Zanima me jedno...od dvojice vrhunskih slikara Bukovca i Picassa,čiju bi ste
sliku više željeli na poklon Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 747986
Evo dečki,toliko od mene i pozdrav iz Slavonije Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 393492
dado2
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 85
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 30.08.2011

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Branimir76 04.03.12 12:46

Stvar je dobro poznata i jednostavna. Ne bih da pametujem puno, samo da pomenem nešto što sam već napisao na ovom forumu.

Izolovani ljudi u 99% slučajeva dolaze u konflikt zbog potpuno nebitnih stvari. Ovaj forum, kao i svaki drugi jeste jedna vrsta izolacije nas, kolega forumaša, od ostalog sveta.

Ja sam pisao kako je to u slučajevima opstanka grupe najbitni deo, a ova grupa je to dokazala.

Ko nije shatio na vreme, neka se sad osvesti i ako treba nek lupi glavom u zid. Ovo je normalno za ljudsku vrstu. Borite se protiv toga u sebi. Pripitomite tu zver da vam ne bi došla glave u nekoj budućoj situaciji.

Glavna stvar u borbi je upoznati neprijatelja. JA SAM VAM GA UPRAVO PREDSTAVIO.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Šimun 04.03.12 14:32

@kiki,hahahahaha,ne vrijedi ti pisat ništa,ovakva tema će izaći ponovo za mjesec dva dana opet oko iste stvari..Zato sam ja odustao pisat o tematici foruma..A ljudi nece nikad shvatit da mi s tim ništa ne gubimo,osim vrijeme koje uložimo u pisanje postova,dok u to vrijeme možeš čitat knjigu o bilju i nznm..

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Mladen 04.03.12 15:18

Ajde recimo da več nakon toliko rasprava i bezbroj postova forum i dalje radi , ima svoju publiku . Neku sam večer malo razočarano reagirao na još jednu tešku temu.Mislim da je to kraj, moj savjet je da se takve teme više ne otvaraju . Teme koje u svojim postovima pripremaju takvu raspravu nek se zaustavei zaključaju. Trud i vrijeme tako uvijek nadjača glupost. Moderatori koji su sad najjači na forumu od kad postoji to bi vrlo efikasno mogli odraditi , bez obzira na odlaske . LJudi koji vole stručnost prije cirkusa i dalje budu prisutni , makar se zaustavi neko vrijeme pisanje. Jednostavno ne dozvoliti da se razvija negativnost . Ja sam kao moderator bio jako popustljiv i kužim kako je kad nekoga treba zaustaviti , sad je vrijeme da se to dogodi. Sjetite se cabale , koliko je tada nožara došlo po pravdu , sad ih nema jer nema cabale , ako je to u životu. Bolje dva posta dnevno nego šou bez pokrića. Teme vezane za pravu tematiku zaustavljene su upravo radi cirkusa koji se povlači kroz teme koje bi trebale biti stručne, a onda ispada da od desetak postova nema jedan iz kojeg bi se moglo nešto zaključiti ,osim da je tu napisan bezveze. Postojala je chat tema u kojoj se puno toga moglo odraditi pa čak i posvaditi , u svrhu teme . Reportaže su nešto drugo ..čovjeku je uvijek drago kad se komentira, to daje motivaciju ..ali ovo u podforumu sa opremom nije ok . Ponekad se čovjek zapita ko sam zapravo ja da bi moje mišljenje bilo prihvačeno kao ispravno , ali kad neko ko je u temelj ovoga foruma uložio dio svojega života , bio stalno tu i sad polako okreće stranicu, teško je gledati kako se gubi trag . Iza nas su tri godine svaka ima četri godišnja doba , izgubili smo mnogo. Svako doba nosi svoje , mogli smo odraditi puno toga , danas biti znatno bogatiji znanjem , samo da smo bili složniji . Daj bože da se ostvare neke ideje , tada bi ljudi koji vole ručni rad , život prirode i bushcraft, a nisu dubokog đepa , došli na svoje . Pošto postoji ta mogučnost , tu bi bio otvoren neovisan podforum , vjerujem da bi se vratili mnogi forumaši koji su još uvijek dio foruma a ne dolaze zbog nezanimljivosti ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Sve češća NE trpeljivost među forumašima... - Page 3 Empty Re: Sve češća NE trpeljivost među forumašima...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.