FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Najbolji terenac - Page 3 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Najbolji terenac - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Najbolji terenac - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najbolji terenac - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najbolji terenac - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najbolji terenac - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najbolji terenac - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najbolji terenac - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najbolji terenac - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najbolji terenac - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najbolji terenac - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najbolji terenac - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najbolji terenac - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najbolji terenac - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najbolji terenac - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najbolji terenac - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najbolji terenac - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najbolji terenac - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najbolji terenac - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najbolji terenac - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najbolji terenac - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najbolji terenac - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najbolji terenac - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najbolji terenac - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najbolji terenac - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najbolji terenac - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najbolji terenac - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najbolji terenac - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najbolji terenac - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najbolji terenac - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najbolji terenac

+95
OrMar
siga
zhrvoje
Jones32
Hombre
Svizac
Keltan
gorky
maxina
puls
termit520
SmitoBona
Redneck
poljičanin
FrankyRC
duke
Inspektor
madWez
mamac za pecanje
blinddog
simbad
Simke
goxxon
flecktarn
Frenky
niner.alpha
forestpk
pirat
glock
Guybrush
ivo
RubberDuck
Mad Max
nordfjord
gomar
marinko
miles
rox
cutlass
Nemanja88
Alexander
hrvac98
ksian
Ito Ogami
Target
Elp
Aquaman
divlji grab
mrkva4
rolly
RoundMan
StArKa
Drvo
Levi
hankok
jratko30
Fratt
Ikarus
grisport
Julio
gordon
Pole
Marko
Dukati
Jedan
kengur32
Adept
rafter
palac
cro-josip14
Jolender
damjan
jenny
Aries
zippo
Wild Wolf
tigi
maks1969
Mraz
Mandić
forestman
avantura
kile_
Quanah
Stule
D@nijel@
LUKSA
M5
Deda
Antonio Antrić
ggliga022
Mladen
LEGION66
Damir
ficovk
99 posters

Stranica 3 / 18. Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Next

Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Gost 08.07.09 10:49

Za šumu i teren, u odnosu uloženog i dobivenog - LADA je uvijek br.1! Je da limarija ne valja, da grijanje prođe za pola godine, da je plastika u unutrašnjosti nepopravljiva... Ali kuda Lada prođe, rijetko da može bilo što drugo ( u njenoj kategoriji). Druga je stvar za što nam terenac treba! Da li za penjanje po visokim rizolima, za odlazak na skijanje ili pravo blato do pola vrata! Mala, kratka, osovinski razmak i još sto prednosti nad drugima... Činjenica je da se kvare često, ali kako su to obično službeni auti, nije ni čudo... Znamo koliko se brige o njima vodi i kako to izgleda kad je vozi 100 ljudi... Drači dok se ne raspadne...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Quanah 08.07.09 14:08

Ja sam imao ladu nivu,ne bih puno komentarisao,ali je njesra malo je reći.
Stalno se nešto kvarila,sretan sam bio kada sam je uvalio jednom poznaniku.
Mada se od tada i ne poznajemo nešto posebno...
Kad god se vidimo nešto me mrko gleda, a zašto nemam pojma...
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by kile_ 03.11.09 15:41

NISAN NAVARA no comment ,automobil za teren,bez premca najbolji.
kile_
kile_
bebač
bebač

Male
Broj postova : 12
Godine : 35
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 16.12.09 11:13

U ovog živahnog tridesetogodišnjaka imam više povjerenja nego u veliku večinu ovdje nabrojanih makina. A, vjerojatno je prošao i više kilometara, i po po gorem terenu od svih zajedno! Jest da se pali 'šrafencigerom', ali pali od prve !

Živjeli !

Najbolji terenac - Page 3 1900Najbolji terenac - Page 3 W450

Najbolji terenac - Page 3 12900Najbolji terenac - Page 3 W450
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 16.01.10 16:36

[quote="Gost"]najbolji je pinzgauer

oni koji su ga vozili znaju o cem pricam
a za one koji nisu
to je jednostavno uzitak vozit
i po ravnom i po grbavom
nema tog di ta koza ne prolazi



'surfam' po starim, već pomalo zaboravljenim temama, pa sam slučajno naletio na ovaj post koji me je podsjetio (i pozitivno iznenadio) na moja iskustva sa 'Pinzom'. da puno ne duljim, moglo bi se reći da je 'Pinz' u vrhu i po kvaliteti i po off-road mogućnostima. ja sam vozio i 4x4 i 6x6, ovog drugog puno više, u dizel varijanti sa 'audijevim 2,9 - 5 cilindarskim turbo d motorom. pravo vozilo za teren, a uz to i udobno za vožnju, bez obzira što je rađeno za vojsku i 'skromno' opremljeno.

