FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

+142
Salix
AggressiveDwarf
duke
CroPrepper
heks
laredo
n3m0
West Šenkovec
Odin
SmitoBona
archery
zuzonja
gorky
Sule_HR
goxxon
PatrioticBacon
ganzo
Mad Max
chumaman
vladomado10
Smeđi
zlajag
Rainmaker
elvin
jimkukri
Revengo
enki_ck
Frenky
glock
franciscus
rajvosa
markonvs
yasko
Hombre
Okibex
MrDaniel
ssverko13
Dark00
ratomir6
Otto Rino
madWez
vens
marko5000
ocenece
weedovec
DoomsdayST
Wilddude10
marine317
Tahdonvoima
ivo
puls
maxina
robert
Stribog
neven
kole1965
Molokai
kladolud
Axter
Buco
gravesen
JillValentine
Login
jura
poletan
MIL-TEC
brdo
Dinx
Migach
Mije
narog177
gorance
gomar
Jolender
scout
hankok
djomla
ebabich
Target
Ikarus
gordon
Skeleđija
Fratt
MoadDib
girdeaux
StArKa
rtiduti
Pomorac
Knife_maniac
Kalašnjikov
seye
Šimun
GROUND ZERO
redbeard rum
Nero Rii
hanuman
vandall
macedonian45mk
Igsy
kengur32
Medo Gradela
boletus
bushman
medo
Franco G
Wild Wolf
Dukati
WILLY
Bauštela boy
Mr.Cabdriver
Zokac
zeleni
Drvo
Marko
Cave Bear
Mraz
sgt bear
mali mačak
urbana_gorila
LupusREBEL
NAVIGATOR
Adept
lonewolf
Lynx
Djuraaa
rinos
Aries
cabala - baniran
Stoney
stefan_nis
campy
Nino G
croblade
Strider
bojadva
damjan
LUKSA
LEGION66
The night
M5
mariobab
Mladen
146 posters

Stranica 14 / 20. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 17.05.14 8:35

Zanimljiv ovaj kinez, samo ne znam koliko je prihvatljiv s obzirom da mu cijena i nije "puno" manja u odnosu na ZT-a od kojeg je posudio dizajn... Ovaj model sa videa na knifecenter.com ima cijenu od $179,95 dok ZT 561 stoji $227,95. Nekako mi se čini da je to dovoljno mala razlika da nikome niti ne padne na pamet ovo uzeti iako po videu djeluje izuzetno zanimljivo

Revengo
tipko
tipko

Broj postova : 93
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 17.05.14 12:48

Revengo je napisao/la:Zanimljiv ovaj kinez, samo ne znam koliko je prihvatljiv s obzirom da mu cijena i nije "puno" manja u odnosu na ZT-a od kojeg je posudio dizajn... Ovaj model sa videa na knifecenter.com ima cijenu od $179,95 dok ZT 561 stoji $227,95.   Nekako mi se čini da je to dovoljno mala razlika da nikome niti ne padne na pamet ovo uzeti iako po videu djeluje izuzetno zanimljivo

Zašto nikome ne bi palo na pamet da to uzme?
Gdje piše da je Kinez?
Zašto bi neki kineski proizvod bio inferioran američkom...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Fratt 17.05.14 12:59

Nadam se da se šališ Hombre? ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by jimkukri 17.05.14 13:31

ovaj kizer kul izgleda al kad bi kupovao nesto u tom rangu odlucio bi se za neki pouzdaniji brend tipa zt,bench,spyderco i sl...ima hrpa odlicnih nozeva za te pare
180tolara je malo previse...za 100 bi bio interesantniji

kinezi strasno brzo napreduju dijelom sto su ameri prebacili dio proizvodnje tamo pa sad imaju strojeve i brzo uce...al i dalje rade glupe greske tipa naprave odlican folder,odlicna zavrsna obrada...i onda mu lock popusti ako ga malo jace zveknes o dlan ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 592423 
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 17.05.14 14:19

