FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Globalni raspad sistema i samoodrživost

+89
DomagojB.
UBERSOLDAT
survival_996
remez
mirDaK
ElPrezidente
altx
Simke
chumaman
roguefox
zoran
Frenky
hydra
NarCroMan
Axter
Odin
Franco G
DoomsdayST
Tandrax
duke
Drvo
ivo
gomar
Bjesomar
maks1969
flecktarn
JillValentine
goxxon
alenko123
Migach
Stari Strider
puls
Lovac23
sergej
trolshein
Guybrush
PJER
Igsy
Buco
SelinaKyle69
mama jele
Guru
Mije
™pico
Jolender
ebola
dado2
kr1s
djomla
nix1909
northy
tonka
hrvoje-gs
Fratt
stefan.j
TomoZg
Stribog
crospider
knight
cvelle89
Branimir76
marinko
plazzi
Vikingson
Marko93
robert
bobrok
kengur32
pocetnik
urbana_gorila
Cave Bear
thepecarski
rinos
Login
Mraz
neven
loser
damjan
amiklic1
sinke
LUKSA
Target
Elp
Freeman
jratko30
divlji grab
hankok
Ito Ogami
Surfer
93 posters

Stranica 22 / 24. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by divlji grab 20.12.12 11:25

chumaman je napisao/la:A ja više nemam gdje već sam na poziciji pa nek se vrši Božja volja Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 676815
kako sam u već 5. godina skoro van civilizacije,sem ove internetske,
ne pada mi ni najmanje teško ,šta više ,vrlo mi se teško prilagoditi na
uobičajeno,smeta me buka prometa,komešanje ljudi i sve te popratne
pojave koje vi civilizirani ni ne primjećujete. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 747986

Onda si u prednosti. U planu mi je oživiti jednu sličnu lokaciju koja je izolirana, a sve je blizu (leoone5 ju je vidio).

divlji grab
lingua
lingua

Broj postova : 286
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by chumaman 20.12.12 12:02

Šjor Ivo ,blizu i te kako samo to blizu je nekad čudan pojam,recimo s prozora gledam
Brezovo polje(Psunj) ali je pozicija takva da je zapravo sve relativno bilzu
http://goo.gl/maps/x8d8m

@divlji grabu,pozdravi p.... od čovjeka leoone5 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 478256 ,a ovdje ima pozicija koliko hoćeš
ako želiš izolaciju,te kako vidim domaći te uputio u stanje stvari.
chumaman
chumaman
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1451
Godine : 32
Lokacija : između
Datum registracije : 26.10.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by divlji grab 20.12.12 12:09

chumaman je napisao/la:Šjor Ivo ,blizu i te kako samo to blizu je nekad čudan pojam,recimo s prozora gledam
Brezovo polje(Psunj) ali je pozicija takva da je zapravo sve relativno bilzu
http://goo.gl/maps/x8d8m

@divlji grabu,pozdravi p.... od čovjeka leoone5 Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 478256 ,a ovdje ima pozicija koliko hoćeš
ako želiš izolaciju,te kako vidim domaći te uputio u stanje stvari.


Hahaha, hoću, večeras ću ga vidit. Ima i kod nas dobrih mjesta, mislim da je naša zemlja puna takvih sela i skoro netaknute prirode.

divlji grab
lingua
lingua

Male
Broj postova : 286
Godine : 49
Lokacija : Kaštela
Datum registracije : 02.01.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Hydra

Postaj by Bjesomar 20.12.12 14:56

hydra je napisao/la:U jednom dijelu se slažem s tobom, ali migracija grad selo ne bi baš tako lako išla. Pogledaj današnje ljude, prije će umrijeti od gladi i ubijati po gradu nego migrirati na selo i uhvatiti se motike. Ako se i dogodi raspad još će jako dugo ljudi tumarati pop gradovima tražeći brzu i laku priliku, a sela će i dalje biti poluprazna.