Najbolji terenac - Page 3 1444451900

u arhivi sam uspio pronaći sličicu sa jedne od 'turneja'
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 07.02.10 18:50

hej jedno pitanje za malo iskusnije! od netako davna imam Toyotu Hilux iz 97. 2.4 dizel pa me zanima dali se pod reduktorom moze voziti po nekom losijem terenu duze vremena ukljucujuci skretanja, ili se mora voziti iskljucivo ravno te sluzi samo da bi mo se izvukli iz najgoreg pa onda nastavili bez ukljucenog reduktora???
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 07.02.10 19:51

forestman je napisao/la:hej jedno pitanje za malo iskusnije! od netako davna imam Toyotu Hilux iz 97. 2.4 dizel pa me zanima dali se pod reduktorom moze voziti po nekom losijem terenu duze vremena ukljucujuci skretanja, ili se mora voziti iskljucivo ravno te sluzi samo da bi mo se izvukli iz najgoreg pa onda nastavili bez ukljucenog reduktora???

Sa uključenim reduktorom, odnosno u poziciji 4L (pogon na sva 4 kotača - low speed) možeš voziti koliko hoćeš i kako hočeš, samo nema smisla. Reduktor ti smanjuje broj okretaja kotača za isti broj okretaja motora i samim time povećava snagu na kotačima. To ti služi, kako si i napisao, za izvlačenje iz 'najgoreg', za šlepanje, za vožnju uzbrdo ili nizbrdo i slično. Na 'normalnom' terenu prebaciš u 4H (ili 2 H) ostaje ti pogon na sva 4 kotača (ili samo stražnji pogon), a to ocijeniš prema situaciji ( da li 4H ili ti je dosta 2H).

Ovo što si pitao za vožnju 'ravno' vjerojatno si mislio na tzv. 'diferential lock' ili kako neki zovu 'diferential brake' ili blokada diferencijala. Nemaju svi terenci serijski ugrađeni taj sklop i to je ono što čini pravi terenac. Kod većine vozila to se nadoplaćuje kao dodatna oprema (i nije jeftino!). To je sklop koji 'zatvara' diferencijal i omogućuje da se sva četiri kotača ili samo kotači na jednoj osovini vrte bez obzira na kakvoj se podlozi nalaze, odnosno koliko su opterećeni. Kod terenaca bez tog sklopa, nikakav pogon na sve kotače i reduktor ne pomažu, jer se kod opterećenja vrti samo jedan i to najmanje opterećen kotač (najnepotrebniji).
Lada Niva, npr. ima blokadu stražnjeg diferencijala, Land Rover 'defender' ima blokadu centralnog diferencijala i to je kod ovih vozila riješeno mehanički. Neki drugi terenci imaju to riješeno putem elektronike i hidraulike, neki SUV-ovi imaju riješeno proklizavanje pogonskih kotača u kombinaciji sa ABS-om itd.

Pretpostavljam da tvoja Toyota Hilux ima blokadu prednjeg diferencijala koja se uključuje ručno i to okretanjem 'štifta' u poziciju 'lock'. To je jednostavan ali efikasan sistem, samo je malo nezgodno kad to moraš napraviti i dubokom blatu. Kotači su tada blokirani, odnosno vrte se jednako brzo i nije preporučljivo 'skretati' jer može doći do loma poluosovine i sl.
Kod nekih vozila to treba onda opet vratiti ručno u položaj 'free' a kod nekih se to samo vrati kad se postigne određena brzina.

Najbolji terenac - Page 3 Pc070075900k

Da li je tako kod tvoje Toyote ? Da li uopće ima mogućnost blokade diferencijala ?
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 07.02.10 20:23

Da moja tojota ima upravo ovakav sistem kao na slici! Dali to znaci kada su oba dva kotaca na poziciji free da mi je u funkciji samo straznja osovina, a kad promjenim poziciju na oba dva kotaca u look da nebih smio skretati, tj. dali je to moguce uciniti samo na jednom kotacu pa da se ipak moze skretati s tim da ce mi onda uvjek proslajfati onaj kotac koji najlosije prijanja uz teren ili sam u krivu???
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 08.02.10 8:27

forestman je napisao/la:Da moja tojota ima upravo ovakav sistem kao na slici! Dali to znaci kada su oba dva kotaca na poziciji free da mi je u funkciji samo straznja osovina, a kad promjenim poziciju na oba dva kotaca u look da nebih smio skretati, tj. dali je to moguce uciniti samo na jednom kotacu pa da se ipak moze skretati s tim da ce mi onda uvjek proslajfati onaj kotac koji najlosije prijanja uz teren ili sam u krivu???

