FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
High-end noževi - Page 13 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
High-end noževi - Page 13 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
High-end noževi - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
High-end noževi - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
High-end noževi - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
High-end noževi - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
High-end noževi - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
High-end noževi - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
High-end noževi - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
High-end noževi - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
High-end noževi - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
High-end noževi - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
High-end noževi - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
High-end noževi - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
High-end noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
High-end noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
High-end noževi - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
High-end noževi - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
High-end noževi - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
High-end noževi - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
High-end noževi - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
High-end noževi - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
High-end noževi - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
High-end noževi - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
High-end noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
High-end noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
High-end noževi - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
High-end noževi - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
High-end noževi - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
High-end noževi - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

High-end noževi

+91
gorky
SmitoBona
West Šenkovec
franciscus
Lawman
roy
ast
mnbvcxy
dankobananko
Hombre
Keltan
jimkukri
vladomado10
laredo
chumaman
siga
Inspektor
Ghostalitious
Molokai
puls
cutlass
ElPrezidente
hydra
Odin
Luka B.
markonvs
Migach
Ariel
Login
z.vonkec
orao
kengur32
deki68
Tahdonvoima
glock
mrvica
puholovac
Medo Gradela
GROUND ZERO
rtiduti
aurora
rinos
bop
Jolender
Samobaniran
scout
hankok
Rumun
Ikarus
Šimun
Igsy
lonewolf
StArKa
Fratt
Lynx
SoLoSaroman
elvin
Krik Naglas
boletus
Aries
damjan
Mraz
stefan_nis
baltazar
Franco G
Nino G
enki
ben-66
frbr
Zokac
Marko
ashx
Adept
Boris P
girdeaux
NAVIGATOR
Mandić
WILLY
sgt bear
Stoney
LEGION66
WildChild
Vanja
M5
Knife_maniac
bushman
Strider
miha_vg
mariobab
Stule
commando
95 posters

Stranica 13 / 18. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by West Šenkovec 26.01.15 21:25

Hombre je napisao/la:Fedex je kod nas u zadnje vrijeme postao jako loš. Pravi socijalistički mentalitet. Moj prijatelj koji je dobio neki drugi predmet poslan preko njih isto je zvao, pa su imali praznike za Novu koju su produžili po svome, službena obavijest nije bila onakva kakvu su dogovorili... sve to ne bi radili u svojoj zemlji jer bi dobili po ušima, a imaju i konkurenciju dok kod nas to još uvijek ide tako.

Nikad ni nisu bili mjerilo kvalitete High-end noževi - Page 13 855911

https://www.google.hr/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1BLWB_enHR526HR526&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=bad+fedex+experience

Ja sam osobno imao problema sa dostavom. U oba slučaja nekoliko puta je dogovoreno vrijeme isporuke a nije ispoštovano.


Aries je napisao/la:Cutlass,
ne prihvaćaj dodatni trošak jer su bili dužni obavijestiti te o prispjeću pošiljke - probaj ih malo stisnuti (ali pristojno/kulturno jer ćeš tako prije postići dogovor), zatraži dokaz kad i kako su te obavijestili (mail?) i sl.
Lako je moguće da im je pošiljka promakla pa je ležala u skladištu, iako se danas sve skenira i svaka promjena je vidljiva na trackingu

Potpis.

Trebao bi platiti ponovno poštarinu ako je paket vraćen zbog nemogućnosti isporuke, ali nisi ga ni mogao podignuti ako nisi obavješten.

Ja zbog takvih retarda obično stavim e-mail i broj telefona na kutiju.

West Šenkovec
zelembara
zelembara

Broj postova : 35
Datum registracije : 21.01.2013

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 28.01.15 12:16

evo jedan koji definitivno zaslužuje biti u ovoj rubrici.

DECEPTICON

Iako se čini kompliciran i upitne ergonomije s toliko oštrih bridova ipak mogu potvrditi da je u ruci vrlo ugodan za držanje, totalno ludog futurističkog dizajna. Iznenadio sam se koliko je zapravo lagan za tako velik nož.

High-end noževi - Page 13 IMG_5017%20Medium_zpsonjec1zc

High-end noževi - Page 13 IMG_5019%20Medium_zpsc5bvu2rx

koliko su pazili na detalje i zašto je toliko lagan vidi se i pa perforiranom flipperu.