Upravo zato ljudi koji se okupljaju na ovom forumu bi (vjerovatno?) imali prednost pred ljudima iz gradova. Velika vecina "obicnih" ljudi pa i onih super skolovanih ne zna upaliti najobicniju vatru i vjerovatno bi skoncali nakon mjesec dva lutanja po sumi. Da ne kazem ljudi koji su ovisni o ljekovima,narkomani,starci,invalidi,napustena djeca. Prirodna selekcija bi bila grozna i brza. Neko je ovdje spomenuo obranu svoje ljetine od razularene mase. Vjerujem kad bi se takvo sto dogodilo, onda u covjeku prpradi nagon za samoodrzanjem i jedan takav bi branio kucni prag do zadnje kapi krvi. Zato ja dajem prednost boravka u manjoj zajednici koja bi se mogla uspjesno obraniti od napada iz vana. Prednost imaju svakako zabacena sela po brdima ili nasi vanjski otoci. Takva su mjesta tesko dostupna i relativno lako obranjiva. Dobro si primjetio da su danasnji ljudi lijeni i nesposobni. Ja se sjecam dok sam bio klinac bilo pitanje prestiza tko ce napraviti bolji luk i stijele,pracku ili kucicu na drvu. Danas ljudi jedva da znaju zavezati cipele na nogama a kamo li pronaci,ubit,oderati i spremiti kakvu zivotinju.
Bjesomar
Bjesomar
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 59
Lokacija : Kvarner
Datum registracije : 26.06.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by ivo 20.12.12 15:07

Bjesomar je napisao/la:
hydra je napisao/la:U jednom dijelu se slažem s tobom, ali migracija grad selo ne bi baš tako lako išla. Pogledaj današnje ljude, prije će umrijeti od gladi i ubijati po gradu nego migrirati na selo i uhvatiti se motike. Ako se i dogodi raspad još će jako dugo ljudi tumarati pop gradovima tražeći brzu i laku priliku, a sela će i dalje biti poluprazna.

Upravo zato ljudi koji se okupljaju na ovom forumu bi (vjerovatno?) imali prednost pred ljudima iz gradova. Velika vecina "obicnih" ljudi pa i onih super skolovanih ne zna upaliti najobicniju vatru i vjerovatno bi skoncali nakon mjesec dva lutanja po sumi. Da ne kazem ljudi koji su ovisni o ljekovima,narkomani,starci,invalidi,napustena djeca. Prirodna selekcija bi bila grozna i brza. Neko je ovdje spomenuo obranu svoje ljetine od razularene mase. Vjerujem kad bi se takvo sto dogodilo, onda u covjeku prpradi nagon za samoodrzanjem i jedan takav bi branio kucni prag do zadnje kapi krvi. Zato ja dajem prednost boravka u manjoj zajednici koja bi se mogla uspjesno obraniti od napada iz vana. Prednost imaju svakako zabacena sela po brdima ili nasi vanjski otoci. Takva su mjesta tesko dostupna i relativno lako obranjiva. Dobro si primjetio da su danasnji ljudi lijeni i nesposobni. Ja se sjecam dok sam bio klinac bilo pitanje prestiza tko ce napraviti bolji luk i stijele,pracku ili kucicu na drvu. Danas ljudi jedva da znaju zavezati cipele na nogama a kamo li pronaci,ubit,oderati i spremiti kakvu zivotinju.


Pa onda su uvažene kolege Mraz i Strajder istinska avangarda ovog foruma. Oni, naime, koliko mi je poznato, već žive u zajednici. Maloj, ali skladnoj <3 .
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Simke 20.12.12 18:41

Bas pratim na NG emisiju,koja obradjuje osobe (zaboravih kako su im dali ime),koji ocekuju neku apokalipticnu situaciju. Ljudi imaju sam hranu u vrjednosti nekoliko desetina hiljada dolara.
Ideja,kao ideja je veoma dobra.Mozda tesko izvodljiva.Vjerovatno treba jaka odluka i jos jaca petlja. Mislim da bi svi trebali da razmisljamo o tome,a i da radimo nesto po tom pitanju.

Ja zivim deset minuta od centra grada,ali zivim na samom granicnom podrucju sa ogromnim parkom,ako se tako moze nazvati. U krugu od 700 metara vazdusne linije imam cak tri jezera puna ribe i rijeku,koja je poznata kao dobro mjesto za pecanje Lososa.

Imam naokolo veliki broj pecina,uredjenih vikendica za izdavanje,kojima bi svrha bila ukinuta u slucaju neke kataklizme. Imam neko alternativno rjesnje i za hranu,ali je skroz protivzakonito,tako da nebih pisao o tome.

Sve pecine su mi ucrtane u kartu,izvori vode,imam ranac uvjek spreman za pokret i taj ranac nikada ne diram.U njemu je otrpilike sve sto treba za duzi bivak,kao i hrana za 7 dana.

