FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

BENCHMADEOV-SPYDERCO

+15
badzo
Medo Gradela
Migach
orao
Igsy
Ikarus
cutlass
aurora
Marko
pinco
Mraz
Franco G
zippo
scout
NAVIGATOR
19 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 10.11.11 23:25

spyderco je bila prva od ozbiljnih nožarskih firmi foldera koja mi je zapela za oko. jedan od modela koji sam oduvijek želio imati a nažalost nisam ga nikada kupio bio je "pro venator". bio je to odličan i robustan EDC nožić ali imao je i nekoliko mana, imao je polunazubljenu oštricu, sklisku i tešku steinless ručku i gumene inserte u ručki i na šnali koji su odlično funkcionirali kad bi bili novi ali bi se s vremenom i upotrebom svi odljepili pa bi nožić ružno izgledao. imali su ga mnogi moji prijatelji na žalost ja nikada.
zbog sheepfoot dizajna oštrice taj je nož većini bio simpatičan, pa i našem cutlassu od kojega posuđujem i ovu fotku.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 1001439v

današnji spydercov model strech unaprijedio je mnoge pro venatorove osobine ali ne i simpatičan dopadljiv dizajn, jer strech ima nekeko izduženu, prepredenu siluetu poput pokvarenog lisca.

uz spyderco, benchmade mi je druga najdraža firma foldera, a to je postala upravo unaprijedivši neke spydercove legendarne dizajne.
dejawoo, o kojem sam pod ovom temom već pisao, upravo je jedan takav primjer. spydercov bob lumov chiness folder je krasan nož ali benchmadeov mini dejavoo je po svemu bolji, a opet vrlo sličan i atrakrivniji, od boljih materjala, lakši, ljepši.

drugi primjer takvog benchmadeovog noža je danas u replikartu kupljen mini bone collector. koji od trena kada sam ga prvi puta ugledao prije skoro godinu dana, kod našeg forumaša zippa, me neodoljivo podsjetio na križanca pro venatora i strecha. samo zippov je bone collector bio veliki, za mene osobno pre debel i pre težak za EDC.
naručio sam identičan model samo u mini izvedbi. i eto od danas je u mome džepu. nemam još nikakva terenska iskustva s njime pa su svi moji komentari na osnovu onoga što sam u par sati vidio i isprobao.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6164Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6166Small

nož je prezentiran kao benchmadeova izdržljiva crna kolekcija namjenjena policiji i vojsci i dolazi u crnoj kartonskoj kutiji upakiran u lijepu satensku vrećicu.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6168Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6169Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6171Small



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 11.11.11 17:58; ukupno mijenjano 3 put/a.

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 10.11.11 23:37

ovo je po meni još jedan iz serije savršenih EDC foldera kao i mini dejawoo za njega također odma mogu reči da ulazi u kategoriju meni naj, naj foldera.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6183Small

iako izgleda robusno zapravo se radi o vrlo malom sklopivom nožiću, po meni idealne veličine za gradski EDC, imam male šake.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6256Small

čak je još manji od mini dejawooa

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6174Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6180Small

otprilike su jednako široki

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6182Small

zvučno ime samo upotpunjuje odličan dizajn i savršenstvo izrade koje je zaštitni znak benchmadea

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6186Small



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 11.11.11 18:01; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 11.11.11 17:24

iako je ovaj folder odličan, ipak po mojim kriterijima nije savršen. kao prvo šnala za đep mu se nalazi na krivoj strani. osobno više volim tip dovn nošenje nego tip up. na večini modernih foldera to se da jednostavnim zahvatom promijeniti što kod bonecollectora ipak nije slučaj.

i kod dejavooa se šnala ne da okrenuti ali je barem na pravoj strani.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6178Small

mislim da se tu najviše radi o navici, jednostavno, spyderco koji je smislio tu šnalu koja je danas postala standard za sve foldere ju je najprije okrenuo tako da se nož nosio u zaklopljenom položaju da je vrh noža bio usmjeren prema dolje. osobno mislim da je taj način sigurniji jer oštrica ima tendenciju zatvaranja u džepu zbog sile gravitacije a ne otvaranja. kod bonecollectora je kočnica i cijeli nož toliko sigurno napravljen da ne postoji nikakva opasnost od slučajnog otvaranja u džepu, za razliku od dejavooa gdje mala šansa ipak postoji. tako da osobno mislim da je kod bonecollectora apsolutno svejedno na koju stranu šnala za džep stoji.
šnala je inače odlično napravljena i nož duboko i sigurno smješta u džep. ima neki na izgled masnasti štih zbog kojega se već na novome nožu dobije osjećaj da je već mjesecima u vojnoj upotrebi.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6196Small

