FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

+32
ante5555
damjan
redbeard rum
hankok
Franco G
Mije
Aries
Ikarus
Medo Gradela
northy
Mad Max
Cave Bear
yasko
zb17ghost
girdeaux
baltazar
NAVIGATOR
orao
Marko
urbana_gorila
elvin
Strider
Login
brdo
cutlass
Knife_maniac
Mraz
Jolender
glock
Igsy
Šimun
scout
36 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by glock 24.10.11 20:51

strider,ovisi o čekiranju,kak veliš ili je preduboko ili preširoko,ovdje je lagano urezano i moram reći da je cutlass to fino ponovio na svojim koricama dok ih je mijenjao na mom fehrmanu.S druge strane,na Busse noževima,konkretno battle mistress su kičasto i oštro narezane i svaka dulja upotreba noža stvara žuljeve na šaci,zato je uputno ošmirglati i izgladiti dršku ako misliš nož imati za teren,ako je za vitrinu,onda nek ostane netaknut,cijena mu raste.

glock
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1128
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 25.10.11 0:04

U uvodnom djelu Fehrman ''monster's ''

''stoji'' ovo što kaže @glock,...to su prilično plitka čekiranja ali vrlo efikasna za stabilnost hvata .Ne prave apsolutno nilkakav osjet pritiska na dlanu ,ne ostavljaju ni ''manjak kože'' iza lupanja po ''kost hrastovini'' ni u direktnom ''spustu'' ni pod kutem .Ni znoj ,ni namjerno vodom polivena ručka nije pokazla znakove da bi eventualno mogla nekontrolirano iskliznuti .Malo sam probao i eventualni pomak šake uzduž same linije noža pri ''ubodu'' punom snagom ,naravno postepeno povećavajući zamah ...ne ,neće ''pobjeći'' prema sječivu .Jedna napomena prije detaljnijih komparacija : Busse FFFBM je po mom mišljenju perfektno custom-iziran radni nož ,savršeno mi odgovara u svakom pogledu ,i zaglađivanje poprilično ''reljefne'' ručice držim ..ha skoro pa neophodnim ,ukoliko se radi o imalo dugotrajnijem susretu s drvetom ,balvanom ,(tenkom ) i slično .Zato i stoji kao jedan od radnih noževa koje sam sebi izabrao za lutanja .Druga dva Busse-a su dio kolekcije ,a ni FFFBM-u se sasvim sigurno ništa nemože dogoditi ,ili meni nije poznat način na koji bi se tom čudovištu moglo nešto dogoditi .Dolazkom Fehrmanovih sječiva za sada mogu potvrditi da apsolutno u uvodnim utiscima i početnim radovima ne zaostaju za Busse-om ,dapače mišljenja sam da će daljnja uporaba pokazati da su perfektno kompatibilni .Ali da ne ''prejudiciramo stvar'' .Majstor Fehrman u svakom slučaju ima kod poznavalaca ogroman respekt-zasluženo svakako .



Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:19; ukupno mijenjano 3 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by glock 25.10.11 0:19

ha,polako ali selektivno proučavaš mašineriju i radiš temeljita testiranja.Znam da ne buš miran dok ga skroz ne provozaš i izvučeš max iz njega.Neka,zato je i napravljen,da služi i traje.Sretno u sječi,čuo sam da su zime u Dubrovniku duge i oštre,hm,napravi bar 4-5m drva za svaki slučaj.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 25.10.11 0:30

@glock ,
pozdrav Prijatelju nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492 ..da ,svakako će ''jadan'' pretrpjeti svašta :migg: ,ali oduševljenje s Busse-om je jednako ovomu s Fehrmanom .
zime u Dubrovniku nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 747986 nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 747986 ,ma znam da znaš ..ovdje je zima sve samo ne ''ono'' pravo ... jedino dobra bura ...a i tad ...kad poznaniku u Varaždinu kažem kolika je temperatura, kaže :''sahara'' i počne se naravno smijati .Malo sjevernije ,..e to je već sasvim druga priča nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 350615