High-end noževi - Page 13 IMG_5021%20Medium_zpsk8h8ough

High-end noževi - Page 13 IMG_5022%20Medium_zpszw7q0hpy

High-end noževi - Page 13 IMG_5023%20Medium_zpsynfbdcf1

High-end noževi - Page 13 IMG_5025%20Medium_zpsbq7x5gbo

High-end noževi - Page 13 IMG_5026%20Medium_zpswynqerqb

klip za džep je za razliku od ostalih customa totalno funkcionalan.

High-end noževi - Page 13 IMG_5027%20Medium_zpsixhps7v6

High-end noževi - Page 13 IMG_5029%20Medium_zpseab3i3sd

High-end noževi - Page 13 IMG_5033%20Medium_zpssdldfjgo

radi se o limitiranom primjerku jednom od 300.

High-end noževi - Page 13 IMG_5035%20Medium_zpsgpwsgjw4

High-end noževi - Page 13 IMG_5038%20Medium_zps9jdky7xi
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by SmitoBona 28.01.15 13:34

NAVIGATOR, noz izgleda odlicno. Samo mi je nesto palo na pamet, npr. zamisli da svaki dan nosis navedeni noz u dzepu... ja mislim da bi ti izderao sve i jedne hlace nakon odjedjenog vremena bas zbog ovih milion ostrih krajeva. Mala zamjerka oblika ostrice, nije mi bas lijepa. A ostalo... sve 5+ za design.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 28.01.15 16:29

Nož nije moj kupio ga je moj prijatelj. Pa ipak da imam 6-7 tisuća kuna viška vrlo bi ih rado uložio u nešto takvo. Nož je u živo fantastičan. Slažem se da je dizajn krajnje futuristički. Problem će sigurno biti čišćenje svih tih kanala i rupica od mucica. Ovo je na neki način umjetničko djelo, titanska funkcionalna skulptura koju bi da je imam vrlo rado s vremena na vreme prošpancirao u džepu gradom.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 28.01.15 18:14

Alexey "Ratatuy" Konygin

Decepticon-1
High-end noževi - Page 13 Jg1d9v
Decepticon-2
High-end noževi - Page 13 25a5447
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 29.01.15 2:38

Navi , ne slazem se ..
ovo je ruska sebenza , ali samo u smislu toga da je cak i grind raden na CNC , ljudska ruka ga je prvi put takla kad je na posti zamotan u kovertu High-end noževi - Page 13 747986
ovi nozevi koji svakako NE SPADAJU U OVU KATEGORIJU ..
posto su "mid techovi"
neznam kako je to usplelo promaknuti ovakvim expertima ...

eventualno da je tema "high end mid techovi" eeee , tu su dobrodosli ...
90% svih Rusa koji tu trenutno toliko "IN" su Midovi ..
postoji jako malo komada Shirogorova i Konygina koji su customi ...
jako su rijetki i redom preko 2500$$$ ..

ovi DECEPTICONI su od 900-1100
ima i "customa" , ali custom prerada!! oni su 1600-1900 $$

no ipak malo je vise potrebno za high end .. ili ?? High-end noževi - Page 13 611886
a sa cijenom su debelo pretjerali ..
no napravili su tako atraktivan proizvod da su to ludi ameri popusili i ko sumanuti traze ove
"transformere"

cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 29.01.15 8:18

Ma je pa svi oni puše svi su preplatili.
Baš bi me zanimalo koliko bi koštao da si ga ti radio.

Vjerujem da je na ovome veći dio posla odradio cnc pa ipak tvrditi da ga nikada ruka nije takla je malo podcjenjivački.
Vjerujem da je kompletno sastavljanje i fine tuning ovdje odradio čovijek.
praksa je to i u daleko jeftinijim klasama noževa poput fantonija, vipera, lionstela i drugih gdje se kompletan fine tuning i sastavljanje radi ručno. Vjerujem u najmanju ruku da je to tako i u CKF-u.
Čak bi rekao da je i oštrica ručno grindana zbog nekih nesavršenosti.
Zbog tih nesavršenosti ga također ne bi uvrstio u klasu sebenze. Da ga je Chris radio po svojim tolerancama mislim da bi koštao barem 10 somova kuna.

