FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Sellier & Bellot Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Sellier & Bellot Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Sellier & Bellot Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Sellier & Bellot Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Sellier & Bellot Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Sellier & Bellot Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Sellier & Bellot Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Sellier & Bellot Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Sellier & Bellot Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Sellier & Bellot Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Sellier & Bellot Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Sellier & Bellot Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Sellier & Bellot Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Sellier & Bellot Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Sellier & Bellot Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Sellier & Bellot Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Sellier & Bellot Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Sellier & Bellot Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Sellier & Bellot Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Sellier & Bellot Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Sellier & Bellot Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Sellier & Bellot Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Sellier & Bellot Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Sellier & Bellot Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Sellier & Bellot Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Sellier & Bellot Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Sellier & Bellot Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Sellier & Bellot Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Sellier & Bellot Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Sellier & Bellot Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Sellier & Bellot

+7
Dumitry Boyka
biga
sttomost
Fratt
Elp
NAVIGATOR
ivo
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Sellier & Bellot Empty Sellier & Bellot

Postaj by ivo 16.01.12 10:48

Većinu svojeg lovačkog vijeka (a on je podugačak), loveći sitnu divljač koristio sam se starom Savage-ovom bokericom, 12-icom, golemom puščetinom, predugačkih cijevi i prevelike težine, no kako sam je nosao od mladosti, nekako sam svikao na nju.
Prođu godine, snaga pomalo kopni, počmem ja razmišljati o laganijoj pušci i sasvim slučajno, prije 7-8 godina natrapam na predivnu 16-icu, izradio je Ludwig Borovnik, komad oružja koji po ničemu ne spada u arsenal bokca poput mene, puka slučajnost, dobitak na lotu. Po obavljenoj kupoprodaji, a pod nevjerojatnim financijskim uvjetima, zaključam je u sef u kojem je, od straha da, joj se što ne dogodi, stajala do pretprošlog vikenda. Elem, da ne duljim, krenem ja s njom u lov, prvi put i na nagovor lukavog trgovca kupim nekakvu jeftinu municiju poznatog češkog proizvođača Sellier & Bellot-a, edicija Junior. Rezultati katastrofalni ! Nisam se ja toliko napromašivao, obzirom na nepoznatu pušku pogocima sam zadovoljan, no divljač nosi ranu, to me sasvim unezvjerilo. Leti perje, frca dlaka , a fazani i zečevi produžavaju, ma užas. Sačma je bila 3,5 mm, što držim primjerenim za takvu vrst lova, a ja nemam običaj, točnije nikad, osim na lisicu, ne pucam na preko 30-ak koraka. Pitanje . Kakva su vaša iskustva sa spomenutim streljivom ? Ovaj sam vikend opet odlovio starom bokericom te Baschieri & Pelagri sačmom i bilo je neusporedivo bolje. Očito je u pitanju jačina i kvaliteta barutnog punjenja ? Ili mislite drukčije.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by NAVIGATOR 16.01.12 10:55

lovom se nisam nikada imao prilike baviti, iako nisam lud za njim ali nemam ništa ni protiv toga.
SB sam pucao tone, tisuće i tisuće komada streljiva ali sve iz kratkog oružja i u tom fahu je skroz OK.
za karakteristike bilo kojeg lovačkog streljiva ako očeš saznati stvarno od čovjeka koji to zna iz prve ruke odi do trgovine Johan Fanzoj u zagrebu tamo mi radi kum Dejan (reci da si moj frend) i dati će ti savjet vezano uz SB ili bilo koji drugi metak.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Elp 16.01.12 11:37

Evo slučajno naletih i ja, pa da vam dam svoja iskustva. 12/65 S&B sam koristio u par navrata, ali se ne sjecam da je ijednom divljac odnijela ranu... Pucali smo i do 40ak metara, rezultati fantastični. E sada... koliko smo sreće imali pri nabavci streljiva (da li je skart i sl.) ne znam. S&B se generalno smatra nekim low end streljivom, ali obavlja zadatke kao i svako drugo. Iako skuplja, moja topla preporuka za ubuduće... Rottweil.

