FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

+35
lonewolf
puls
pirat
Simke
nluksa
Kuzma
chumaman
marine317
chulaf
Mije
™pico
vandall
Drvo
DoomsdayST
Guybrush
glock
dkclaymore
Utvara
Zagoraman1911
yasko
Migach
ante5555
trail master
dman
urbana_gorila
Nemanja88
Ikarus
kan
Medo Gradela
LUKSA
Login
marinko
miles
kengur32
Jolender
39 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 06.11.11 21:33

biciklizam je najkonstantniji sport kojim se rekreativno bavim doslovce cijeli život, pa ipak biciklrati kroz cijelu godinu i zimi počeo sam tek prije 12-13 godina. do tada me u životu mučio kronični bronhitis no ta zimska aktivnost i pravilno odijevanje riješili su me te dosadne boleštine.

iako u ovoj temi mislim pisati o odjevanju, obuči, ruksacima i svoj mogućoj opremi vezanoj za tu zimsku aktivnost najprije ću se ipak osvrnuti na osnovni alat "zimski bicikl"

osobno sastavljam i slažem bicikle od 7-8 godine. zapravo najprije je to bilo rastavljanje jer sam prerađivao svoj od roditelja nasljeđeni rog pony. trebalo je skinuti blatobrane, mačije oči, dinamo i rasvjetu, nožicu itd.
već u ranoj mladosti gradio sam neki svoj biciklistički stil. rijetko sam si kada imao novca priuštiti novi bicikl zapravo moj prvi novi kupio sam si sa 12 godina od ušteđevine, specku desetobrzinku rog senior. do tada je kroz moje ruke već prošlo brdo polovnih BMX-a i razno raznih bicikl cross izvedenica(montići još nisu bili ni u talonu).
kroz cijeli sam život nastavio sklapati bajkove po svom čefu i s obzirom na količinu love s kojom bi tada raspolagao.

stalno unaprijeđivanje kroz godine bi pokoji puta završilo dvokotačnim savršenstvom (po mojim kriterijima i potrebama) često su se krajnje cifre uložene love kretale brojevima koji su završavali sa četiri nule (?0 000kn).

takva bi mi osobna remek djela bilo žao voziti zimi kada je u zagrebu bljuzga i kada su ceste slane a sve metalno na bajku truli i hrđa neslučenom brzinom(brže od noža karbonca zapiknutog u glavicu luka).

jednu zimu vožen bicikl u prolječe je trebao obavezno generalku. raspale bi se pedale, zadnja naba, sve bi sajle i federi u mjenjačima shrđali, potrošile bi se paktne kočnica, lanac, kranc, sve u svemu u prolječe prije neke ozbiljnije ture čekala me je pozamašna i skupa generalka i tako svake godine.
s obzirom da volim i vozim čelične rame, one bi se od površinske korozije nepovratno oštetile a lak bi se oljuštio.

u podrumu sam pronašao stari sestrin bicikl staru čeličnu univegu rover 305 iz 1996. i tada taj bicikl nije bio skup a danas mu ukupna vrijednost ne prelazi vrijednost samo jedne od komponenti (naprimjer mjenjača) na mojim ostalim biciklima. upravo je taj rover idealan bicikl za zimski bicikl. dakle, neugledan je i neupadljiv, nije podložan krađi. po ljetu svoje bajkove obično zguram sa sobom u dučan kad ulazim nešto kupiti no po zimi kad se s bajka cijedi bljuzga to baš nije primjereno, ovog rovera ako ga i ne zaključam teško da če ga se netko odlučiti ukrasti.

za zimski je bicikl poželjno da je rama malo manje veličine od optimalne iz razloga jer je zbog česte vožnje zaleđenim nogostupima sigurnije i bolje da je sic spušten niže a mi bliže zemlji.

gume je dobro da su šire i to poštene ripnjače. dobro je da bicikl ima štitnik da nam hlačnice ne zapinju u prednji lančanik jer po zimi obično nosim neku vrstu skijaških navlačnih hlača koje lakše zapnu nego samo ljetne.

zimski nam bicikl kao takav makar i sav hrđav može trajati godinama bez nekih ozbiljnijih ulaganja ali samo u varijanti da od njega ne očekujemo da u proljeće bude u nekoj tip top formi za zahtjevne rute te da za takve imamo ljetno sezonski bicikl koji će pošteđen slane bljuzgave ceste godinama ostati besprijekoran.