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 26.10.11 21:47

...neko osobno ''viđenje'' Fehrman noževa od ovog autora može biti dosta subjektivno i pristrano ,mada ''vaauuh'' efekt ,nakon svih oštrica ( a bilo ih je ) kroz ruke, možda nosi i dozu osjećaja --dali to ''nešto'' posjeduje kvalitet ,ili ne .Nije mi namjera favorizirati ''svog konja'' baš nikad pa ni ovom prilikom ,kao što nikad ni ne preporučujem nijedan nož.Stvar potrebe ,mogućnosti i afiniteta ili tek pukog ''sviđanja''- pravo je bilo čije .
Nije mi bila ni namjera ''voditi' se testovima koje u određenom slijedu prolaze ovakvi ili ''slični'' noževi ,ali u nekom momentu.. zašto da ne ? Pa sam malo probao ....
U ruci ,unatoč svojoj masi i veličini djeluje ''komodno'' ,nema apsolutno nikakvih naznaka nesimetrije ''u stranu'' ni pri ''brijanju papira'' na 1mm ,ni pri raznim hvatovima u zamahu ''bočno'' ,''odozgo prema dole'' ,''punim tjelom '' ,iz ramena ni iz zgloba.Slijedi zamišljenu putanju i ''prati'' pokret ''prema''.Snažni zamah ovakvim nožem podrazumjeva da to ne radite ''prvi put'' jer ''moment'' prolaza kroz ''nesretnu prepreku'' je uglavnom jaaako kratak i ne ostavlja vremena za eventualnu korekciju putanje prema vlastitoj nozi ...ili slično .Bez sumnje takve ozljede našle bi mjesto u literaturi ''sudske medicine'' ,kao klasični primjer totalne destrukcije.
EJ sigurno nije za neurokirurgiju ,popravke švicarskih urarskih primjeraka ,ni za ''mlataranje '' samoterapijom ...EJ je ''usud'',ozbiljno oruđe/alat/oružje ''sudnjeg dana''.Ime mu odgovara ..ekstrem svakako,a judgement ...pa ..po potrebi ...koju naravno ne želim nikom .Ali da ...ogulit će onu famoznu jabuku ,no vjerujte da se čovjek sam sebi može smijati koliko mala može izgledati ''prosječna'' jabuka kad je dohvati ova mrcina .Moram priznati da me ta jabuka prilično ''namučila'' jer sam je htio ''oguliti onako propisno u kontinuiranim krugovima.
....Fehrman EJ će u jednom zamahu presjeći konop debljine 3cm bez da iza toga ostane iti jedna ''viseća'' nit(nisam našao deblji ,ali budem..) .Od poklopca metalne bačve napravit će priručno sito ,koje u nekom momentu možete koristii za prosijavanje finijeg šljunka kod građevinskih radova .Sasjeći će različite dimenzije plastičnih ,vodom punjenih ambalaža ,kao da ne postoje .''Divljanje'' ovog autora nad različitim komadima cigle ,punog i šupljeg profila uopće se nemože opisati i jedina posljedica po nož je rješiva običnom krpom i skidanjem prašine s istog .Ne....nema na ''satin'' finišu nikakvih ris-ova ,zareza ni naznaka da taj nož uopće percipira takve vrste ''lakših'' zadataka .
''Ples guštera'' od 90 i kusur kilograma na oštrici uglavljenoj u pukotinu u stijeni ,je simpatična nota upotrebljiva i u crtićima ,ali i spoznaja o nevjerovatnoj elastičnosti koja nije luk ,ali sasvim sigurno je pristojan kut koji se vraća nazad u prvobitno stanje .Pošto je Busse FFFBM prošao spomenutu bačvu s okovima koji su poznati svima koji se s ''bačvama viđaše'' ,bez posljedica osim naknadnog ''hoš -neš'' keramika tretmana ,(to mu ga dođe kao ''frizerski salon'') ...i EJ je stavljen pred sličan zadatak .Nije neophodno navoditi da hrastovinu staru xx godina rješava pod manjim kosim udarcima bez ikakvih problema ,a susret s 2.5mm željezo vulgaris je prošao uz pomoć plastičnog ''batića'' bez posljedica .Plastični batić a ne malj?...pa dobro mogu i ja biti malo sebičan.Nije me oduševila pomisao o vremenu koje je nakon metalnog čekića potrebno da poliram neminovne ''borbene ukrase'' .Svejedno EJ je ponosno nosio svoju reputaciju kroz željezo .Znam znam ....nisu to noss4 testovi ,djelomično oponašanje da ...ali vjerovatno će biti vremena i za takvo nešto .Pošto je ,vjerujem, većini jasno o kakvom se nožu radi ,moje osobno mišljenje je da je apsolutno sposoban izdržati ipodnijeti sve zamislive i nezamislive ekstremne testove, uključujući i @glock-ovu bacačku ,vrlo (po nož) stresnu epizodu o čemu je Prijatelj svjedočio.Ovo su neki prvi utisci ...,naravno da ću sebi objesno dozvoliti još poprilično iživljavanja mada ,ako sad imam reći svoju neku osobnu ocjenu bila bi -fantastično !!Čudi li me to ,da ali i ne previše ....Gospodin Fehrman i Mr.Busse su ljudi koji su već decenijama u obradi metala ,i jedan i drugi su ''debelo'' prošli put proučavanja čelika u svim stupnjevima ...I jedan i drugi su u tehnologiji materijala svojevrsni ..ne fanatici ali iznimni entuzijasti .Njihove koncepcije izrade se istina dosta razlikuju ali ono što stvaraju je nenadmašno u kategoriji noževa -ekstremi .Vizualni dojam ,he ...kako Franco reče ,stvar ukusa ...meni osobno se sviđaju i nemogu nijednom dati primat ,ni funkcionalno(puno bitnije) ,ni estetski .Dizajn je ovdje isključivo i jedino u funkciji efikasnosti noža ...
Do novih egzibicija ...