Dobar pogled
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 16.01.12 12:12

Dečki, fala na komentarima. Tomislave, Fanzoja sam nekako izbjegavao, generalno ga smatram preskupim dućanom (barem za moj džep), ali što veli kolega Elp, ako sam razumio između redova, na streljivu se ne štedi ! Tako sam stoput popušio i u ribolovu. Imam skup štap, odličnu rolu, ali prištedim na flaksu (najlonu, kreni...) te udicama i izgubim veliku ribu ! Inače, čini mi se da polako pada ponuda u cal 16, kao da ostaje zaboravljen.
Drago mi je da malo čačkamo po ovoj rubrici, dosta je pasivna, a vidim da tu ima mladih i što je još važnije, pristojnih i etičnih lovaca. Ne bismo se trebali sramiti svojeg lijepog hobija, točnije strasti.
p.s. Hvala Tomislave na "statusu" frenda.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 16.01.12 16:33

Koristim M90 iz Duge Rese u 3.5 mm,paše za patku,fazana i zeca...prlja cijev (Merkel Suhl) dosta ali ja volim prtljati i glancati pa mi to ne pada teško.
Inače M90 koristi Boforsov barut što bi ga trebalo kategorizirati kao konstantnim streljivom ali sam imao primjera da sve ovisi od patrone do patrone tj. da svaka 15. okrene rasipati.

Sve u svemu,nisam imao potrebe za nečim drugim.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by sttomost 16.01.12 16:44

S&B streljivo sam koristio samo u kalibru30.06 i nemam zamjerki.Za 12-icu koristim M-90 i Rotweil,sa oba sam zadovoljan.

sttomost
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 44
Lokacija : split
Datum registracije : 08.12.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by biga 16.01.12 21:40

taj Bellot i u mene svi kude, tako da sam ga ja izbjegavao...
ne znam koja je razlika u cijeni, ali mislim da M-90(u mom okružju poznat kao Vušir) je jako dobro streljivo za ptice i manje životinje(negdje do 4 mm sačme), a i nije skupo.

za DS samo brenneke. e sad ja sam imao kuptiju original, al čuo sam da isto M-90 radi dobru kuglu...

devetak vjerujem samo skupljem RC-u...

e sad što se tiče sačme M-90. bude po koja falična koju petometka ne može izbaciti(valjda do baruta, ne kontam zašto), al od 300 ispaljenih samo 2 nisu bile ok...

to je moje osobno iskustvo. naravno da ne moram biti u pravu..
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 17.01.12 9:26

Fratt je napisao/la:Koristim M90 iz Duge Rese u 3.5 mm,paše za patku,fazana i zeca...prlja cijev (Merkel Suhl) dosta ali ja volim prtljati i glancati pa mi to ne pada teško.
Inače M90 koristi Boforsov barut što bi ga trebalo kategorizirati kao konstantnim streljivom ali sam imao primjera da sve ovisi od patrone do patrone tj. da svaka 15. okrene rasipati.

Sve u svemu,nisam imao potrebe za nečim drugim.

Opa ! Ima se, mislim, za Merkel Suhla.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 17.01.12 9:49

Ima se,štedi se...


Sellier & Bellot IMAG0058
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 17.01.12 10:11

Fratt je napisao/la:Ima se,štedi se...


Sellier & Bellot IMAG0058

Drago mi je, dragi kolega Fratt, drago mi je da se ima, šteta kaj ja nemrem, nema se od čeg prišparat, plaća mala pa sve otide na tekuće održavanje, žena mi voli papat meseka, investicije su velki problem. Zato i pem vu lov, da bi ju nahranil, a ne kaj sem gizdav.
Nego, onaj karabinček, prvi z leva, plastičnjak, he, he... =)
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 17.01.12 10:21

Ma Merkel nije moj nego od starog,on obožava fazanariti dok sam ja više zaljubljen u lov na visoku divljač ali si posudim ponekad njegovu 12-icu...nije ni ovo kaj vidiš došlo prek noći,bilo je tu dosta natezanja i zatezanja.
Inače plastičnjak je Browning BAR Longtrack Composite u 30.06 kalibru,pogonska radna puškica. Sellier & Bellot 86830
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 17.01.12 11:03

