FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Zakon o noževima Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Zakon o noževima Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Zakon o noževima Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Zakon o noževima Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Zakon o noževima Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Zakon o noževima Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Zakon o noževima Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Zakon o noževima Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Zakon o noževima Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Zakon o noževima Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Zakon o noževima Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Zakon o noževima Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Zakon o noževima Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Zakon o noževima Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Zakon o noževima Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Zakon o noževima Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Zakon o noževima Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Zakon o noževima Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Zakon o noževima Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Zakon o noževima Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Zakon o noževima Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Zakon o noževima Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Zakon o noževima Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Zakon o noževima Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Zakon o noževima Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Zakon o noževima Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Zakon o noževima Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Zakon o noževima Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Zakon o noževima Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Zakon o noževima Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Zakon o noževima

+10
NAVIGATOR
Branimir76
mali mačak
Guybrush
Lovac23
Luftwaffe
DoomsdayST
urbana_gorila
yasko
lololorenzo
14 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Zakon o noževima Empty Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 09.02.12 21:13

Vidio sam da dosta vas ima EDC,pa me zanima jeli zakonom dozvoljeno vani nositi hladno oružje.Jer neznam baš kako bi policajac reagirao da vidi čovjeka sa 10-centimetarskim nožem za pasom
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by yasko 09.02.12 21:17

neznam sta ce ti 10 cm edc..hah edc je vecinom mali preklopni noz..i mislim da ako ne lamatas sa njime okolo policajac ti nece nista rec..cak i kod pretresa....
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by urbana_gorila 09.02.12 21:20

urbana_gorila je napisao/la:
Target je napisao/la:preciziraj članak Zakon o noževima 747986

Narodne novine: Zakon o oružju
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298395.html

Članak 5.

5. Hladno oružje su bodeži, kame, mačevi, sablje, bajunete i skakavci čije se sječivo nalazi pod pritiskom sabijene opruge, a iz drške iskaču pritiskom na puce ili polugu boksera i metalnih zvjezdica za bacanje, bez obzira na dužinu oštrice ili skrivene oštrice, bokseri te druga potajna oružja sa skrivenim oštricama (oružni štapovi, oružni kišobrani i sl.). Hladnim oružjem smatraju se i predmeti pogodni za nanošenje ozljeda kada se nose na javnim mjestima.

Članak 6.

Oružje kategorije D su:
1. zračno oružje,
2. oružje s tetivom,
3. električni paralizatori,
4. raspršivači,
5. hladno oružje.

Članak 7.

Oružje iz članka 6. ovoga Zakona se glede prava i obveza vlasnika oružja razvrstava u:
1. zabranjeno oružje – oružje kategorije A i hladno oružje kojem je osnovna namjena napad ili nanošenje ozljeda te hladno oružje kada se nosi na javnim mjestima,
4. dozvoljeno oružje za koje nije potrebno odobrenje niti prijava nadležnom tijelu – oružje kategorije D.

E sad, članak 7 je vrlo kontradiktoran... Ja osobno kažem samo da se pozivam na čl 7, točku 4 po kojoj bla, bla (odcitiram tu točku) čemu slijede zbunjeni pogledi pandura koji uglavnom niti sami ne znaju zakone koje bi trebali provoditi.
A ako baš zapnu uvijek se možete vaditi na do da se u čalnku 5 nož niti ne spominje te da je nož prvenstveno alat i da mu nije osnovna namjena napad ili nanošenje ozlijeda.

U svakom slučaju, vrlo korisna stvar za imati kod sebe ako nosite koju oštricu.

urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 09.02.12 21:39

yasko je napisao/la:neznam sta ce ti 10 cm edc..hah edc je vecinom mali preklopni noz..i mislim da ako ne lamatas sa njime okolo policajac ti nece nista rec..cak i kod pretresa....

Znam da netreba EDC od 10cm.Ali policajcu je isto jel imaš nož od 5cm ili od 10cm.Za njega je noz nož.
Isto tako kad idemo u prirodu i nosimo npr.Moru jeli to dozvoljeno
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by yasko 09.02.12 21:51

gore ti je knife dobro napisao..gledaj dok nosis u redu...nce ti nitko nista i dzovoljeno je..ali ako mases i hvalis se frendovima ja imam noz i pandur to vidi uzet ce ti ga ...al ako ga ti imas kod sebe i kad te pita zasto imas noz objasnis mu da je to alat za tebe a ne noz nece ti uzet..a u prirodu kad ies tamo nema policije..jedino medo te moze pitat Zakon o noževima 368870 bez straha..samo zapamti za sta ti noz sluzi...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 09.02.12 22:23

Ma znam ja to.Ja i nemislim nosit nož vani.Nego me inače zanima jeli zakonom dozvoljeno.Jer nam taj dio zakona ima dosta "rupa"
Hvala obojici
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by yasko 09.02.12 22:25

imas pm lololorenzo
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by DoomsdayST 09.02.12 22:28

Kako je već rečeno, nož nije hladno oružje prema uskoj definiciji, ali SVE čime se može nekoga lako ozlijediti postaje hladno oružje kad se nosi u javnosti... To ti je sve u zakonu...

