FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
JET Protector-najbolje za samoobranu Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

JET Protector-najbolje za samoobranu

+12
dado2
urbana_gorila
Šimun
sgt bear
neon
Strider
Mraz
Login
NAVIGATOR
carppiker
Jolender
gorance
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 04.09.11 19:56

Mislim da je to super stvar, navodno je učinkovito za ljude i životinje, puno bolje od suzavca, već neko vrijeme gledam taj pištoljčić, nekako mi upada u oči. Ima ga za uzet u American shopu, cijena mu je oko 2000 kuna....da ne duljim, ovo je tekst sa sajta od American shopa:

Jet Protector mlazne bacače s vrhunskim značajkama koji su znatno poboljšani u odnosu na poznate paprene sprejeve u bočici pod tlakom. Proizvodi opremljeni jedinstvenom i izvanrednom švicarskom Jet Protector tehnologijom otvaraju novu dimenziju u neutralizaciji napadača, sumnjivih osoba ili životinja uz maksimalnu pouzdanost i učinkovitost bez nanošenja trajnih tjelesnih ozljeda.


JPX™ JET PROTECTOR® & GUARDIAN ANGEL®
NAJBOLJE ŠTO MOŽETE POSJEDOVATI ZA OSOBNU SIGURNOST !

Novi JPX™ Jet Protector® je najfunkcionalniji, najsnažniji i siguran ručni sustav za izbacivanje visokovrijednog OC-a (oleoresin capsicum) koji je danas dostupan. Konvencionalni dizajn uz trening brzine osigurava precizan i pun pogodak, a patentirani pogonski sustav pokreće visokovrijedan OC gel brzinom od 430 km/h (270 mph).

Efektivni domet je 5 m kod modela predviđenih za opću uporabu i 6,5 metara kod modela predviđenih za provođenje zakona. Svaka patrona sastoji se od dva punjenja s velikim sadržajem, te brzo sjeda na okvir. Snaga svakog punjenja u kombinaciji s brzom izmjenom patrone čini JPX vrlo učinkovitim za intervencije. Potezanje konvencionalnog obarača dvostruke akcije je lagano s izrazitim otpuštanjem iz nulte točke. Nakon okidanja obarač se automatski vraća u nultu točku i spreman je za drugo punjenje.

Efektivni domet: min. 5 metara pri 430 km/h (120 m/s, 270 mph)
Kućište: čvrst i vrlo izdržljiv polimer
Operacija: dvostruka akcija s automatskim preklapanjem
Sadržaj punjenja: 10% OC-a u gelu s 2,5% capsaicinoida, 2 x 11 ml po patroni
Mjere: 190 x 90 x 37 mm s patronom
Težina: 250 g bez patrone, 270 g s laserom, patrona 120 g
Temperaturno područje: od -20 °C do 80 °C

JET Protector-najbolje za samoobranu 1101ar01


gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Jolender 04.09.11 20:52

Mana: velike dimenzije za svakodnevno nošenje u odnosu na sprej koji ima btw. deklanirani domet kraći za samo jedan metar a dimenzije i težinu neuporedivo manju.

Meni je ovo ružno kao da je dizajnirano za neki crtani film.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 04.09.11 21:45

Pogledajte snimku na youtubeu koliko ima jači i učinkovitiji domet od suzavca spreja, ima i futrola za njega, švicarski patent, po meni neusporedivo bolje od suzavca i sličnih stvari

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Jolender 05.09.11 11:59

Jesi li ti ikada osjetio moć najobičnijeg -suzavca spreja za samozaštiitu?
Osobito onaj što izbacuje maglu? Piše na njemu -FOG.

Mislim da je to sasvim dovoljno za samoodbranu sa svim gore navedenim prednostima.

Ovo za profesionalce, zaštitare, policiju ima smisla. Ali za civile ???

Evo navest ću ti još jednu manu ove naranđaste skalamerije, ti to izvučeš a protivnik isuče pravi gan i upuca te.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by carppiker 05.09.11 12:04

Jolender je napisao/la:. Ali za civile ???
Evo navest ću ti još jednu manu ove naranđaste skalamerije, ti to izvučeš a protivnik isuče pravi gan i upuca te.