... otprilike sam tako nešto i ja želio reći... za tako malu razliku u novcima ne bih riskirao, uzeo bih renomirani i provjereni brand. Nije baš neka cifra za experimentirati...
Kizer izgleda super, ali ipak malo preskup!
Tražio sam malo i po EU trgovinama, ali oni koji ga imaju u ponudi, nema teorije da ga se dobije ispod 1200 - 1400 kn ovisno o poštarini!
Revengo
Revengo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 41
Lokacija : Novalja, Hrvatska
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 17.05.14 16:02

Fratt je napisao/la:Nadam se da se šališ Hombre? ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256

Da pokušam malo definirati pitanje.
Zašto se svi pozivaju na cijene u juropi i jamerici. U Kini mora biti osjetno jeftiniji pa čemu ga ne kupiti tamo.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Fratt 17.05.14 16:18

Ja sam mislio na rang kvalitete kineske i "ostale" robe,radije rumunjsko porijeklo nego kinesko...back to topic.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by NAVIGATOR 17.05.14 16:41

Mislio sam da je oko 100 dolara, zapravo 120, ali za 175 bi uvijek nadoplatio i uzeo ozbiljnu firmu tipa ZT.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by elvin 17.05.14 18:32

Ovo je samo dokaz da se ne može napraviti nešto dobro, kvalitetno, od kvalitetnih materijala a da je jeftino pa svi oni koji su pljuvali po CR Sebenzi i ostalim proizvođačima kako su skupi i prenapuhani evo jasnog dokaza.
Da si Kinez stotinu puta ne možeš napraviti nešto kvalitetno a da košta 20 dolara nema šanse, a da ne spominjemo to da ovo nije nikakav brend niti je dobio neke nagrade, a mogu slobodno reći da ne vjerujem da su mnogi do sada uopće čuli za ovu marku.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Franco G 17.05.14 18:59

Bravo, Elvine.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 17.05.14 19:02

Tog noža uopće nema u Kini. Nemaju ga kineski prodavači na ebay, dx, aliexpress...
Zaprepašten sam nastupima da to ne valja i slično. Nož kojeg nitko kod nas nije držao u rukama proglašava se robom sumnjive kvalitete. Kako i zašto naši knifemakeri prodaju noževe na svjetskom tržištu kod toliko brandova custom izrade. Jedna jedina i to korektna recenzija i već ga neki uopće ne bi uzeli. Što ako se pokaže da taj nož ništa ne zaostaje za razvikanim imenima opet ga nitko neće kupiti jer za ime treba dati određenu sumu više kako bi se mogli hvaliti da mi u džepu imamo ime.
Kupci širom svijeta uopće ne gledaju brand. Gledaju cijenu i kvalitetu. Od najvećih teretnih brodova na svijetu, kontenjerskih i inih dizalica, naftnih platformi... što mi je prvo palo na pamet.
I nisu to mali kupci niti su proizvodi koje kupuju jeftini. Za samo jedan proizvod možda bi se moglo kupiti i nožarski brand zajedno s vlasnikom.
Zato možemo reći da to ne bi uzeli kod onog što je u svijetu već provjereno ali proglašavati ga sumnjivim je u najmanju ruku neozbiljno.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Revengo 17.05.14 19:25

Nitko nije rekao da ovo ne valja... problem je u tome što košta dosta novaca. Malo nas ima toliko novaca da bezbrižno mogu kupiti za test nož ovolike cijene. Ljudi kada se odluče dati ovakav novac, vole provjereno...
Ja imam nekoliko ganzo, enlan i inron noževa i nije me sramota nositi ih... samo što sam ta 4 noža ukupno platio 400tinjak kuna i nije me bila frka hoće li koji od njih ispasti totalni shit!
Revengo
Revengo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 41
Lokacija : Novalja, Hrvatska
Datum registracije : 27.03.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by jimkukri 17.05.14 20:23

kinezi mogu i znaju napraviti solidne nozeve za smijesne cijene...npr Enlan-Bee EL01- odlican takticki noz za 15$(sa shippingom)
kompic ima 3 ja 1 i svi su konzistento solidne izrade...da ne spominjem druge bee,sanrenmu,ganzo i slicne solidne nozeve za male pare