Pogon na jednu ili dvije osovine biraš onim malim 'mjenjačem' u kabini 2H - 4H - 4L, pozicija 'free' na prednjoj blokadi znači da diferencijal raspoređuje okretni moment na kotače (samo prednje i to kad je uključen pogon na obe osovine, znači 4H ili 4 L). Pozicija 'lock' ne funkcionira ako nije uključen pogon na sva 4 kotača, isto tako 'lock' poziciju moraš koristiti 'simetrično', znači na oba kotača, ne jedan na 'lock' , a drugi na 'free' . Sam isprobaj u snijegu kako sve to funkcionira i da li se kod tebe 'kočnica' automatski vraća u položaj 'free' kad postigneš malo veću brzinu.
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 08.02.10 20:40

Ok znaci ja mogu na poziciji look i malim mjenjacem na poziciji 4L skretati kako hocu ili bi to jos trebao provjeriti na snjegu!!
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 08.02.10 21:46

Evo upravo sam isao isprobat jer nebi mogao mirno zaspati! =) dakle pomocu hidraulicne dizalice sam nasao otprilike teziste te dignuo desnu stranu kotaca u zrak, upalio stroj i postavio malu rucicu u poriciju 4H, mjenjac u brzinu i pustio kuplung: vrtio se je samo straznji kotac, zatim sam na prednjim kotacima postavio na poziciju look te ponovio prethodnu radnju: vrtio se je prednji i straznji kotac a ljeva strana kotaca je cvrsto stajala na tlu bez pomicanja. Sve to sam probao i u 4L. Znaci nema blokade, pa me zanima koliko je konpliciran taj sklop za blokadu diferencijala te dali bi se to dalo napraviti ( dosta poznajem obradu metala te imam i tokarski stroj , a i poznajem vrlo dobre i vjeste majstore koji bi mi sa gustom pomogli u tome)?
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 08.02.10 22:05

forestman je napisao/la:Ok znaci ja mogu na poziciji look i malim mjenjacem na poziciji 4L skretati kako hocu ili bi to jos trebao provjeriti na snjegu!!

U tvom slučaju nemožeš skretati sa uključenom blokadom diferencijala, odnosno na poziciji 'lock'. Kod skretanja, unutarnji kotač se okreće sporije, a vanjski brže i upravo time upravlja diferencijal. Osim toga diferencijal automatski raspoređuje snagu na kotače ovisno o njihovom opterećenju.

Na poziciji 'lock' oba kotača se jednako vrte (i jednako je raspoređena snaga), znači da prelaze jednaku duljinu puta pa je u toj poziciji upravljanje vozilom jako teško i uz to riskiraš lom poluosovine.

Na snijegu isprobaj da li se kod tebe automatski vraća blokada iz položaja 'lock' u položaj 'free' kad postigneš veću brzinu. To napravi na sljedeći način: prebaci mjenjač na 4L i blokadu na oba kotača u položaj 'lock' . Polako kreni ravno naprijed, bez okretanja volana i lagano ubrzavaj do tridesetak km/h. Onda stani i pogledaj u kome je položaju blokada. Ako je ostala u 'lock' poziciji, ručno je vrati u 'free' i nastavi voziti.
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by avantura 08.02.10 22:21

forestman je napisao/la:Evo upravo sam isao isprobat jer nebi mogao mirno zaspati! =) dakle pomocu hidraulicne dizalice sam nasao otprilike teziste te dignuo desnu stranu kotaca u zrak, upalio stroj i postavio malu rucicu u poriciju 4H, mjenjac u brzinu i pustio kuplung: vrtio se je samo straznji kotac, zatim sam na prednjim kotacima postavio na poziciju look te ponovio prethodnu radnju: vrtio se je prednji i straznji kotac a ljeva strana kotaca je cvrsto stajala na tlu bez pomicanja. Sve to sam probao i u 4L. Znaci nema blokade, pa me zanima koliko je konpliciran taj sklop za blokadu diferencijala te dali bi se to dalo napraviti ( dosta poznajem obradu metala te imam i tokarski stroj , a i poznajem vrlo dobre i vjeste majstore koji bi mi sa gustom pomogli u tome)?

