FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

+20
gomar
krtica
Cave Bear
Dravman
Elp
Šimun
Marko
Fratt
Monkey_Bussines
girdeaux
Strider
sgt bear
Mraz
Guru
kengur32
Mladen
Jolender
Mali
Migach
NAVIGATOR
24 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 01.08.11 17:40

do sada sam proputovao dobar dio svijeta, dovoljno barem da mogu ocijeniti lijepotu krajolika u kojem živim.

moj nećak Sebastijan iako već ima 11 godina, samo je jednom bio na izletu u prirodi i to samnom na sljemenu ovoga proljeća. iako živi samo s majkom, roditelji su mu takvi da rijetko napuštaju sigurnost i komoditet civilizacije. još na sljemenu obečao sam mu da ću ga voditi na višednevni izlet u divljinu.

iako vremenska prognoza ovoga vikenda nije bila idealna, nadao sam se da će sudbina nagraditi one koji se usude krenuti i stvarno smo imali sreće.

kako je Sebastijan bio u vikendici na rabu, u petak ranim jutrom, pokupio sam ga u jablancu. dopratila ga je baka i prije puta nas nahranila pohancima i palačinkama s čokoladom.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4378Small

nakon klope ukrcavanje i polazak.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4009Small

biti će to tri opuštajuća dana za mene i tri dana puna izazova i avanture za Sebastijana, klinca koji je prvi puta sjeo na motor i prvi puta spavao u šatoru.

vozimo se jadranskom magistralom prema senju pa kod svetog juraja skrečemo prema krasnom. cesta lagano vijuga a otoke sve više gledamo iz ptičije perspektive.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4010Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4012Small

sa sobom nosimo poprilično opreme. hladno je za ovo doba godine, noću bude +4, pa nosimo debele pernate zimske vreće, toplu i kišnu odjeću, šator, hranu za tri dana, vodu, nekoliko različitih reznih alata i još štošta.
sve to natovareno na moj najdraži KLE500 izgleda ovako(snimljeno u pauzi za pišanje)

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4016Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4017Small

stajemo u krasnom u trgovini "most" i kupujem jedino što nisam ponio a što če mi iduča tri dana biti nedostupno "pivu" i to samo tri "male" limenke jer više od toga nam ne bi stalo u več prenatrpane torbe s opremom. kad ne stane u torbe četvrta velika stala je u želudac!

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4021Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4024Small

iz krasnog se penjemo kroz planinske prijevoje starom cestom za štirovaču. postaje sve hladnije pa se još dodatno oblačimo

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4030Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4035Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4027Small

obično velebitom hodam pješke a ne motociklom tako da su mi poznate pješačke staze ali mi nisu poznati svi makadamski putevi i njihova povezanost. pametnjaković, kartu nisam ponio ali na sreču stvar spašava GPS.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4380Small

PDS Velebit čiji sam član ove godine nastavlja istraživanje potopljenog dijela lukine jame(jedne od najdubljih na svijetu)kako bi ju još malo produbili, pa imaju logor na velikom lomu pored kojega sam prolazio pješke ali nikada autom tako da misterij pronalaska pravog puta povjeravam garminu.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4101Small

u podnevnim satima stižemo do za danas si zacrtanog cilja, sresti se s dragim prijateljima i čuti novosti vezane za istraživanje.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4046Small

ekipa u logoru je malobrojna, velik broj ljudi je odustao zbog katastrofalnog vremena koje je trajalo do danas. kažu nam u jamu nisu ni ušli zbog velikih oborinskih voda uslijed kiše koja neprekidno več danima pada. tek se danas malo pojavilo žmirkavo sunce.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4045Small

prestanak kiše ekipa odma koristi za pripremu opreme koju će koristiti timovi u jami u koju planiraju krenuti ako vrijeme dopusti u ponedjeljak.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4044Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4038Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4039Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4047Small

i mi raspremamo opremu i postavljamo šator

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4050Small

dok neki rade drugi planduju

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4052Small

u logoru je oko 25 ljudi pa je naš iglu samo jedan od mnogih oko šumarske kućice.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4055Small

