FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

+11
Mad Max
mali mačak
mnbvcxy
NAVIGATOR
hankok
Jolender
Ikarus
Mraz
Medo Gradela
Fratt
yasko
15 posters

Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by yasko 27.11.11 14:43

svi znamo da fiksni nozevi su nezamjenjivi..i da su mnogo cvrsci od preklopnih...ali dali ima dostojan preklopni noz koji bi mogao skoro u potpunosti zamjeniti fiksni noz,znaci da bi se mogao stavit na isto testiranje kao i fiksni noz...


i sa kojim preklopnim nozem ste najzadovoljniji bili do sada?
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Fratt 27.11.11 14:52

Zanimljivo da tvoj nick daje djelomičmo odgovor na ovo pitanje.
3 AD lock na CS je nešto najbliže fiksnom nožu,možeš batonirati,cjepati i raditi pommeling (mislim da se tako piše) bez da ti se preklopi,moj Spartan je dokaz tome.

Ali ništa nije kao fiksni sa full tangom.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by yasko 27.11.11 15:30

https://www.youtube.com/watch?v=Mz6KHl5HbNk


mislim d aopinel 13 bi bila dobra zamjena samo je preglomazna...jedino uzet pa je skratit komplet drsku i sjecivo ali opet to nije to...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Medo Gradela 27.11.11 17:56

opinel nije ni blizu, ovi testovi su pre blagi,

a što se tie takvog noža to bi biokoji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Rao11
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Mraz 27.11.11 18:04

Kratko i jasno... NE, ne postoji takav nož.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Ikarus 27.11.11 18:06

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? 469245
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Ikarus 27.11.11 18:12

Normalno da nema ali i ovako nešto bi bilo jako dostojno...

Btw neznam ako neko prati ovog tipa na youtubu ali tip je "umjetnik" pimpanja noževa...

vide od 4:20 na dalje...nož nije njegov nego od njegovog frenda

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Jolender 27.11.11 18:34

Ovaj opinel po dimenzijama više mačeta nego nož a sigurno nema dostojan mehanizam zaključavanja uporediv sa fiksnim.

Ja bi rekao da ima preklopnih noževa koji se mogu nositi sa fiksnim koji nemaju full tang oštricu i koji su plitko usađeni u plastične rukohvate.
Ali je to opet enormna razlika u cijeni.
Ustvari sam mišljenja da će dosta preklopnih sa čeličnim rukohvatom pobijediti noževe (fiksne) sa plastičnim, ponavljam ukoliko nisu full tang.

Evo npr. ovaj što ga je medo gradela predstavio će sigurno pobijediti moru cliper.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by hankok 27.11.11 18:42

hankok
hankok
lingua
lingua

Female
Broj postova : 452
Godine : 48
Lokacija : metković
Datum registracije : 12.12.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by NAVIGATOR 27.11.11 19:09

po meni ni jedan preklopni ne može zamjeniti "dobar" fiksni nož!

jedino je pitanje treba li ti fiksni nož uopće kada postavljaš takvo pitanje.
fiksni je nož bitan jedino na ozbiljnim reznim zadaćama tipa višednevne ture a za većinu jednodnevnih ja nosim foldere, i to bez nepotrebnih opterećenja u glavi da možda moj nož nije najčvršći na svijetu i oče li preživjeti nuklearnu kataklizmu.
opet kod višednevnih tura toliko stvari moraš nositi sa sobom da ti je skoro nebitno ako nož nije preklopni nego fiksni zbog to malo razlike u težini i volumenu, a opet da bi preklopni nož bio jednako čvrst kao fiksni a da su približno sličnih dimenzija preklopni bi morao biti znatno teži, tako da opet nema logike tražiti da preklopni zamjeni fiksni.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by NAVIGATOR 27.11.11 19:30

ups! sorry coldsteel sad sam pročitao vlastiti post malo je kroz prste izašlo drugačije nego što je bilo u glavi, umijesto