nedostatak je po meni axis lock kočnica koja istina drži tone kontra opterećenja ali je po meni nepraktična a toliko držanje sile na ovome nožu stvarno nije potrebno. više bi me veselilo da je liner ili frame lock. no upravo je i to razlog zašto sam se odlučio za ovaj nož, da se naviknem i apsolviram axis lock kočnicu jer do sada iako sam posjedovao nekoliko modela s tom kočnicom bili su mi nepraktični i zbog toga ih nikada nisam koristio. benchmadeova axis kočnica je u vrhu među proizvođačima noževa i sigurno će me motivirati na njegovu upotrebu.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6188Small

efektno izgleda natpis

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6189Small



Zadnja promjena: NAVIGATOR; 11.11.11 18:07; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 11.11.11 17:50

oštrica je kod ovoga noža po meni najveći plus, lijepo je visoko izgrindana taman pod idealnim kutem da bude dovoljno izdržljiva a opet da je sekundarni grind pod dovoljno malim kutem da bude i dobar rezač.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6195Small

upečatljiv znak bonecollectora povezuje ovaj nož s michaelom waddellom nekim lovcem koji se dobro prodao kroz TV serijal o lovu, a čiji mi se životopis i opus stvarno ne da istraživati. iako osobno mislim da je on s tim nožem imao utoliko veze koliko je bilo da kaže "da ekipo iz benchmadea na ovaj stvarno krasan i kvalitetan primjerak noža možete štampati moj znak i plačati mi postotak jer ćemo tako svi više zaraditi" no kako bilo znak svakako daje štih +, ovom vizualno i onako privlačnom rezačkom artiklu.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6193Small

3 mm debela oštrica na ovako malom i kratkom nožiću izgleda neuništivo poput tenka, a D2 alatni čelik kaljen na 60-62 rokvela neuništivost bi trebao i garantirati, vidjet čemo!? nije isto jel materjal kalio benchmade ili schrade, isti čelik može imati potpuno drugačije kvalitete kod različitih proizvođača noževa a sve koje sam probao od benchmadea bili su izvrsni makar sam s istim čelicima drugih knifemakera prije imao prigovora i problema, nikad za benchmade.
fala bogu,(benchmadeu) da su na ovaj model stavili spydercovu rupu za jednoručno otvaranje a ne onu bradavicu koja smeta i zapinje i kod oštrenja i kod rezanja, to je najveći razlog zašto kuči nisam stigao s benchmade torentom nego sa bonecollectorom.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6191Small

iako iznimno čvrst nož je vrlo lagan i ugodan za nošenje u džepu, zbog male mase i malih dimenzija. mala masa je postignuta skeletoniziranjem metalnih lajnera. da ih nisu izbušili u tvornici učinio bi to sam doma.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6229Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6227Small

na fotki lajnere osvjetljavam također jučer nabavljenom novom EDC lampicom Olight model I2 na jednu AA bateriju. ima odlične performanse i meni jako bitnu funkciju da se uvijek najprije upali u najslabijem modu, no o lampi ću u posebnoj temi.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6238Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6243Small

grip na bonecollectoru je fantastičan. G10 je oblikovan poput hrapave kože nekog dinosaura, na to podsjeća i njegova maskirna crnozelena boja.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6244Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6249Small

iako će još dugo BUCK Vantage ostati moj EDC broj 1( najviše zbog flipper otvaranja i sebenza oblika oštrice), s vremena na vrijeme u džep će mi uskočiti dejavoo, endura, cally i bonecollector.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6214Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6207Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6233Small

KRAJ!


