FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

+5
mali mačak
Knife_maniac
skyrunner
badzo
NAVIGATOR
9 posters

Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 19.11.11 23:16

nož je besprijekornog dizajna čistih pravilnih idealno simetričnih linija. napravljen od odličnih materjala po solidnoj cijeni, no evo izvadak iz jedne teme koju sam već objavio na ovome forumu.

NAVIGATOR je napisao/la:kada vrednujem neku opremu uvijek govorim o svome iskustvu s nekim dijelom opreme a ne o pročitanim tuđim iskustvima sa stranih foruma. kako sam zadnjih godina dosta u cajtnotu s vremenom prođe i duže vrijeme dok neki artikl pošteno ne isprobam. ovakve avanture dođu mi kao naručene za tu svrhu.

dugo sam mozgao koji fiksni nož uzeti na ovaj zadatak. od sklopivih sam unaprijed znao da ću nositi vantagea, ali od fiksnih sam se dvoumio između nekoliko modela. nož je morao biti nehrđajuči jer na terenu neću imati vremena brinuti o njegovom izgledu, trebao je biti dovoljno mali da ga mogu stalno danima nositi s ostalom opremom, a da mi ne smeta i ne zapinje kod učestalih ulazaka i izlazaka iz vozila i to još s brdo snimateljske opreme na sebi. pogled u jednu od ladica s noževima zaustavio se na foxovom modelu PRO HUNTER koji sam od supruge dobio za rođendan prije dvije godine.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5470Small

iako mi se dizajnom i kvalitetom materjala svidio, do sada ga nisam imao prilike duže vrijeme koristiti a kako o stvarima ne volim iznositi mišljenje na pamet, unatoč brojnim upitima, tek sad mogu reći da mu znam prednosti i mane.

tjekom ovih 11 dana koristio sam ga za sve i svašta od rezanja špeka i kobasa do cijepanja drva

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5463Small

najveća prednost ovog noža su odlični materjali N690co je čelik po svojstvima sličan japanskom VG10, tako piše u različitim tekstovima a meni se to na terenu i potvrdilo, ručka je od vrlo solidnog drveta lijepo prošarana i s funkcionalnim čekeringom koji sprečava nehotično proklizavanje čak i kada su ručka i ruke mokri. futrola je od vrlo debele kože i sigurno drži nož na boku bez opasnosti od ispadanja čak i kod vratolomija.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5446Small

već na prvu me počeo smetati oštri rub metalnog graničnika odmah do ručke

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5699Small

sva sreća sa sobom sam imao i portabilni set za brušenje. fallk DC4 victorinox đepni oštrač i mali stropić koji mi je MRAZ složio i poklonio(hvala Mraz).

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5708Small

znao sam da će mi kolege instruktori ali i tečajci od reda doći svi sa kao motika tupim noževima pa sam došao spreman.

i meni je na terenu dobro došao za riješiti stvar oštrih rubova.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5720Small

problem riješen.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5697Small

učestalom uporabom zaključio sam da nož ne reže s lakoćom i na nivou koji sam od njega očekivao. iako brije, ali kao da nije dovoljno oštar. to je patnja nas freekova za oštrice, da bi proizvođač zadovoljio potrebe večine korisnika koji očekuju da im nož unatoč upotrebi ostane "oštar" mjesecima
naprave mu sekundarni grind pod pre velikim kutem kako bi mu povečali izdržljivost reznog brida. zbog tog se nas par ljubitelja oštrine naviklih na super oštro, pati jer zbog tog velikog kuta sekundarnog reznog brida nož nikada ne može biti super oštar. no s pravim alatom čak i u šumi na terenu i to se da promjeniti

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5726Small

skoro sat vremena peglanja urodilo je plodom a nož koji inače ima odlično flat grindanu oštricu je dobio vrlo uspjeli konveksni sekundarni grind i to pod puno manjim kutem. razlika u reznim osobinama je bila drastična.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5689Small

sad me interesiralo koliko je zbog mog turpijanja oštrica oslabljela pa sam nož podvrgnuo malo zahtjevnijim zadacima. najviše zbog vas čitatelja, to me uvijek pitate a ja to osobno stvarno rijetko radim, malo sam batonirao.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5765Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5770Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5772Small

zapravo ne malo nego dosta. oštrica je bila i dalje vrlo oštra i potpuno ravna bez ikakvih oštećenja. upravo sam to i očekivao od tog čelika. no ugodno iznenađen novim reznim performansama no razočarao sam se u još jednom detalju.