"jedino je pitanje treba li ti fiksni nož uopće kad postavljaš takvo pitanje"

trebalo je biti

"nije mi jasno želiš li fiksni nož zamjeniti folderom ili obrnuto"
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by mnbvcxy 27.11.11 22:36

možda Rick Hinderer XM-18 ili XM-24, ali za cijenu tog preklopnog noža možeš kupiti najmanje 3 Fallkniven-a F1. Sad ti vidi isplativost takve investicije. S druge strane, kineski Ganzo ima zanimljive robusne modele, kao i Enlan (imam EL-01, za 90kn odličan).

usporedba xm-18 i el-01
http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?117053-BEE-Enlan-EL-01-vs-Rick-Hinderer-XM-18
mnbvcxy
mnbvcxy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 46
Lokacija : GS
Datum registracije : 10.05.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by yasko 27.11.11 23:14

NAVIGATOR je napisao/la:ups! sorry coldsteel sad sam pročitao vlastiti post malo je kroz prste izašlo drugačije nego što je bilo u glavi, umijesto

"jedino je pitanje treba li ti fiksni nož uopće kad postavljaš takvo pitanje"

trebalo je biti

"nije mi jasno želiš li fiksni nož zamjeniti folderom ili obrnuto"



trebam fiksni noz zajenit preklopnim..jer me ljudi cudno gledaju dok imam na remenu ili kad izvadim fiksni noz..koristim gerber profile trenutno, tako da treba mi noz ostrice nekih 9, 10 cm ali d aje preklopni i dosta cvrst ..nemislim batonirat s anjim i nes tako..ali znam da ce mi sigurno past miljon puta i nezelim da se rasipa..
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by mali mačak 28.11.11 7:46

Hahaha, znam kako ti je... ja sam nosio Cold Steel Pendelton hunter, tj. mini hunter pa su me ljudi gledali ko psihopata svaki put kad sam ga izvadio iz torbice... zamijenio sam ga Spyderco Tenaciusom (nije bilo Endure za kupiti kod nas) i prezadovoljan sam... 300,00 hrvatskih novaca i već sam godinu i pol prezadovoljan s istim (čak me preksinoć po prvi put u životu policija legitimirala na način da su mi pretresli džepove i sl. i nisu me za nož niti pitali koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? 747986 )
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Jolender 28.11.11 8:07

Pa naručiš isti takav kakav imaš samo preklopni.

Pa jeste malo glupo po gradu nositi fiksni nož.

http://www.gerber-tools.com/Gerber-Profile-Drop-Point-22-01297.php
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by NAVIGATOR 28.11.11 12:25

dakle treba ti samo kvalitetan EDC folder, za svakodnevne zadatke
bilo koji folder od kvalitetnijih renomiranih firmi će više nego dovoljno dobro odraditi sve zadatke osim battoninga, pajseriranja i krampanja.
mislim da ti je potraga za "uberfolderom" u ovome slučaju uzaludna. ali evo ti moja preporuka benchmade bone collector axis, ja nosim trenutno njihov isti model ali u mini izdanju, full XL verziju imaju u replikartu, iznimno robustan sklopivi nož. ima ga i naš forumaš zippo iznimno je njime zadovoljan nož je građen ko tenk, respektabilnog dizajna i zavidne čvrstoće, a opet nije pre velik ni pre težak još uvijek prolazi pod EDC.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Mad Max 28.11.11 13:29

Jedini koji bi mogao od foldera po izdrživosti i sigurnosti biti zamjena za fiksni je možda Extreme Ratio - Nemesis ali je u Surv-Buschraft sceni sasvim neupotrebljiv a kao EDC morao bi ga staviti u rukzak da ga nevidljivo prenosiš koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? 368870
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by yasko 28.11.11 13:33

Jolender je napisao/la:Pa naručiš isti takav kakav imaš samo preklopni.