Kako je ovo rubrika hi end a ne custom noževa vjerujem da bi ga ipak gotovo svi znalci ovdje uvrstili.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 29.01.15 10:15

pa da sam ga ja radio cijenio bi ga toliko , oko 1000-1100

al proveo bi na njemu 5-7 dana ..
znam da tebi ko nekome ko cesto mijenja nozeve ne znaci puno , jer ne gledas na to da si kupio/dobio nesto kome je netko dao svoj trud , paznju i vrijeme , koje prije svega prvo odreduje cijenu proizvodu , no vjeruj ne mozes usporediti par dana necijeg rada i truda sa pritiskom na gumb CNC-a i sastavljanje noza ..

iskreno neznam kaj je po tebi "fine tunning" , jer nakon CNCa , pjeskarenja i stonewasha ne da se ne vidi ni jedan ris golim okom nego ni povecalom ga nemozes naci ..
moras malo vise razumjeti tehnologiju izrade da bi mogao zakljuciti koliko je to "rada covjeka" na njemu a i da Kris Riv nije svima pojam Boga u svijetu nozarstva ..
mislim nebitno , otisli smo daleko , mozda ja pretjerujem jer u zadnje vrijeme vrijeme dosta provodim na bas tim "sitnicama" gledajuci custome drugih majstora ..

ma naravno da ga je "takla ljudska ruka" , pa nebus se valjda sad primil toga da mislim da ga roboti sastavljaju ... High-end noževi - Page 13 747986

al kako god noz je na zalost MID TECH , ni custom ni high end , ma koliko god si mi to zeljeli (eventualno po cijeni , i to kako kome ) High-end noževi - Page 13 69343

pogledaj sta je takoder MID TECH , za cijenu od 250-290$ odnosno ravno 4 komadadobijes za cijenu jednog Rusa ,
odgovorno tvrdim da ovakav rad i kvalitetu NITKO ne isporucuje za te novce ...
puno manje razvikan, poznat , ili "atraktivan" , jer je kinez !!
baci oko ... i na materijale
pa ako ti se kaj svidi javi , ja sam prijatelj sa Davidom ko i ti sa Krisom , pa ti mozemo nabaviti jedan High-end noževi - Page 13 69343

http://www.reateknives.com/
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 29.01.15 10:40

no da nismo toliko u OFFu
evo jednog od tvoraca High End nozeka ..

High-end noževi - Page 13 UObfLE

High-end noževi - Page 13 TGipDK

High-end noževi - Page 13 WairFS

High-end noževi - Page 13 HUa6Z6


trenutni svjetski "numero uno" po mnogima .. Todd Rexford
cijene na senundarnom trzisstu pocinju od 5000$ , i sretan si kad ga nades za toliko ..
no opet , Ameri .. lud narod
High-end noževi - Page 13 304316
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 29.01.15 11:00

Nije po cijeni eventualno po materijalu....ali vrlo zanimljiv komad k tomu 100$ je High-end noževi - Page 13 478256
http://fromrussiawithknives.com/asymmetric-fixed-limited-s90v-cf/
High-end noževi - Page 13 5tibs
High-end noževi - Page 13 30rnwvm

te je ujedno fixni model navedenog u temi  High-end noževi - Page 13 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 29.01.15 11:36

Samo mali osvrt.
CR su među mid tecima poznati da rade najprecizniji obradu materijala cncanjem i ostalim metodama pa ipak čak i tako dobro u startu proizvedeni za tjuniranje svakog primjerka treba po nekoliko sati ručnog rada. Sad uvrstimo u jednađbu da su svi CR folderi iznimno jednostavne konstrukcije sa vrlo malo sastavnih djelova i sa spomenutim vrlo malim tolerancama. Zamisli koliko rada onda treba za ovako komplicirane konstrukcije poput deceptikona komu su tolerance ipak štengu ispod CRovih a i dijelovi su x10 po broju u odnosu na recimo sebenzu.

Sad izazov
Denis ako možeš za spomenutu sumu od 1000 dolara proizvesti identičan nož od identičnih materijala sa identičnim fit and finišem akcijom i performansama ja ću ga od tebe otkupiti. Pod uvjetom da budem, zbog autentičnosti, upućen u njegovu proizvodnju koja bi bila dokumentirana.
Bilo bi to najavljeno kao experiment tako da te nitko ne bi tužio za krivotvorenje.
U određivanje uspješnosti projekta i tome koliko si eventualno uspio identično replicirati deceptikona za spomenutu sumu odlučivala bi komisija sastavljena od recimo vlasnika originala, recimo ikarusa koji poznaje i veliki je ljubitelj tvog rada i od trećeg člana koji je recimo upućen u tematiku i član je foruma. Možda vladomado ili netko takav.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 29.01.15 15:11

NAVIGATOR je napisao/la:Samo mali osvrt.
CR su među mid tecima poznati da rade najprecizniji obradu materijala cncanjem i ostalim metodama pa ipak čak i tako dobro u startu proizvedeni za tjuniranje svakog primjerka treba po nekoliko sati ručnog rada.  Sad uvrstimo u jednađbu da su svi CR folderi iznimno jednostavne konstrukcije sa vrlo malo sastavnih djelova i sa spomenutim vrlo malim tolerancama. Zamisli koliko rada onda treba za ovako komplicirane konstrukcije poput deceptikona komu su tolerance ipak štengu ispod CRovih a i dijelovi su x10 po broju u odnosu na recimo sebenzu.
.