Fratt je napisao/la:Ma Merkel nije moj nego od starog,on obožava fazanariti dok sam ja više zaljubljen u lov na visoku divljač ali si posudim ponekad njegovu 12-icu...nije ni ovo kaj vidiš došlo prek noći,bilo je tu dosta natezanja i zatezanja.
Inače plastičnjak je Browning BAR Longtrack Composite u 30.06 kalibru,pogonska radna puškica. Sellier & Bellot 86830

I ja obožavam loviti sitnu divljač, volio bih upoznati tatu. Ima li dobrog psa ? A tamo oko Vas, najbliže sam lovio u Mariji Bistrici, više puta, krasni lovovi. Predsjednik društva je bio izvjesni brkati gospodin, bivši milicajac, ne sjećam se prezimena. Ja bih se obično prišlepao jednom automehaničaru (ili limaru ?), imao je vrhunskog njemačkog oštrodlakog, a boljeg se strijelca ne sjećam.
Za "plastičnjaka" sam krivo vidio, podsjetio me na drugi karabin koji dolazi iz zemlje Ugroneke skupine =) . U pogone sam skoro prestao ići, strah me postalo, pucaju fensi lovci na sve strane, rađe odem na čeku. Dok sam išao baš u pogon, radije sam nosio sačmaricu, punjenu idealkom, razumije se.
Nego, ne komentirate moju kajkavštinu !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 17.01.12 11:17

Stari je lud za patkama,fazanima i zečevima,kad ja patim radi zimskog lovostaja on cvijeta...cucka nemamo nikakvog,nemamo vremena raditi s njim a onda bolje da ga i nemamo.
Bili ste kod Županića,mog dobrog prijatelja.
I ja volim radije čeku ali u ljetnom periodu,rano jutarnju...ovako po zimi kad vidljivost padne jako rano,radije idem u pogon.
Što se tiče aspekta sigurnosti na štandu tu bi mogao svega napisati,od nenošenja reflektirajućih oznaka do pucanja unatrag...kad idem na pogon onda idem s probranom ekipom koji se znaju ponašati u lovu jer sam i ja alergičan na hiperaktivne frikove sa puškom u ruci.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 17.01.12 11:42

Tako je, Županić ! Nemojte mi još reć da poznate mog frenda Štefa Osrečaka, on ima kuću u sred Bistrice, a klet gore na bregu, taman nasuprot kiparske kolonije, odnosno njihovih drvotvorina, taman vis a vis posljednje večere i onog dedeka sa škrlakom. Bio sam mu čest gost, a navraćao je i Vaš frend Žiga Popijač.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 17.01.12 12:21

Znam za njega (ak je on bio predsjednik LD iz G.Stubice) ali ga osobno nisam upoznao,od lovaca iz Marije Bistrice znam Branka Ptičeka-Dioniza.
Par puta sam išao u Zelinu s njim a znamo se i ovak...uglavnom je to starija ekipa lovaca koji imaju gospodski odnos prema kolegama i divljači.
A Žiga ko Žiga,da ga nema trebalo bi ga zmisliti. =)
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 17.01.12 12:54

Je, to je Štef, krasan čovjek i veliki pajdaš. E, takvi stari su mene formirali u lovačkom smislu, pokojni did prije svih, pa ujo, prije svega veliki etičari. Kasnije se ispostavilo da su me deformirali, danas imam velikih problema u lovu, sve u čudu gledam divljanje i pohlepu.
Ako ste išli u Zelinu, sigurno ste sreli Ivu Kralja i Ljubu Gušteka, to su prijatelji mog uje koji je kod njih počasni član. Ah, ovako bi ja do sutra, mogao bih o lovu do sudnjeg dana, pogotovo s nostalgijom za negdašnjim lovovima i lovcima, časti i česti... Nadam se da ćemo se upoznat.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 17.01.12 13:18

Kak ih nebi znal! Sellier & Bellot 393492
Gospon Ivan i sin mu Krešo kaj je sad lovnik,prvenstveno ljudine a onda lovci po starim standardima,bio sam kod njih prije cca mjesec i pol na otvorenju sezone na divlje svinje u njihovom lovištu.
Lov uspješan,svi bez ikakvog stresa prije,za vrijeme i nakon lova,to je odlika pravog lovačkog društva.Organizacija na nivou i pajdašija samo takva.