vrijeme do večeri koristimo za razgledavanje ambijenta, a kako bi nam pogled bio što ljepši penjemo se po obližnjim travnatim brežuljcima.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4070Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4068Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4069Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4071Small

stvarno je ove godine brrdddoooo skakavaca, možda zbog obilne kiše.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4073Small

no nekima oni nisu dovoljni pa su se dali u potragu za crvima, glistama i kojekakvim bubama.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4075Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4076Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 02.08.11 1:25; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 01.08.11 19:09

u sumrak nakon ugodne šetnje vračamo se u logor. vatra gori i peku se palačinke. za napeči palačinke na logorskoj vatri za 30tak ljudi treba nekoliko sati u našem slučaju to je trajalo do ponoći.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4079Small

dok čekamo palačinke dobra je i friška lubenica servirana na velebitaški način direktno iz kore žlicom pa tko ugrabi slađi komad.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4081Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4083Small

ugodno je druženje uz zezanciju potrajalo do dugo u noč

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4086Small


u svitanje počela je opet jaka kiša no brzo je stala a mi na brzinu spremamo opremu, pakiramo i sušimo šator.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4060Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4056Small

uz želje za lijepim vremenom, koje je neophodno i špiljarima i nama izletnicima, napuštamo veliki lom i krečemo prema velikom lubenovcu.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4096Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4103Small

cesta je dosta drndava prepriječena krupnim gromadama kamenja i rupama.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4098Small

guštam u terenskoj vožnji no u jednom trenu u toku slaloma kako bi izbjegao one najveće gromade čuje se buummm, i počne nekaj strugati.

molim boga da je karter čitav. najme, jako smo natovareni pa inače za ovakve terene predviđeni KLE sjeda dosta nisko pa svako toliko na večim grabama strugnem aluminijskim štitnikom.

stali smo i s strepnnjom zavirujem pod mašinu.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4109Small

fijuuu, sva sreća šteta nije velika. prednji je kotač u vožnji podigao kraj drvenog kolca koji se zabio točno u rupu na aluminiskom štitniku. pokušao sam kolac iščupati ali nije išlo pre duboko se zaglavio pa sam višak odlomio, morat ču to pokušati iščupati kasnije.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4112Small

stižemo do ostataka prekrasnog planinarskog skloništa. godinama bi tu dolazio prije zime odmorit se od grada i obaveza. taman kada je nakon godina devastacije sklonište bilo obnovljeno i sagrađena velika nadstrešnica u kumovanju nebrige i alkohola ono je do temelja je izgorilo.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4105Small

no to ni danas ne umanjuje lijepotu prekrasnog vidika koji puca na pitomu livadu među stjenovitim vrhovima.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4106Small

iako je lubenovac u sklopu nacionalnog parka, samo da napomenem, mi smo dozvole za dizanje šatora i prolaz parkom imali, odlučili smo prespavati na drugoj strani doline u totalno zabitom dijelu prirode. no na putu do tamo iznenadila nas je več odavno postavljena ali sada i lokotom zaključana željezna rampa.

prednost putovanja motociklom je i ta da si puno mobilniji nego automobilom. u to sam se uvjerio ne samo ovdje na velebitu nego svugdje gdje sam motorom putovao po svijetu. mnoge rampe smo na ovome izletu uspjeli zaobiči i provuči se na tjesno ali ne i ovu koja nas je djelila od našega za danas zacrtanog cilja.
mene je ovdje moj otac kao malog klinca voidio u prirodu na logorovanje pa mi je bilo bitno da i ja danas svom nećaku omogučim isto.

gruntao sam gruntao kako motor prebaciti preko rampe i dosjetio se. samo je najprije trebalo s njega skinuti svu opremu koje je bilo poprilično.

dakle motor je umjesto ovako

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4312Small

kada se s njega skine ovo

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4313Small

trebao izgledati ovako

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4316Small

da bi se moglo sa 180 kg teškim metalnim konjem napraviti ovo

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4324Small

u podnevnim satima stižemo na odredište i gladni si najprije kuhamo juhicu.
prije par dana je meni i suprugi bila peta godišnjica braka. od mene je dobila primusov EXPRESS STOVE, mali plamenik koji nam primarno treba na dugačkim biciklističkim izletima za skuhati juhicu za moju dvogodišnju kčer Nolu. bila je eto ovo prva prigoda da plamenik i isprobam. mali da stane zajedno s kartušom u šaku i lagan(82g) da se ni ne osjeti najbolji je sistem za grijanje i kuhanje koji sam ikada imao prilike koristiti. a pola litre vode je zakipilo za malo više od minute.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4113Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4116Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4122Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4117Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4119Small

za tren ručak je bio gotov i mogli smo se baciti na "posao"