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492 nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

p.s. da ...i te fotografije će biti u galeriji .
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by glock 26.10.11 22:05

i to je to,nit što dodati nit oduzeti u vezi tvojih zaključaka.Drago mi je da si proveo ugodan dan uživajući u druženju s EJ mašinom.a super je znati iz prve šta sve taj nož može podnijeti.Moj jedini kiks je bio narudžba u crnoj,zaštićenoj verziji,sad razmišljam da ga skinem i ispoliram.Sljedeći će biti saten finiš sigurno.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 26.10.11 22:18

@glock ,pozdrav Prijatelju nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

..ma poznaš Ti ovu mrcinu odavno .Tja...neznam ,mogu ga ''mučiti'' do besvjesti ,oni ''maskirani'' je i manji i lakši od mene ...ali jednostavno EJ pruža ''junački otpor'' :migg:
Black verzija , da se skinut i polirati (znaš naravno) ..mada..ma nije kiks..jedino možda se nakon žestoke ''bitke'' coat djelom skine ..ali u svakom slučaju rješivo .

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Jolender 27.10.11 11:42

Joj, meni bi ga bilo žao u ciglu nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 726657
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by damjan 27.10.11 15:22

Bas sam za te cigle htio pitat, osim sto bi mi bilo zao rezat cigle, bojao bi se da ga ne ostetim. Sta na nozu stvarno nema nikakvih tragova nakon Vaseg testa?
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Medo Gradela 27.10.11 15:54

jedva čekam galeriju
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 27.10.11 19:50

@jolender

..istina ,to su prilično ''radikalne egzibicije'' ,no za pravo reći ,
znao sam da mu cigla neće predstavljati ozbiljniji problem ,osim ''dooštravanja'' naravno.
..nisam s 99% svojih noževa radio takve ''objesti'' no nakon desetaka i desetaka e-mail'ova i
uglavnom iskustava ljudi koji su probali ..nešto me ''povuklo'' da probam i ja . nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 42368
Jeli to razumno nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 30210 ..ma nije ..ali ..

