FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty02.05.24 23:39 by NAVIGATOR

» Garmin GPSMAP 66S
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» 24 sata divljine
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

+22
Igsy
rtiduti
neven
Jurgen
lonewolf
Target
Black_hunter
Drvo
ZliPa_Tuljak
orao
Marko
stefan_nis
enki
LUKSA
jerc1
Adept
damjan
boletus
zeleni
elvin
WILLY
NAVIGATOR
26 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 1:22

Osobno bih za taj novac uzeo MORA BUSHCRAFT FORCE i MORA KNIFE CLIPPER 860MG.
Mislim da bi se to više isplatilo nego taj jedan.

Drvo
mr.spika
mr.spika

Broj postova : 1663
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 1:24

Po meni - dobro misliš!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 1:27

Adept je napisao/la:Po meni - dobro misliš!
Od ova dva mi je još najdraži prvi MORA nož koji sam kupio MORA KNIFE CLIPPER 860MG.To je sigurno ono "PRVA LJUBAV ZABORAVA NEMA" TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 1:53

To za prvu ljubav stoji (tako je kod auta, noževa, a i kada se zaljubimo :migg:)...
E, zato je ta prva ljubav bitna - bitno je da je kvalitetna, pa da se odmah zaljubimo u kvalitetu TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 86830
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 1:58

Adept je napisao/la:To za prvu ljubav stoji (tako je kod auta, noževa, a i kada se zaljubimo :migg:)...
E, zato je ta prva ljubav bitna - bitno je da je kvalitetna, pa da se odmah zaljubimo u kvalitetu TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 86830
Živa istina.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 1:59

Jooj, odosmo nas dva u... OT TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 469245
Ajmo mi malo TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 806172 :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 2:04

Adept je napisao/la:Jooj, odosmo nas dva u... OT TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 469245
Ajmo mi malo TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 806172 :migg:
Može.Evo da se vratim na topic mogu reći da Karesuando nož izgleda jako lijepo.Mislim da je to nož koji za manji novac daje dašak skupljih noževa.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 2:09

Budući da ga nikad nisam koristio u njegovu uporabnu vrijednost ne mogu ulaziti.Ali stvarno izgleda prvoklasno bar na fotografijama.To mu je vjerovatno i namjena za manji novac dobiti nož skupljeg izgleda.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 2:09

Drvo je napisao/la:Mislim da je to nož koji za manji novac daje dašak skupljih noževa.
Izuzetno zanimljiv i optimističan način gledanja na taj nož - sada si me oduševio ovom konstataciom - uistinu!
Ja, u drugu ruku, i dalje mislim da je to jedan, za tu cijenu, ispodprosječni nož - ja bih ti, glede spomenutog uratka, ipak ostao nekako - optimist sa iskustvom (da ne kažem ono opozite optimistu) :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 2:14

Adept je napisao/la:Izuzetno zanimljiv i optimističan način gledanja na taj nož - sada si me oduševio ovom konstataciom - uistinu!
Ja, u drugu ruku, i dalje mislim da je to jedan, za tu cijenu, ispodprosječni nož - ja bih ti, glede spomenutog uratka, ipak ostao nekako - optimist sa iskustvom (da ne kažem ono opozite optimistu) :migg:
Kod mene je čaša uvijek napola puna TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986.Meni se sviđa njegov izgled jer volim drške od drva i nehrđajuči čelik plus štitnik od mesinga.Odatle moj optimistični pogled na nož.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 2:49

Neka optimizma, mislim da ga ovom nožu stvarno i treba :migg:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 2:53

Adept je napisao/la:Neka optimizma, mislim da ga ovom nožu stvarno i treba :migg:
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by lonewolf 24.10.10 8:37

...i reče lonewolf: " Navigator je biser našeg foruma, ne imaj drugog Navigatora..."

Ovo s testiranjem kao upoznaš zgodnu mačku, cura je OK....ali bez da vidiš kako trči maraton i podnosi pad s drugog kata, nije to to....

A u biti usporedba je bez veze, one koje ti se najviše svide, uglavnom ti se svide jer su usisale tvoj identitet, a usisale su ga zbog praznine vlastitog identiteta, kao dio ponašanja Emocionalno-nestabilnog, graničnog poremećaja osobnosti...Treba to testirati ( MMPI ) ili je nemoguće preživjeti.... TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 15955
lonewolf
lonewolf
lingua
lingua

Male
Broj postova : 496
Godine : 54
Lokacija : Biokovo
Datum registracije : 26.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by ZliPa_Tuljak 24.10.10 8:55

Red target je napisao/la:iz tvojih postova dosad se vidi da iz nekog svog razloga imaš očit "pik" na navigatora. ovo nije prva stvar, neznam da li su drugi zamijetili. a i nisam baš primijetio da tvoje prisustvo na forumu ima ikakvu konstruktivnu ulogu

Bravo Red Target, začuđuje me oštrina tvog uma, zašto ti misliš da ja imam nešto protiv gore navedenog, ustvari ovo nije tema. Tema je nož trebao si stati u obranu ove teme (članka), možda avigator ne treba odvjetnika???

Ja sam samo rekao, a sada i predlazem administratorima da rade svoj posao i preimenuju članak u recimo "Kako izgleda predmetni nož" ili "ja i moj nož u akciji", jer trenutni naslov je potpuna besmislica pošto u članku od testiranja nema ni T.