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 11.11.11 18:14; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Migach 11.11.11 17:53

Odlična recenzija noža ko i uvijek s tvoje strane Navi. Nož je zvijer. =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by zippo 11.11.11 18:26

Čestitam kolega na prinovi !!! BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 368870
Znaći zbilja ti se svidio ''Kostolomac''.. BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 469245
Baš mi je drago kaj si ga kupio,nadam se da će te služit dobro i pouzdano kako i moj mene služi.
Stavit ću slike kasnije,da vidiš kako izgleda nakon dosta vremena korištenja BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 611886
zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 36
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 11.11.11 19:41

Migach
nakucam još malo dok se dokaže na terenu


zippo
je kostolomac je mrak, tvoj mi ne bi bio pre velik ali bi rado da je ručka malo tanja, zato sam uzeo manjega. u raplikartu je ostao još jedan veliki i dugo sam gruntao kojega uzeti ali prevagnulo je to što imam manje šake a i manji se stvarno ne osjeti u džepu. naprotiv veći je stvarno ozbiljan nož i takav bi nosio kao jedini i na zahtjevnije jednodnevne zadatke u divljini.


daj stavi fotke baš se veselim! BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 368870
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 12.11.11 12:14

evo samo da steknete dojam koliko je taj nožić zapravo mali, sanrenmu 710 je na široko poznat na ovome forumu kao best buy folder po omjeru cijene i kvalitete. bone collector je samo nekoliko milimetara duži od njega i skoro 10 puta skuplji. razliku koju sam ja u ovome slučaju itekako spreman platiti (s forumskim me popustom koštao 750kn).
bonecolector nekako odaje pojam "vječnosti" možda je to zbog zvučnog imena, siluete lubanje na oštrici ali svakako je izuzetno kompaktno i čvrsto napravljen za svoju veličinu, koja je zapravo idealna za svakodnevnu EDC upotrebu u "urbanom" okruženju.
osobno mi je draga njegova veličina zapravo manjina. kod bicikliranja. cijele sam dane na bajku i veći nož, na mjestu gdje ga ja nosim u hlaćama u desnom džepu, zna smetati i zapinjati kad se noge i hlače uznoje. ovaj je taman veličine da ne smeta u niti jednoj aktivnosti osim možda u baletu BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 832331

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6257Small

PS u zadnje sam vrijeme totalno na knap s vremenom, tako da nastojim svaki slobodni trenutak korisno iskoristiti, ovaj rewiev je tipičan primjer jer sam ga snimio u pauzi na poslu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Medo Gradela 12.11.11 13:19

odlična recenzija, volim čitat tvoje recenzije jer uz odličano textualno objašnjenje uvijek staviš i brdo slika koje su odlične,

a što se tiče noža, taj nož mi se oduvijek sviđao, axis kočinica mi je najdraža jer sam ljevak a teško se nađe liner ili frame lock za ljevake, samo bih ja sebi uzeo veći model jer su mi draži malo robusniji folderi
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 12.11.11 13:54

istina je da axis lock u najčešćem slučaju čini nož potpuno simetričnim jednako praktičnim i ljevacima i dešnjacima, moram priznati da u ova dva dana koliko imam nož da je i meni postao nekako draži, barem više nemam averziju prema tom tipu kočnice.

veči je bone collector pravi full size radni folder i kao takav siguran sam da je postao omiljen među svima koji traže odličan allaround preklopni nož simpatičnog pačijeg dizajna.
ovaj mali izgleda kao tenkić a veliki model kao da je napravljen da preživi niklearni rat.

malog trenutno u RH ni nema za kupiti ali velikih još ima razlika u cijeni je nekih stotinjak kuna između small i large modela.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by zippo 12.11.11 14:32

Evo ga!
Uspio sam slikat i uploudad fotke...
Dakle ovo je BENCHMADE BONE COLLECTOR AXIS LARGE sa ZELENO-CRNOM G10 DRŠKOM nakon cca 7-8 mjeseci konstantnog korištenja...BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dscgj00264

Nakon dosta korištenja nož pokazuje vrlo,vrlo malo znakova korištenja.
Jedini znak da se nož koristi je da se malo izlizala boja na šnali,te na šarafima i polugi od AXIS locka..

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dschgrhrh00273

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dsc0026hrh6

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dsc0025efe8

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dsc002fe62

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Dsc00adef269

Nakraju svega i nemam vam što pokazati... BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 747986
Da umalo zaboravih,napravio sam par preinaka na njemu,na prezadnjoj slici,ovi urezi u dršci,na vrhu prema leđima su bili dosta oštri i kod jaćeg korištenja su se osjetili na dlanu,pa sam ih sa finim šmirglom malo zaoblio da nebudu tako oštri.
Uglavnom imam samo riječi hvale za ovaj nož,nikavih problema sa njim nisam imao.

zippo
zippo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 359
Godine : 36
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 12.11.2009