Bit će mi čast podružiti se s vama ak bude prilike,zove me Krešo k njima u lov pa kad bude nekaj javim prije na PM.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Dumitry Boyka 01.02.12 0:56

Nekoliko puta mi se desavalo da S&B nece da ispali zargonski slaze metak....Kupim novog u prodavnici cuvam na suhom mjestu stajao u kuci oko 2 sedmice i krenem da sterilste nece da opali.....Govorim o sacmenom metku....Od tada ha izbjegavam....Rws je zakon...

Dumitry Boyka
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 32
Lokacija : Bosna i Hercegivna
Datum registracije : 01.02.2012

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Mije 01.02.12 11:41

U dvije godine koliko sam lovac i jos plus tri koliko mi je stari dozvoljavao nositi pusku u njegovoj pratnji, ispucao sam sve i svasta..Baschieri & Pellagri, Pegoraro, Sellier Bellot, RC4, M90, Rottweil, Mirage, Fiocchi, Martignoni...uglavno sve i svasta a najbolje mi se pokazao Baschieri, pa Rotweill pa nas M90...Bellotom sam pucao prvu sezonu kad sam polozio i nije bilo bas losih rezultata-radilo se o sacmi 3,5 milimetara i pristojno je rusila sve od sljuke do zeca...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ruger357 02.02.12 16:05

a uvijek je tak,jedni ga fale a drugima ne valja..ovisi kakve je i ko lovne sreće i kakva je municija od serije do serije..s rottweilom sam imal i loša iskustva a nije loš metak,lovni bar nije..trap im je ništ vrlog. najbolje mi je kad vidim mlade lovce koji se žale da ovo ne valja pa ovaj metak pa ona puška..nekad sam punil patrone sa svojim starim i bile su nam dobre jer nije bilo drugih,sad kupiš po želji a punim si metke kad mi je dosadno..u 20,16 i 12 kal. koristim najčešće m90 jer je jeftin a nije loš,za 24 i 28 kal.talijansku kad ju on ne radi. a kaj se belota tiče imam ga još u ormaru valjda 30 godina starog,ove godine ga ispucal par komada za vic i nijedan da zataji..samo cevi zamaže više..

ruger357
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 124
Lokacija :
Datum registracije : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Mije 02.02.12 16:25

Mene su uvijek ucili i toga se drzim, "hebes metak-bitno je oko"!! =)
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 02.02.12 17:22

Nije baš tako,s dobrom opremom i dobrim okom dolazi rezultat...ovako riskiramo da ranimo životinju zbog osrednje ili manjkave opreme a to ne vrijedi ni metka,puške niti optike zbrojeno sve zajedno.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 03.02.12 8:36

Fratt je napisao/la:Nije baš tako,s dobrom opremom i dobrim okom dolazi rezultat...ovako riskiramo da ranimo životinju zbog osrednje ili manjkave opreme a to ne vrijedi ni metka,puške niti optike zbrojeno sve zajedno.

Upravo sam u tom smislu i započeo post. Nisam ja u navedenom lovu promašivao, pogoci su bili očiti, ali je divljač odlazila s ranom i to me je , u kombinaciji s lošim psima koji je nisu uspjeli pronaći, zabrinulo. Mojim lovačkim načelima (od nikog ne tražim da ista usvoji) nema veće tuge od ranjene i nepronađene divljači, ne zbog moje streljačke taštine, nego zbog divljači same. A napromašivao sam se ja u ovih 30-ak lovačkih godina, ih, ne bi vjerovali što sam znao promašit, ali i pogodit, da sam sebi ne bi povjerovao. Pokojni bi se did Mate, moj lovački i moralni uzor i mentor, znao od srca nasmijati i reći : "E, Ive moj, lakše je maš't neg' pogod't !"
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by nordfjord 03.02.12 14:01