ovo je moj zimski

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6114Small

za gume je dobro da su šire ripnjače koje čemo prije snježnih uvjeta malo ispuhati da budu mekše i da se bolje širom plohom prilagođavaju skliskoj ledenoj podlozi. zapravo je po zimi i na najzaleđenijim plohama grip na biciklu puno sigurniji nego da hodamo pješke.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6116Small

na biciklu su vidljivi znakovi hrđanja i iako mu to kvari ukupne performanse ipak i nekoliko godina ostaje u voznom stanju bez večih ulaganja.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6121Small

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6119Small

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6122Small

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6120Small

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6118Small

ove sam godine morao prepiliti pogonski lanac fleksericom jer je bio toliko hrđav i negibljiv da se kotač nije uopće dao okrenuti(sutra stiže novi, neki jeftini za 50-60kn). promjenio sam i kompletnu zadnju felgu i kranc jer je sve skupa dotrajalo. još me čeka zamjena kočionih paktni i sajle zadnjeg mjenjača sve ukupno cca 300kn.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6126Small

prednost zimskog bicikla je ta da na njega stavljam najjeftinije moguće dijelove, neopterećen njihovom lošom kvalitetom kad u štali imam nekoliko rasnih tip top dvokotačnih prometala. ovaj zimski mi dođe kao svojevrsna reciklaža za dotrajale dijelove s mojih ostalih bicikla. naprimjer na maminom biciklu su dotrajale pedale, kvrckaju i klimaju se no ne daju se reparirati, upravo sam ih preselio na svoj zimski bicikl gdje če odraditi sigurno još 2-3 zimske sezone, u protivnom bi ih bacio. ista je stavr i sa gumama i svime ostalime. zaboravio sam napomenuti da je za zimski bicikl obavezno da ima blatobrane koji su mi inače mrski na svim ostalim biciklima ali za ovaj mi je sasvim svejedno koliko će grdo izgledati, bitno je da mi bljuzga ne šprica za vrat.

sa zimskim biciklom je kao i sa jeftinom a dobrom morom(nožem), nije nam ga žao koristiti po svim uvjetima pa ako se i raspadne ili nam ga ukradu ne bude nam bilo previše žao.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL P1010025Small

dobrodošla su i sva vaša iskustva i komentari zimskog bicikliranja
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Jolender 06.11.11 22:08

Moje je pravilo da se bicikl i motocikl vozi do 15 stupnjeva celzijusa, ispod te temperature pješice ili automobilom.

Nije mi jasno kako se zimi na hladnom i vlažnom vremenu može liječiti bronhitis kada je poznato da se za tu bolest preporučuje suva i topla klima tj. more ljeti.

Btw prva dva spomenuta prevozna sredstva su u današnje vrijeme luksuz tako da nemam potrebe narušavati zdravlje vozeći ih u zimskom periodu.

Organizam čeličim na skijanju. ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 368870

Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kengur32 06.11.11 22:30

Bicikl luksuz?
treka 3700 sam platio 2500kn prije 5-6 god, za gorivo koje potrošim na prijevoz do posla mjesećno trošim oko 300kn, biciklom putujem na posao (pored pedaliranja do grada radi obaveza) godišnje minimalno 8 mj. 8x300=2400, za godinu dana sam vratio pare na gorivu.... mislim da nije luksuz!
Ako si stalno na bajku ne osjetiš taj prjelaz.... tjelo ti se privikava na hladno ... naravno moraš se obući u skladu s vremenom, zaštiti usta i nos od udisanja hladnog zraka, kad stigneš doma odma presvući odječu ako si se uznoijo i neće biti nekih problema.
Redovita fizička aktivnost jača tjelo i uz kvalitetnu prehranu imunitet je sve snažniji...
bar ja tako vidim sve to ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Jolender 06.11.11 22:48

Svaka priča ima dvije medalje, na prometnicama se ne osjećam sigurno ni sa skuterom koji razvija daleko veće brzine od bicikla i iz tog razloga je mnogo sigurniji .
A ni skuter mi nije alternativa za uštedu ići na posao a kamo li biciklo.
Licemjerje je kada netko tako štedi i kasnije to potroši npr. na duhan.
Bicikli su za bisiklističke staze i dok god ih ne bude kao u zapadnim zemljama vozim isključivo za gušt, uživanje (luksuz) podalje od prometnica.