e sad kad ubacimo s35vn i titanium normalno da ni uz kinesku radnu snagu nece ici za 15$ ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 855911  
po rivjuu od izraela ovo je odlican noz sa vrhunskim materijalima, al mi i dalje ne ide u glavu zasto nije jeftiniji...jer bez obzira na kvalitetu testiranog primjerka ovo je nepoznat brend-> a poznat BREND nesto znaci...znaci vrhunsku izvedbu,kontrolu kvalitete, pa i samo ime daje ponos vlasniku

daklem kinez moze napravit auto kvalitete i performansi ferrarija al ga ne moze odma prodavat po pribliznij cijeni jer ko ce ga kupit UMJESTO ferrarija???
moraju prvo privuci kupce nizim cijenama i dokazati da su spremni za igru sa velikim deckima

jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 17.05.14 23:22

jimkukri je napisao/la:daklem kinez moze napravit auto kvalitete i performansi ferrarija al ga ne moze odma prodavat po pribliznij cijeni jer ko ce ga kupit UMJESTO ferrarija???
moraju prvo privuci kupce nizim cijenama i dokazati da su spremni za igru sa velikim deckima

Mislim da nisi upoznat s previše stvari, a neke ne percipiraš kako bi trebalo.
Prvo i osnovno. Kinezi su veliki dečki. Ostali mogu biti isto tako veliki ili manji.
Njihova poslovna politika je takva da idu s tom cijenom, a mušterije će već same doći. To što tebi folder od 200$ izgleda strašno skup ne znači da je tako i drugima. Nebrojeno bivših neprikosnovenih vladara tržišta je isto tako tiho palo pred kineskim imenima koja su se tek pojavila. Ferari je statusni simbol. Da imaš gomilu automobila iste takve kvalitete po niskoj cijeni on bi opet bio statusni simbol be obzira na ove druge. Da kinezi naprave istih perfomansi i bliske cijene i on bi vremenom postao statusni simbol.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by jimkukri 18.05.14 2:10

[quote="Hombre"Nebrojeno bivših neprikosnovenih vladara tržišta je isto tako tiho palo pred kineskim imenima koja su se tek pojavila. Ferari je statusni simbol. Da imaš gomilu automobila iste takve kvalitete po niskoj cijeni on bi opet bio statusni simbol be obzira na ove druge. Da kinezi naprave istih perfomansi i bliske cijene i on bi vremenom postao statusni simbol.[/quote]

koji su to nozarski vladari trzista tiho pali pred kineskim imenima koja su se tek pojavila?pricamo o nozevima ili...koja su to nozarska kineska imena...mislim da se topic zove "no name,kinezi,zagonetke i ostalo"

ja znam za neke koji su se prilagodili trzistu preselivsi dio proizvodnje u Kinu,izbacivsi seriju jefitnih modela kao odgovor na kinesku jeftinu konkurenciju-prilagodili se, ne pali

da se razumijemo ja cijenim kineske nozeve,nisam snob koji ce dici nos kad mu neko kaze da je noz iz kine
al isto tako realnost je ZASAD da su konkurentni jedino u segmentu budget nozeva

pozdravljam sto kizer napada highend foldere, segment gdje ime dosta znaci, ali po mom misljenju s previsokom cijenom
kizer mozda tiho padne ili mozda ce jednog dana postati spyderco ili chris reeve, ali ce dotad proci jos puno vremena,jer brend se ne postaje preko noci,ferarri je poceo poslije 1svj. rata


jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 18.05.14 11:45

Jako lijep i sigurno odlično izrađen nož koji se pokušava ugurati u red foldera koji bi se mogli nazvati srednjom klasom.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Ikarus 18.05.14 21:58

Jako puno prodkcijskih noževa se proizvode u Kini, Taiwanu, i to dosta skupih "produkcijskih" noževa...

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 F0F3F895-0A8E-4B5D-A96F-146CF58BEA49-2316-000001FCDBA52FD3_zps51bed270

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Southard_zpsd88df722

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 6564ea38

I da sada ne stavljam sve slike od Kershawa i drugih Spydera,Ontaria,Cold Steela i ko zna čega sve...