Pa jeste malo glupo po gradu nositi fiksni nož.

http://www.gerber-tools.com/Gerber-Profile-Drop-Point-22-01297.php


ne nosim ga po gradu jer kad radim idem na teren pa ga ponesem...a nije mi dobar folder jer mi je premali zelim ipak nestovece malo...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by yasko 28.11.11 13:34

mali mačak je napisao/la:Hahaha, znam kako ti je... ja sam nosio Cold Steel Pendelton hunter, tj. mini hunter pa su me ljudi gledali ko psihopata svaki put kad sam ga izvadio iz torbice... zamijenio sam ga Spyderco Tenaciusom (nije bilo Endure za kupiti kod nas) i prezadovoljan sam... 300,00 hrvatskih novaca i već sam godinu i pol prezadovoljan s istim (čak me preksinoć po prvi put u životu policija legitimirala na način da su mi pretresli džepove i sl. i nisu me za nož niti pitali koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? 747986 )



najjace je ono kad izvadis noz a ekipa trka okolo i kao necujno vidi ovog...haha..koda sam izvadio rucnu bombu pa zongliram s anjom xD ..haha...
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by badzo 28.11.11 16:07

Pohl Force-alpha two

badzo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by djomla 28.11.11 17:14

Mraz je napisao/la:Kratko i jasno... NE, ne postoji takav nož.

Kratko i jasno.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by kengur32 29.11.11 17:58

Ontario rat 1 imam nekih 3-4mj... naradio se, kao i većina mojih alata, pokazao se kao moguća zamjena za fiksni
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by gibo 30.11.11 6:54

Ja ih imam nekoliko i ni sa jednim "jeftinim" nisam zadovljan. Prvu Delicu sam izgubio, pa kupih M. Nieto i dadoh 250,00 kn, nakon par dana popucaše šarafi koji služe kao osovina oko koje se okreće oštrica. Nekako sam to popravio ali traži to bolji i stručniji rad. Zatim kupim Byrd (popušio "LIKE Spyderco") Cara Cara, na prvom brušenju puknuo, majstor kaže mikropukotina pri izradi a Cutlas veli da je jeftinije kupiti novi nego popravljati kvar. Konačno kupim Delicu, super je ali toliko sam sada ustrašen da ni Spydercu skoro da ne vjerujem. Pročitavši recenziju koju je napisao Navigator za Buck Paperstone Vantage odlučio sam oprobati ga. Malo sam još čitao i odlučio se za Buck Vantage Select sa dužom oštricom (8,25 cm iliti 3 1/4 incha). Naručio sam ga prije desetak dana i nestrpljivo očekujem dolazak da ga mogu probati. U nekim slučajevim nož sa fiksnom oštricom je nezamjenjljiv, recimo Cold Steel-ov SRK, ali mislim da nam u 90% slučajeva treba sklopiva oštrica i to jako kvalitetna kao Spyderco. Ipak mi je Spyderco prirastao srcu.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by NAVIGATOR 30.11.11 13:02

buck vantage po konstrukciji ne bi ušao u kategoriju robusnih noževa on je kako sam i naveo jako dobar EDC za tu lovu ali da će podnijeti batoniranje i pajseriranje to nema šanse.
ma za pauka se ne brini kod njega je jedina opasnost da ćeš ga izgubiti a ne potrgati pri normalnoj upotrebi. byrda nisam nikada posjedovao i baš me iznenađuje da ja samo tako pukao.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by gibo 01.12.11 3:57

Vjeruj da je, brusio mi ga je majstor Mika u Sisku, ima oko 65 godina i godinama mi brusi i mesarske noževe a i sve ostalo. Odličan je majstor. Kada se to dogodilo odnio sam nož u Goricu prijatelju da vidi može li se zavariti i nešto su napravili ali to jako ružno izgleda, na funkcionalnosti nije izgubio. A Byrd drži oštricu da je to ludnica.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by gibo 03.12.11 6:16

Jučer mi je došao Buck i za sada mi se čini vrlo dobar. Meni nož ne treba za ne znam što, tj., ja ne isprobavam koliko on može izdržati, želim uvijek sa sobom imati pouzdan nož i mislim da će Vantage Select zadovoljiti te potrebe. Za Delicu se uvijek bojim da ću ju izgubiti, kao i prvu koju nikad neću prežaliti. Navigator, hvala, da nije bilo tvoje recenzije nikda ga ne bih kupio.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!? Empty Re: koji preklopni je dostojan fiksnog noza?!?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.