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4124Small

kuhali smo na primusu iz razloga jer još nismo stigli sakupiti drva. ja sam čim prije htjeo izvaditi onu granu ispod kartera motora pa da vidim ima li kakvih oštečenja.

iako imam originalan alat za motor u njemu nema potrebni mi imbus za skidanje štitnika kartera. na sreču tu je moj vic spirit koji u kompletu ima i male gedorice s pravom malom račvom i potrebni mi nastavak imbus.
u trenu sam sve rastavio . a kasnije ponovno i sastavio.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4266Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4269Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4267Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4271Small

na sreču nikakvih oštečenja nije bilo osim malo spiganog samog štitnika kartera.
imali smo vremena posvetit se podizanju kampa no najprije je trebalo sakupiti dovoljno drva za ogrijev. osim za ogrijev vatra upozorava životinje da smo ovdje, da se ne iznenade kad u sumrak krenu u akciju. ovdje sam imao bliski susret s medvjedom, često sam znao vidjeti veprove i sve ostale živine koje žive u hrvatskoj. kamp nam se nalazio vrlo blizu velikih količina kupina malina i drenka, poslastica za medeke na koje su nas upozorili, baš za ovu lokaciju, i nadzornici parka.

imali smo sreće da se svega 20-30 metara od nas nalazio veliko srušeno stablo smreke. vremena smo imali pa sam se odlučio odma usporediti efikasnost nekih alata koje več duže vremena koristim.

najprije je trebalo očistiti sitne grane

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4146Small

da bi mogao narezati pravo drvo koje če nam davati toplinu i svijetlo tjekom cijele noči.

prvo sam malo pilio bahco laplanderom i moram priznati se svaki puta pozitivno iznenadim koliko je ta pilica zapravo mala lagana, a funkcionalna. nije bez vraga da je svi toliko hvale, stvarno vrijedi.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4131Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4132Small

da sam na ovome izletu sam obavezno bi sa sobom imao i GB small forest axe. no kako smo na motoru dvoica i jako ograničeni prtljažnim prostorom umjesto sjekire tu je FOX kukri koji je posao sjekire više nego odlično odrađivao. zapravo me iznenadilo da i nije neka velika ušteda energije s pilom u odnosu na kukri do debljine grane od nekih 9-10 cm. tako deblo i kukri ili sjekira rješavaju u nekoliko zamaha.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4133Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4141Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4144Small

no prednost i manji utržak energije se kod pile osjeti kod večih promjera debla.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4197Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4196Small

kod cijepanja za ovako mali i lagan ručni alat kukri je odličan.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4153Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4154Small

i nije njime potrebno batonirati

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4162Small

panj na kojemu sam cjepao je bio trul pa su mi se i cjepanica i kukri znali odbijati i biti neefikasni pa sam ipak probao i batonirati.
no cjepanica je bila tolikog promjera da mi je od siline udaranja batonom po kukriju i sam baton pukao.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4210Small



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 02.08.11 1:38; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 01.08.11 19:35

dovoljnu smo količinu drva za noč i jutro skupili pa smo ostatak dana proveli u šetnji i uživanciji u prekrasnom ambijentu koji nas je okruživao.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4273Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4298Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4303Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4278Small

povremeno bi zastali i odmorili se(svaki u svojoj pozi)


NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4283Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4289Small

od malena sam u speleologiji a sportskim sam se penjanjem bavio rekreativno, visine mi nikada nisu bile strane, privlačile su me. svaki izlet lubenovcu upotpunio bi usponom na neki od obližnjih stjenovitih vrhova, od kojih za neke su mi bile potrebne i osnove alpinizma. sada je samnom 11godišnji nečak kojem taj osječaj ću pokušati makar malo približiti, smucanjem po strmim pristupnim stijenama. Sebastijanu je to prvi puta da uopće ima gojzerice na npgama pa ga ne želim prestrašiti ili isforsirati. krečemo lagano tek toliko da dečko dobije pojam o stijenama.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4307Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4170Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4172Small

ovo je naš podnevni cilj

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4186Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4174Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4173Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4190Small

nismo imali nikakvu penjačku opremu osim zamke, pa kad su oštre stijene postale i poprilično strme Sebastijan je rekao da mu je dovoljno za danas. popeli smo se na jednu policu fotkali se i okolnim se manje strmim putem spustili natrag u dolinu.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4175Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4181Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4185Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4063Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4191Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4302Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4275Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4193Small

bilo je vrijeme za podizanje šatora paljenje vatre i večere.

idem i ja upravo sad nekaj poklopati, ogladnio sam od fotki koje slijede za koji tren.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 01.08.11 20:59

večer se bližila i trebalo je postaviti logor tj, dignuti šator i zapaliti vatru.
naš je kamp izgledao ovako.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4259Small

prošlih je tjedan dana enormno puno kišilo za ovo doba godine a zadnja je obilna kiša padala jutros pa su sva drva bila totalno mokra čak i ona debela smreka koju smo napilili je i u sredini bila skroz mokra.

pronašao sam najsuhlje moguče drvo u šumi i od njegovog središnjeg, unutarnjeg dijela nasjeckao tanko iverje.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4243Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4247Small

u posljednje sam se vrijeme dosta ispraksirao u paljenu vatre firesteelom, ponajbolji mi se za paljenje pokazao onaj najjeftiniji kineski, poput magnezija moguče ga je naguliti i kresnuti i poprilično pouzdano pali. upalio bi on i ovaj puta ali je sve bilo potpuno mokro i relativno hladno, dve karakteristike koje jako utječu na paljenje vatre.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4255Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4253Small

jednostavno nije išlo. malo bi se drvenog iverja zapalilo tinjalo bi ali ni traga od plamena unatoč mom puhanju. nema veze nikamo nam se nije žurilo a imao sam i uvijek spremnog asa u rukavu za slučaj da sve naše metode budu neučinkovite.

šansu je dobio Sebastijen s malim benzinskim kikiriki upaljačem. cijelu je pripremu dobro odradio i primjereno složio grančice od najtanjih do debelih.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4198Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4200Small

od velike vlage mu se papirič u ruci ugasio a upaljač smo zadnji puta napunili prije 2-3 mjeseca i kao gotovo svaki benzinac potpuno je ishlapio i nije se ni uz uporno nagovaranje više dao upaliti.

stvar je spasio brener vindmill i usmjereni plamen od 1300 stupnjeva.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4229Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4230Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4207Small

dakle za paljenje smo koristili ovo

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4233Small

a za rezanje ovo(pilu sam zaboravio uslikati)

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4239Small

još je trebalo pronači i zašiljiti kolce za peč kobase

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4204Small

izarezati ili narezati kobase, to nam je bila druga dilema za riješiti, prva je bila dali je lakše sječi ili piliti, a druga je bila dali je ukusnija narezana ili zarezana pečena kobasa.

sebastijan je to radio svojim SRKom a ja sam koristio nedavno nabavljenu 910 ticu

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4218Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4261Small

910 se pokazala(prvi utisci s terena) kao odličan nož za recimo uz sjekiru ili mačetu imati na terenu koristio sam ju za još štošta, nakucam opširniju recenziju kad stignem

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4148Small

opčenito je moj set up reznih alata izgledao ovako

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4163Small

no vratimo se mi kobasama i dilemi narezane ili zarezane.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4213Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4214Small

dakle dilema je bila između ovako rezanih - zarezanih

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4215Small

i ovakvih narezanih

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4263Small

složili smo se da su ukusnije narezane. manje su masne jer više masti iscuri i hrskavije su.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4265Small

vožnja motorom, pješačenje, penjanje sve nas je to umorilo a večer je lagano padala. ostatak večeri smo proveli u razgovoru o svemu i svačemu a u mraku zvukovi šume su bili sve glasniji.
sva sreča pa smo drva za vatru imali dovoljno.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4219Small

dugo prije nego li smo zaspali osluškivali smo iz šatora i nastojali prepoznati po jačini lomljenja grana u šumi koja životinja sad nedaleko nas prolazi.