U poziciji 4H ili 4L imaš pogon na sva četiri kotača. Ukoliko digneš jedan kotač u zrak, kao što si ti napravio, samo će se on vrtiti jer je najmanje opterećen. To je i glavni problem kod terenskih vozila - uvijek se vrti onaj kotač koji nam je najmanje potreban.
Ako si uključio samo blokadu na jednom kotaču i to onom koji je u zraku, vrtio se i on. Nemoj na dizalici pokušavati uključti obe blokade jer će ti auto 'pobjeći' ako ti jedan kotač ulovi podlogu. Ako su oba kotača u zraku, vrtit će se oba. Zato ti je najbolje to isprobati na terenu, posebo na snijegu gdje su opterećenja manja nego li u blatu ili pijesku.
Sklop za blokadu diferencijala kod tvoje toyote nije kompliciran, ali mislim da ga nebi mogao sam napraviti. Postoje blokade za takav tip toyote sa pneumatskim upravljanjem, znači iz kabine, i koštaju cca 1500 Eura.
Ovo ti je shema tog sklopa :

Najbolji terenac - Page 3 Beznaslova

a kako sve to radi, moraš pitati nekog iskusnog strojara kojemu su takvi sklopovi struka.
avantura
avantura
bomber
bomber

Male
Broj postova : 120
Godine : 124
Lokacija : Varaždin - Croatia
Datum registracije : 03.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 09.02.10 22:31

ok hvala na savjetu!!!
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mladen 10.02.10 8:36

provjereno na terenu ...
pogon na obje osovine ili sva četri kotača ...
ne zaboravite funkcionira besprijekorno ..
ako je vozilo opremljeno adekvatnim gumama za uvjete na terenu...
ipak su gume u dodiru sa tlom....
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by forestman 12.02.10 18:51

I jos ako imas nesto debljeg uzeta za najgoru situaciju kad po snjegu nejde ni sa dobrim gumama onda to uze provuces kroz one rupe na felgama i napravis obicni dupli cvor, vjeruj proci ces mnogo lakse! nije za duzu voznju jer auto jako trese ali za izvuc se iz nekog snosa ili blata je super!
forestman
forestman
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 36
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 25.12.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mandić 19.02.10 15:27

Po meni najbolji i najcvrsci je Hummer H1, moj san... Mana - potrosnja goriva, tako da ultimate off road po meni je Hummer H1 + cisterna goriva Najbolji terenac - Page 3 747986 hehe

Najbolji terenac - Page 3 Hummer_H1_68
Mandić
Mandić
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 33
Godine : 37
Lokacija : Zrenjanin
Datum registracije : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Mraz 27.02.10 14:35

Cudno mi ja da nitko nije spomenuo dedu svih terenaca, meni osobno najdražeg- Wranglera Najbolji terenac - Page 3 747986


Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, Isuzu Trooper...sve redom istinski terenci..


Jedna anegdota od prije mjesec-dva: U firmu mi došla dvojica iz Splite radi sklapanja nekog ugovora. Taman tih dana je i promet bio u kolapsu radi dosta snijega (gorski k). Naravno, oni došli s Golfom pa ja iz zezancije pitam kako to da su došli s golfom kada svaki drugi u ST ima terenca. Dobrio sam odgovor tipa sta da ja znam o snijegu i terencima, golf je prava makina za snijeg! Imaju oni doma Grand C. ali to nije auto za snijeg, ako se taj zakopa nitko ga nece izvuc. Valjda on zna!

I eto... žali boze terenaca kada golf ima bolje mogucnosti Najbolji terenac - Page 3 747986 Ahh...
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by maks1969 27.02.10 18:04

Quanah je napisao/la:Ja sam imao ladu nivu,ne bih puno komentarisao,ali je njesra malo je reći.
Stalno se nešto kvarila,sretan sam bio kada sam je uvalio jednom poznaniku.
Mada se od tada i ne poznajemo nešto posebno...
Kad god se vidimo nešto me mrko gleda, a zašto nemam pojma...
Za vrijeme DR nismo naletili ni na jedan bolji terenac za snježne uvjete(a bome smo probali svašta).Jest ružan ,jest pokvarljiv,jeste i trulja no svakao po snjegu potegne junački.
Za ljetnje uvjete land rower ili stari willy.

maks1969
bomber
bomber

Male
Broj postova : 104
Godine : 54
Lokacija : Istra
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Gost 26.03.10 10:20

Kad vec pricamo o terencima, zna li neko dobrog majstora za Opel Montetrey (ili Isuzu Trooper)????