Ali, kako će se taj zakon tumačiti od slučaja do slučaja, ovisi o prekomnogo stvari...

=)
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Luftwaffe 09.02.12 22:31

ima vec tema o tome...i to pozamasna....imas gore trazilicu i samo upises pojam...a sto se tice policajca to ti i dosta ovisi o sreci...moze biti zajeban pa da ti naže oružije i u grickalici za nokte a ako je neki stariji pa shvati te i pa se sjeti da je isto tako i on samo ce ti reci da ga spremis i pazis sta radis sa njime...i naravno drzi ga u nekoj torbici ili nes slicno....za pasom je malo provokativan... Zakon o noževima 393492
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Lovac23 09.02.12 23:47

Kod nas u Gradisci kolega je naebao zbog svicarca ....kazna 400 km Zakon o noževima 166116
Pitam ja bratovog druga iz skola,advokat po struci ....rekoh smije li se nositi noz od 10 cm ostrice kao EDC...odgovara on meni moze dok te ne uhvati murija Zakon o noževima 747986
Za sve preko 15 com kazna je 1000 km ili pak 4000 kn
Bar u RS
Lovac23
Lovac23
lingua
lingua

Male
Broj postova : 211
Godine : 36
Lokacija : Gradiska
Datum registracije : 04.12.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by yasko 09.02.12 23:49

pa svicarac ne postoji od 10 cmmaksimalno 8 cm ostrica..i nitko ti nece nista ako ne mases sa njime i da svi vide da imas noz
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 0:10

O tome ja govorim,naš zakon je cili nejasan...treba odlučit "nož se smije nositi ako je manji od x cm"
Ili "nož nije(je) hladno oružje"
Jednostavmo trebaju jasni članci,a ne ako idemo u prirodu moramo paziti oče li nam tko vidit nož(jedan od najvažnijih alata za survival.) ,a ni sami neznanom jeli dopušten ili ne.

A što se tiče nošenja noza.Ako nosiš nož po zakonu nije važno jel ga nosiš duboko u ruksaku ili oko pojasa.Ili ga nosiš ili ne
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by yasko 10.02.12 0:13

ja ne preferiram velike ostrice tako da ono...imam maks 12 cm kod sebe...i boli mebriga stavim ga na pojas i ni neprimjeti se...hah al ak nosis nesto ogromno..neznam onda
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 0:25

Slažem se s tobom neću nositi Bowie Natchez,ali svejedno za policajca nož je nož.Boli njega briga ako je on loše volje uzet će ti ga
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Luftwaffe 10.02.12 0:27

e pa ako tako mislis kaj si onda zapocinjo tu temu...svi ti velel nemoj mahati sa njime,nemoj se glupirati nemas frke...
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 0:34

Započinjao sam temu jere zanimalo jeli zakonom dozvoljeno nositi nož
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Guybrush 10.02.12 9:07

Koliko ja vidim, tehnički da, jer nigdje se ne spominje nož, nego sredstvo namijenjeno za napad ili nanošenje ozljeda na javnim mjestima. Ajde sad ti objasni murjaku da je to nož za batoniranje Zakon o noževima 747986 ili za EDC ili npr. radove u kampu.Gledal bu te blijedo. Također: "Hladno oružje su bodeži, kame, mačevi, sablje, bajunete i skakavci" nigdje se ne spominje nož, bodež da ali nož ne, a to nije isto. Ali po zakonu, nije ga nigdje zabranjeno nositi osim na javnim mjestima, a kad se bolje pogleda, ne možeš izaći iz kuće jer si već na javnom mjestu. Tako da je dakle to dosta kontradiktorno.
Sve ovisi o volji gospona policajca, ne može se tu ništa. Biti ljubazan i lijepo objasniti. Ako je normalan će te pustiti a ako si je nož baš zapikirao nećeš se moć izvuć nikak.
Kolko vidim i obični skalpel spada pod noževe tako da, zakon je maksimalno glup. Jednako tako netko može biti opasan i sa običnom penkalom ili kišobranom.