zzzzzzzzzz.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4227Small

zadnji ču dan izleta natipkati sutra a vi slobodno več sada raspalite s komentarima!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Migach 01.08.11 21:11

Navi, ovo je tak dobro da ni nemam komentara s kojim bi opisal ovo sve NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 747986
svaka čast ! NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Mali 01.08.11 21:14

Jedva sam čekao da napišem nešto NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 469245

Svaka čast na želji da proširiš znanje na mlađe generacije, ponekad mi je užasno žao što nemam nikoga da isto učini samnom.
Vaš boravak mi se čini odličan i prezanimljiv.

KLE ili BMW si oduvijek želim, ali malo sam si nizak, pa ne znam kako će to funkcionirati NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 323904

Sve u svemu, htio bi ti ja biti nećak NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 592423
Mali
Mali
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 35
Lokacija : Zagreb, Maksimir
Datum registracije : 17.07.2011

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Jolender 01.08.11 21:46

Blago malom (Sebastijanu) što te ima.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Mladen 01.08.11 21:56

Ovakve reportaže su mi jako zanimljive ..ne kao standardne bushcraft aktivnosti več kao upoznavanje mladih ljudi sa stvarima vezanih za prirodu..u ovom slučaju dječaka koji jako malo vremena provodi u prirodi ..iskreno me zanima kak je to stvarno funkcioniralo na terenu...kakve su reakcije i osjećaji ..svoju djecu poznamo i znamo otprilike kako sa njima dok ovakvi izlet ima sasvim druge pouke ..majstor reportaže kroz sliku jako dobro o tome govori ..
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by kengur32 01.08.11 22:11

Super reportaža u prekrasnom krajoliku.... jedino mi oktanska prometala nekak ne pašu u takvim prićama.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Guru 01.08.11 22:19

Navigatore svaka čast!
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Mraz 01.08.11 22:28

Super!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by sgt bear 01.08.11 22:38

dobraaaaaaaa! NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 368870
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Strider 01.08.11 22:55

NAVIGATOR je napisao/la:
NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4016Small
Sebastian pokazuje posebnu ljubav...

Tako treba Navi, zagrizao je i sad neće pustit. Ako mu se dopalo sve ovo, što i je, htjet će opet. Otkrio čar šume! Tako bi i ja svoju odgojio.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by girdeaux 02.08.11 2:13

Mislim da Sebastijan može biti iznimno sretan što ima nekoga poput tebe! Ovo mi je jedna od boljih reportaža u zadnje vrijeme, krajolik je prekrasan, ekipa super, zanimljive aktivnosti....fenomenalno!
Žao mi je samo što niste uspjeli upaliti vatru sa firesteelom, možda da ste probali napraviti što sitniji feathersticks...meni uvijek upali kada ga napravim sa suhom unutrašnjosti neke crnogorice, ali mora biti stvarno sitna i naravno moram biti uporan...
Sve u svemu svaka čast i jedva čekam nastavak! =)
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Monkey_Bussines 02.08.11 7:45

Lijepo provedeno vrijeme, izlet za pamćenje!
Monkey_Bussines
Monkey_Bussines
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 42
Lokacija : Split
Datum registracije : 16.12.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 02.08.11 8:09

hvala na pohvalama, iako još priča nije gotova, danas popodne stavim nastavak.

bilo mi je neobično voditi sa sobom nekoga tko ima toliko malo iskustva boravka u sličnom ambijentu, obično sam okružen ljudima kojima je ovako nešto svakodnevica. bila je to i prilika za detaljnije si upoznati nećaka o kojemu nakon ovog izleta imam samo riječi hvale. mislim da je u njegovim godinama važno doživjeti ovakvu nekakvu avanturu i nadam se da će ga to potaknuti da vrijeme u budučnosti osim pred TV-om i u dvorištu provodi i u prirodi.
tjedan dana prije puta djete je jedva spavalo od uzbuđenja, iako se na ovoj fotki gore čini kao da negoduje zapravo je to bio trenutak kada sam mu rekao da prije odlaska u divljinu da još moramo u dučan u krasno po pivu.