Sjećam se životne etape kada sam vozio šlepera i svaki put je bilo -pas mu mater kada sam morao sa 25 tona tereta kočiti, šaltati jedno pet-šest brzina dole radi mimoilaženja radi nekoga ko je pretvorio magistralni put u svoju biciklističku stazu.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kengur32 06.11.11 22:59

alaj ga ti .......! znaći ti bi zabranio bicikle na cesti?
ovaj post je vrh gluposti ovog foruma!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 06.11.11 22:59

kengur32 upravo si napisao ono što sam i ja htjeo.

često poznati komentiraju da kako mi nije žao toliko love dati na bicikle, e pa nije pošto ne trošim na gorivo, ulje, dijelove za auto itd. godišnje prelazim i više od 10 000km biciklom, to je poprilična ušteda u gorivu i svemu navedenom, od tuda lova za bicikle i dijelove.

ako ne voziš bicikl kada je temperatura ispod 15 stupnjeva znači da si u našem klimatskom podneblju biciklističku si sezonu skratio za 6 mjeseci.
na biciklu nikada nije hladno jer se za razliku od motora gibaš i izgaraš kalorije, jedino kako je kengur32 naveo jako je bitno pravilno se obuči i odjenuti, a tehnička odjeća riješiti će znojenje.
biti će i detaljnijeg govora o tome pod ovom temom.

svakodnevno pedaliram na posao, obavljam stvari po gradu i provodim vrijeme sa kćerkicom na biciklu i dnevno prosjećno prođem 50km, pa i zimi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 06.11.11 23:06

možda je u BiH situacija za bicikliste nepovoljnija nego u Hrvatskoj ali ima i kod nas onih koji misle da je cesta samo njihova, imam i u zagrebu s vremena na vrijeme okršaje s takvima, al me baš niste vidjeli sa šljivama na očima.

Jolender osobnom islim da trebaš krenuti od sebe kad je riječ o neprimjerenom stavu spram biciklistim, i nije neki veliki napor prešaltati 5-6 brzina dolje radi nekoga tko pedalira i znoj mu se cijedi s čela u svakom slučaju da voziš i kramu od kamiona još je to uvijek daleko lakše nego gaziti pedale 20-50km zato mislim da bi trebao iapak malo drugačije odnos prema biciklistima sposložiti u glavi, bez zamjerke
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Jolender 06.11.11 23:18

kengur32 je napisao/la:alaj ga ti .......! znaći ti bi zabranio bicikle na cesti?
ovaj post je vrh gluposti ovog foruma!

Magistralnoj, apslolutno da.

Za bicikla isključivo biciklističke staze kao u zemljama gdje je to rješeno. Npr. Švicarska Holandija Itd.

Radi sigurnosti biciklista.

Nadam se da Navigator sa djetetom vozi isključivo po biciklističkoj stazi.

http://www.islamskitv.com/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=101053


Zadnja promjena: Jolender; 06.11.11 23:22; ukupno mijenjano 1 put.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by miles 06.11.11 23:19

Pedala zimi...ko voli nek izvoli, ja radije idem pješke.

Jedno neugodno iskustvo desilo mi se sa bakinom "specijalkom",mislim da je baš bila zima a cesta koma em rupe, em poledica...da ne duljim puko mi volan i razrezal sam se.

Ali to me nije bolilo, boljele su injekcije antitetanusa u guzicu,i još me uvijek zaboli kad samo pomislim na to "đavolje" prometalo. ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 166116
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 06.11.11 23:55

Jolender
je koristim biciklističke staze gdje got ih ima ali ako ih nema kad sam s kćerkicom držim se što više nogostupa, ali kad sam sam onda pičim po cesti.

miles
specke baš nisu za po snijegu i ledu zbog neadekvatnih profila guma ali kao sam napisao ranije, solidna ripnjača malo manje napunpana daleko je sigurnija i ima bolji grip od bilo koje cipele, dakle u 12 godina bicikliranja zimi rasuo sam se (pao) samo jednom i to je već bilo debelo proljeće ali se nakon kiše na jednom zavoju od lokve vode stvorila poledica. rasuo sam se koliko sam dug i širok ali mi nije ništa bilo.
jedan pad u 12 zima stavrno nije puno. daleko sam više puta pao u poledici kao pješak.
da je bicikl puno sigurniji od pješaka na ledu svjedoče i ljudi koji su kodali oko mene i u više navrata padali ko kruške.
ogromna je razlika dali su gume skroz napumpane ili nisu. zapravo idealan je omjer da napumpamo gumu u kasno ljeto i ne diramo je do proljeća, zapravo ne pumpamo je, osim ako se ne probuši. kad zimi zahladi padne t tlak u gumama i ta je razlika taman dovoljna da su gume i po ledu ljepljive za podlogu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kengur32 07.11.11 0:02

moje su gume ljeti na 3.5 bara a zimi na oko 2.... jaka ripna na gumi od 2 cola(ili 2.25 ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 30210 ... i nije bilo padova.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by marinko 07.11.11 0:04