Da imam mogucnosti napravio bih vikendicu-bunker sa svim sto treba da ima u slucaju neke prirodne katastrofe.

Pristalica sam ideje o grupnoj odrzivosti,posto u slucaju kataklizme prtpostavljam scenario kao u "Mad Max",ovi stariji se sjecaju tih filmova. Inace grupno je mnogo lakse djelovati u tim specijlanim uslovima zivota,pocev od gradnje bivaka preko skupa razlicitih iskustava i znanja,do dalje regenaracije drustva.

Licno zavidim onima,koji su sebi organizovali zivot van naselejnih mjesta i moderne civilizacije. Da sam bio pametniji sam bih tako uradio.

Dalje,u blizini mog odredjenog mjesta sam upoznao sav teren jos ranije,kao i sve sto moze biti od koristi.Imam ucrtano mjesto skladistenja komunalne firme,koja odrzava "park". Tu su neke zalihe nafte,saonice,cak i utovarivac L-50,kao i dosta alata. Naokolo je dosta vikendica ili vikend kuca raznih firmi,tako da se to da sikoristiti kao alternativna nastambina.Dosta je sume,tako da nece biti problem brvnara.

Trenutno predlazem nekim drugarima da obezbjedimo razlicitog sjemena,ali to ide malo teze posto nisu pristalice teorije iznenadne katastrofe.

Ja vjerujem da ce prije ili kasnije sva nasa iskustva doci do potpunog izrazaja.Mozda ne na tako katastrofalan nacin,ali sva nasa znanja bi trebali dati na raspolaganje organizacijama kao crveni krst sluzba spasavnja i slicno.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by altx 24.12.12 18:01

nov sam, procitao celu temu..
globalni raspad je po meni nesto sto ima jako male sanse da se dogodi. treba nesto stvarno veliko da se desi da bi doslo do toga. najbolji nacin da se prezivi je izolacija, i to potpuna, i to sa malo ljudi u nekoj zabiti. recimo porodica i oni koji su nam najblizi. Ako je vece, moguci su sukobi, tesko je hraniti puno ljudi kada nema cime, veca grupa se i lakse primeti, itd..osim toga izolacija nas cuva od raznih bolestina koje bi se prenosili preko ljudi. cuva nas i od toga da se umesamo u desavanja u drustvu. Ja bih radije da me se deca secaju na nekog ko je proveo porodicu koz tezak period nego da posthumno dobijem orden jer sam poginuo za "dobru"stvar dok mi porodica umire od gladi jer me nema. Kada se stvari smire, e onda cu da pomazem drugima.
Pripreme?
Po meni nemoguce je pripremiti se za tako nesto. nismo mi ameri koji su puni para pa da gomilamo zalihe Mi imamo jedva za ono sta nam sada treba. Samoodrzivost je isto tako nemoguca. Uvek ce se naci nesto sta nam je potrebno, a ne mozemo samo to sa napravimo, pa makar bila to neka alatka koju smo imali, pa u tom cirkusu je izgubili ili nam se slomila ili slicno, a potrebna nam je. Da su ljudi mogli sve sebi da stvore, ne bi bila izmisljena trgovina, i to jos onda kada su ljudi stvarno bili uz prirodu i ziveli po njenim pravilima.
Moguce je samo proizvesti deo stvari, hrane i ostalog sto nam treba. U slucaju cirkusa i da smo sami jos bi nekako islo, ali ako su sa nama drugi koji zavise od nas,( koji imaju sasvim drugi pogled na svet od nas i koji ce stalno da kukaju nesto) onda ce sve biti jako tesko.
Da kupujemo zlato? To je za one pred katastrofu. Mi ne znamo kada ce se nesto desiti, niti da li ce se nesto stvarno desiti. i treba i na to misliti. Sta da radim sa zlatom ako mi je sutra dete bolesno a treba da platim lekara? Gde cu da ga menjam na brzinu? Treba se pripremati slazem se, ali ne treba dozvoliti da nam to utice na zivot i kvalitet istoga...

altx
bebač
bebač

Male
Broj postova : 15
Godine : 43
Lokacija : srbija
Datum registracije : 24.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Simke 24.12.12 20:27

Naravno da netreba da bitno utice na kvalitet zivota. Mislim,ja da imam dovoljno finansijskih sredstava upustio bi se u "gomilanje" hrane,kao i kupio zalihu zlata. Naravno ta suma nije za podcjenjivanje,zato je odbacena,kao tesko izvodljiva.Inace primjetio sam da se zlato otkupljuje tamo i gdje se nikad nisu bavili time. Posebno mi je privukao paznju neki lik,koji je radnji dao ime Adam i reklamira se naveliko. Nekako mi ne sluti na dobro kad se tako masovno otkupljuje zlato. To je za mene neki znak da mocnici sebe obezbjedjuju finansijski.