Poštovani, privedeni ste jer ste se razmahivali kuhinjskom vilicom, koja je u ovom slučaju definirana kao hladno oružje pogodno za nanošenje ozljeda i kao takvo protivi se zakonu. Touche!
Guybrush
Guybrush
lingua
lingua

Male
Broj postova : 331
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 17.12.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by mali mačak 10.02.12 9:26

DoomsdayST je napisao/la:Kako je već rečeno, nož nije hladno oružje prema uskoj definiciji, ali SVE čime se može nekoga lako ozlijediti postaje hladno oružje kad se nosi u javnosti... To ti je sve u zakonu...

Ali, kako će se taj zakon tumačiti od slučaja do slučaja, ovisi o prekomnogo stvari...

=)

Samo ga nosi skrivenog od pogleda i ne pokazuj ga... i neće biti problema. kako je kolega rekao, sve se može tretirati kao oružje... npr. boca u birtiji, kišobran ili limenka cuge na tekmi itd..... evo mog iskustva; policija me baš ne zaustavlja previše u prometu... a racije u birtijama još manje. Nedavno sam se vozio sa frendom u gluho doba noći i zaustavi nas murija, doslovno su nas zaskočili na parkingu, vjerojatno su tražili drogu... pretresli su nam auto od- do; sjedala, pretince, gepek, pederuše, džepove... ja sam u pederuši imao Leatherman a u džepu Spyderco (Enduru, da ne bi mislili da je bio neki mikro nož) našto oni nisu rekli baš niti jednu riječ... vidjeli su ali nisu ništa pitali već samo prešli preko toga i tražili dalje. Naravno, sigurno je važno i kakav dojam ostavljaš... ja sam očito ostavio dobar Zakon o noževima 747986

Aha da, ni drogu nisu našli Zakon o noževima 69343
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Branimir76 10.02.12 9:28

Vidim da je zakon isti kao u Srbiji. Nož ne spada u hladno oružje sam po sebi, već samo ako se njime počini krivično delo ili krivično delo u pokušaju ili namera vršenja krivičnog dela bude dokazana. Što uostalom važi i za motku, lopatu, cipelu i sl. Naravno, neozbiljno ponašanje sa takvim predmetima na javnom mestu povlači sankcije, ako ništa drugo, ono zbog uznemiravanja gradjana.

Ja imam EDC od bezmalo 11 cm oštrice i nosim ga redovno. Jednom me je policija rutinski pretresla dok sam putovao železnicom i pronašla Leatherman Wave i samo su odmahnuli glavom "A, to alatka.." Nije ih ni zanimalo.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by NAVIGATOR 10.02.12 12:02

meni je drago da je u ovome slučaju zakon nedorečen jer na terenu ostavlja prostora za dogovor i kompromise. ako si intelektualno i verbalno u nekim granicama prosjeka ili više, ne bi trebalo biti problem bez posljedica se šprehom izvući iz takve situacije.
osobno brdo puta isprobao i u praksi nikad nisam imao problema, ulazio sam u avione, sudove, zapovjedništvo i baze UN-a, i brdo stalih institucija pa do pretrea po birtijama(to vrlo rijetko jer sam rijetko u birtiji)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by nordfjord 10.02.12 16:46

Moja mama je imala uzrečicu-NEKO JE LJEPOG LICA A NEKO IMA STRICA.

Ako me niste shvatili to se odnosi na zakon koji je u nas Hrvata jako prilagodljiv tj.nije za sve isti.
Kolega pita čujte jel ja smem imati karikaša za pojasom i samo ga negda pokazati crncu da ga imam da vidi kak sem dobrodušen. Pa naravno da smeš,i onda gajim nadu da nam budeš rekel dok te sjebu tj.kazne kak si prešel i koliko su te kaznili.

Tu temu smo več nekoliko puta razglabali pa preporučam da ponekad pročitaš prošle teme .na kafi kod Bety.

Namera mi nije bila da s nekima pametnujem a koliko vidim tu ima i policajaca koji bi ko terenci morali i trebali nas,svoje forumske kolege, stručno o pravnim aktima i regulativi u vezi toga uvijek na vrijeme obavijestiti.Ako dođe do bilo kakve izmijene i dopune.

Nadam se da se kolega ne ljuti na ovaj moj post.Hvala.


nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by urbana_gorila 10.02.12 17:40

NAVIGATOR je napisao/la:...ulazio sam u avione...