Hahaha, istina živa

carppiker
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 50
Lokacija : Zg
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 12:16

Ne može jedan sprej biti bolji od tog pištolja, ponavljam pogledajte klipove na youtubeu, ako ti prvo pogodiš potencijalnog revolveraša, neće taj posezati za pištoljem, u to budite sigurni, i ne možete uspoređivati to sa vatrenim oružjem, to je neubojito sredstvo za samoobranu, ajmo ovako da li bi vi radije pucali sa pravim pištoljem u nekoga ili sa tim na taj gel?
I osjetio sam, čak sam u srednjoj školi imao eksces sa suzavcima u spreju i na policiji završio, i znam za još mnoge slučajeve gdje su osobe bile pošpricane pa su svejedno lupali i napadali sve oko sebe

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by NAVIGATOR 05.09.11 12:19

osobno bi rado takav gan nosio pri nočnim šetnjama maksimirom. nosim suzavac ali onaj koji šprica mlaz a ne maglu, osobno mi je puno bolji(isprobao oba) ali da mi padne s neba i da ne moram pljunuti 2000kn rado bi nosio i ovj pištolj suzavac.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 12:22

Isto tako bi trebao biti dobar u slučaju da se naleti na kakvog medvjeda, makar tako kažu na tim klipovima da je i za zaustavljanje životinja dobar, mislim da bi se medo zaustavio sa dve ispaljene patrone, dovoljno da se udaljiš od njega.

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Login 05.09.11 12:54

Odlična stvar ,ali mislim da je preglomazan za EDC (svaki dan). I ovako imam problema sa nošenjem običnog spreja. Gdje bih ga nosio, pogotovo ljeti.. sam bi zauzeo mjesta u jednoj pederuši.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Mraz 05.09.11 13:24

gorance je napisao/la:Isto tako bi trebao biti dobar u slučaju da se naleti na kakvog medvjeda, makar tako kažu na tim klipovima da je i za zaustavljanje životinja dobar, mislim da bi se medo zaustavio sa dve ispaljene patrone, dovoljno da se udaljiš od njega.

Ili bi s time inače mirnu životinju razbjesnio toliko da te raščlani na sastavne djelove.

Vjerujem da je ovo dobra stvar u rukama profesionalca. Za civile...veliko NE; kada netko i napadne to obično bude na prepad i dok si svjestan što se događa napadač je u neposerdnoj blizini ili te već drži... domet od xyn metara i mlaz su u tom slučaju ništa ne znaće jer nemaš prostora niti vremena za ciljanje, jednostavan pepper spray sa maglom mi se čini daleko jednostavniji, lakši za korištenje i dovoljno efikasan.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Strider 05.09.11 14:24

JET Protector-najbolje za samoobranu Dog-growling
Thug- Daj novčanik!
Ti- Daj ga ti meni (puicneš prstima i iza ugla izađe Bobi)!
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 18:37

Ja tu ne pišem o mirnim životinjama nego o životinji koja te direktno napadne i taj pištolj koristiš u krajnjoj samoobrani, a ne trčiš za medvjedima i špricaš ih, vi imajte svoje mišljenje, ja mislim da je to super stvar. Tko kaže da ne bi zaustavilo napad životinje, ne možeš reći 100% ne

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Strider 05.09.11 19:04

A čuj, meni se sviđa, ali koliko vidim to je predviđeno za nekog tko zna ciljat...onaj medvjeđi OC koji je velik kao manji aparat za gašenje pokrije u maglici nekoliko metara kvadratnih pa nije bitno ciljanje kao kod ovoga.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 19:09

Ali imaš laserski ciljnik pa nije bed, jedino ako ti se baš jako tresu ruke JET Protector-najbolje za samoobranu 481349
To je čudo učinkovito na 7 metara, što i nije tako loše, i to i po vjetru i sl. Znam za onaj veliki medvjeđi suzavac, isto mora biti dobro, ali onda se vraćamo opet na onu vašu glomaznost, pa je (u slučaju da funkcionira) bolje nositi taj komad plastike nego "aparat za gašenje vatre" JET Protector-najbolje za samoobranu 368870