Ne bih se slozio da je taj scenario samo masta ili nesto neobjektivno. Do necega moze doci i nebi trebalo da bude neko veliko iznenadjenje sa obzirom na okolnosti u kojima zivimo.

Kada bi se desio taj raspad,naravno da mi je preokupacija porodica,njihova bezbjednost i egzistencija.Mislim da bi srednje grupe bile najbolje u tim momentima. Sam covjek ne moze,posebno jos ako ima i malu djecu.

Ja se iskreno molim Bogu da do toga ne dodje.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by puls 24.12.12 21:22

Nemoguće je ne primjetiti kako se agresivno reklamira i otkupljuje zlato....barem kod nas u Hrvatskoj. Zanima me je li slično u susjednim zemljama?

Pogotovo me zanima postoji li nešto slično u zapadnoj Europi?
Forumiti auslanderi, guknite...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Simke 25.12.12 0:43

Bas si dobro kazao kolega. Vrlo agresivno,nametljivo cak i arogantno reklamiranje otkupa zlata. U svemu prednjaci lik,koji se predstavlja,kao Adam. Cak i simpaticna grafika prati reklamu. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Gulladam2_969851p

Cak sad zlato otkupljuju i zlatari,koji nikada nisu otkupljivali zlato. Bilo je nekih,ali je bilo jako rigorozno,trazili su sve i svsta.kaze da danas ne treba ni legitimacija.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by puls 25.12.12 15:38

Oprosti, nisam skužio, u kojoj si ti zemlji?
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 25.12.12 19:27

Po izvoru fotke i televizije s koje dolazi bi rekao da je iz Norveške, ali pošto nisam više u Team-u ne mogu provjeravati približnu lokaciju po IP adresi.

Kako bilo, da bi donekle shvatili situaciju sa zlatom, preporućam pročitati ovaj još uvijek aktualni članak http://www.advance.hr/vijesti/zlato-kao-jedino-sigurno-utociste-za-investitore-i-ostale-gradane-da-ili-ne/

Dotakao bi se jedne druge teme, a to je ono što se trenutno i zadnjih desetak dana događa sa oružjem u SAD-u. Naime zbog nedavnog pokolja u školi i najavljivanja političara da će uskoro mijenjati državne (osim u Kaliforniji), a i federalne (dakle misli se na cijeli SAD) zakone o oružju, masa amera je pohrlila u oružarnice po svoj komad AK-47 (s preradom da puca poluautomatski doduše) ili neke druge puške koji mogu kupiti samo s pokazanim ID-om da imaju državljanstvo u tom state-u. Znači vlasnici nisu na nikakvom popisu i u nikakvoj bazi za neke vrste oružja, dok su za druge (prvenstveno bojne) registrani u bazi. Šta se događa je to da su dućani s poluautomatskim oružjem i municijom ispražnjeni u par dana. Prodane su zalihe predviđene za dvije godine, Dobavljači više nemaju šta isporučiti, a i da im je šta ostalo, cijena se diže iz dana u dan. Sad tipovi što im je pod normalno da uz EDC folder nose i poluautomatski poštolj za pojasom i M16 u gepeku doslovno lude s opskrbom. Nešto kao Navi sa svojom opremom kad ima u zalihi po XY istih artikala. Šta ne kažem da nije dobra ideja, al moje financije u današnje vrijeme nažalost ne bi podnijele tako nešto. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 855911 Ugl. u tijeku je "Firearmageddon".

Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.12.12 17:48

Ako ikad dodje do totalnog raspada sistema, mene najviše brine gde će završiti oružje vojske i policije.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Simke 26.12.12 18:09

Bez obzira,Norveska,Svedska,Danska,uglavnom se pojavljuju isti ljudi,koji otkupljuju zlato. Koliko primjetim da i nekoliko mojih poznanika vec utvrdjuju svoje zalihe.Uglavnom sve je to sitno. Mene iskreno zanima samo jedno,cijim i kojim novcem se kupuje to zlato. Kros iztoriju,zadnih 5000 godina vidimo d aje zlato na vrjednosti i glavna trgovacka valuta. Vrjednosni papiri,valute,drzavne obveznince u slucaju necega nece dati nikakvu sigurnost u trgovini ili posjedovanju.Jedino zlato ce biti ta opcija,osim ako se ne vratimo u vrejeme da cemo trgovati skoljkicama,kamencicima i sarenim staklicima :-))U srebro se ne treba pouzdati radi nestabilnosti vrjednosti. Inace znam da ljudi uzimaju zlato u Tajlandu ili nekoj drugoj egzoticnoj zemlji.Mislim da je bolje investirati u Njemacko zlato ili Srbijansko jer su ta dva zlata najcistija i kvalitetnija u Evropi. I sam stvaram neke zalihe.Nisu velike,ali pomoci ce ako se desi nekad nesto.Makar u pocetku.

Postoje neke proceduralne radnje sta uraditi sa oruzjem,koje se mora napustiti.Licno ne vjerujem u efikasnost te ideje. Vjerujem da ce ljudi u nekom slicnom scenariju,odnosno u slucajeke neke kataklizme,gledati da se naoruzaju i pripreme za odbranu sebe,porodice ili odredjene grupe ljudi.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by puls 26.12.12 22:25

Znači, i u civiliziranim svijetu grabe zlato.......ja sam mislio da to koriste saamo kod nas ovu bijedu....

Ništa, čuvam k'o oko u glavi ova dva lančića i prsten...
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.12.12 22:31

Neko definitivno preko raznih sitnih i krupnih otkupa sakuplja zlato od ljudi. Možda deluje malo, ali u samom sabirnom centru mora da je bujica zlata. Ukoliko je neko pristalica teorije da je neka vrsta kolapsa neminovna, ovo je definitivno jedan od znakova koji ide u korist takvoj teoriji.

Neko veliki zna kakvo vreme dolazi i zlato mu je potrebno da bi imao da plati i održava neku silu i ima moć u regionu. Mi tu ništa ne možemo promeniti. Jedino vredi saznanje da se nešto sprema. Meni sasvim dovoljno.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 26.12.12 22:47

Čuvaj čuvaj.. u opkoljenom Sarajevu si mogao platit prolaz kroz neprijateljske trupe za jednog Franju Josipa (četverostruki zlatni dukat 98,6 % čistoće i težine nešto ispod 14 grama) po osobi. Dakle kad su valute išle nebu pod oblake zbog inflacije i kad je život u Sarajevu bio vrijedan koliko i jedan snajperski metak, zlato je "držalo cijenu" kod svih ratnih profitera. Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 855911 Inače u prvih šest mjeseci ove godine (2012.), iz Hrvatske je izvezeno čak oko deset tona zlata! Od toga država nije dobila apsolutno ništa. Dok npr. ako bi ste legalno uvezli investicijsko ili bilo koje drugo zlato izvana platili bi ste PDV, carinu i porez na luksuz, dakle ukupno preko 60% davanja državi od vrijednosti zlata. U EU nema nikakvog poreza za uvoz investicijskog zlata (poluge, masovno lijevani dukati i sl.) Ugl. nadam se da će se nešto promijeniti po tom pitanju od ulaska HR u EU jer sadašnji zakoni su kriminalni, kao i ove "otkupne stanice" di lupeži mogu prodat lančić šta su nekome prije 10 minuta otrgli sa vrata baz da ih se pita za ikakve isprave. To te čak i kod otkupa sekundarnih sirovina pitaju i obavezno zapišu podatke s osobne i koliko kila koje sirovine si prodao... Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 150683


Zadnja promjena: Igsy; 10.03.13 1:26; ukupno mijenjano 1 put.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Frenky 26.12.12 22:56

ne vjerujem da je rast cijene zlata neki predskazatelj opće kataklizme i dramatičnih promjena u društvu kao takvom.

odlučujući faktor na tržištu je ili inflacija ili deflacija.

naime u vrijeme inflacije preferira se realna imovina, dok se u vrijeme deflacije traži gotov novac.

budući da je zlato likvidno, djeljivo, neuništivo i jednostavno za transport, a danas postoji i globalno tržište, ono se sve više doživljava kao visokokvalitetna gotovina, a sve manje kao roba.

zlatne rezerve u svijetu rastu približno 1,5 posto godišnje. nasuprot tome, novčana masa raste stopom koja je nekoliko puta veća.