Vrijedi ona stara, nema loseg vremena, samo moze bit losa odjeca.
Uz kvalitetnu odjecu kakvu koristim po ljutoj zimi nema nikakvih problema. Cijele godine vozim bicikl iako nemam (ljetni,zimski) jedan jedini za sve namjene, uz redovito i kvalitetno odrzavanje.
Vec tradicionalno u klubu organiziramo bozicnu voznju(dan poslije bozica) naravno po dilju.
Ima i zanimljivih anegdota, sa sumskog puta smo skrenuli pjesice na okrjepu u planinarski dom (pljuskara) kad smo se vratili bilo je kolektivno pisanje po mjenjacu i lancu jer je sve smrzlo!
I vidim navigator kaze da koristi sto sire ripnjace, moj izbor su sto uze ripnjace.

marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 07.11.11 0:11

ako se netko proveze po zimi dva tri puta i nakon toga opere i podmaže bicikl onda nema potrebe za "zimskim" no ako se kao ja voziš svaki dan mjesecima po jako nasoljenoj cesti i bljuzgi onda je "zimski"spas.

što se tiče guma ne bih rekao što šire. ja koristim 2.1 bitnije je da su ripne prave. probao sam i sa 1.7 ali kada se ispušu do mekanog da bolje grizu po skliskoj podlozi onda je lakše oštetit felgu na 1.7 nego na 2.1

lako je tebi bez "zimskog" kad radiš u bicikl dućanu pa si uzmeš koji ti got dio treba po nabavnoj cijeni ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 469245


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 07.11.11 10:06; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by marinko 07.11.11 0:21

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Blatoo


ovako svinje izgledaju
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 07.11.11 10:08

još bi bilo bolje da je bilo snijega barem 5 cm više.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Login 07.11.11 16:46

Kako trenutno živim u Osijeku, gradu koji ima najviše biciklističkih staza u RH ,vjerovatno i šire u regiji to naravno i koristim. Od prošle sezone i po zimi. Dakle nije mi frka po zimi sjesti na bike jer gdje god da se zaputim ide dobrim dijelom biciklistička staza tako da cestom ne vozim. Oko grada ima puno staza i nasipa za rekreativnu vožnju tako da bljuzga i blato i rekreaciju zimi mi nespriječavaju.

Bitno je obući se pametno, netreba pretjerati pa se uznojiti od 10min vožnje kao da si pod tuš stao.. zaštiti se od vjetra, dišne puteve zaštiti, naočale (najbolje one kojima se mogu mjenjati stakla). Volim nositi i underarmor zimi na bikeu.

@Navigator - dobri savjeti za zimu, ukazao si na neke stvari koje nisam baš zamječivao, npr. banalije poput soli zimi, svakako ću novi bike morati ove zime tu i tamo odvesti do autopraonice i podmazati malo.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by LUKSA 07.11.11 20:51

malo mi je bed gledati te zahrđale djelove bicikla jer previše volim bicikl! ali to je zmski!malo ulja samo malo ili WD! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Medo Gradela 07.11.11 21:11

ja nemam zimski bicik, ali imam bicikl kojeg vozam po svim vremenskim uvjetima, pa i po snijegu,
prošle godine palo je dosta snijega u našem kraju, i kako se taj snijeg nije otapao jer je bilo hladno i donji sloj se zaledio a ralice nisu prolazile tuda on se toliko utabao i postao tvrd da je bilo pomalo shebano hodat njime u nekoj običnoj svakodnevnoj obući, a trebalo je kao i obično odlazit u trgovinu, poštu i slično,
sjeo sam na bicikl kako bih probao kako će se ponašati po takvoj podlozi i ugodno se iznenadio, široke gume sa neistrošemin ripnama su se praktički lijepile za tu podlogu, a vožnja po tome postala užitak, i stvarno sam skužio da je sigurnije biti na biciklu po ledu i snijegu nego pješice, manja je mogućnost od proklizavanja i pada,

a što se tiče zime općenito bicikl vozim zimi kao i u ostalo vrijeme u godini, malo bolja odjeća, rukavice, kapa, i sve funkcionira kao i obično
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 07.11.11 21:49

nisam znao da osijek ima najviše staza, baš mi je drag taj grad i inače a sada još i više.