nazubljeni dio na leđima oštrice za moje je "nježne" prste bio pre oštar

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5703Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5707Small

rekao bih da bi takav bio odličan za rad u rukavicama ali ovako na golu kožu več nakon nekoliko minuta rada na palcu mi je falilo vlastite kože. došao sam u iskušenje i to na terenu izbrusit(samo malo oštre rubove) ali sam taj malo zahtjevniji posao ostavio za doma iz razloga jer nisam sa sobom imao inbuse ili torxe za odšerafiti drvenu ručku kako bi to mogao kak se spada napraviti.

nisam expert za kovanje noževa pa se zadovoljavam sa doradom komercijalnih kako bi meni bili upotrebljiviji. fox pro hunter je prekrasan nož iznimne kvalitete ali je potrebno još uložiti malo truda u njegovu doradu kako bi te kavlitete došle do punog izražaja i u praksi.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5688Small

uz kameru i windmill upaljač ovaj mi je nož bio najčešće korišten alat na terenu. no kao sam naveo već ranije u textu od sve opreme koju nosimo najvažnije su zapravo cipele odnosno gojze.


dakle bila je ovo dorada direktno na terenu, nije bilo vremena za čekanje za idealne radno-alatne uvijete pa sam ga doradio onime što sam imao u svom EDC-u na terenu.

noževe koristim svakodnevno cijeli život, ima ih dizajna koji su provjereni, tradicionalni i oni svi uglavnom drže vodu. po mojemu iskustvu sve što znatnije odudara od tih tradicionalnih dizajna i na prvu je oku ugodno zapravo u praksi i ne šljaka kako bi trebalo. tipičan je primjer bark riverovi noževi. ona špica na leđima ne da nož nagrdi nego inače sasvim pristojan uradak bude na granici upotrebljivosti. ok je njime odrezati šnitu kruha i špeka pa i našiljiti štap ali ajde nareži njime špeka za 20točlanu expediciju koja se vratila "gladna" iz cjelodnevnog istraživanja. od one špice na leđima več nakon druge ploče špeka poteči će krv iz žulja na palcu ili kažiprstu.

nije bark jedini koji se htjeo proslaviti revolucionarnim dizajnom, viđao sam noževe od respektabilnih dapače vrhunskih materjala i po ogromnim cijenama no osječaj noža u ruci bi bio kao da držim u ruci šuriken i to bez rukavica.
nekako me žalosti kad vidim da i naši forumaški nožodijelci često pribjegavaju nekim, u najmanju ruku nekonvncionalnim dizajnima noževa koji stvarno lijepo izgledaju no teško se daju svrstati u kategoriju upotrebljivih alata. tako su ti noževi osuđeni na vitrinu, kao slika. to je nekako tužno za same noževe ako imaju dušu. kao da trkačeg konja stalno držiš u štali i nikada ga ne odlučiš izvesti na stazu.

e pa ja sam svog konja dovoljno dugo imao u štali, skoro dvije godine uz krače izlaske na 2-3 dnevne izlete. no nedavno sam svog talijanskog šminkera izveo na pravu avanturu o kojoj sam gore pisao.

uočio sam nekoliko nedostataka i odlučio ih ukloniti a nož prilagoditi svojim željama i potrebama.
već sam pisao kritiku na pre tup sekundarni grind, to je nažalost slučaj danas kod 90% kvalitetnih nožarskih uradaka. ja sam taj nedostatak otklonio na terenu i zbog toga je nož mao manje vizualno dojmljiv no nestat će te ogrebotine nakon 3-4 brušenja i poliranja.

pogled na štalu

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6403Small

i na rastavljenog pastuha

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6404Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6406Small

iznenadio sam se kad sam skinuvši ručku ustanovio da je tang perforiran.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6434Small

probao sam njime stvarno svašta raditi, i batonirati i nije se perforacija pokazala kao nedostatak oslabivši ga. a teško bi to bilo moguće s obzirom da oštrica nije pre duga pa nema velike poluge kod rada.