osim toga, europska središnja banka upravo je spustila kamatne stope na povijesno najnižu razinu, te se čini da će se ta razina zadržati dulje vrijeme.

negativne realne kamatne stope predstavljaju savršeno okruženje za zlato.

naravno, tko želi i može štediti za crne dane, zlato je najbolja opcija.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 26.12.12 23:17

Nije u pitanju rast cene zlata, već što se odjednom otkupljuje na način kakav ranije nije postojao. Rumuni i Mađari donose neke komplete "super šerpi" u zamenu za 2 grama zlata i uporni su ko đavo. Svuda niču zlatare koje se ne bave ničim osim otkupom bilo kakvog zlata i daju bolju cenu nego obične zlatare.

Ne mora biti apokalipsa, ali nečeg ima.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Frenky 27.12.12 0:14

Branimir76 je napisao/la:Nije u pitanju rast cene zlata, već što se odjednom otkupljuje na način kakav ranije nije postojao. Rumuni i Mađari donose neke komplete "super šerpi" u zamenu za 2 grama zlata i uporni su ko đavo. Svuda niču zlatare koje se ne bave ničim osim otkupom bilo kakvog zlata i daju bolju cenu nego obične zlatare.

Ne mora biti apokalipsa, ali nečeg ima.



nema tu ništa čudnoga, npr. kod nas je kod otkuplivača cijena za uncu oko 6 000kn, a cijena na evropskom tržištu oko 2 000 us dolara, naravno da su otkupljivači uporni.

cijene sam napisao napamet, ali tu su negdje,da se provjeriti na netu.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 27.12.12 1:04

Da, nas deru debelo, u EU se također otkupljuje, ali uz znatno bolje plaćanje bliže trenutnom stanju na burzovnim dijagramima. Valjda će se ljudi i kod nas opametit kad skuže da vani ili kad uvedemo EU regulative dobiju znatno pošteniju cijenu za svoje srebro i zlato ako ge već moraju prodavat.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Simke 27.12.12 21:12

I ja vjerujem da neko stoji iza otkupa zlata.Ne mora da znaci da je jedna osoba,institucija ili vise,ali neko kupuje.Vjerovatno da ima neka saznanja o necemu,mozda samo ocekuje propast valuta,neku ekonomsku krizu,sta li.Mozemo spekulisati,ali cinjenica je da se zlato otkupljuje vise nego ikada ranije,cak kazu nikada jednostavnije.
Da li nesto znaci ili ne,neznam,ali mislim da ima neki razlog.
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Branimir76 28.12.12 0:34

Na početku svakog preokreta u istoriji bilo je znakova. U početku malih, ali ko je znao da ih čita mogao je da se pripremi. Verovatno to nije jedini znak. Ovde smo diskutovali i o drugim. A o nekima ćemo već sutra. Pošto je sama priroda foruma takva, valja nam te znake uklapati i teoretisati.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Bjesomar 02.02.13 15:47

puls je napisao/la:Nemoguće je ne primjetiti kako se agresivno reklamira i otkupljuje zlato....barem kod nas u Hrvatskoj. Zanima me je li slično u susjednim zemljama?

Pogotovo me zanima postoji li nešto slično u zapadnoj Europi?
Forumiti auslanderi, guknite...

Pulse,evo ja cu ti odgovoriti iako sam ja dosta juznije tocnije u Saudijskoj Arabiji.
Zlato se na cijelom arapskom poluotoku kupuje-prodaje na dnevnoj bazi i arapi imaju dugu povijest tramakanja (rukovanja ) zlatom. Nema tu nikakve magije..zlato je novac kao i onaj papirnati sa razlikom da ga ima koliko ga ima i ne da se dostampavati kao papirnati.

I jos da napomenem kako kinezi, indijci i ostali kupuju zlato (ono bankarsko 24k) i srebro kao ludi i imam osjecaj da se zele rijesiti papirnatog novca cim prije.
Bjesomar
Bjesomar
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 59
Lokacija : Kvarner
Datum registracije : 26.06.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by hydra 05.02.13 21:01

Uz ovakve štetočine čudo da se još nije dogodio, a ovo je usput i odgovor zašto u Hrvatskoj političari baš svih stranaka žele u EU:

https://www.youtube.com/watch?v=cA0z2RiWhzU&feature=player_embedded
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by robert 06.02.13 19:48