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 12.11.11 18:33

upravo tako i izgleda, kako sam i naveo gotovo "vječno"

ova prerada koju si napravio je i meni pala na pamet, jer ručka stvarno ima "gripa" iako ova moja manja i nije toliko jako izbrazdana ali ju svejedno možda malo zagladim. budem vidio kako će se ponašati u praksi.

krasan ti je nož, a oštrica vidim kao nova!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Medo Gradela 12.11.11 19:29

dali je d2 stainless ili hrđajući
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Mraz 12.11.11 20:13

Ako se ne varam D2 je po klasifikaciji hrđajući, tj. "alatni čelik". Po standardu, čelici sa >13% Cr su nehrđajući a D2 ima 11-12%Cr tako da je to "najnehrđajući hrđajući" BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 16.11.11 23:07

prije pola godine u replikartu sam kupio dva posljednja benchmade mini dejavoo-a, jedan za sebe a jedan za dobrog prijatelja. on do tada nije imao naviku nositi nož no sada se već mjesecima od njega ne odvaja. viđamo se često na izletima i treninzima i uvijek sjajna benchmade kopča decentno viri iz džepa. frend je šef mooviplexa i kao takav mora biti šik obučen i veli da mu šnala noža samo još podigne imiđ.

friškopečeni nožoljubac bencha korist vrlo često ali i u uredu ga svako malo prevrče po rukama i otvara i zatvara, kaže sviđa mu se zvuk kad se zaloka titanski liner lock.
toliko se navikao na nož da je već tri puta odgađao da mi ga da na brušenje. kada sam vidio da se nož toliko rasklimao i olabavio od stalnog prčkanja, da mu oštrica riba jedan lajner odlučio sam mu oteti nož, ali nije išlo bez dostojne zamjene. ostavio sam mu spyderco enduru nek nju malo prevrče po rukama.

dakle nož je večeras kod mene na servisu

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6389Small

napravljen je fantastično bez zamjerke, no ipak ima jedna. niti jedan šerafić na nožu nije loktajtiran. od učestalog otvaranja i zatvaranja cijeli se nož rasklimao.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6393Small

kako ni ja doma nemam loktajta upotrijebio sam ono što uvijek koristim u takvim slučajevima "lak za nokte".

no osim što je bio raskliman od brdo uporabe nož se i otupio, nevjerovatno malo za tako dug vremenski period, pogotovo što znam i što sam vidio kakvu je nož torturu prošao. najviše je nastradala špica koja ima i ozbiljnijih oštečenja. ona neće nestati skroz prvim oštrenjem, no kasnije će se već popeglati

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6394Small

nož je nalakiran(šerafi) naoštern, opran i nauljen, još bolji nego nov. čeka isporuku!

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6390Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Medo Gradela 16.11.11 23:17

jedno pitanje, dal stavljaš lak za nokte i na pivot šaraf, i jeli poslje lak ostavlja ikakve posljedice, i može li se ponovno odšerafiti, očistit lak i nanjet novi kad se ponovo rasklima
Medo Gradela
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 557
Godine : 30
Lokacija : u šumi
Datum registracije : 16.09.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 17.11.11 0:15

da stavljam ga i na pivot šeraf ali samo na unutarnji navoj. lak za nokte nije pre čvrst tako da se šerafić kasnije da odšerafiti a lak se jednostavno odstrani odstranjivačem laka za nokte.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 17.11.11 0:39

bez alata nema zanata

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6396Small
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by badzo 17.11.11 8:53

Ovaj postupak koji je NAVIGATOR opisao i ja koristim, služi svrsi savršeno.

badzo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by mali mačak 17.11.11 11:52

Bone Collector Axis mi je zapeo za oko čim sam ga vidio, jer jednostavno obožavam taj oblik oštrice, po meni je jedan od najupotrebljivijih za EDC. Jedini razlozi zašto si ga još nisam priuštio je poprilična cijena i to što bi ga volio primiti u ruku prije nego ga kupim (kao i sve ostale koje imam).
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 17.11.11 16:39

mali ti bone collectoer mogu ja pokazati a veliki još uvijek imaš u replikartu! je odličan je to nož! ovaj mali je bomba za EDC a ni onaj veći nije loš, meni je osobno na večemu samo ručka malo pre debela za šaku ali i za džep, no ja imam manje šake"L"
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 29.11.11 9:07

već nekoliko tjedana EDC-am malog bone collectora i neke njegove prednosti u nekim su slučajevima nedostaci.

nije pre velik, što mu je za urbani EDC velika prednost jer se stvarno u džepu ni ne osjeti, no u kombinaciji sa vrlo čvrstom klipsom za džep i hrapavom ručkom koja odlično drži grip (pre odlično) zbog mizerne siluete noža koja iz džepa viri i svega navedenoga koji ga je puta dosta teško izvući iz tvrdih friško opranih traperica(koje iskreno rijetko nosim)

zato sam na nož dodao ovaj "cutlass dodatak"

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6761Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6764Small

s time ga je vrlo lako potegnuti iz džepa a šlinga je takve veličine da teško za nešto slučajno zapne.