na red je drošla moja omiljena dremelica. i brušenje svih oštrih rubova osim reznog brida.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6410Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6412Small

za par minuta svi su oštri rubovi zaobljeni, najgora je bila ona seracija na leđima noža tamo gdje je i barku špica. ta mi je seracija na terenu već za par sati pojela kožu sa palca.
svaki je zubac sa svih strana zaobljen, ali bi radije da tih zuba ni nema.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6417Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6431Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6418Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6421Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6426Small

iznenadilo me da se drvo ručke dosta brzo ispralo i izbljedjelo, možda zato jer sam dosta radio oko vode, stvar je riješila kap lanenog ulja a ručka je sada još lijepša nego kad je bio nov.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6435Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6438Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6442Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6445Small

palac sad daleko udobnije naliježe na leđa noža i uz dovoljno gripa više ne gubi kožu s prsta.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6447Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6449Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6452Small

eto talijanski šminker konačno je spreman i za ozbiljnije zadaće na terenu a ne samo za lijepo izgledanje na polici replikarta.
futrola le odlična, vrlo čvrsta i robustna od 4mm debele kože, a nož nema šanse slučajno ispasti iz nje. treba ga junački potegnuti da bi napustio sigurnost futrole.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6455Small

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_6457Small

svi su radovi na ovome nožu napravljeni dosta grubo bez završnog hiperpoliranja upravo zato da ne odudaraju od onih preinaka koje sam napravio na terenu.

ovome sam nožu na prvu mislio dati čistu peticu ali nakon korištenja dobija solidnu četvorku. zbog ergonomije bi mu dao ocjenu tri ali sam sve što me smetalo uspio sam otkloniti bez posjete majstoru i dodatnih troškova. ukupnu ocjenu je popravio odličan dizajn i jako dobri materjali korišteni za izradu ovog talijanskog šminkera s pokrićem.

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem IMG_5478Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by badzo 20.11.11 8:48

Fini nož, možda s vremenom bi bilo dobro staviti dršku od micarte ili nečeg sličnog.

badzo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by skyrunner 20.11.11 8:53

uz sitne preinake to je sad to....
kako drška leži u ruci kad se čvrsto primi(radi onih rezbarija pitam)?
i koliko košta?
skyrunner
skyrunner
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 45
Lokacija : sveti ivan žabno,hrvatska
Datum registracije : 01.01.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Knife_maniac 20.11.11 14:40

Imao sam priliku ovaj noz koristiti jedno krace vrijeme i htio sam procitati drugo misljenje u vezi njega...

Moje iskustvo sa tim nozem nije ni malo lijepo kao tvoje.

Jedina pozitivna strana je drska koja odlicno lezi u ruci.
Ovaj koji sam koristio je imao drsku od masline.

Ostrica je ok duzine, ali lose oblikovana.
Sharpening choil je prevelik i neznam cemu su toliki napravili.
Ovi choilovi sto ih radi Budak na svojim nozevima su sasvim dovoljno veliki/mali.

Ima prejak prelaz sa ostrice na spic pa djeluje kao da drzim macetu, a ne noz.
Neznam koja je funkcija false edge-a na ledjima.
Nema nikakve prakticne primjene i u ovolikoj duzini je znatno oslabio konstrikciju noza.
Iz imena PRO HUNTER naslucujem da bi se ladjima mogle lomiti kosti kao na Puminim modelima....
Radije koristim sataru nego ledja noza...

Sekundatni grind je blago receno sramota ! na spoju sekundarni-glacni grind noze je debel 2 mm !!!!! jedino logicno rjesenje je konvexirati sekundarni grind ili tanjiti glavni...

Ovo sto zoves "spica" je thumb ramp.
Na ovome nozu je lose izvedena, niti naprijed niti iza, seracije su pre gube i ne sluze nicemu osim skidanju viska koze sa prstiju....
Barkova rampa je meni odlicna, to je stvar navike i ukusa....

Futrola je katastrofa, monotona i bezlicna, kao da ju je netko skrojio od vojnih cizama.
Konac kao da im je ostao kada su rubili potkosulje pa su sasili i futrolu u fusu...
Ne vrijedi vise od 50 kn...

Na kraju krajeva previse novaca za nesto gdje se treba utrositi pola dana na otklanjanje tudjih propusta.


Ovo je samo moje misljenje o nozu, a nikako napad na tebe, da nebi netko krivo protumacio.

Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 20.11.11 18:22

bazdo
sigurno bi mu dobro legla ručka od recimo zelene micarte ali mi je drvo ipak draže.

skyrunner
ručka je izuzetno udobna(nakon preinaka skidanja oštrih rubova metala) ovakav površinski čekering drveta daje dovoljno gripa a nije pre grub i neče nažuljati šaku.