A ovo da citiram kolegu Jimkukri-a "...a poznat BREND nesto znaci...znaci vrhunsku izvedbu,kontrolu kvalitete, pa i samo ime daje ponos vlasniku..." Je po meni čista glupost, ne čista ali kod malo jačeg brenda barem postoji garancij koja (možda) vrijedi...

Jer ovakve stvari govori dosta (osim da su ih koristili "posebni" individualci)

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Knife2_zpsaa8cff08

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Kabarbreak1io2

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 O3nAeLF

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 DSCF0002_zps84ed9f71

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 P1030088
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 1340893156-IMG951576

Moglo bi se reći da BRKT debelo prednjači ali i jako jako uspiješno konstantno cenzuriraju slike, tekstove i video sadržaje, što utjecajem, što podmičivanjem a što sa gomilama svojih (zaludjelih) obožavatelja koji nedaj Bože da čuju da je nož od BRKT-a puko ili se potpuno savinu od rezanja štapića za jelo...

Pa onda da se ne zaboravi ovo...

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 03d7ddbf85edd4d6

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Green_berets_broken
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by elvin 19.05.14 0:19

Ikarus poštujem tvoje znanje o noževima, barem u onoj mjeri u kojoj sam mogao spoznati preko ovoga foruma, ali zaista mi nije jasno šta si htio reći sa ovim slikama (s obzirom da slika govori hiljadu riječi) kako se i brendirani noževi mogu uništiti ili šta...? Hajde pojasni ako nije problem.
Pa mislim da niko nije posumnjao u to da BRK,Falkniven,CR,Cold steel...itekako mogu biti uništeni pa kao i sve na ovom svijetu, pa čovjek je istisnuo snagu iz atoma a da ne polomi nož, a ako ga je još koristio na neadekvatan način pa ja ne vidim u čemu je kvaka, a iz ovih slika se ne vidi kako su korišteni.
Pa sve i da su korišteni primjereno, pa ne moguće je da prilikom proizvodnje sve bude apsolutno savršeno i da se ne potkradu i greške koje će rezultirati ovim u ostalom kao i u svakom poslu. Ne vjerujem da si htio reći da svaki kupljeni nož prilikom upotrebe ovako izgleda.
A što se tiče ovog Kineza kojeg je Naivgator predstavio i dalje držim ono što sam u ranijem postu kazao a to je suština svega-jednostavno se ne može napraviti nešto kvalitetno i sa određenom kontrolom kvaliteta a da to košta 20 dolara a to upravo nedvosmisleno pokazuje ovaj primjerak noža.

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by jimkukri 19.05.14 0:52

evo ko nije znao svaki noz je moguce slomit...

da iz mog skormnog iskustva iza brendova tipa coldsteel,ontario,zt i dr. stoji u vecini slucajeva poznata,provjerena i konzistentna kvaliteta,solidna kontrola proizvodnje, i da ponosan sam kad u dzepu imam takav noz...da neki cak imaju i garanciju ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 990630 

nevidim sta je tu glupost...al eto svako ima pravo kako zeli sebi stvari tumaciti
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Ikarus 19.05.14 1:20

Elvin, ovime sam htijeo samo podsjetit šta znači kontrola proizvodnje.
Jer bilo je riječi kinzi ovakvi i onakvi ali i oni znaju radit i rade vrhunske noževe, (da trenutno ne ulazimo u modele).

A da isto tako te "razvikane" firme isto znaju izbaciti smeće bez obzira na svoju "kontrolu proizvodnje"...

BRKT je firma koja je izmislila pojam ili teorem koji se zove "unsupported branch terom".

Ili ti ga teorem grane na stablu (jer je uhvačena samo za stablo sa jedne strane a druga je slobodna) i to na način da kada se osoba javila da je njihov Golok koji je koristio da počisti (čiataj odreže) grane sa stabla puko, odnosno dogodio se jako veliki chipping doslovno je komad oštrice puko, oni su mu odgovorili da je trebo znat da grane mogu biti užasno opasne (po noževe) za rezanje, jer kada ju u zamahu režeš onda ona savija ošticu i može doći do pucanja...
 ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256

A to je samo jedna od njihovih mudrosti...