Možeš li mi objasniti na koju foru su te pustili u avion sa nožem? Zanima me jer mi je to uvijek najgori dio svakog putovanja: biti bez oštrice... Što ako se sruši avion i ja preživim, a nemam nož??? Zakon o noževima 448217
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Mraz 10.02.12 18:24

Off-topicom se bavite na tome predviđenom podforumu. Komentari uklonjeni. Hvala.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 21:35

nordfjord je napisao/la:Moja mama je imala uzrečicu-NEKO JE LJEPOG LICA A NEKO IMA STRICA.

Ako me niste shvatili to se odnosi na zakon koji je u nas Hrvata jako prilagodljiv tj.nije za sve isti.
Kolega pita čujte jel ja smem imati karikaša za pojasom i samo ga negda pokazati crncu da ga imam da vidi kak sem dobrodušen. Pa naravno da smeš,i onda gajim nadu da nam budeš rekel dok te sjebu tj.kazne kak si prešel i koliko su te kaznili.

Tu temu smo več nekoliko puta razglabali pa preporučam da ponekad pročitaš prošle teme .na kafi kod Bety.

Namera mi nije bila da s nekima pametnujem a koliko vidim tu ima i policajaca koji bi ko terenci morali i trebali nas,svoje forumske kolege, stručno o pravnim aktima i regulativi u vezi toga uvijek na vrijeme obavijestiti.Ako dođe do bilo kakve izmijene i dopune.

Nadam se da se kolega ne ljuti na ovaj moj post.Hvala.



Ajme nikako da shvatiš da ja neželim nosit nož od "2 metra" vani i mahat njime samo sam dao primjer...Samo me zanimalo jeli zakonom dopušteno imat nož uza sebe
Jer kad idem u prirodu s nožem možda je to kazneno djelo sam se upitao pa sam napravio temu.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by PJER 10.02.12 21:58

Ti si maloljetnik i kao takav ne možeš nositi nož, pa bez pratnje roditelja ili osobe u koju roditelj ima povjerenja ne možeš ostati ni vani poslije 23.00 sati.Pročitaj članak 95 Obiteljskog zakona


Zadnja promjena: PJER; 10.02.12 22:01; ukupno mijenjano 1 put.
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 21:59

Znam da nemogu,ali me zanimalo za inaće.
Znam i to što si uredio usput Zakon o noževima 806172
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 22:13

Evo za sve koje se ovo sa zakonom izmišalo u glavi ja sam malo još proučio zakon i zakljućio

-Hladno oružje se smije imati u kući ,ali smatra se ZABRANJENIM oružjem ako se iznosi na javno mjesto.Kao što je već netko rekao to je iz članka 7.


Evo za sve koje detaljnije zanima:

http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oružju
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by DoomsdayST 10.02.12 22:23

Da, ali nož nije hladno oružje...
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by lololorenzo 10.02.12 22:26

Da...u pravu si
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by scout 10.02.12 22:27

@lololorenzo ,

''Zakon o oružju '' ,a ne zakon o noževima ...no dobro ....

da ...pa tamo kaže :

Hladno oružje su bodeži, kame, mačevi, sablje, bajunete i skakavci čije se sječivo nalazi pod pritiskom sabijene opruge, a iz drške iskaču pritiskom na puce ili polugu boksera i metalnih zvjezdica za bacanje, bez obzira na dužinu oštrice ili skrivene oštrice, bokseri te druga potajna oružja sa skrivenim oštricama (oružni štapovi, oružni kišobrani i sl.). Hladnim oružjem smatraju se i predmeti pogodni za nanošenje ozljeda kada se nose na javnim mjestima(krampe ,pajseri ,lopate metalne ''štange'' ,veće kamenje ,i sve ostalo što pacijentima padne pod ruku u mogućim nesretnim i nemilim događanjima koji se nažalost znaju dogoditi ) .
Pod definiciju :mačeva ,sablje i bodeža možemo do besvjesti u drugoj temi mada je koliko znam ''zakon o oružju '' jasno ,uočljivo istaknut na podtemama u svezi .Jednako tako je kompletna ova problematika obrađena sa nekoliko točaka gledanja pa nevidim smisla je ovdje nastavljati .Nož je alat ,može biti i oružje ..ali je i kramp alat i oružje ,komadom stakla presjeći ćeš konop ali je i oružje ,naoštrena žlica je oružje ,itd itd .
Uglavnom tamo u temi ćeš naći što su kolege s foruma radile u eventualnim nesuglasicama s policijskom hirovitošću ,koji je razuman i jedini ispravan pristup ,itd ...
Uz ispriku ,ovo je kao napomena da ne dupliciramo XX tema kad već postoje .To se naravno odnosi i na mene osobno pa će mod uz moju zamolbu i ovo pobrisati .
Zakon o noževima 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

Zakon o noževima Empty Re: Zakon o noževima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.