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by tigi 26.03.10 13:57

mi smo tjekom DR-a naišli na nissan patrol ostavljen u vodi do prednje šajbe, nakon nekog vremena uspjeli smo ga iščupati iz vode i blata, ekipa ga rastavila podmazala sastavila i nije bilo terena koji taj nije mogao proć!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Wild Wolf 30.03.10 10:55

http://www.gmc.com/2011sierra/denali/index.jsp
Wild Wolf
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 687
Godine : 37
Lokacija : Croatia
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Gost 26.04.10 3:15

Mrazomor je napisao/la:Cudno mi ja da nitko nije spomenuo dedu svih terenaca, meni osobno najdražeg- Wranglera Najbolji terenac - Page 3 747986


Nissan Patrol, Mitsubishi Pajero, Isuzu Trooper...sve redom istinski terenci..


Jedna anegdota od prije mjesec-dva: U firmu mi došla dvojica iz Splite radi sklapanja nekog ugovora. Taman tih dana je i promet bio u kolapsu radi dosta snijega (gorski k). Naravno, oni došli s Golfom pa ja iz zezancije pitam kako to da su došli s golfom kada svaki drugi u ST ima terenca. Dobrio sam odgovor tipa sta da ja znam o snijegu i terencima, golf je prava makina za snijeg! Imaju oni doma Grand C. ali to nije auto za snijeg, ako se taj zakopa nitko ga nece izvuc. Valjda on zna!

I eto... žali boze terenaca kada golf ima bolje mogucnosti Najbolji terenac - Page 3 747986 Ahh...

da se malo nadovežem na temu jer ovdje imam o čemu govoriti danima, višegodišnji vozač patrola 90god skračena verzija 2.8, danas vozio landcruisera 2,4 84., patrola 3.3 91. i Troopera 90god. -koji je i na prodaju 3soma e full oprema grijanje sjedala itd itd pila od auta

ali ja sam vjeran svojem patrolu i v6 motoru, frend je sa sredjenim jeep GC osvijio ovu god PH u off roadu, wrangler je po meni naj jači i kvalitetniji terenac svih vremena gledano po voznim osobinama i njegovoj iskoristivosti, drugo mjesto drži ona toyota koju UN koristi preko 30god i troši njih par stotina ili više na godinu nemogu se sjetiti kako se zove sada neki nepoznati model Najbolji terenac - Page 3 747986

h3 sam imao prilike voziti, isto smece ko h1, je da ameri vole napraviti eee gle nas velika smo zemlja imamo i velike aute ali prvo-obrada interijera je na razini nissanove obrade iz cca 93.godine

2. vozne osobine i sve to savršeno stoji dok glumiš chucka ili rednecka po preriji pustinji itd itd, koliko sam upoznat sa zadnjim stanjem u Hrv još nema prerija i pustinja, nego po planinama ako ideš po nekom več sjeb. putu prolaziš s druge strane ti obavezno doleti pijani kvazi šumar ili neki lik s "buggyem" kucne izrade tada njegova veličina i robusnost postaju največa mana kada se trebaš okrenuti ili proci kroz drvece širine 2m ili mimici se na putu širokom 2,5-4m a sa obje strane probalija Najbolji terenac - Page 3 469245

ako želiš lovti komade po zg s hummerom super za tebe! ako želiš s njim ozbiljan off road mozeš zaboraviti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by zippo 26.04.10 23:02

ma dajte mi Torpeda 130 ,po meni nenadmasan stroj po funkcijonalnosti,jednostavnosti,dijelove nabaviš di oćeš.....
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 36
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

Najbolji terenac - Page 3 Empty Re: Najbolji terenac

Postaj by Wild Wolf 03.06.10 10:27

evo baš sam maloprije naletio na novi SUV Dacia Duster i SUV je proglašen najjeftinijim do sada.inače u dusteru je renaultov motor (benzin ili dizel) i pogon na 2x4 ili 4x4. evo i video: