FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

+7
kengur32
™pico
girdeaux
Igsy
gomar
Mraz
Fesch
11 posters

Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Fesch 22.06.11 16:29

Vidim dosta vas je napisalo nekakvu svoju pricu pa sam i ja odlucio napisati sto se dogodilo u ozujku ove godine. Radnja se odvija u Zupanji. :bog:
Prijatelj i ja smo, kao i svaki dan, setali pse na nasipu kod Save.
I tako, idemo mi, pricamo (uglavnom o curama Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 368870 ) i psi nasi (moj cistokrvni labrador retriver, njegov mjesanac labrador/stafford terijer) se igraju odvezani ispred nas. Temperatura oko -5, snijeg 10-ak cm dubok, oko 10h prijepodne, na nasipu nema zive duse, samo nas dvojica i nasi psi. Nakon 2km hoda, dosli smo do bare koja je smrzla i na kojoj su se prethodnih dana igrali nasi psi i mi smo se klizali. Ali, kako je zadnjih dana temperatura bila oko 0, led je malo popustio.

Mi smo odlucili ostati na nasipu ali su psi otrcali dolje, pronasli neki stap i naganjali se po ledu. Dok su se natezali na stap, nisu gledali gdje idu te su zavrsili 10-ak metara od obale bare. Taman kad smo ih pozvali natrag, led je puknio i moj je pas propao u vodu. Prijateljev je pas odskocio kao iz pracke ispaljen i nije propao nego je prvo pobjegao pa se vratio do mog psa. Nekako smo ga uspjeli dozvati dok i on nije propao. Na pocetku se nisam bas zabrinuo jer je Ringo (moj pas-trenutno gazi petu godinu) sa godinu i pol vec propao u tu istu baru i izasao bez po' muke i bez posljedica po zdravlje. I pokusavao je on izaci, mi smo ga dozivali oko 5 min, ali bas je bio srece da je pretezak da se izvuce van samo sa 2 sape a prelagan da razbije led. Kad je uspio izbaciti cijelo tijelo van osim zadnjih nogu, vec smo odahnuli misleci da je se izvukao ali je prokleti led tada puknio i Ringo je opet zavrsio u vodi. Oko nas nema nikoga a do moje kuce ima malo vise od 2km. I kazem ja frendu, idi sto brze mozes do mog starog, reci mu da je Ringo propao u led, neka ponese sajlu i nesta da razbijemo led.
On je otisao, a ja sam ostao na obali bare, dozivao Ringa da pokusa razbiti led, ali nije mogao, samo je kruzio u rupi vode mozda 1m promjera. I cekam ja starog i prijatelja da dodu ali njih nigdje, Ringo je vec poceo tesko disati i cviljeti. Nije mi bilo na kraj pameti da dopustim da se utopi u ledenoj vodi. Zato sam skinuo jaknu i ovdje krece moja glupost.

Umjesto da sam od pocetka bare poceo probijati led i kretati se prema njemu, ja sam na "sve cetiri" stao na led, rasporedivsi tezinu i polako napredovao prema njemu. Neznam gdje mi je tu bila pamet, znao sam da cu kad dodem do njega sigurno propasti, bio sam svjestan toga, ali valjda u naletu adrenalina nisam mogao racionalno promisliti kako da ga izvucem. Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 323904

I tako, puzuci po ledu, dosao sam na mozda pola metra do njega kad je led puknuo.
Propao sam do vrata u vodu koja je bila toliko hladna da sam mislio da ce mi srce stati. Zbog toliko naglog hladenja sam se poceo grciti u nogama i rukama, i pomislio sam u jednom trenu, heb, sad cu se udavit i ja. Srecom dosao sam sebi, i psihicki i fizicki i refleksno sam krenuo natrag prema obali da se pokusam popeti na led. Ali, naravno led koji ne izdrzi psa od 40kg nece ni mene koji sam vise nego 2 puta tezi (opet ne razmisljam Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 368870 ) Tada sam osjetio nesta gnjecavo pod nogama, pustio se s leda i skuzio da ja imam dna!!(Nije bara do koljena nego ja imam 2m-voda mi je bila do vrata Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 469245 ). Kada sam bio siguran da se necu utopiti, okrenuo sam se opet prema Ringu i krenuo laktovima razbijati led. Dosao sam do njega, i kad sam ga uzeo u ruke i bacio van na led, shvatio sam da mi iz sake, iz noktiju i iz pola podlaktice curi krv. To me nije toliko uplasilo koliko cinjenica da ja te rane ni ne osjetim! Opet sam se sasrao da cu dobit ozebline i ostat bez prstiju Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 747986