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

@damjan,
..ne definitivno ..,po bokovima oštrice se naravno skupi crvenkasta prašina i očekivao sam da može biti nešto što bi kasnije riješio laganim poliranjem ,ali jednostavno nema ništa što bi polirao .Nož je tek neznatno izgubio na oštrini .Keramika s ''starijeg'' DC4 ga je fino ''poravnala'' ,i to je to .Naravno ,bilo bi apsurdno tvrditi da ga betonski blok nebi ''ogrebao'' to je ipak nešto drugo .

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

@medo ,i ja čekam slike nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 350615

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 29.10.11 1:18

..''ružan'' , ali iznimno čvrst i pouzdan, meni simpatičan . nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 350615



Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:20; ukupno mijenjano 3 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 01.11.11 23:17

Ron Hood -osvrt na Fehrman-ove radove ,i nekoliko fotografija korisnika koji su davno prije imali prilku probati ove izržljive i ''opake '' oštrice ....


......Eric is by trade, a Tool and Die maker with two decades of experience. This means that he REALLY knows his materials and designs. Last year Eric decided to try his hand at knife making... after all... if you make tools to CUT steel you shouldn't have any problem making a knife.
After researching designs, Eric sat down at his $20,000 CAD station and drew up what he thought would be the perfect team of blades. After working and reworking his vision he settled on four innovative, yet proven, knife designs. The innovation came in the form of the 3 dimensional shaping of the steel (carried out with the precision of the best in computer controlled machines) and the most useful elements in proven knife design.
Then Eric had to choose a material. With all of his years of experience as a background, Eric chose a steel known for it's toughness, edge holding capability and durability, CPM-3V. Since CPM-3V does not respond well to a differential temper, Eric used a constant hardness which has proven to be best for use in a field blade, The hardness of the Fehrman blades is 57-60 RC and is constant across the blade. This tempering process alone takes THREE days in a computer controlled environment!After making a set of the Knives he packed them into a box and addressed it to Hoods Woods...
I've been running tests on all four of the Fehrman blades for a few months now and the results are in.
I received the blades in late July of 02 and went right to work with them. With all the activity around here in the summer it isn't hard to put blades to work. One went out with one of the local outfitters, one went to work with a friend who is a carpenter (he likes to finish jobs with a small fixed blade knife) one went into the kitchen and I went to work with the big chopper.

These blades have great balance, terrific edge retention, wonderful control and a handle that is comfortable after long hours of hard use. You'll see this thing digging holes, chopping bone and a ton more in the Desert Survival video. When I was finished working, the surface of the steel didn't even show wear. Amazing... In fact the steel outperformed even the so called "wonder steels" that we have worked with in the past.
These blades are more than robust. They held an edge better than any blade tested so far... period. The handle is ergonomic and that means comfortable. It fits my hand so well I had no problem using it for hours at a time. The fit and finish are airtight and the attention to detail on the blades is excellent.

The smaller blades are Sweet and light. Karen exercised her rights and chose the handy little "Peace Maker" for her own personal use. I gotta say that I ended up borrowing her blade for many of the camp chores. The Peace Maker is as sweet as they come with a 3.5 inch blade in 3/16" CPM-3V.
My "Final Judgment" of the Fehrman knives? You can't go wrong with ANY of Fehrman's Fierce Tools.
Fehrman Knives... Fierce Tools!




