FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Prijatelji - moje bogatstvo  Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Prijatelji - moje bogatstvo

Go down

Prijatelji - moje bogatstvo  Empty Prijatelji - moje bogatstvo

Postaj by Olimp 16.02.12 8:13

Netko je davno rekao: "Vrijediš onoliko koliko jezika govoriš". Ima tu velike istine i u to sam se puno puta uvjerio kada sam se pokušao sa nekime sporazumjeti, a nismo imali zajednicki jezik za sporazumjevanje.

Medutim, ovoj bih poslovici dodao i "Vrijediš onoliko koliko i gdje imaš prijatelja". Ovo nije neka poslovica, ali tvrdnja iz te recenice je tacna i provjerio sam je nedavno za Dunavske regate TDI.

Na toj regati osjetio sam šta znaci prijateljstvo i podrška prijatelja. Nije da bez njih ne bih prošao zacrtanu stazu regate, naprotiv, ali su mi olakšali i uljepšali pojedine dionice na regati ugodno me iznenadivši.

Krenimo redom:

Zahvalio bih se Veštici i Aki koji su mi pomogli oko smještaja automobila u Beogradu, nabavili mi telefonsku karticu (koju im još nisam platio, ali necu im ostati dužan), kao i njihovom, a sada i mojim prijatelju Vladanu koji je nesebicno smjestio moje vozilo u svoju garažu, tako da je bilo najsigurnije.

A onda podimo Dunavom.

U Bezdanu me sacekao Mossi.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0175y


Zahvaljujuci njemu, a protiv njegove volje, vidio sam jednu univerzalnu osobu sacinjenu od pogranicnog policajca, carinika, luckog kapetana i konobara zajedno. Ali iako nam je pokvario druženje u ugodnom ambijentu carde, pronašli smo drugo mjesto gdje smo jelence sa zadovoljstvom popili. U nekoliko navrata.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0185e


Iako mi je bilo ugodno sa Mossijem zbog lošeg vremena nismo se mogli duže zadržati, što i nije toliko bitno. Važno je da smo se vidjeli, malo se okrijepili, a dalje kako nas život nanese jednoga u blizinu drugoga


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0185d


Zoran Marinkovic, zajedno sa suprugom nesebicno je ugostio mene i moje prijatelje, regataše, iz Bugarske i Srbije. Program regate mi nije dozvolio da prisustvujem fešti koju su oni spremali povodom mojega dolaska, ali neka, drugi puta ce biti bolje.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0631e


Ako ništa drugo odvojiti cu više vremena za ugodne razgovore sa njima. Za napomeniti je da imaju vikendicu na najljepšem položaju na tome dijelu Dunava i boravak u njoj, odnosno ispred nje je boravak na samoj dunavskoj obali.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0632q


Preko puta Cerevica na ušcu Dunavca susreh se sa Mishom D, njegovom vrlo ugodnom suprugom i prijateljima koji su ovamo došli svojim brodovima. Zaista su majstorski odabrali poziciju za odmor u prekrasnoj okolini i uz lijepu Cardu



Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0682


Povodom mojega dolaska toliko su jelenka ohladili da su mu se rogovi smrznuli. Ovako pothladen bio je melem za moje grlo. A tek kakvih sve prica se može cuti od ovoga društva...



Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0685


Misha D se pobrinuo i da se okrijepim izvrsnom hranom, a posebno me iznenadio kada mi je za put upakovao dva prekrasna jelenceta dobro ohladena, smještena u konzerve od pola litre. Veliko mu hvala za to.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0688q


U starom Slankamenu me iznenadio LSI sa suprugom. Izašao je pred mene tako da me zaista ugodno iznenadio i obradovao. Nismo imali previše vremena biti zajedno zbog mojih obaveza, ali i ono što smo proveli za mene je zaista bilo vrlo ugodno i nezaboravno


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0834a


Gospoda od LSI-a je ugodna dama koja je prije neki dan postala baka, što joj se po izgledu nikada ne bi reklo. LSI, pa ni ti ne liciš na djeda, ali eto ušao si u te životne vode. Hvala tebi i gospodi na posjeti.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf0835g


I na kraju još dvojica forumaša. Jedan koji potice iz grada gdje mi je Olimp stacioniran, i drugi koji me molio da mu uljepšam zajednicku fotografiju. Dobro ih znadete.

Hvala obojici na doceku. Kapetanu još zahvale jer me u najvecoj gužvi prometa odvezao do mjesta gdje me Vladan sacekao i predao automobil, a zatim me vratio nazad. Hvala obojici.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf087670


I taman kada pomislih da se oprostim od regataša, odnekuda se stvorio i Barbanesa sa suprugom. Situacija nam je nalagala da jelenka iskonzumiramo, a teme razgovora postale su neiscrpne. Vrlo ugodni i nadasve otvoreni ljudi.


Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf087678


Gospoda se odvažila sjesti u moga Odiseja, iako je bojažljivo tvrdila da nikada ne bi sjela u tako nestabilno plovilo. Tek kada smo joj objasnili i zagarantirali da je necemo micati sa parkirališta odvažila se i pozirala za fotografiju. priznajte da je lijepo ispala.



Prijatelji - moje bogatstvo  Dscf087680


Nisam financijski bogat covjek, pa ni približno tome. Nakon ove regate se osjecam najbogatiji. Moje bogatstvo ste vidjeli. Iz dana u dan, iz plovidbe rijekom u rijeku, ono raste i sve više sam bogatiji.

Hvala vam svima prijatelji na podrški, druženju, lijepim rijecima i gestama koje ste mi uputili. Rijeke i plovidba opet ce nas povezati.


Prijatelji - moje bogatstvo  393492 Prijatelji - moje bogatstvo  393492 Prijatelji - moje bogatstvo  393492
Olimp
Olimp
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1399
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.01.2011

http://www.panoramio.com/user/2299965

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.