motorom smo išli iz razloga jer suprugi treba auto s dvogodišnjom kćeri i zato jer s hondom civic baš i ne bi po ovakvim lošim makadamima, no najviše zato jer nam daje mobilnost i bliskii osječaj prirode kroz koju smo putovali nego da smo išli autom. pješke ili biciklima to ne bi mogli odraditi, jer Sebastijan ne bi imao snage hodat nosit ili vozit teret potrebnih stvari na leđima ili bisagama na biciklu.

ovo je nekako bila motorističko hodačka avantura. otprilike smo jednako vremena proveli u šetnji i na motoru.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Fratt 02.08.11 8:47

Reportaža po mome ćefu!

Stvarno se vidi da ste uživali...nadam se da se na KLE-a može pripasati Steibova prikolica,ako da onda idem i ja s vama. NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 368870 NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 86830

P.S. vidim da je Condor lagano preuzeo primat kad se ide outdoor ili se varam?
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 02.08.11 9:49

bumo nekaj zmislili da idući put uzmemo i tebe.

siguran sam da osim, priča se, odličnih gemišta vješto i suvereno vladaš još mnogim outdoor vještinama.

istina neznam koliko ljudi je pročitalo temu o condor basicu i mojim doradama ali ova posljednja dorada je uvelike popravila mu performanse i osobno mi je to trenutno najdraži radni nož i koristim ga apsolutno za sve. na ovome izletu je bio back up a glavnu ulogu outdoor EDC-a je imala sanrenmu 910tka koju od prije neki dan posjedujem.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Marko 02.08.11 12:17

Navi kaj je je, fakat znaš složiti reportažu, a bome i uživati u životu, decko fakat moze biti sretan kaj ima takvog ucitelja i vjerujem da je sretan NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492

Ugl. hvala na reportaži, s guštom sam ju cital NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 350615
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 02.08.11 13:18

hvala Marko, nastavak priče slijedi večeras!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Šimun 02.08.11 14:45

To te pitam NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 747986 daj još još još još još =) svaka ti čast, NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 02.08.11 23:35

noć je prošla relativno mirno, medeke nismo vidjeli ali tragove rovanja svinja oko 100 metara od šatora jesmo(no zaboravih ih fotkati)
pred jutro je na kratko, kao i jučer u isto doba, počela padati kiša, no kako smo ovaj puta bili ispod krošnja, do šatora se probila jedva pokoja kap, i brzo je prestala. pogled u nebo govorio nam je da bi kroz dan mogla pasti još kiše.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4258Small

za doručak iako smo se dogovorili da čemo kuhati juhicu, pečemo zadnji par kobasica, jer ponestaje nam je vode.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4257Small

na lubenovcu ima šterna za nuždu ali smo se mi nabrijali na kristalno hladnu i bistru vodu izvora na štirovači. kroz cijelo djetinjstvo uvijek bi od tamo kretali svi moji izleti velebitom, upravo punjenjem čutura hladnom izvorskom vodom.

bacamo zadnji pogled na dolinu podno velikog lubenovca i krečemo dalje.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4169Small

tri male limeneke piva iako su bile namjenjene da traju tri dana još jučer je ponestalo njihovog dragocjenog sadržaja(uz kobase), a i bez vode teško je voziti prašnjavom cestom suhoga grla

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4097Small

nakon pola sata vožnje žedni stižemo na poilo na štirovači.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4330Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4328Small

plastične su se boce orosile od vode iz izvora, toliko je hladna. dopunili smo minimalne zalihe i krenuli prema domu na alanu.

putem smo sretali mnogobrojne izletnike koji su se pješke kretali u istom smjeru.