Zadnja promjena: scout; 04.01.12 14:31; ukupno mijenjano 1 put.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by ante5555 02.11.11 9:26

preljepi nozi sve pohvale svaka cast.
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by zenomorf 02.11.11 17:10

Brate nabijaš komplekse ljudima.... iako mislio sam da san bolestan al ti si me utješio lol

hvala
zenomorf
zenomorf
bomber
bomber

Male
Broj postova : 134
Godine : 47
Lokacija : split
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 08.11.11 0:18

..internet je ''čudan'' medij ..,i.. ponekad daje o čovjeku sasvim krivu predodžbu od one kakvim u stvari jest .Vjerovao ili ne ,nebitno,noževi i druge vrste oštrica koje držim u kolekciji nikad ,ali baš nikad ..nisu i neće imati cilj koji bi imao nazivnik- ''imam'' !.Nemam ja ništa osim svog osobnog zadovoljstva ,pa i djelom zadovoljstva da s ljudima koji žele i vole podjelim nešto od tog ''gušta'' .Dosta opaski ,mailova i ostalog je uglavnom osvrt na cijenu ,vrijednost ,zaluđenost ,opsesiju ili što već ne i to nije u većini slučajeva baš ugodno .Noževi koji su tu, su primjerci među kojima je i nekoliko onih koje intezivno koristim .Skloni smo grupiranju ,favoriziranju ,omalovažavanju i svemu onom što je oko tih predmeta negativno .Vrlo često požalim zbog ove svoje teme ,još češće se ne osvrnem na ''opet noževi'' kroz postove i svjestan sam da kolekcionarsku strast dijeli jako mali broj kolega .Ako je bilo tko ,na bilo koji način ,na jednu sekundu iziritiran ovim što tu stoji ja se ispričavam i to mi sigurno nije potrebno .Ali ako je bar nekolicini drago pogledati ,samim tim je i svrha ispunjena .U cijeloj ...decenijama dugoj priči... forumu nema ništa prepoznatljivo u trudu i volji koja se nemože izmjeriti .Nemože se naći da nikom sugeriram ,preporučujem ili ubjeđujem u bilo što ,mada je dobro pitanje- dali uistinu netko misli da se ..tek tako ...odokativnom metodom ..nabaca hrpa čelika čisto radi ''nadpljuvavanja'' u dalj ?Zar stvarno netko misli da je debelo preko XXXX oštrica ''tek tako'' ..da bi nekom ''cicijašili'' ili slično .Ili da je u svoj toj silnoj ..da se prisjetim ''bolesti ,idiotizmu ,nepotrebnosti ,ništkoristi ,suludosti'' (samo neki od ''epiteta'', koje sam vremenom naučio ignorirati ) moguće da se ''ponešto'' i nauči ...ehh....
S druge strane ,o praktičnoj upotrebi noževa i oštrica ,njihovim manama i vrlinama ,potrebama ili ne ..možemo raspravljati danima .
Među forumskom zajednicom je jako ,širokim znanjem, ''profiliranih'' članova ,od kojih su neki ugledni članovi akademske zajednice .Skromni su i povučeni ljudi koji ne etiketiraju nikoga .Skromni ljudi ,svjesni mnogih pogreški napisanih u ''bildanju '' statusa po broju postova ,koji bi rado poveli vrlo kompetentnu raspru ,lišenu ego-tripa ,i umišljaja ..,neće se upuštati u ''ja tebi ,ti meni '' saborskoklubski način dijaloga .Mnogo ''štovalaca oštrice i čelika'' povuklo se ,čisto iz svijesti o uzaludnosti rasprave o temi koju''''' i vole i mrze ,o temi koju i žele ali i ne žele '''''ali eto..neko je nekad tu postavio pa ...postoji na forumu .
Nisam anketar ..ni proučavalac javnog mišljenja ,ali bilo bi korektno već jednom imati neki stav o tome što se u stvari želi ? Dali kolekcije noževa pripadaju forumu ili ne pripadaju .Ako da OK .Ako ne opet OK .U bilo kojoj temi koja se tiče djelova opreme moguće je ići jako daleko i u teorijskom ,a pogotovo praktičnom dijelu .
Stoga ..nekoliko fotografija nekoliko oštrica ,stoji gdje stoji i nadopunjavat će se sve dok to bude veselilo bilo koga ,ili dok odlučimo/te da to ''tu ne spada'' .
''scout'' (ne civilni) i ne samo po nick-u ,i dalje će biti tu da vam poredbom pokaže da je sve OK .Drago mi je ako mojom ''bolešću'' mogu biti ''komparator'' forumskozdravog stava prema noževima .

