FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kuhanje vode u plastičnoj boci

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
amiklic1
bomber
bomber

Male
Broj postova : 176
Godine : 41
Datum registracije : 27.12.2010

PostajNaslov: Kuhanje vode u plastičnoj boci   29.12.10 23:47

Evo, ne znam gdje da ovo ubacim pa ću ovdje.

Većina ljudi sigurno ne zna, a i mene je iznenadilo kad sam vidio, da voda može zakuhati u plastičnoj boci kojoj se odreže vrh (napravi se čaša) , i to izravno postavljenoj na žeravicu u ognjištu.

Prijatelj je lovac, pa mi je to pokazao. Fora je da voda isparavanjem odvodi prekommjernu toplinu dalje od plastike boce, koja se na ovaj način ipak nešto iskrivi, ali ne probuši se prije nego voda zakuha, pa se čaj ili slično može skuhati u tome. meni je on pokazao u PET boci od CoacaCole...

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4694
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Kuhanje vode u plastičnoj boci   30.12.10 0:07

Može se zakuhati voda i u papirnatoj čaši,to smo radili u školi na satovima Kemije...

http://www.youtube.com/watch?v=fuuPcx-BV1s&feature=related

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 34
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Kuhanje vode u plastičnoj boci   30.12.10 0:16

bambus, list, svjeza zivotinjska koza, plastika pa i papir... svi materijali koji su napunjeni vodom a cija temperatura zapaljenja je visa od temperature vrenja vode mogu posluziti kao posuda za kuhanje..zato sto toplina prelazi sa toplog na hladno i dok je god voda hladnija od opne u kojoj je.. opna nece progoriti... treba paziti jer ima nekih pvc-a cija temperatura zapaljenja je 70-80 C pa ako kuhas u vrecici od takvog pvc-a prije ce se istopiti vrecica nego voda zavrije.. i kad se pvc boca zagrijava oslobadaju se neki stetni sastojci u vodu al o tome neznam bas previse..uglavnom u slucaju nuzde moze se kuhati u boci ali bolje je u bambusovoj stabiljci ako nam je pri ruci a to bar nije problem jer u nasim sumama osim panda i bambusa i nema niceg
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 234
Godine : 33
Datum registracije : 29.09.2010

PostajNaslov: Re: Kuhanje vode u plastičnoj boci   30.12.10 10:46

ovo sa plasticnom bocom je vrlo korisna stvar !!
gledao sam jednom prilikom kako peku jaje i špek u obicnoj papirnatoj vrecici na stapu iznad vatre i zasita radi !
[Vrh] Go down
svarožić
tipko
tipko

Male
Broj postova : 79
Godine : 46
Datum registracije : 22.03.2010

PostajNaslov: Re: Kuhanje vode u plastičnoj boci   30.12.10 11:48

evo da se i ja javim malo,damjan ima potpuno pravo u vezi boca,papira i ostalog.
ja imam dosta iskustva sa takvim tipom ,, kuhanja '' samo sam ja uglavnom koristio tetrapak od mlijeka. Pokazao se sasvim dostojna zamjena za porcije i ostali pribor.
pvc ambalaža i ovako otpuštaju štetne tvari a kamoli kada se zagrijavaju pa mi i nisu neka zamjena za metalne lončiće ali u nuždi je sve ok.
p.s. čuvajte se pandi
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kuhanje vode u plastičnoj boci   

[Vrh] Go down

Kuhanje vode u plastičnoj boci
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kuhanje vode u plastičnoj boci
» Tablete za čiščenje vode