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by neon 05.09.11 19:26

Medvjeđi suzavac je cool, ali ga nema nigdje kod nas za kupiti.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 19:35

Znam, gledao sam, nisam ni ja našao, čak ni preko ebaya ne šalju za Hrvatsku

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by sgt bear 05.09.11 19:50

Strider je napisao/la:JET Protector-najbolje za samoobranu Dog-growling
Thug- Daj novčanik!
Ti- Daj ga ti meni (puicneš prstima i iza ugla izađe Bobi)!
bobi je ko živina iz filma "resident evil"!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Šimun 05.09.11 19:56

Sprej sigurno bolji za EDC.
Ovo je i meni smiješno,a što se tiče medvjeda,Mraz ti je dobro rekao.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 20:02

Kupit ću ga čim budem u prilici pa ću vidjeti koliko to valja, sama pomisao da je više puta jači od suzavca u spreju (i mlazno i kemijski) ti govori da bi mogla zaustaviti medvjeda, ako ne jedan hitac, onda dva, pa što vam je, nije medvjed neuništiv (ako ga suzavac za medvjede može otjerati, zašto ovo čudo ne bi), nemože ga to ubiti, ali trenutno zaustaviti, mislim da može. I na njega djeluje kemija, ponekad na velike životinje otrovi i kemikalije više utječu nego na ljude, ne podcjenjujem medvjede, susretao sam se sa njima više puta, ali ne treba ni ljudsku tvorevinu podcjeniti.

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by NAVIGATOR 05.09.11 20:05

da nemam pravi u brda bi sigurno nosio taj!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 05.09.11 20:08

@NAVIGATOR izgleda da si jedini čovjek na ovom forumu koji me danas donekle razumije
JET Protector-najbolje za samoobranu 374724

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Strider 05.09.11 20:45

Ima laser? To nisam vidio da ima...a dobro, još jedna taktička naprava
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Šimun 06.09.11 9:31

@gorance,medvjeda ćeš samo raspiz*it s tim,i letat će svugdje oko sebe,a svi znamo kakav njuh ima.FOG više definitivno!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by urbana_gorila 06.09.11 9:43

Ja mislim da je problem danasnjeg drustva da bi svi htjeli nesto za nista...
Je, svi bi htjeli onesposobit nekoga bez muke, samo sa naukom, ali zaboravljate da bez muke nema nauke!
Osobno sam dosta puta dobio po lampi u gradu pa sam se upisao u skolu da se naucim posteno i primit batine i dat ih, a ne u ducan po suzavac...
Ma najpametnije je manit se nasilja u bilo kojem obliku, ili pakiranju.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 06.09.11 9:48

To ti ne znaš, ovo fog ako misliš na suzavac niš koristi čak ni za ljude nije učinkovit kako treba, ne košta taj pištolj bez veze 2000 kn, koriste ga specijalci i ostale postrojbe diljem svijeta, probaj da te netko pošprica sprejem i nek te netko upuca tim gelom pa ćeš vidjet razliku, ja sam ju vidio na demo klipovima, a ako neko ne vjeruje, ako ga kupim, neka bude tester, pa neka sam otkrije razliku na svojoj koži....

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by neon 06.09.11 10:03

gorance je napisao/la:Znam, gledao sam, nisam ni ja našao, čak ni preko ebaya ne šalju za Hrvatsku

Suzavac se ne može poslati običnom poštom jer te bočice ne primaju u avione.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Šimun 06.09.11 10:07

gorance je napisao/la:To ti ne znaš, ovo fog ako misliš na suzavac niš koristi čak ni za ljude nije učinkovit kako treba, ne košta taj pištolj bez veze 2000 kn, koriste ga specijalci i ostale postrojbe diljem svijeta, probaj da te netko pošprica sprejem i nek te netko upuca tim gelom pa ćeš vidjet razliku, ja sam ju vidio na demo klipovima, a ako neko ne vjeruje, ako ga kupim, neka bude tester, pa neka sam otkrije razliku na svojoj koži....