Navi , ehh , sad .. djelomicno se slazem djelomicno ne ..

da nebi bilo zabune , Sebenza je definitivno kraljica "Mid Tech" nozeva ako ju mozemo tako nazvati .. nista nemam protiv nje i dapace znas koliko dugo imam svoju i imam svo moguce postovanje prema njoj ..jedino me nervira u svakom tvom postu njezino velicanje i dizanje u nebesa .. ko da je bozanstvo .. dobra je , dobra .. al Stari vrijeme je da "prekinete" High-end noževi - Page 13 747986
popni se konacno stepenicu vise ..
neki dan si na dobrom putu bio kad si mi poslao onu poruku , taman sam se poveselio da je onaj Hoback za tebe High-end noževi - Page 13 69343


kaj se tice "izazova"

motat cu te razocarati .. nis od toga ..
-prvo ,za ovakav rad/projekt treba jako jako dobra priprema (a za to stvarno vremena nemam) prije samog pocetka izrade ..
znaci ponovo se vracamo na ono sto sam ti reko u postu prije  , morao bi biti malo upuceniji u samu tehnologiju i proces izrade da bi razumio sto ovaj rad iziskuje kao "custom/rucni" rad ..
da je do toga da se napravi jedan noz za tih 1000-1100$ nije neka drama , posto si se ponovo "osvrnuo" na cifre mojih radova (za koje vidim da su te jako pocele "pikati u oko" u zadnje vrijeme jer nema naseg  razgovora da se bar jednom ne dotaknes toga) , ali "zapelo" bi da se taj noz konstantno radi rucno .. znaci , da ti je to "redovni" model .. tu bi znaci trebalo sve dijelove izrezati na vodeno rezanje i obradivati im rubove , opet na CNC ili glodalicu , dakle posla ima cudo .. onda rucno pripasivanje i sastavljanje ..
al opet , kao sto vidis i to se odradi , evo skoro ko Kris Riv High-end noževi - Page 13 69343 ..


High-end noževi - Page 13 HIJDog

High-end noževi - Page 13 OnbfjN

High-end noževi - Page 13 SmFTYy



-drugo i puno bitnije - vidio sam kaj znaci kod tebe "identicno" , tako da nebi se u taj projekt upustio za 10 000$$ a ne za soma (KAKIRIRANO OPROSTI!!).. High-end noževi - Page 13 747986  i da ispadne sve kako treba vadiona bi vjerojatno bila ,eee nije identican jer nisi narucio materijal iz Rusije  .. to je recimo omjer realnosti komentara kad ti nesto nije po volji ...
mislim ,malo mi je zao , vec si okupio i strucni stozer jbt , al zamisli da krenemo u projekt , pa moral bi ti kucu prepisat za osiguranje  ...
tako da ti mozes kupiti samo neki zavrseni noz od mene (ako se ikad nade koji toliko savrsen) , al za narudzbu , sorry nista od toga ..

bolje da se mi drzimo pivice na streljani i uzivano u drugim radovima te mene prcamo oko mojih cijena  High-end noževi - Page 13 481349 High-end noževi - Page 13 393492
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by vladomado10 29.01.15 18:10

Hoback ko je spomenuo Hobacka, zasto i jel A15 i jel nabavljiv?????
Sebenza nije vrh svega, mozda referentna vrijednost za kvalitetu, metafora za sebenzu bi bio s30v, celik s kojim se svi usporedjuju, kao i s njom, al kao sto postoji MaxaMet ili m390, tako postoje bolji nozevi od nje, a ako tvrdite suprotno ili niste vidjeli dovoljno nozeva ili ste se zasitili ovog hobija.
my 2 cent
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 29.01.15 21:05

fuf, ova virtualna komunikacija baš ima hendikepa ili je ekipa pobedastila.

Nemam pojma odkud u konverzaciji najednom sebenza pa raspravljalo se o Decepticonu, sebenza je bila spomenuta tek zbog toleranca i završne obrade.

