FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Zakon o noževima

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
scout
lingua
lingua

Broj postova : 493
Datum registracije : 28.09.2010

PostajNaslov: Re: Zakon o noževima   11.02.12 0:27

@lololorenzo ,

''Zakon o oružju '' ,a ne zakon o noževima ...no dobro ....

da ...pa tamo kaže :

Hladno oružje su bodeži, kame, mačevi, sablje, bajunete i skakavci čije se sječivo nalazi pod pritiskom sabijene opruge, a iz drške iskaču pritiskom na puce ili polugu boksera i metalnih zvjezdica za bacanje, bez obzira na dužinu oštrice ili skrivene oštrice, bokseri te druga potajna oružja sa skrivenim oštricama (oružni štapovi, oružni kišobrani i sl.). Hladnim oružjem smatraju se i predmeti pogodni za nanošenje ozljeda kada se nose na javnim mjestima(krampe ,pajseri ,lopate metalne ''štange'' ,veće kamenje ,i sve ostalo što pacijentima padne pod ruku u mogućim nesretnim i nemilim događanjima koji se nažalost znaju dogoditi ) .
Pod definiciju :mačeva ,sablje i bodeža možemo do besvjesti u drugoj temi mada je koliko znam ''zakon o oružju '' jasno ,uočljivo istaknut na podtemama u svezi .Jednako tako je kompletna ova problematika obrađena sa nekoliko točaka gledanja pa nevidim smisla je ovdje nastavljati .Nož je alat ,može biti i oružje ..ali je i kramp alat i oružje ,komadom stakla presjeći ćeš konop ali je i oružje ,naoštrena žlica je oružje ,itd itd .
Uglavnom tamo u temi ćeš naći što su kolege s foruma radile u eventualnim nesuglasicama s policijskom hirovitošću ,koji je razuman i jedini ispravan pristup ,itd ...
Uz ispriku ,ovo je kao napomena da ne dupliciramo XX tema kad već postoje .To se naravno odnosi i na mene osobno pa će mod uz moju zamolbu i ovo pobrisati .

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Zakon o noževima   11.02.12 0:57

Mislim da je šteta brisati kada je tako lijepo objašnjeno, ako se slažete ja bi samo lockao temu pa da se rasprava nastavi u starim temama?

[Vrh] Go down
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 493
Godine : 51
Datum registracije : 28.09.2010

PostajNaslov: Re: Zakon o noževima   11.02.12 1:02

@Mraz

..naravno ,slažem se a vjerujem i ostali učesnici u ovoj temi kao i autor .

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Zakon o noževima   Today at 21:19

[Vrh] Go down

Zakon o noževima
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zakon o noževima
» Zašto je topic o NOŽEVIMA naj aktivniji?
» NOVI ZAKON O ORUŽJU
» Kampiranje i Zakon u Hrvatskoj
» ZAKON O ORUŽJU