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by damjan 08.11.11 7:58

umjesto podugačkog teksta, mogli ste staviti jos koju fotku... dokazano je da liječe bolesne pa zasto onda ljudima zabraniti lijek nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Jolender 08.11.11 8:36

scout je napisao/la:
Stoga ..nekoliko fotografija nekoliko oštrica ,stoji gdje stoji i nadopunjavat će se sve dok to bude veselilo bilo koga
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

Mene veseli nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

Koga ne veseli neka klika drugu temu koja ga veseli.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Aries 08.11.11 10:32

@ Scout:
ne znam što te ponukalo na ovaj zadnji mail ali npr. ja nisam kolekcionar noževa (zapravo imam samo jednog lijepog tommi puukko-a by Rinos i dva preklopna), ali mene osobno tvoji postovi jako vesele (pogotovo ako su sa slikama)

Dakle, kako Jolender reče - samo ti stavljaj slike, a koga ne zanima neka se ne nađe uvrijeđen - pa ima tu dosta i drugih tema :-)
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 53
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 08.11.11 11:17

@damjan ,
..imaš pravo ,odužio sam taj tekst maksimalno (isprika) ,više kao odgovor na ''nekoliko'' uistinu ''čudnih'' mailova ,pa je ''sublimat'' odgovora -trakavica
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

@Jolender
..svaka čast ..,
U toj jednoj rečenici je sve što treba !
nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

@Aries ,
Hvala ! ...Ma ''u neka doba '' čovjek se upita jeli možda s ''gomilom gvožđurije'' ne htijući ,sebe definirao kao objesnika ,pa onda umjesto da koristim ''tamnu stranu'' privatnih mailova ,napisao sam jedan tekst-trakavičinu nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 747986 kao odgovor na sve takve poruke .Ništ' specijalno.
..by Rinos ...o...respect ! Domaći majstori -svi odreda su mi jako dragi ,i nakon ''putešestvija'' po ''bespućima bjelosvjetskih noževanja'' sad je dovoljno gledat koliko mogu naši ljudi napraviti ljepote i kvalitete ,bez da im na raspolaganju stoji sva moguća ''gama'' tehnologije i dostupnost materijala .

(chinchin):




Zadnja promjena: scout; 05.01.12 14:10; ukupno mijenjano 2 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 08.11.11 11:45

....


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:26; ukupno mijenjano 2 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 2:45

Fehrman na terenu u testiranju od drugih korisnika ..

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:22; ukupno mijenjano 4 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 2:48

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:23; ukupno mijenjano 3 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 2:52

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:24; ukupno mijenjano 2 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 2:55

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:25; ukupno mijenjano 3 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 2:58

....


Zadnja promjena: scout; 02.03.12 18:25; ukupno mijenjano 3 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 3:03



..ostale kad uhvatim vremena izmedju pelješca i DU...(@cutlass ..S...damasc i ''prijatelj''- istog autora) su skoro u DU pa bude i to ...


nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492


Zadnja promjena: scout; 04.01.12 15:30; ukupno mijenjano 2 put/a.
scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by badzo 19.11.11 8:32

Lingua koliko si platio sebenzu ako nije tajna.

badzo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Medo Gradela 19.11.11 11:10

lingua nije nick već status prema postovima,
nick je scout
a velika sebenza u replikarta košta 3200kn
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by badzo 19.11.11 11:44

Pardon, Scout koliko si platio sebenzu ako nije tajna.

badzo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by scout 19.11.11 13:15

@badzo,

..ova je kupljena i plaćena ovdje :

http://replikart.com/-zive-legende/1480-chris-reeve-large-sebenza.html


nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 393492

scout
scout
lingua
lingua

Male
Broj postova : 480
Godine : 59
Lokacija : Dubrovnik
Datum registracije : 28.09.2010

[Vrh] Go down

nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica  - Page 4 Empty Re: nekoliko fotografija ,nekoliko oštrica

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.