Budače skroz si me krivo prozvao nisam se tu ja dotakao ni blizu cijena tvojih noževa nego tvog komentara da naivni ameri puše ruse i da im plačaju astronomske cifre. Osobno mislim da decepticon vrijedi love koju je plačen, iako ga ja nisam ni kupovao ni platio. Da imam 6-7 tisuća kuna trenutno viška sigurno bi sad pisao o svom decepticonu a ne o tuđem, al eto neki su drugi prioriteti o kojima ću uskoro otvoriti temu ovdje na forumu.
Ispada da svaki tvoj vrijedi a da ničiji tuđi ne vrijedi.
Kad me već vučeš za jezik za cijene tvojih noževa, iako sam mislio to prokomentirati pod posebnom temom ali ću ovdje.
Dakle priznajem evo pred cijelim forumaškim auditorijem da sam ja bio u krivu već duže vrijeme, nekoliko godina. Mislim da je tvoja filozofija vrednovanja tvoga rada ispravnija od one koju sam ti ja u prošlosti namijenio. Dakle mislim da si kod plasmana svojih proizvoda bio promišljeniji i pametniji i da sam ja tek nakon našeg zadnjeg razgovora shvatio da sam zapravo u krivu. Klik za to je bila jedna tvoja rečenica u razgovoru koja skroz drži vodu i koja je i večinu ostalih uspjelih knifemakera uzdigla iz mnoštva.

Pa ipak da bi uspio treba cijeniti i tuđe i tuđi rad, pa i ruski. Jer barem ti znaš koliko bi proizvodnja decepticona bila teška i da bi potrošio i više od 7 dana na njegovu izradu.
Da sam nožodjelac ja ga ne bi išao raditi ispod 15000 kn, tako da je kritika za 6000 potpuno neutemeljena.

da se, kad sam već ogadio temu, još malo osvrnem na sebenzu. Zapravo na titan od kojega su skale.

Nedavno sam bio kod nožodjelca Gorkog. I on je kao i Denis za nekoga naštancao brdo titanskih skala za ručke, zapravo im je on precizno glodalicom radio neke dorade. Formulacija titana je bila ista kao i za CR skale ali nakon obrade tih nekoliko custom skala kada je krenuo bušit i glodati po mojoj sebenzi njegovi alati baš nisu bili učinkoviti. Titan korišten za sebinu ručku je iz nekog razloga bio bitno čvršći i tvrđi tako da vjerujem da tu ima nešto High-end noževi - Page 13 304316 .
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by Mraz 29.01.15 21:38

"Rusi" a poznato je da se dijelovi za CKF noževe rade u Kini a sastavljaju u Rusiji iako je i to upitno. CKF je čak potvrdio da "Kevin John" radi te dijelove. "ruski rad" haha smijeh!

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 29.01.15 21:51

I još malo rusa...dok je  zima
Cheburkov - Voron
High-end noževi - Page 13 2mo1esl
High-end noževi - Page 13 24dlaw8
High-end noževi - Page 13 282dv6g
High-end noževi - Page 13 35jhzeu
High-end noževi - Page 13 Aka139
High-end noževi - Page 13 21b9efo
Imaju oni majstore u to ne treba dvojiti...a ako su poneki od njih skužili da je jeftinije u kini raditi jel' to što novo... High-end noževi - Page 13 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by Fratt 29.01.15 21:58

Rusi su vični izradi noževa,na zaboravimo Basko kao hi-end ruski proizvod.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 29.01.15 22:09

Navi pa znas da Sebica od uvijek izaziva kontroverze na sami spomen High-end noževi - Page 13 747986

Kaj se tice Deceptiona,iskreno nisam ziher da vrijedi toliko,al da bi ga htio imati,zasto ne?!
Ali prvi model,drugi mi nije nesto legao.. Ko zna mozda doleti u kolekciju kad tad..

Za to da moji radovi vrijede a tudi ne,e to nemoj reci da sam reko.. Znas dobro da postujem tude radove,trud volju i znanje,ali sto se tice nasih ljudi ja stvarno nisam kriv sto oni sami (neki od njih,ne zelim ih imenovati)ne cijene svoj rad pa iznenadenja nema ako ga ne cijene drugi..
Jer logike nikakve nema da nakon godina "makinga" nemas pomaka u izradi,kvaliteti ,odnosu prema trzistu i sebi samome...
Nedavno sam poslao noz na Bladejunkee,koji je noz preprodao za skoro duplo vecu cifru i zaradio 2x vise od mene,ali to je trziste.. UVIJEK je Hrvatski proizvod prvo prepoznat vani,a tek tad se prizna doma.. Na zalost.. Inace noz je prodan za 2550$ pa eto.. Nije da se hvalim,al k vragu da.. Hvalim se hahaha
Neznam kaj vi trebao onda Dalibor reci?? High-end noževi - Page 13 69343 njemu skidam kapu!