A to da je svaki nož moguće slomiti je točno ali ovo nisu noževi koji su slomljeni, to su noževi koji su oštečeni ili su pukli prilikom upotrebe a to je ogromna razlika, i ne nisu "neadekvatno" korišteni...

Osim zadnje dvije slike,oni koji su duže u ovim vodama znaju koja je prića sa ta dva, da ne pišem bez veze...

A to da proizvod sa kvalitetnim materijalima košta to je točno, i istinito ko i dosta drugim tvrdnji...

Ja sam samo želim napomenuti da netreba osuđivati kineze da su ovakvi ili onakvi a možda u istoj tvornici štampaju jeftine plastične noževe i Spydere Sage serije koji su jedan od boljih primjera njihovog noža i to u kolko 4 linije (generacije)...


Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Rainmaker 26.07.14 23:35

Trebao bi pomoć oko indentifikacije noža, ako je slučajno ko upoznat s ovom oznakom i ako zna više kaj o majstoru koji je oštricu napravil...

Unaprijed hvala na pomoći

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10485536_10203548033255011_9196414954678954820_n.jpg?oh=4fa38d87a7327c3f8aeaac4212d882e2&oe=5455F11A
Rainmaker
Rainmaker
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 35
Lokacija : Koprivnica
Datum registracije : 18.09.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by zlajag 21.08.14 9:57

Pozdrav,

Danas sam dobio sa Fasttecha Enlan el02 i Ganzo g 710 pa da podjelim iskustvo sa članovima:

Ganzo G 710

Nož izgleda atraktivno, ručka dobro napravljena i dobro leži u ruci. Oštrica je tvornički solidno naoštrena. Sam nož je plesao lijevo desno što sam popravio stezajući torx vijak. Mana ovom nožu je velika težina u odnosu na ostale edc noževe koje sam imao pri ruci.

Enlan/Bee EL-02
Odmah čim sam ga primio u ruku osjeti se razlika u odnosu na ganzo-a. 157g vs 134g koliko teži Enlan. Oštrica je solidno naoštrena, nema plesanja niti u jednom smjeru i djeluje jako čvrsto. Jedina mana je axis ručica koja ima oštre rubove i dosta grebe i potrebno je pobrusiti rubove. Axis feder je jako, jako čvrst i potrebno je dosta više snage u odnosu na ganzo-a da ga se otpusti.

zlajag
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.08.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Smeđi 21.08.14 12:59

Baš sam i ja dobio istu kombinaciju sa Fasttecha. Sve što si rekao stoji i po meni je ENLAN EL-02 puno kvalitetniji nož. Kod GANZA nisam imao sreće sa centriranjem oštrice jer kad se malo zategne više se ne da tako glatko otvarati. Sve u svemu samo je fora oblik oštrice. Što se ENLANA tiče, da se to sve fino pobrusiti i onda je sve pet.
Smeđi
Smeđi
bomber
bomber

Male
Broj postova : 184
Godine : 47
Lokacija : Agram
Datum registracije : 06.02.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 21.08.14 16:01

zlajag je napisao/la:Pozdrav,

Danas sam dobio sa Fasttecha Enlan el02 i Ganzo g 710 pa da podjelim iskustvo sa članovima:

Nož izgleda atraktivno, ručka dobro napravljena i dobro leži u ruci. Oštrica je tvornički solidno naoštrena. Sam nož je plesao lijevo desno što sam popravio stezajući torx vijak. Mana ovom nožu je velika težina u odnosu na ostale edc noževe koje sam imao pri ruci.

Odmah čim sam ga primio u ruku osjeti se razlika u odnosu na ganzo-a. 157g vs 134g koliko teži Enlan. Oštrica je solidno naoštrena, nema plesanja niti u jednom smjeru i djeluje jako čvrsto. Jedina mana je axis ručica koja ima oštre rubove i dosta grebe i potrebno je pobrusiti rubove. Axis feder je jako, jako čvrst i potrebno je dosta više snage u odnosu na ganzo-a da ga se otpusti.