Knife-maniac
vjerovatno bi svatko o ovome nožu imao drugačije mišljenje, pa ni ovo moje nije sveto pisano pravilo.
choil je na ovome nožu fantastičan, taman da brusom i stropom možeš ujednačeno oblikovati sekundarni grind. jako mi smeta kada je ricasso nepotrebno velik, sva sreća na hunteru nije, rezni brid počinje svega nekoliko milimetara od same ručke i nije potrebno nepotrebno spuštenje kažiprsta na oštricu da bi se njime moglo precizno raditi, kao kod većine "drugačijih" noževa koje viđam pogotovo posljednjih godinu dana i u dučanima ali i kod nožodjelca pa se na takvima iz 25cm dugog noža izvuče jedva 8-9cm duga oštrica.

što se tiče fals edgea-a i ja bi radije da ga uopće nema. po meni jedini benefit toga je da je nož osjetno lakši a da se pri tome ne gubi drastično na čvrstoći.

meni je simpatična ovako zdepasta oštrica bez pravog špica i moram priznati da mi jači spic od ovoga u šumi tjekom 11 dana nije niti jednom zatrebao, dapače ovako jače zakrivljen je bio idealan recimo za skidanje brezove kore, ili za deranje divljači što bi mu trebala biti domena prema imenu hunter, no slažem se, da sam ga ja projektirao naglasio bi malo više drop point.

sekundarni grind stvarno nije na nivou no nije ni malo lošiji od bilo kojeg sekundarnog grinda na komercijalnim noževima koje viđam po dučanima tipa recon scout, ha bar hevi bowie, SRK, USMC fighting knife, bilo koji sog i slično.
svim tim noževima uključujuči i foxovom hunteru potreban je tuning sekundarnog grinda kako bi bili dobri "rezači"

koristio sam dosta noževa u životu ali ne samo za mazanje paštete i zašiljiti čačkalicu za zube i nema tog čovijeka na svijetu koji je kad je prvi puta u životu radilo s bark riverovim bravo 1 da je rekao "tooo! ovaj thumb ramp mi je odličan"
(eventualno možda neki pubertetlija koji se pali i na rambo noževe) najpozitivnije što bi za barkov "špic" rekli je "pa valjda ću se na to s vremenom priviknuti" no s vremenom se navikneš i na trn u stopalu pa ne znači da je dobar.
slažem se da osim tog špica bark radi fantastične rezne alate pa da su neki i spremni oštri špic i pretrpiti na uštrp svih onih kvaliteta koje bark nudi, sva sreća da radi i noževe bez tog špica, pardon, thumb rampa.
ni na barku a ni na foxu ovi zupci u niti jednom slučaju nisu dobrodošli ali ovako izbrušeni nanjet će vašemu palcu manje štete, a prerada nije pre zahtjevna.

futrola je vrlo, vrlo kvalitetna i prilično jednostavna, nekome se to sviđa a nekome ne ja sam negdje na sredini između foxa i cutlassa, radije bi da ima neki ukrasni detalj, ali bolje da on uopće ne postoji nego da bude bezličan kao na karesuandovim futrolama gdje to izgleda kao da su se djeca igrala.

da li on vrijedi 900kn ili ne to je vrlo individualno, da ga sada kupujem radije bi uzeo vrlo sličan foxov model od identičnih materjala pod imenom Francesca Pachi-a Persian hunnter. on je identičnih dimenzija od identičnih materjala sa identičnom futrolom i sa več svim tvornički otklonjenim greškama. iako je oku malo manje dopadljiv zapravo je unaprijeđeni pro hunter i još je na sniženju svega 600kn.



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 20.11.11 23:24; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by mali mačak 20.11.11 21:38

Fox Pachi Persian hunter mi je od svih Foxovih modela prvi zapao za oko- od oblika oštrice, veličine, drška maslina, ma sve... inače sam totalni sucker na takav tip oštrica, upotrebljivije su mi od nekakvih vojno- taktičkih điđa- miđa.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by mali mačak 20.11.11 21:45

Aha da, nakraju zaboravio napisati... FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem 478256 dobar posao sa "tweakom" Pro Huntera, vidi se da imaš puno iskustva sa noževima i da odmah skužiš prednosti i potencijalne mane.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 20.11.11 23:16

Pachi je i meni prvi zapeo za oko i zapravo neznam zašto sam suprugi rekao da mi za rođendan radije uzme huntera. valjda je oku ugodan dizajn prevagnuo. sad bi svakako radije uzeo pachija iako mi je i ovaj hunter s mojom prilagodbom sada također odličan nož!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Mije 20.11.11 23:45

Odlicna recenzija i odlican noz, al po mom misljenju malo previse visoke cijene..nisam ga vidio u zivo al po procitanom dao bi za njega najvise 600 kuna, a za ovih 900 trebao bi kao prvo imati otklonjene sve ove "mane" koje si ti sam uklanjao, a kao drugo ta futrola bi mu trebala biti malo mastovitije napravljena, na njoj se vidi da odlikuje jednostavnoscu i funkcionalnoscu, al za ovako skup noz-dizajneri su trebali dati masti na volju.
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 21.11.11 0:13

futrola je stvar ukusa ali se slažem s tobom i ja bi da je nož jeftiniji i da je futrola s malo više detalja, ili da ga naprave bez greške pa neka onda bude i skup.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Hadži Dalibor 01.02.12 23:02

Sjajan nož i još bolja recenzija!

I ja sam ga skoro kupio u Križevcima.

Ono što vama stvara problem, meni je skoro neprimjetno!
Razlika je u tome što ja ne držim prst na leđima noža kada nešto siječem,tj., držim dršku sa svih 5 prstiju i onda mi ne smeta ništa od ovoga!
Na sreću,nisam manijak za oštrinu,tako da mi je sasvim dovoljna fabrička.

Futrola bi bila super da ima sigurnosnu kopču(čista navika),mada,daleko da je i ovako loša!
Sviđa mi se što je bez ukrasa jer je jedino što mogu podnijeti na njoj,logo firme!

Hadži Dalibor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 45
Lokacija : BiH
Datum registracije : 16.09.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 02.02.12 9:10

pa i ja uglavnom nož držim punom šakom no kod preciznih radova siječenja gdje je bitno doziranje sile na oštricu svi u nekom trenu prebacimo intuitivno palac na leđa oštrice.
taj fox prije svega jako atraktivno izgleda no uz male dorade može biti odličan rezni alat.
ja priznajem da sam ljubitelj rada s extremno oštrim alatima no svatko dođe do praga kada mu više tvornička oštrina nije dovoljna i krene reprofilirati oštricu, to je meni uobičajeno za sve moje noževe no ovu sam dotjerivao direktno na terenu uz navedena priručna sredstva i ispalo je OK!
doma po povratku sam sve još doradio i popeglao. futrola je jedan od detalja koji je odličan i ne traži nikkavu doradu. na mom primjerku toliko je sigurna i čvrsta i nož na klik ulazi u nju da bi ju se bez problema usudio nositi preokrenutu naopačke upsidedown. po meni nije potrebna nikakva dodatna sigurnosna kopča i slično. možda se s godimama upotrebe i izvlačenja noža stanje promjeni a onda je stvarno jednostavna modifikacija dodavanje kožne trakice i drukera.

no kako sam več naveo po meni foxov pachi persian hunter je nož istog kalibra, malo manje atraktivnog dizajna ali ne traži nikakve dorade več je u startu bolje napravljen i drastično jeftiniji(od istih materjala i s istom futrolom)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Hadži Dalibor 02.02.12 20:55

Razumijem ja tebe za prste ali kada ja moram staviti prst na leđa noža da bih dozirao silu,onda je to posao od 1-2 min.

I za oštrinu razumijem - mada mi je drago što još nisam na tom stadijumu!

Futrola je sasvim ok i kod mene. Da bi ispao nož,moram futrolu okrenuti na dole i žestoko trgnuti! Međutim,navikao sam da futrola ima kopču!

Pachi je prelijep nož,a ja sam izabrao Pro Hunter za to što ima više čelika(4mm naspram 5mm u korist huntera) i što ima ravna leđa(nekako mi sigurnije batonirat ako dođem u takvu situaciju). Inače,Pachi mi je ljepši!

Hadži Dalibor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 45
Lokacija : BiH
Datum registracije : 16.09.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by yasko 02.02.12 20:58

navi dobro si odradio pro huntera...samo meni s ene svidja ovo suzenje na ledjima nekako mu to ne pase bolje bi bilo da ima ledja iste debljine..
yasko
yasko
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1318
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 24.05.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 03.02.12 9:28

osobno mislim da je pachi bolji za batoniranje bez obzira na debljinu oštrice i to iz razloga jer nema svedge(radije bi i na pro hunteru da je još manje naglašen) iako se i pro hunterom da lijepo i to odraditi samo treba birati tvrđi baton.

inače mislim da je ovo baš pogođena linija noževa od dobrih materjala i osobno bi radije uzeo jednog od spomenuta dva foxa nego recimo eku W11 ili fallka F1 ili karesuanda.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by maxina 03.02.12 10:06