stali smo i divili se hijeroglifima od suhozida.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4336Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4333Small

kako smo se približavali pogledu na more, raslinje je bilo sve škrtije, a trava i livade su vodile glavnu riječ.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4331Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4337Small

u podnevnim satima stižemo do doma na alanu.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4347Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4350Small

volim hladnu cugu i vruču klopu, nekako mi ne paše kad je obrnuto. no u lijepim živopisnim domovima po velebitu mi smeta jer nema jako hladne pive. najhladnija je ona iz podruma 14-17 stupnjeva. no bolja je i takva nego nikakva.
brojnim turistima koji su se okupili na terasi doma mlaka piva očito nije smetala.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4346Small

među njima prepoznajem i svog dragog prijatelja Darija koji je od nedavno postao pasionirani planinar pa čim uzmogne od žene i djece u prizni na moru zbriše na šetnju u brda. ni on se na mlaku pivu nije žalio.
kratko smo razgovarali i usporedili rute kojima smo išli. on je s kompićem morao natrag da se do mora kroz kamene klisure spuste prije mraka, jer uspon im je trajao više od 6 sati.

kad več nemamo hladnu cugu onda barem možemo klopati vruču klopu. na repertoaru su ponovno talijanette carbonara. opet na scenu stupa primusovo novonabavljeno kuhalo i za 10 minuta koliko je trebalo da voda zavrije i da se tjesto skuha, ručamo umjereno ukusnu instant hranu.
grah koji smo vidjeli u loncu doma nije nam bio baš previše privlačan.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4342Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4343Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4345Small

nakon malo odmora pakiramo stvari i krećemo put mora. zadnje što če nam ostati od velebita u sjećanju bio je miris ovoga mini botaničkog vrta ispred alana.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4349Small

s pojavom mora stigao je i signal mobitela i prekinuo trodnevnu tišinu.
javljamo bližnjima da smo dobro i bacamo pogled na otok rab Sebastijanov dom još nekih dva tjedna. već je više od mjesec dana s bakom na moru pa mu je već pomalo dosta a i svidjela mu se naša kontinentalno planinska avantura.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4355Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4361Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4354Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4364Small

u daljini se vide trajekti koji užurbano voze rijeke turista ljude koji su upravo u 8 mjesecu polovinu svog godišnjeg odmora odlučili provesti čekajuči u redu za neku od mnogobrojnih turističkih usluga. zato ja na odmor idem u 6tom ili 9tom, a ako več u 7 i 8 zalazim u blizinu tih turističkih oaza onda to činim motorom tako da opet ne moram stajati u redu i više sati čekati na trajekt.

zavojitoim se cestom, za čudo potpuno asfaltiranom, spuštamo prema jablancu(do prije koju godinu je bila makadamska.

tek da se vidi da se ne šalim kad kažem zavoitom.

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4369Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4376Small

veseli puni lijepih dojmova koji će s vremenom sazrijeti u životna sjećanja prelazimo poslijednje kilometre prema mjestu gdje vruću velebitsku stijenu hladi mirno jadransko more.
toliko od mene i Sebastijana koji je osim velikim interesom i velikim trudom oko fotografiranja doprinjeo bogatstvu kadrova ove reportaže.


NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4358Small

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU IMG_4375Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by kengur32 02.08.11 23:45

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Šimun 03.08.11 8:09

Savršeno,svaka čast!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Elp 03.08.11 8:40

Sjedim, čitam i odskačem od stolice... Sebastijanu se divim na prije svega ugodno provedenom izletu uz mentora za poželiti. Dečko se izgleda primio, a tebi opet kapa dole za strpljenje i želju da mu preneseš znanja i probudiš ljubav prema prirodi i pustolovini.

Motor me oduševio na prvu još sa Dravanture iako sam već 5 godina "operisan" od vožnje istog. Kada ga god vidim, zabole me rebra...

Sviđa mi je i ono kuhalo, super praktično, kompaktno i lagano. Sanrenmu je vidim muški obavio svoj dio posla, a o kukhriju mi je još i Mrazo pričao, tako da znam šta je džidža.

Na kraju, po meni najbolji dio avanture je onaj "radio silence"... NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 747986 Šta bi ja dao da sam tri dana nedostupan svima... smrc!