Upravo tako s kakvom sam nekad puškom i streljivom koje sam punio odoćno išao u škuribande lov strah me sad i mislit o tome.A svaki pogodak uspijeh.Kad sam postal lovac došla nova cz bokerica najbolja streljiva kad nejde pa nejde.To je trajalo nekoliko mijeseci dok se nisam složil sa tom bokericom.Poslije me ekipa nije baš htijela sa sobom u lov,ćak su mi rekli pa daj kao najgorem u ekipi nek ima i on šansu.OKO RUKA A BOME I SRCE.

nordfjord
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 56
Lokacija : od trsta do zemuna
Datum registracije : 28.06.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Dumitry BoykaMP-153 12.12.12 1:40

Karabinki metak je dobar a u sacmeni sam se razocarao.....Imam vec 4 metka belotova kal 12/76 koji nece da pukne....I to poslje lova ja vazda ispalim par komada i cesce belotova municija nece da puca...Kupim u prdavnici novu municiju kuci ne stoji ni 7 dana i ja pozelim da se ispucam a ono nadje se neki metak koji nece da pukne....tako da sad korsitim rws munciju i zadovoljan sam njome....

Dumitry BoykaMP-153
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 32
Lokacija : Jablanica
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 12.12.12 8:50

Smeće, potpuno smeće, Božemiprosti, lani mi se ogadilo. Ajde da sam se napromašivao (kao što itekako znam), nego sam gledao fazane i zečeve kako s njih frca perje i leti dlaka, a divljač pada negdje daleko ili odlazi. Grozno mi je bilo ostavit ranjenu divljač da skapava u mukama, jer glupi (čitaj LOŠI) psi gotovo ništa nisu uspjeli pronaći. Ove godine sam se opametio, Fiochi Semimagnum 3 mm, sve što sam pogodio je palo, osim jednog fazana, taj je prebitog krila pao u grm kupine nasred livade, ponovo ga 4 "vrsna" NKD-a nisu izvukli van, u k.... ih pošaljem !
Sve ovo pričam u kontextu sačmenog streljiva, karabinsko nisam probao, niti imam namjeru.
Da li vam, kolega Dumitry, metak ostaje neopaljen uvijek iz iste cijevi, moguće je u pitanju kvar udarne igle ? Hoću reći, što se mojih iskustava tiče, problem Sellier & Bellot sačmenog streljiva je u očajnom barutu, a ne inicijalnim kapislama.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by biga 12.12.12 19:43

prošle godine sam išao sa susjedom u lov.. izvukao staru orozaču cal. 12 odnekle iz kuće i kaže on će s time... aj ok...
taj dan sam kupio RC3 i dam njemu nekolika komada... bio snijeg, patka poleti, on klik klik, puška ništa... uze metke i baci ih kaže mi nevaljaju. moj buraz onako od živaca pokupi metke, stavi u pušku i oba u zrak...

na kraju, kad smo doma došli, rastavili pušku, igla oštećena(nekako kratka) a u drugoj cijevi onaj mehanizam za natezanje zahrđao i igla nije imala dovoljnu snagu da opali metak...

meni je čudno da neće da ispali metak. može biti nikakav što se snopa tiče, neubojit, ali da ne ispali???...

kako ih skladištiš, da nisu vlagu primili?? iako mi nevjerojatno ove novije da ovlaže. ja sam znao M90 sutri dan lova naći u čamcu u vodi, pokupim ih, osušim majicom zbog puške i udri...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 12.12.12 23:09

M90 je općenito dobar sačmeni metak,preporuka.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by ivo 13.12.12 10:21

Tako je, igla se nakon duže uporabe hoće, kako kolega biga veli, "skratit", pohabat. Imam takav problem na gornjoj (drugoj) cijevi svoje stare bokerice, koju sam od dida naslijedio, donešena je kao polovna iz Jamerike 50-ih, biće joj barem 70 godina. Svaki, recimo, deseti ne opali, bez obzira na marku municije i uvijek iz iste cijevi. To već duže odgađam riješiti, valjda ću na proljeće k puškaru.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Fratt 13.12.12 10:49

Ne bilo kojem kolega,Rusanu.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Sellier & Bellot Empty Re: Sellier & Bellot

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.