na žalost to sa hrđom je neizbježno.

kako sam i naveo, velika je razlika dali samo povremeno tokom zime izvadite i provozate bicikl ili ga vozite svakodnevno. ja osobno zimi bajk vozim svaki dan i kroz 3-4 mjeseca konstantno je mokar i slan. otprilike kao da ga na 3-4 mjeseca potopite u more. obično se vozim tri puta u jednom danu. na posao, sa posla i navečer obično malo do grada. tjekom ta 3-4 mjeseca niti jednom se ne stigne osušiti, tako da je hrđa neizbježna.
pranje bicikla i čišćenje u takvoj situaciji baš i nije od velike koristi jer vodom pod pritiskom isperemo svu mast iz kuglagera i sajli pa oni vrlo brzo propadnu. ja uzmem obično pixu WD40 i s vremena na vrijeme prešpricam kroz zimu cijeli bicikl, osim kočionih paktni i obruča. lanac i sve federe mjenjača također nastojim držati podmazanim, no hrđa je neizbježna.
tješi me to da su moji ostali bicikli u tip-top stanju spremni za prve lijepe proljetne dane.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by miles 07.11.11 21:58

NAVIGATOR je napisao/la:nisam znao da osijek ima najviše staza, baš mi je drag taj grad i inače a sada još i više.

na žalost to sa hrđom je neizbježno.

kako sam i naveo, velika je razlika dali samo povremeno tokom zime izvadite i provozate bicikl ili ga vozite svakodnevno. ja osobno zimi bajk vozim svaki dan i kroz 3-4 mjeseca konstantno je mokar i slan. otprilike kao da ga na 3-4 mjeseca potopite u more. obično se vozim tri puta u jednom danu. na posao, sa posla i navečer obično malo do grada. tjekom ta 3-4 mjeseca niti jednom se ne stigne osušiti, tako da je hrđa neizbježna.
pranje bicikla i čišćenje u takvoj situaciji baš i nije od velike koristi jer vodom pod pritiskom isperemo svu mast iz kuglagera i sajli pa oni vrlo brzo propadnu. ja uzmem obično pixu WD40 i s vremena na vrijeme prešpricam kroz zimu cijeli bicikl, osim kočionih paktni i obruča. lanac i sve federe mjenjača također nastojim držati podmazanim, no hrđa je neizbježna.
tješi me to da su moji ostali bicikli u tip-top stanju spremni za prve lijepe proljetne dane.

Prva pomoć
Probaj silikonskim sprejem zaštiti metalnu konstrukciju,trebalo bi odbijati vodu i sol,a za malo delikatnije djelove WD-40...može sve i sa WD-40 umjesto silikonom al je WD-40 malo skup za to.
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 07.11.11 22:05

za ovu univegu rover sad je već pre kasno za silikon, već ju je ozbiljno načela hrđa no služit će ona još 5-6 godina.

ta hrđa zapravo kratkoročno i nije tak loša jer odbija potencialne kradljivce a po zimi mi zna biti tlaka zaključavati bicikl kad je sav od bljuzge pa si zaserem rukavice i rukave gore-tex-a kod lokotiranja. ovakvog ga hrđavog ne vežem tipa, ako u pekaru idem kupiti burek. upravo je to razlog zašto moj zimski nije neki aluminijski hi-tec bajk, njega bi odma lapili, ovak trulju ne diraju. najvrednija stvar na njemu je da-bombov sic mislim da košta oko 250kn, a za cijeli bajk ne bi mogao dobiti toliko mada je meni neprocijenjiv.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by marinko 07.11.11 22:39

kad malo bolje razmislim, u brodu tako cesto bacaju sol da se nemam razloga brinuti.

a kad je snjeg na cesti ionako vise volim voziti lagano pjesackom stazom jer kolnik zna bit preuzak i nedovoljno ociscen i za automobile tako da mi je malo opasno vozit se kolnikom.