Za tvoju "customizaciju" sebe necu nista sad pisati ni govoriti..
Napravljene su neke greske tokom tog poslica koji nije ni malo kompliciran ni zahtjevan samo ako imas alat..
Vi ga niste imali i razumljivo je da ste naisli na probleme..
Ali na kraju seba ti je ispala odlicni i meni se svida onako s rupama.. Dapace ,uopce mi nije losa..
Tako da ti na tome mogu cestitati..
Nije to nis specijalno ali trebalo se odluciti bez alata na taj posao na nozu od 2500kn. Cestitam

Eto,ajmo nazad na haj end
Pozz



cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 29.01.15 22:40

High-end noževi - Page 13 323904 ovaj šarafko?2550$...HGK te treba pozvati hitno da pomogneš naciji High-end noževi - Page 13 478256
http://www.bladejunkee.com/denis-budak.html
znači trenutno vrijediš više no mnogi iz ponude ? BRAVO Denis High-end noževi - Page 13 704997
http://www.bladejunkee.com/folders.html
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by Hombre 30.01.15 0:13

@VladoMado
Bit ćeš izopćen s foruma ako budeš loše govorio o Sebenzi High-end noževi - Page 13 69343

Što reći o svim tim novim noževima, tehnologijama i mjestima gdje se dijelovi proizvode. Potpuno normalna poslovna politika prihvaćena i normalna u cijelom svijetu. Zahtijevaju se rokovi isporuke i dogovorena kvaliteta. U moć i dosege američke propagande uvjerio sam se još osamdesetih godina na primjeru Coold Steela. Tad su bile video kasete ali to nije važno. Isto je bilo ručno brušenje, provejera kvalitete... Treba malo pogledati vrhunske serijske produkcije automobila pa na dalje gdje vare roboti, a kamere na osnovu usporedbe s fotografijom korektnog zavara odlučuju je li u redu ili ne. Isto tako je s noževima. CAM strojevi režu, a je li kontrolu rade marljivi kinezi mikrometrima ili to rade laseri na stroju uopće nije važno. Naručitelj je odredio kvalitetu i tolerancije i može biti koja deseta ili toliko da kod promjene temperature od desetak stupnjeva dio koji je bio dobar to više nije. Kako će biti ovisi o naručitelju i njegovim ambicijama. Što rigoroznija tolerancija to veća cijena i tu je mudroliji kraj. Nije to Budak nego tvornica (Cutlass ti to razumiješ) gdje više faza radi više ljudi i/ili strojeva i sve na kraju ide na kontrolu kvalitete završnog proizvoda. Ovako, nakon nekog vremena i propagandnih ispiranja mozgova prestanemo praviti razliku od drveta i šume, a to se zna čemu vodi. Ko se uspije ubaciti na tržište uspio je, ko ne uspije ulagač je izgubio novac i ide se dalje. Konkurencija je ogromna i svaki dan je sve veća što opet zahtijeva angažman novih dizajnera, smjelije oblike, kvalitetu koju određuje proizvođač na osnovu (plaćenog) predviđanja reakcije tržišta i tko se tu nađe pravi posao. Ostalo su čisti custom one man band od kojih neki ručno kuju oštricu dok drugi daju da se osnovni oblici režu pa dorađuju. Kod high end foldera gdje je u igri velika preciznost titanske skale nitko ni ne pomišlja raditi čisto ručno jer bi samo napravio štetu. Jednostavno ne možeš uspjeti na tržištu s opravdanjem da je i najsitnija nepravilnost bilo kojeg customa nastala jer je rađen čovjekovom rukom koja eto ponekad makar malo zadrhti i svak hoće vizualno savršenstvo, a koliko će netko uspjeti da se više shvati da je custom ovisi od njegovih marketinških i inih sposobnosti.
Toliko da oni koji samo gledaju slikovnice pokušaju shvatiti da se iza slike krije daleko više nego sama slika.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 30.01.15 12:47