Krenuo sam se vracati natrag ali se Ringo vratio po mene da me pokusa izvuci i opet je propao u vodu. Ponovno sam ga izvukao van i viknuo mu MRS par puta da ga potjeram jer ako ga budem morao svake sekunde vaditi, odosmo obojica.
Negde metar i pol do obale poceo sam tesko disati, nisam vise osjetio noge, ruke i izgubio sam skoro svu snagu (ledena voda brzo umori covjeka), ali tada sam vidio prijatelja kojeg sam poslao po mog starog kako trci nasipom i 20-ak metara iza njega mog starog. On je usao do hmmm, budimo pristojni, testisa u vodu i tada je se skoro šlagirao i izasao van. Moj je stari trcao niz nasip uz sve moguce psovke Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 368870(Pi.. ti materina glupa, znao sam da si kreten da ces uskociti za kerom u vodu) xD xD
On je usao u vodu i razbio led do mene i izvukao me van.
Jaknu koju sam ostavio na podu nisam mogao obuci jer je Ringo legao na nju i tresao se sav. Zato mi je prijatelj, na -5 nakon sto je trcao 4km sto je brze mogao, sav oznojan dao svoju jaknu i kapu da ja ne promrznem. I tako smo on mokar do struka, moj stari mokar do prsa, Ringo mokar cijeli i ja mokar do grla trcali 2 km do ceste gdje je stari parkirao (nije mogao blize, zapao bi) i onda autom do kuce.
Ja sam odmah uskocio u kadu, pustio toplu vodu i malo se ugrijao. Odmah nakon mene je uletio stari. Zatim sam obukao sve moguce majice u kuci, legao u krevet, pokrio se sa 5 deka i drhtao dok mi je stara donosila cajeve. Ringo je ziv i zdrav, za razliku od frenda i mene koji smo imali prehladu tjedan dana (dobro je sto je samo prehlada a ne i upala pluca, bubrega ili nesta slicno). Eto tako smo mi otvorili sezonu kupanja u Zupanji. Steta sto je voda toliko smrdljiva da sam se ja prao 3 puta, isto toliko puta je moja stara iskuhala nase jakne da prestanu smrdit xD
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Mraz 22.06.11 16:41

E pa svaka čast kaj si mogao osstat bez muda da spasiš kera!

A sad dođi po šamar sunce ti, di ti je pamet?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Fesch 22.06.11 16:47

Ove su slike uslikane dan nakon ovoga gore opisanoga. Ovakav izderan i isjecen sam bio skoro po cijelom tijelu, po rukama, ramenima, ledima, prsima, nogama, kao Rambo xD
Tu gdje je flaster, koza je gadno oderana bila, oziljak imam jos uvijek, dok je sve ostalo zaraslo.

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 32zmiv7



Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 24dfrdf



Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 2r5ammx
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by gomar 22.06.11 17:01

svaka čast ,malo tko bi pokušao ići spašavati život čovjeka a kamoli psa u ledonoj vodi, sva sreća je da ste svi živi i zdravi
gomar
gomar
bomber
bomber

Male
Broj postova : 146
Datum registracije : 11.05.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Igsy 22.06.11 17:32

Zanimljiva priča, bitno da nema trajnijih posljedica.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by girdeaux 22.06.11 19:40

Drago mi je što je sve dobro završilo! I ja bi isto tako postupio...tako da ti čestitam na hrabrosti! Ljudi koji nemaju pse ili koji ih nikada nisu imali, ne mogu shvatiti što to znači kad voliš svog psa, toliko da bi riskirao svoj život za njega!
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by ™pico 22.06.11 23:10

...vrlo nepromišljeno ...ALI ...vrlo hrabro .... Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 69343
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Fesch 23.06.11 13:47

girdeaux je napisao/la:Drago mi je što je sve dobro završilo! I ja bi isto tako postupio...tako da ti čestitam na hrabrosti! Ljudi koji nemaju pse ili koji ih nikada nisu imali, ne mogu shvatiti što to znači kad voliš svog psa, toliko da bi riskirao svoj život za njega!

Da, istina. Kad sam dosao u skolu, svi su me pitali sta mi je s rukama, mislili su da sam ubio nekog lika Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 747986
Kad sam im ispricao sto je bilo, gotovo su svi rekli "Pa ti nisi normalan, di ces zbog kera riskirat svoj zivot"
Pa kako ne bi, prije bi za njega riskirao nego za pola njih u razredu Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 368870

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 2vm6og1

Evo ga Ringo, imam i boljih slika, al neda mi se trazit. Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 469245
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by ™pico 24.06.11 2:05

hahaha to si ljepo reko...i često bude da je pas stvarno najbolji prijatelj Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 747986
pošto ja nemam psa ne mogu reči da potpuno razumijem rizik koji si bio spreman uzeti ali pokušavam se uživjeti u tvoju kožu i tvoja reakcije mi i ne djeluje tako nerazumljiva ...tko zna možda bih i ja reagirao isto....... ja sad još živim u stanu...ali otprilike za godinu dana kad se preselim u kuču...razmišljam da bi si nabavio jednog...ipak tamo če biti puuuno više prostora za "manevriranje"
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by kengur32 24.06.11 7:40

Nepromišljeno, hrabro......
neću ti soliti pamet jer bi ja tako postupio Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. 393492
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by saba 24.06.11 8:21

svaka čast na tome.

siguran sam da bi i ja tako odreagirao da je moja Gea u pitanju.

saba
saba
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 35
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Elp 24.06.11 9:30

Čestitka na hrabrosti, nisam bio u sličnoj situaciji, ali vjerujem da bi postupio isto, iako nisam naročit plivač ni u junu, a kamoli u zaleđenoj bari. Psa ne bih mogao pustiti da strada na takav način.

Nadam se samo da si izvukao pouku iz svega: Bear Grylls je lud, hladna voda ti može oduzeti "porodične dragulje", sa ledom se nije zezati, i drži kera na uzici u takvim situacijama.

Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Fesch 24.06.11 13:49

Hahaha, sreca pa su porodicni dragulji uredu, istina sablja je se skupila samo tako u tome ledu ali termickom obradom je dosla u prvobitno stanje xD xD
Fesch
Fesch
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 31
Lokacija : Županja
Datum registracije : 30.04.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by beargrylls12 24.06.11 18:31

Vrlo hrabro,pa meni se to ne ćini nepromišljenim jer to bih svi-barem većina napravila isto to =)
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Marko 25.06.11 11:10

Eto meni je ovo super, pas itekako može biti prijatelj ko i covjek i puno bolji zapravo.
Stari svaka ti cast
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj. Empty Re: Ledena kupka u ozujku i pravi prijatelj.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.