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6726Small

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6758Small

nožem sam i dalje totalno oduševljen

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 IMG_6774Small

i čelik D2 me oduševio, nije toliko sklon hrđi a drži oštricu ludooo i lako se dooštrava. već sam pisao o tome kolika je razlika u istim materjalima ako ih recimo toplinski doradi CRKT ili benchmade, tek se tada kod upotrebe kuži da je razlika u cijeni više nego opravdana.
(osobno su mi mrski gotovo svi CRKT noževi, no do nedavno tako je bilo i s buckom pa se eto stvar promijenila)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Robi_02 29.11.11 15:11

Čestitam na izboru i ukusu! (koji nam je sličan) BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 350615
Imao sam Spyderco Enduru i Benchmade Dejavooa.
Gledao sam u bonecolectora na Replicartovim stranicama i odmah se zaljubio. Pitao sam se zašto nemaju i minija koji bi bio moj izbor, no sada znaM! BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 393492
Jesi imao u rukama i probao Pohl Forcea Bravo 1?? To mi je sadašnji ECD za hard work dane..
Robi_02
Robi_02
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 56
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 07.03.2011

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 29.11.11 17:44

da ti budem iskren dosta sam taj nož puta vrtio po rukama i čak i rezao njime, ima mi ga i frend. meni se taj nož osobno ne sviđa. prvo previše je čoškast i brzo podere džep, a ni za ruku bez rukavica nije udoban za duži rad, što je bedasto folder-rukavice. drugo nema ni rupu ni bradavicu na oštrici za jednoručno otvaranje. iako se da uz praksu i ovako i bez toga otvoriti ali u uvjetima kad su prsti mokri, smrznuti, masni to je gotovo nemoguće izvesti. nož ima blagu recurve oštricu zbog koje ga je nemoguće dobro nabrusiti na ravan brus, a za moj pojam oštrica je malo pre debela i pod pre velikim kutem grindana, dosta je zdepasta. ja nisam ljubitelj pre robustnih foldera jer su kao i bravo 1 dosta teški a takva mi čvrstoća u malom folderu stvarno nije potrebna. sa termičkom obradom čelika Pohl Forcea moj prijatelj baš i nije zadovoljan a razumje se u noževe.

sve u svemu meni ne bi ušao u prvih sto foldera, ali bez obzira na te sve moje kritike volio bi da je moj!
no ja sam sve kvalitete koje nudi bravo 1 pronašao u znatno povoljnijem omjeru i povoljnijoj cijeni u mini bonecolectoru. enduru i dejavoo obožavam. endura FFG je po meni naj bolji EDC svih vremena.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Koaksijalac 30.11.11 16:14

Uf Uf, gdje vam stane toliko veliki a da ne smeta BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 747986

Ja sam se trenutno za EDC zadovoljio Benchmade 556 mini griptilianom.
Meni je Endura super preglomazna u svakom pogledu za EDC.
Cak i Delica.
Ja sto uspijem nagurati u onaj gornji desni dzep od traperica ili hlaca da se bas od kosulje ili majice ne vidi, to ide samnom.

Dolazi Paramilitary 2 pa cemo vidjeti kak to drzi vodu.


Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by pinco 30.11.11 18:08

Endura na prvi pogleda izgleda velika kad vidiš dimenzije na papiru, al u praksi je baš elegantan i lagan nož, po meni u džepu djeluje ka broj manji nož, e sad sve ovisi šta nekome odgovara a šta ne, kakvu robu inaće nosi.....
Baš mi je ima par dana doša Buck Vantage Select, odlićan EDC folder po meni, posebno za one pare, toćno šta san tražija od foldera za EDC, u odnosu na Enduru djeluje težaj za svoje dimenzije. Endura je vrhunski urađen folder, ovaj moj je poklon pa ga nevolin nosit okolo, radije san kupija Buck, pa da ga i izgubin nije neka šteta, mislin sentimentalna. Volija bi nabavit Enduru FFG VG10, al u nas je priskupa, na USA amazonu Buck dođe 22$ a Endura 50$ to su super cijene...... tako je i moja Endura došla, ža mi je šta onda nije bilo FFG VG10......
Kod Endure je svaki detalj razrađen, ma mora bi 2 nabavit jel bi mi bilo ža duperat jedni primjerak hihihhiih, tako da sumljan da ću nosit tako skoro Enduru ka EDC....
Iznenadilo me kolko je Victorinox izdržljiv nož, reka bi na prvi pogled nema šanse za te pare da može šta zahtjevnije uradit, plus djeluje đentilo...
pinco
pinco
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 46
Lokacija : Seget
Datum registracije : 11.06.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Mije 30.11.11 18:18

Endura je poprilicno velik noz, pogotovo u ulozi nekog "urban EDC-a" di te ljudi gledaju kao kriminalca ako nesto krenes rezati sa takvom nozinom, a elegantna je i neprimjetna u djepu zbog sirine..osobno imam enduru sa celicnom drskom i nosim je svakodnevno, rijetki su dani kada je nemam u djepu i jako sam zadovoljan njome, al za odlaske u grad radije bi uzeo delicu (da ju imam) jer je "taman velika" da ju mozes koristiti u svrhu za koju je napravljena a mala je pa te ljudi ne gledaju bas toliko kako bi sa nekom vecom nozinom...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by NAVIGATOR 30.11.11 19:26

Koaksijalac je napisao/la:Uf Uf, gdje vam stane toliko veliki a da ne smeta BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 747986

Ja sam se trenutno za EDC zadovoljio Benchmade 556 mini griptilianom.
Meni je Endura super preglomazna u svakom pogledu za EDC.
Cak i Delica.
Ja sto uspijem nagurati u onaj gornji desni dzep od traperica ili hlaca da se bas od kosulje ili majice ne vidi, to ide samnom.

Dolazi Paramilitary 2 pa cemo vidjeti kak to drzi vodu.


pa zapravo je mini bonecollector jednako mali kao i mini griptilian, bone collector i je nastao po uzoru na njega odnosno je njegova hard use izvedenica.

po meni je FNR endura FFG najbolji ikada napravljeni EDC nož. dovoljno je velika, ima doseg za rezati i pršut ako treba, vrlo je lagana za veličinu i izutetno tanke siluete za džep. kad ju nosim ni ne osjetim ju. no svi ti epiteti nisu joj donijeli niti jednu slabost dapače ergonomski je odlična, primjereno je čvrsta. to mi je zauvijek folder broj 1. zato je malo štedim. imam model u ZDP čeliku iz prve serije od 300 komada koja je napravljena i random poslana po dučanima po svijetu prije jedno 2 godine. jedna je slučajno stigla i do maestralproma, nosim ju često iako sam ju odlučio malo poštediti pa sam priliku u džepu dao vantageu, colectoru i dejavoo-u. sve su to po meni vrhunski EDC noževi ali samo je jedna endura FFG.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Koaksijalac 30.11.11 21:49

Meni je Endura odlicna, preodlicna ali jednostavno mi nije za osobni EDC koji mi mora bit zapiknut negdje u hlacama. Mini Grip je tu negdje blizu taman. Razlika na oko je skoro 25% u velicini, to je puno BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 747986 Jos uvijek mi po velicini najvise odgovara stari Gerber Harsey Air Ranger ali mi kao draga uspomena sad krasi policu a ne da se zamjene vise tako lako nabaviti.
Tako je bilo i sa Buck Vantage-om, vecim. Jednostavno meni pretezak i presirok za dzep.

Enduru mogu gurnut u torbicu jedino BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 747986

Kad smo kod toga, bit ce jedna Endura 4 FRN FFG na prodaju cim je stignem poslikat.

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by mali mačak 30.11.11 22:29


Kad smo kod toga, bit ce jedna Endura 4 FRN FFG na prodaju cim je stignem poslikat.

Bilježim se sa štovanjem unaprijed... uzmi me u obzir kad ćeš ju slikati i nuditi na prodaju.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by mali mačak 30.11.11 22:33

... ako je Flat model, to sam zaboravio napisati.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

BENCHMADEOV-SPYDERCO - Page 2 Empty Re: BENCHMADEOV-SPYDERCO

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.