High-end noževi - Page 13 478256 http://www.bladejunkee.com/todd-begg.html

Red Bodega "The Grail".....ma to ništa ne vrijedi  fale mu šarafi High-end noževi - Page 13 304316
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by gorky 30.01.15 17:11

cutlass je napisao/la:
Za tvoju "customizaciju" sebe necu nista sad pisati ni govoriti..
Napravljene su neke greske tokom tog poslica koji nije ni malo kompliciran ni zahtjevan samo ako imas alat..
Vi ga niste imali i razumljivo je da ste naisli na probleme..
Ali na kraju seba ti je ispala odlicni i meni se svida onako s rupama.. Dapace ,uopce mi nije losa..
Tako da ti na tome mogu cestitati..
Nije to nis specijalno ali trebalo se odluciti bez alata na taj posao na nozu od 2500kn. Cestitam
Eto,ajmo nazad na haj end
Pozz

Pozdrav kolega cutlass! Željno iščekujemo neki tutorijal da vidimo tu armadu silnih alata za probušit rupu i napravit ferzenk High-end noževi - Page 13 478256

Ekipa kojoj jedinoj zavidim na alatima i znanju korištenja istih su ova dva buraza:
https://www.youtube.com/user/JohnGrimsmo/videos
Ljudi nisu doduše kinezi a rade na cnc-u. Ako netko misli da je to jednostavno, mogu samo reći da se grdno vara!

Kad bi se skupili svi alati rvackih knifemakera na jednu hrpu ja bi i dalje slinio za njihovim!

gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by franciscus 30.01.15 17:39

Nek mi modelator opet obliše post, ali ja moram nešto reći: CNC obrada je nešto za šta djeca idu u školu četiri godine, da bi bili tek CNC operatori. Mehatronika je studijski program na strojarskim fakultetima. Iako tek malo znam o tome, ne bih rekao da je to baš "prdež u prašinu", nastranu moj stav prema ručnom radu i "artist's touch", što, ako toga ima - naravno - način formiranja cijene prebacuje u način formiranja cijene umjetničkih djela,  a tu pravila baš i nema.


Zadnja promjena: franciscus; 30.01.15 18:20; ukupno mijenjano 2 put/a.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by chumaman 30.01.15 18:18

High-end noževi - Page 13 611886 Mislim da smo dirnuli poantu... kolega Francisius u sridu High-end noževi - Page 13 304316

http://richardrogersknives.com/2014/04/
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by cutlass 30.01.15 19:17

Kolega Gorky, uvijek stojim na usluzi i drago mi je ako kolegi mogu pomoci svojim skromnim iskustvom i jos skromnijim znanjem posto sam vrlo mlad u svemu ovome..
Da nebi offtopicharili u ovoj divnoj temi,postat cu slike par alata ,pardon,cijelu armadu alata, u temi di ste se na nozu od 400$ ucili busiti High-end noževi - Page 13 368870


cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by gorky 30.01.15 20:11

Kolega cutlass, ocekujem s nestrpljenjem High-end noževi - Page 13 368870
Dodao bih samo da ja nisam nista busio jer eto nisam imao prilike. Skala je vec stigla izbusena ali Navi je sve to vec lijepo objasnio u temi.

@Franciscus,
Sto se tice cnc-a za ovako jednostavne zahvate koji se rade na folderima nije nesto 'komplicirano' ukoliko se uzme u obzir poznavanje materijala, alata, brzine glodanja i naravno sam proces glodanja. U srednjoj skoli sam imao predmet programiranje cnc-a i u istom i prakticni dio na stroju. Stvari se kompliciraju kasnije kad su oblici kompliciraniji, kad se izmijenjuju alati za pojedine operacije itd. Inace moj dragi punac, slozio je na tokarskom hobi stroju step motore. Nadogradio je i glodalicu dodatno na isti, slozio drivere i spojio na racunalo. Kodisti program Mach ukoliko se ne varam. Trajalo je ucenje g codova i same logike ali sad je to vec pjesma:)
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by Ikarus 31.01.15 1:13

Kada se već prića o braći Grimsmo treba napomenuti par stvari...

Oni svoj CNC nisu kupili nego su ga dobili "na poklon" a za uzvrat rade "prezentacije" i "obuke" na istom, svoj CNC koji su sklepali su prodali dolaskom Tormach-ovg diva....

Sve šta se vidi na noževima sami rade....