Ma kakvi specijalci diljem svijeta,to ti jedino na americanshopu mogu prodat.Njihove sve proizvode ''koriste'' specijalci.Cijena je banalna.Rađe bi puno jeftinije nabavio plašljivca,ako nisi jako blizu agresivne životinje i opališ,pobjeći će.To je besmisleno.Bacit ćeš 2000 kn u vjetar,a za te novce se nađu puno korisnije stvari.Ako si se zapalio za nešto,ne znači da to koriste specijalci i da je najbolje na svijetu.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Mraz 06.09.11 10:13

Daleko od toga da ovo nije kvalitetan proizvod, ali mi se stvarno ne čini namjenjen civilnoj upotrebi, pogotovo za EDC zbog dimenzija. Za tu svrhu mi se primjereniji čine "guardian angel" modeli koji su daleko manji i lakši.

Jedna stvar koja mi nije po čefu kod ovoga je što se stalno spominja učinak na oči... pošto sam dobio mlaz iz običnog "fog" spreja znam da on djeluje koliko na oči toliko i na dišne puteve što izaziva kihanje i otežano disanje.

Druga stvar...ako te netko i napadne, kolika je šansa da u naletu adrenalina pogodiš točno gdje ciljaš? Imaj na umu da imaš samo dva pokušaja, vrlo malo vremena, ruke ti se tresu i k tome se instinktivno krečeš dalje od napadača što ti dodatno oteža ciljanje. Možda su manje djelotvorni i nemaju toliki domet, ali sa "fog" sprejem teško možeš fulati pa makar i špricao iza sebe dok bježiš a napadač se približava (udahnuti će maglu i barem će ga usporiti).

Ovo nema nikakve veze sa cjenom proizvoda, da košta i 200kn moje mišljenje bi bilo isto.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by NAVIGATOR 06.09.11 10:26

slažem se da za ovaj "pištoljčič" treba trenirati. osobno sam se našao u prilici jednom u životu potegnuti pištolju, napravio sam to gotovo instiktivno, ali iza mene stoje godine treninga i desetci tisuća ispaljenih metaka, mnogi od njih ispaljeni pod stresom. stvar s ovim gel pištoljem nije identična jer se ne zahtjeva tolika preciznost no kako Mraz veli trebalo bi puknuti barem 200-300 patrona godišnje ako ga bilo tko misli ozbiljno koristiti. pretpostavljam da i postoje neke trening patrone za tu spravicu.
među ostalim stvarima u mom je EDC-u i suzavac ali ne onaj koji šprica maglu nego onaj s tankim mlazom. na otvorenom i pri umjerenom vjetu i zatvorenim prostorima je učinkovitiji)manja je šansa da ću sebe zašpricati (isprobano). buduči da si tepam da sam solidan strijelac nije mi problem instiktivno mlazom na 3-4 metra pogoditi bilo što. no kako nebi sve ostalo samo na tepanju sebi, jednom godišnje zamjenim suzavac da mu ne istekne rok trajaja a stari potrošim na vježbu i trening. dakle za sve je po meni potreban trening.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 06.09.11 10:29; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by gorance 06.09.11 10:27

To ne piše samo na stranicama american shopa, nego i na ostalim sajtovima, ja ne kupujem to da bi gađao ljude okolo, ako ćemo tako gledati na sve bacamo novac, bez većine se opreme može. Ne budi ljen i ako već toliko tupiš da to ne valja, ajde odi na taj youtube pa vidi učinkovitost i razliku između njega i suzavca, da imaš 2 pokušaja, i imaš rezervne patrone koje se u sekundi promjene, a taj suzavac traje 5 sekundi, onda je gotov, moraš ih nositi 10 da bi nešto napravio

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

JET Protector-najbolje za samoobranu Empty Re: JET Protector-najbolje za samoobranu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.