jos bi se jedanput vratio na gume, inace za blato i za snjeg koristim uze gume iz razloga sto je u tom slucaju guma vise odmaknuta od lanca,, znaci manje prljam lanac, na biciklu imam v-brake kocnice tako da je sve tjesno i prije dolazi do nakupljanja (blato,snjeg) tako da me to zna kocit.

sve pohvale osijeku na biciklistickim stazama nisam znao za taj podatak,, mi u brodu imamo jednu bike stazu koja ide paralelno sa cestom kojom gotovo da nema ozbiljnog prometa, to je cesta prema gradskom kupalistu.
marinko
marinko
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 41
Lokacija : grad koji stalno plovi
Datum registracije : 29.01.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by miles 07.11.11 22:50

NAVIGATOR je napisao/la:za ovu univegu rover sad je već pre kasno za silikon, već ju je ozbiljno načela hrđa no služit će ona još 5-6 godina.

ta hrđa zapravo kratkoročno i nije tak loša jer odbija potencialne kradljivce a po zimi mi zna biti tlaka zaključavati bicikl kad je sav od bljuzge pa si zaserem rukavice i rukave gore-tex-a kod lokotiranja. ovakvog ga hrđavog ne vežem tipa, ako u pekaru idem kupiti burek. upravo je to razlog zašto moj zimski nije neki aluminijski hi-tec bajk, njega bi odma lapili, ovak trulju ne diraju. najvrednija stvar na njemu je da-bombov sic mislim da košta oko 250kn, a za cijeli bajk ne bi mogao dobiti toliko mada je meni neprocijenjiv.

Ne mora hrđa biti uvijek loša ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 368870
http://en.wikipedia.org/wiki/Rat_bike

Ak te neko pita zakaj ti je takav bic reci mu da je to novi štih ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 747986
miles
miles
lingua
lingua

Male
Broj postova : 200
Godine : 32
Lokacija : Zagorska klet.
Datum registracije : 15.10.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Login 08.11.11 12:44

marinko je napisao/la:kad malo bolje razmislim, u brodu tako cesto bacaju sol da se nemam razloga brinuti.

a kad je snjeg na cesti ionako vise volim voziti lagano pjesackom stazom jer kolnik zna bit preuzak i nedovoljno ociscen i za automobile tako da mi je malo opasno vozit se kolnikom.

jos bi se jedanput vratio na gume, inace za blato i za snjeg koristim uze gume iz razloga sto je u tom slucaju guma vise odmaknuta od lanca,, znaci manje prljam lanac, na biciklu imam v-brake kocnice tako da je sve tjesno i prije dolazi do nakupljanja (blato,snjeg) tako da me to zna kocit.

sve pohvale osijeku na biciklistickim stazama nisam znao za taj podatak,, mi u brodu imamo jednu bike stazu koja ide paralelno sa cestom kojom gotovo da nema ozbiljnog prometa, to je cesta prema gradskom kupalistu.

Inače sam orginalno iz Broda pa znam da je tamo katastrofa ne samo za bicikle nego i za aute, mjesta nema, gužva svuda.. jedino to prema poloju je stvarno super stvar. U Brodu kad sam bic uopće nekoristim za ništa drugo osim rekreaciju do poloja, dnevne relacije radije pjehe ili autom ako bas moram.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 08.11.11 18:40

ako vam se Brod čini nezgodan onda mislim da vam se ni Zagreb za bicikliranje ne bi svidio. meni osobno je OK. nekako mi paše da nije sve strogim regulama predodređeno da se biciklom još uvijek mogu voziti i parkirati gdje hoću a ne samo po biciklističkim stazama i predodređenim bike parkinzima.
osobno sam za umjerenu biciklističku anarhiju, iznimka brza i opasna vožnja po pješake to bi oštro sankcionirao.

danas sam završio 2 i pol godine dugo sastavljanje jednog bajka. iako još fali poneka sitnica ali uglavnom je složen i vozan. stavim fotke pod odvojenu temu, a da se ja vratim ovoj zimskoj temi, taj moj novi bajk neće vidjeti niti kiše a kamoli snijega.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kan 20.11.11 11:40

sindikat biciklista sutra organizira predavanje Zimski bicikl. 19:30 u Ksetu
https://www.facebook.com/event.php?eid=131175273658702
Predavanje: ZIMSKI BICIKL, Marijan Sutlović

Minusi vam već dobrano grickaju ušesa i crvene noseve?
Dolazi zima. Sve je bliža i bliža. Brrrrrrrrrrrr……
Kroz maglu se već naziru i one bijele koke što padaju s neba.