High-end noževi - Page 13 IMG_20150116_173510_1024x768

High-end noževi - Page 13 IMG_20150130_154316_1024x768

High-end noževi - Page 13 IMG_20150116_171358_1024x768

High-end noževi - Page 13 IMG_20150105_091917_1024x768

Znači od šarafa do svega drugoga (osim inlay-a)
Grind na nožu je isto rađen na CNC stroju a samo oštenje je napravljeno na Wicked Edge sustavu ručno, osim oštrenja ljudska ruka ga je taknula pri stavljanju ploča u prihvat za CNC i na skidanju i sastavljanju...

ALI oni su u jednom dijelu napravili revoluciju kod toga jer je baš sve rađeno na CNC-u (to je i jedan od razloga njihovih cijena) ali njima je isplatljivije napraviti par tisuča noževa nego 2 a njihovih par tisuća će biti indentičnih dok kod rada "rukom", šta uključuje i waterjet rezanje, neće biti tako jer ima još dosta dodatnih obrada pa time i mogučnosti pogreške e sada, svakom svome a tržište diktira šta vrijedi a šta ne....

Oni nažalost,u velikoj pupulaciji sakupljača (i diktatora tržišnih cijena) custom noževa nisu baš previše cijenjeni, čemu je najbolji dokaz da se nemalo puta, njihov nož (rabljen) prodaje jeftinije nego nov (ovo čudno zvući High-end noževi - Page 13 855911 )....

Uglavnom za svakoga ponešto...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by gorky 31.01.15 8:43

Ikarus upravo to. Sve rade sami na stroju. Do najperverznijih sitnih detaljčića. Totalno je nebitno od kud im stroj. Stroj nije sam po sebi sveti gral. Vrijedi onoliko koliko vrijede ljudi koji ga znaju koristiti.
Nisam spominjao CNC radi cijena foldera ali kad si se dotakao toga koliko vidim folderi im i nisu pretjerano 'jeftini' Izgledaju dobro i kvalitetno za svakodnevnu upotrebu i to im i je namjena. Ne bih ulazio u to da li su cijenjeni ili ne jer kad gledam nož ne dozvoljavam da me pali masa. Po meni nisu uopće loši. Volio bih imati ovog slim malca u đepu. Ne izgleda kao kramp i djeluje jako uglađeno!

https://www.youtube.com/watch?v=Sdojfx-am-g


Osim toga oni noževe rade kako si i sam vidio u serijama - za masu. Nije niti za očekivati onda da bi rabljen koštao više od novog što i je normalna zakonitost tržišta. Ja bih prvi kupio nov nož po nižoj cjeni nego rabljeni High-end noževi - Page 13 855911 - dobro i sam si napisao da to čudno zvuči High-end noževi - Page 13 747986

http://grimsmo-knives.myshopify.com/
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 31.01.15 10:57

Uh grindovi su im grozni pa ta rebra moraju zapinjati kod rezanja. Čini mi se da sam vidio njihove uratke i bez tih rebara na grindu. Sviđaju mi se što su flipperi i što su tanki. Ove dodo patak oštrice mi baš nisu lijepe ni upotrebljive. Ne bi bio moj izbor.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by NAVIGATOR 31.01.15 11:11

Ja sam malo bedast po pitanju customa.
Osobno mi je puno draža besprijekorna simetrija i bezgrešnost kvalitetnih mid techa koji se svi precizno CNC-aju i koji su ručno fit and finishani, od večine pravih customa koje sam do sada u živo vidio.
Customi su uglavnom, neki više neki manje, napravljeni sa nekom greškom kojoj ako prigovorim uvijek je opravdanje autora ili vlasnika da to mora biti tako jer to je ručni rad. Također ti customi su mi nekako neartikulirani nekako nedefiniranih završnih linija. Kao da ih je netko napravio u lošem već potrošenom kalupu nedovoljno preciznih kontura.

Gore napisano se u većini odnosi na foldere, fiksnih sam se savršenih nagledao i kod customaša.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by vladomado10 31.01.15 11:36

Norseman je meni jedan od drazih nozeva, bili su gotovo nemoguci za nabavit prosle godine kad su se ustimavali sa serijama, od 11. mjeseca su im knjige ponovno otvorene, tako da se nadam da ce tijekom proljeca jedan doci u RH, cudan noz priznajem, cudan oblik, grind radjen strojno, sve CNC-ano, ali svi koji su ga imali u ruci kazu da je jedan od najmeksih i gotovo nevjerojatno savrsene akcije, tako da two toned green and gold for me, za na Rivu .
A sto se tice Rexforda mozemo skupljati samo njegove mrvice u vidu ZT kolaboracija High-end noževi - Page 13 166116
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

High-end noževi - Page 13 Empty Re: High-end noževi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 18. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.