Meni je na ovom fox-ovom hunteru oblik ostrice i debljina od 5mm ok jer volim kada noz nema naglasen spic samo mi smetaj false-edge.
Steta da Talijani nisu drvo bolje zastitili ali blazeno laneno ulje sve rjesava!
Od futrole trazim jednostavnost-bez spagica i sl i da sigurno drzi noz tako da mi je ov isto ok.
Slazem se da je ovaj noz trebao biti bolje finisiran za tu cijenu jer treba puno dorade da bi "legao" za ozbiljniju uporabu.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 03.02.12 11:00

ma ja osobno mislim da je finiš fox noža savršen, zaoblili bi ga talijani da im je to bila namjera.
no neki friškopečeni tactical-bushcrafterski gurui propovjedaju čim oštrije seracije na leđima noža zbog boljeg gripa, pa su nažalost u foxu podilazili njima i više tactical looku, po meni je to totalna glupost i siguran sam da ljudi koji to propovjedaju da nož nisu nikada ozbiljnije koristili osim u podrumima kuća rezajući i probadajući snopove kartona. na terenu kad se koža dlana od vlage, znoja, razmoći i omekša na mjestima oštrih seracija na dlanu već nakon kratkog vremena nastaju rane.
da ne govorim koliko je besmisleno stavljati te seracije na nož kojem je primarna zadaća rezanje mesa i obrada vezana uz lov.
ovako kako sam ih ja doradio(zaoblio rubove) nude dovoljno gripa a ne oštećuju kožu prstiju i dlana.
po meni sebenza folderi to imaju jako dobro napravljeno. no iskreno ako mogu birati radije bi da su leđa svakog noža ravna bez ikakavih rebra zubaca ili filevorkova.

po meni su te seracije kao i finger choilovi pomodarske gluposti za one kojima nož mora najprije izgledati pa tek onda biti praktićan i upotrebljiv
idiotski primjer numero 1., barkov bravo, nož je optički interesantan ali funkcionalno s tim napiljenim oštrim špicem, blagi užas za korištenje. doslovce treba nositi one mesarske rukavice koje se nedaju presjeći želite li nešto ozbiljno raditi njime ili je druga opcija upisati školu za fakire!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Hadži Dalibor 03.02.12 20:22

@NAVIGATOR

Ovo što si zaoblio ivice je odlična stvar i slažem se da bi bilo bolje bez seracija na leđima,ali,ponavljam,meni ne smetaju.

Choil volim iz prostog razloga što je sa njim oštrica malo odvojena od drške i kada oštrim velikim kamenom ne moram paziti hoću li i dršku zahvatiti oštrenjem.

Batoniranje: mnogo više volim 5 nego 4mm,a to što ima lažnu oštricu,pa.....možda malo bolje bode(mada mu to nije namjena) i malo više oštećuje baton ali to mi je najmanja briga! Iskreno, nadam se da ovim neću drva rušit!

Što se tiče linije proizvoda,ona mi je super!
Materijali odlični,cijena je ok,izgled je pravi talijanski!

Hadži Dalibor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 45
Lokacija : BiH
Datum registracije : 16.09.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by NAVIGATOR 03.02.12 21:42

ne volim finger choile zato što time gubim najjači i najkorisniji dio oštrice, nožu je namjena rezanje pa mislim da bi morao maximalno od dužine biti iskorišteno za oštricu, pod uvjetom da je ručka upotrebliva i na nivou zadatka. onda mi je bedasto da imam ručku i onda još ručku na oštrici(fingerchoil)
foxov pro hunter ima choil odlične veličine za lako brušenje i takav mi se sviđa no alergičan sam na fingerchoilove ili nepotrebno predimenzionirane obične choilove, pa ti oštrica počinje na 3cm od ručke, totalna glupost, pogotovo ako još ručka ima široki bolster ili gard a uglavnom ima.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Hadži Dalibor 03.02.12 21:56

NAVIGATOR je napisao/la:...
foxov pro hunter ima choil odlične veličine za lako brušenje i takav mi se sviđa no alergičan sam na fingerchoilove ili nepotrebno predimenzionirane obične choilove, pa ti oštrica počinje na 3cm od ručke, totalna glupost, pogotovo ako još ručka ima široki bolster ili gard a uglavnom ima.

Ovo potpisujem!

Hadži Dalibor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 45
Lokacija : BiH
Datum registracije : 16.09.2011

[Vrh] Go down

FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem Empty Re: FOX PRO HUNTER talijanski šminker s pokrićem

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.