Pri sjedanju na svog ljubimca odmah se prisjetite priča sa Igmana iz davne '42. Dobro, medicina je napredovala i nadamo se da će vam vaši ekstremiteti ostati na svojim mjestima. ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 69343

Ako vas zanima da li ste što propustili u pripremanju (i sebe i dvokotačnog vam ljubimca!) za ovaj negativni dio godine dođite poslušati predavanje o 'zimskom biciklu'. Garantiramo vam da se poprilično razlikuje od svog brata blizanca 'ljetnog bicikla'! ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL 69343
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 20.11.11 23:28

kan ako ideš na predavanje daj pitaj tipa oče li biti repriza, ja baš sutra ne mogu ali bi rado slušao što ima tip za reči.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kan 21.11.11 0:38

i mene zanima al sam uglavnom doma na lječenju od neke viroze. ak neko bude išao nek slobodno podjeli ovdje što je sve bilo.
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by kan 22.11.11 16:31

evo još jedna prilika za predavanje
Marijan Sutlović: Zimski bicikl
24. studeni · 18:00 - 19:00
Lokacija
Galerija Modulor
Pozivaju se svi građani koji voze bicikl, a ne usude se upustiti u avanturu vožnje biciklom na temperaturama ispod nula celzijusa na javno predavanje Zimski bicikl u Galeriji Modulor među izlošcima Trešnjevačkog salona.
Pozivamo one hrabrije i manje hrabre bicikl-vozače, koji žele čuti niz korisnih informacija o gradskoj vožnji biciklom u zimskim uvjetima, tei o korisnoj opremi i kako ju nabaviti ili možda čak i sami napraviti.
Savjeti koje nam Marijan ponudi na ovom predavanju poslužit će nam u subotu 26.11. za biciklističku rutu kojom će nas u 15:30 voditi Vanja Radovanović u sklopu Programa Trešnjevačkog salona.
Zato, dobro slušajte!

Nema lošeg vremena, nego samo loše odjeće! Vozimo bicikl 365 dana u godini!
https://www.facebook.com/event.php?eid=229158533817800
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by NAVIGATOR 24.11.11 21:35

zahvaljujem kanu što me uputio na ovo predavanje, iako nisam stigao na ono prvo u ponedjeljak sva sreća danas je bila repriza.
u domu kulture trešnjevka skupilo se relativno malo ljudi, očekivao sam da će biti više ljudi. putem do tamo sam sreo brdo biciklista po cesti ali valjda je predavanje bilo dosta slabo izreklamirano. no kako god bilo, skupilo se 20-30 ljudi, po meni dovoljno da je vrijedno truda prezentacije za predavača.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6661Small

tek sam kad je počelo predavanje skužio da ga drži moj poznanik marjan sutlić. znamo se sa mnogih speleoloških izleta i nisam imao pojma da se dečko angažirao i oko biciklističkog faha, no većina velebitaša i onako vozi bicikle cijele godine(on je velebitaš)

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6666Small

na predavanju se moglo čuti puno korisnih savjeta iako za nas koji gazimo zimi pedale duže od desetlječa teško da netko za nas može ispričati nešto novo.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6662Small

hmmm i zgodne cure su počele biciklirati zimi

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6669Small

iako je prvi dio bio malo za maštovitost uskračena power point + fotke prezentacija, na moju inicijativu u dvoranu su uvedeni i pravi zimski bicikli.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6672Small

u to je vrijeme navratio i forumaš kan, pa smo se kratko napričali i cijelo je predavanje malo živnulo pod svjetlima reflektora i s opipljivim prikazima zimske opreme. pitanja gledatelja nije usfalilo.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6674Small

palac gore za ovu edukaciju u organizaciji biciklističkog sindikata, mnogi će na dva kotaća zbog vas u ovu zimu krenuti sigurnije.

možda večeras nakucam i svoj predzimski izlet koji sam s frendom odpedalirao ove nedjelje.

e da, na kraju predavanja prvi sam put navratio do biciklpopravljaonice u frankopanskoj. putem sam se zaustavio snimiti ovaj kadar, baš mi je zapeo za oko.

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL IMG_6678Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 25.11.11 10:31; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL Empty Re: ZIMSKO BICIKLIRANJE I ZIMSKI BICIKL

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.