Kad spominješ težinu vjerovatno ne vodiš računa da je kod Ganzo sječivo dugo 96 mm što je više nego u većine EDC noževa kao i da je debljina 3,5 mm nasuprot Enlanu koji ima sječivo dužine 92 mm i debljinu 3,2 mm tako da nije pošteno tek tako dijeliti packe.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by zlajag 21.08.14 19:54

Hombre je napisao/la:ad spominješ težinu vjerovatno ne vodiš računa da je kod Ganzo sječivo dugo 96 mm što je više nego u većine EDC noževa kao i da je debljina 3,5 mm nasuprot Enlanu koji ima sječivo dužine 92 mm i debljinu 3,2 mm tako da nije pošteno tek tako dijeliti packe..

Da, u pravu si, nisam uzeo sve u obzir, isprike forumasima ako sam ih navodio na krivi zaključak  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 304316 . Primjetio sam da Enlan ima 3 rupe(kruga) unutar same drške dok na Ganzu toga nema pa je i tu manja masa uz ovo što si sam naveo.

zlajag
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.08.2014

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 21.08.14 20:55

Ništa ne brini. Imam nešto te kineske gvožđurije pa znam. Između ostalih imam Enlan EL-06 i Ganzo G-704 i većina ljudi koji su ih vidjeli rekli su da su im preveliki i zbilja su veliki folderi. Zato su se svi popalili na izgled i veličinu Enlan MO20FH iako nisu baš oduševljeni camo oštricom. Ja sam zadovoljan sa svime, daju se dobro naoštriti, jeftini su i mogu izdržati solidnu torturu posebno G-704
Meni je njegov axis lock taman i da je jači već bi mi bilo malo nezgodno zatvoriti ga jednom rukom dok kod ovih s liner lockom ni ne pokušavam.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Smeđi 21.08.14 21:59

U potpunosti se slažem s Hombreom. Sranje je kad ti 4mm igra ulogu... ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 481349 
Smeđi
Smeđi
bomber
bomber

Male
Broj postova : 184
Godine : 47
Lokacija : Agram
Datum registracije : 06.02.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Hombre 23.08.14 18:32

Smeđi je napisao/la:U potpunosti se slažem s Hombreom. Sranje je kad ti 4mm igra ulogu... ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 481349 

Ako je oštrica duga 8mm to je za polovinu kraće  ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 478256 
Ljudi koji imaju iskustva sa svrdlima i slično vide razliku dok je nekome ko ih prvi put vidi svejedno tj. malo preveliko za EDC iako meni osobno ne smeta.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by vladomado10 26.08.14 18:29

Ovo baš nisu no name noževi al nema veze, zanima me što mislite o Wild Boar klonovima Microtech D.O.C.-a i Microtech Socom Delte. Noževi su full titan s anodiziranim backspacerom, čelik je D2 i izgledaju stvarno odlično, po recenzijama na youtubeu (Rusi), izgleda da su odlično napravljeni. Nožeki imaju valjkaste ležajeve i dosta su funkcionalni kao flipperi, dobro Socom Delta nije flipper :p, al nema veze. Za one koji ih nisu vidjeli evo slije. ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 469245
Microtech D.O.C. klon
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 2v8oh2e
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 2cmptsz
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 1z2k1w9
Microtech Socom Delta klon
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 2iw1406
''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Eqx9og
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Mraz 26.08.14 19:45

Ako već misliš uzeti jedan od tih klonova gledaj "Kevin John" klonove (znaš da su njegovi jer nemaju oznake kako bi djelovali kao original). Radi sa sandvikom, s30v... dobrim čelicima.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by franciscus 26.08.14 19:59

Mraz je napisao/la:Ako već misliš uzeti jedan od tih klonova gledaj "Kevin John" klonove (znaš da su njegovi jer nemaju oznake kako bi djelovali kao original). Radi sa sandvikom, s30v... dobrim čelicima.

Mraz, ti si zabrinjavajuće dobro upućen u te razbojničke poslove, što sam zaključio nakon čitanja ovoga: http://www.everydaycommentary.com/2013/07/trolling-for-hate-pernicious-kevin-john.html
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo) - Page 14 Empty Re: ''NO NAME'' noževi (kinezi, zagonetke i ostalo)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 20. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.