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492 NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492 NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 393492
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 03.08.11 12:53

Elp istina i meni je pasalo biti nedostupan 3-4 dana. nisam mogao vjerovati da se u tih tri dana skupilo ljudi koji su se naljutili zato jer sam bio nedostupan mislili su da im se ne želim javiti.

da mislim da jesam Sebastijana uspio zaraziti virusom zvanim pustolovina ili avantura.

kuhalo je fantastično u sebi u 89 grama težine ima čak integriran i piezzo upaljač tako da je onaj plavi na fotkama sa strane samo radi usporedbe zato da se vidi koliko je kuhalo malo.
koristio sam u životu mnoge sisteme kuhanja uključujuči i primusove(čak i one najskuplje modele za 1000kn i više) ali ovaj model mi je bolji od svega što sam ikada do sada probao.
pogođena je i cijena (nekih 270kn s planinarskim popustom) i veličina i težina. od sad ga uvijek nosim sa sobom pogotovo na izletima gdje se puno hoda i pedalira a nemam vremena za kurenje vatre. ova najmanja kartuša je dovoljna za kuhanje u trajanju od skoro 3 sata. to je znači shuhanih 24 obroka( toliko je nama trebalo, 10 min po obroku, za skuhati tjesto i pomješati s nekum umakom i još prigrijati vodu za pranje) takva kartuša košta manje od 20 kn.


910 se također dokazala na terenu kao odličan nož i sad mi je jedini problem jer imam i nekoliko nedavno nabavljenih noževa, vantage pro, mini dejavoo i 910 pa se svako jutro nećkam koji ću zataknuti za džep.

o kukriju nemam što novo za dodati, vjeran mi je i pouzdan pratioc na svim mojim izletima već više od godinu dana.

na kraju KLE mi je omiljeni motor, dovoljno je vozan za putovanja asfaltom a zadržao je dovoljno avanturističkih osobina da mu teren ne predstavlja prepreku. iako sam imao prilike več u više navrata zamjeniti ga za nešto novije jače veče, ipak sam na kraju odlučio da neću i planiram ga voziti do penzije ako se ne raspadne do tada. za sada ima 60 000 km i mašina je još kao nova.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Fratt 03.08.11 14:07

KLE (stariji model,takav kao tvoj) je i meni favorit za sljedeću kupovinu (kad se opernatim ponovno).
Sve u svemu Navi,ova reportaža je povezala skoro sve moje prijašnje i sadašnje interese (planinarenje,motocikli,bushcraft i kampiranje) a pošto sam i svojevrsni geardo stvarno mi je legla.
Molim te više takvih a manje onih sa fjordova ili đungli Madagaskara (šalim se naravno). :migg:

Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Mali 03.08.11 14:14

Ma neće KLE nikuda,to mu je u genima, ako ga dobro održavaš služit će te još dugooooo....
Mali
Mali
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 35
Lokacija : Zagreb, Maksimir
Datum registracije : 17.07.2011

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Jolender 03.08.11 14:55

Navi ako imaš mogućnosti uzmi KTM-a ili BMW i onda reci -do penzije, nježan je KLE, mekan, dobar za početak ali kasnije hm.....
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by NAVIGATOR 03.08.11 16:06

Fratt
i meni je ova predzadnja linija KLE-a naj draža i zbog boljeg mi dizajna prednjeg kraja, ovaj najnoviji mi zgleda ko škegro, i zbog jednostavnijeg ispuha bez katalizatora, pa ima ipak koji konj više.

kakva je sad financijska situacija u hrvatskoj mislim da ću ubuduče raditi isključivo po hrvatskoj, i to po maksimiru i jarunu, velebit i takve malo dalje priče samo kad dobijem regres ili božićnicu NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 747986

imao sam dosta vremena pa sam odlučio i malo testirati opremu ali i da priča bude malo sadržajnija, vidim da se ljudima svidjelo.


Mali
i ja se nadam da će trajati, barem do nekih 150 000km


Jolander
ma vozio sam ti ja u životu svašta i KTM-a 990 i GS 1200 i stroma, ali KLE mi je odličan zato jer je dovoljno mali za grad a dovoljno velik za putovanja. a i onako me strah brzo se voziti tak da mi jači motor od KLE-a stvarno ne treba NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU 747986
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU Empty Re: NAJ NAJ dio svijeta, tri dana motorom po VELEBITU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.