Hm,

ta teorija da sad "neko tamo" otkupljuje zlato za tko zna sto i koga je nista drugo nego obicna budalastina.
Zlato je platezno sredstvo odavno, ali da se neda "dostampavati" ? !
Alooo , pa kod zlata je to znatno jednostavnije i se "tiska" stalno - ono se ISKOPAJE i to na jako jeftin nacin .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 39
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Guru 09.03.13 11:54

Nije raspad sistema ali jeste kuvanje žabe na tihoj vatri, i motiv više da razmišljamo o drugom životu...

http://www.vijesti.me/svijet/bundestag-voda-nije-osnovno-ljudsko-pravo-clanak-117326

Što znači privatizaciju vodnih resursa, to su u svijetu uveliko dešava pa dolazi i kod nas...
Guru
Guru
lingua
lingua

Female
Broj postova : 425
Godine : 39
Lokacija : Priroda
Datum registracije : 03.12.2009

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by PJER 09.03.13 13:36

ovo je strašno...no iskreno stvarno se razbacujemo vodom..tek kada odemo van zemlje postanemo bolno svjesni ta voda nije svuda pitka..i da se skupo plaća...
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by hydra 09.03.13 15:00

Mic po mic dolazimo do fašizma, usput u pogledajte kako je Bechtel bio zabranio skupljanje kišnice u Boliviji i Ekvadoru - problem se nije riješio dok se narod nije dignuo u krvavom ustanku.

Prva stvar koja ode u ovakvim vremenima je i osjećaj za pravdu i moral. Baš sam neki dan naišao na snimku kako se vehabijski teroristi (koje podržavaju Vlada RH i NATO) iživljavaju na nedužnom djedici zato jer im ne odgovara stil odijevanja:

http://www.liveleak.com/view?i=360_1362738318
hydra
hydra
lingua
lingua

Male
Broj postova : 422
Godine : 46
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 15.07.2012

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by sinke 09.03.13 17:14

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 543135_387934721299189_1362094181_n_zps0ca97ecb
sinke
sinke
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 44
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2011

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Igsy 10.03.13 1:07

hydra je napisao/la:Mic po mic dolazimo do fašizma, usput u pogledajte kako je Bechtel bio zabranio skupljanje kišnice u Boliviji i Ekvadoru - problem se nije riješio dok se narod nije dignuo u krvavom ustanku.

Prva stvar koja ode u ovakvim vremenima je i osjećaj za pravdu i moral. Baš sam neki dan naišao na snimku kako se vehabijski teroristi (koje podržavaju Vlada RH i NATO) iživljavaju na nedužnom djedici zato jer im ne odgovara stil odijevanja:

http://www.liveleak.com/view?i=360_1362738318

Pa tu propaganda s obe strane (čitaj pro američke i ruske) radi tuta forca... niti ja razumjem jezik sa snimke, niti zlostavljači nose oznake tzv. slododne sirijske vojske, a i da nose, kako se može potvrditi da to ustavri nisu prerušeni Al-Asadovii vojnici... ugl. sjećam se još dobro nekih srpskih propagandnih akcija (a bilo ih je i s naše strane također jer se ne ratuje samo oružjem) iz domovinskog rata. Primjer kad su okupatori dovukli neke Nizozemske novinare pred razrušenu vukovarsku bolnicu nakon pada grada i pokazali im da snime leševe civila okolo pobacane tvrdeći da su to pripadnici HV-a masakrirali ranjene civile srpske nacionalnosti koji su došli u bolnicu po pomoć.... a u stvari svi znamo šta je bilo i kasnije je to potvrđeno kada su utvrđeni identiteti žrtava. Čak je i ravnateljica bolnice rekla kako su četnici klali i naše i njihove pacijente pošto nisu znali da primamo i skrbimo i za njihove... Ugl. tad je ta njihova verzija prošla na nizozemskoj javnoj televiziji i normalna stvar da nam uvedu embargo na oružje... a da nas narod zapadne europe u to vrijeme gleda kao zadnje barbare iz tamo nekog dalekog plemenskog rata. Ugl. šta oću reć? U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno. Prema tome, ne provjerene informacije ne treba dalje širit.


Da se vratim malo na temu raspada sistema (onog domaćeg), evo jedan citat Bruna Bušića iz 1975. koji savršeno opisuje sadašnju situaciju u državi.

... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidit ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Globalni raspad sistema i samoodrživost - Page 22 Empty Re: Globalni raspad sistema i samoodrživost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 22 / 24. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.