Red target ti si meni super. TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 69343
Kaj znači konstruktivno prisustvo na forumu?
Ti si sigurno jako koristan ovdje?!
Forumi postoje zbog nas a ne mi zbog njih, znaći na foumu si dobro došao iako možda ne doprinosiš tom forumu.


ZliPa_Tuljak
ZliPa_Tuljak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.05.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by NAVIGATOR 24.10.10 17:46

ljudi bok, nije me bilo koji dan, a mislim da "bit" foruma i nije kucanje tekstova na tastaturi, mada je ono ipak nužno da bi iskustva djelili. no bit je doči do iskustva i to ne kliktanjem testova po youtubeu i netu, nego onih vlastitih jer survival i bushcraft se događaju malo dalje, u divljini.
par dana sam bio u prirodi, biti će testova fotki i priča.

Zlipa_Tuljče malo mi je neobičan tvoj upit o testu, najme testirao sam mnoge stvari u životu u raznim branšama i između ostalog od "kolege" Adepta spomenuti HS za tvrtku im metal, i nikada mi nije cilj bio nešto namjerno razbiti, poput iracionalnih destruction testova koje navodiš i koji baš i nisu prihvačeni kao relevantni ovdje na forumu. ne sječam se da sam vidio u nekom automobilističkom, motociklističkom , biciklističkom ili nekom drugom ističkom testu da su namjerno ikada razbili auto, motor bicikl ili što drugo a opet je o tom proizvodu donesen neki realan sud i ocjena. namjera ovog testa je bila usporediti KARESUANDO BOAR sa noževima slične namjene i isprobati ga na terenu. u dva dana premetanja po rukama i isprobavanja u realnim zadacima koji će se najčešće pred ovaj nož i stavljati, mislim da sam vrlo realno opisao njegove prednosti i mane(i sada nakon tjedan dana korištenja moje je mišljenje o BOAR-u identično). pametne testove zabijanja noža u betonski blok prepuštam tebi kada nož platiš iz svog đepa. majce replikart dobio sam kao česti kupac na poklon i odlične su mi jer su od brzosušeče polipropilenske tkanine i sad ih nosim na svim izletima, dok ih ne potrošim. GPS u svom poslu koristim svakodnevno, spasio mi je glavu na mnogim djelovima svijeta i pokazao sam ga isključivo iz razloga kako bi forumaši vidjeli na kojem smo lokalitetu radili test, nisam primjetio da to nekome osim tebe smeta i da, ovih ču dana natipkati temu upravo o GPS uređajima i na koji su mi način u kritičnim situacijama bili od velike pomoći.

mislim da sa sam nepotrebnim bacanjem noža i prešao granicu optimalnog testa za nož, budući da to nije nož za bacanje i da če se prosječan korisnik rijetko kada upuštati u takvo što. no možda sam ipak ja totalno u krivu pa evo patuljče ostavljam onda tebi da mi svojim primjerom pokažeš kako se rade "pravi" testovi noževa.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 18:38

NAVIGATOR je napisao/la:
između ostalog od "kolege" Adepta spomenuti HS za tvrtku im metal, i nikada mi nije cilj bio nešto namjerno razbiti, poput iracionalnih destruction testova koje navodiš i koji baš i nisu prihvačeni kao relevantni ovdje na forumu.
Pošteni proizvodi se pošteno testiraju na ovaj način dolje (link) - TO su relevantni testovi, ali nije bitno, kao što sam rekao, primjera je puno, ali sada evo ovaj dolje, baš od spomenute firme - da vidite da je to standardna stvar (to nisu iracionalni testovi - to je najnormalnija stvar i na taj se način testiraju svi proizvodi, od igle do kontejnera za nuklearni otpad, a preko noževa, motora, automobila, oružja - cilj takvih testova je osigurati sigurnost proizvoda, a i vrlo često - u pravilu - se već kupljeni proizvodi testiraju na taj način kako bi se vidilo dali kupljeni proizvod odgovara svemu onome čemu bi trebao - kopije su posvuda i sve su bolje, dealeri robe pokušavaju "odrezati kutove" i zaraditi u mutnome - misliš kupio si nešto kod ovlaštenog distributera, kadli ono "ups" - zato se rade pošteni testovi - ne moraju biti destruktivni, mogu ići i na određenu performansu - ali su nemilosrdni, a na kraju krajeva, svaka vlada svake države koja drži do sebe IMA agencije kojima je posao samo testiranje, i često se bofl roba otkrije baš poštenim testiranjem krajnjeg korisnika...):
NOTA BENE - OVO JE SLUŽBENA STRANICA TVRTKE, A NE NEŠTO IZMIŠLJENO, pa vidite kako oni to rade, oni ne misle da je to iracionalno - oni žive od toga, http://www.hs-arms.com/te-hs-torture.php
P.S. Da netko ne veli da kolega Navigator nije testirao pištolj već nož - primjer je dat baš radi toga - PRIMJERA kako se stvari testiraju (od igle do lokomotive!). Nepristrasan test se radi sa komadom opreme koji daje firma za potrebu nepristrasnog testiranja i samo za tu potrebu i ni za jednu drugu (onda se proizvod ne štedi - NA NJEMU SE NE IŽIVLJAVA, ali ga se ne štedi) i onda imate test proizvoda - podrazumjeva se da će testirani komad opreme biti oštećen - no i ne mora biti, ali taj komad opreme tome i služi!
Ništa od testa u kojem ti soliraš brdo novaca pa ćeš onda kao nepristrasno i profesionalno testirani proizvod - tko bi to radio, to je iluzija. Za to se proizvodi dezigniraju kao test subject proizvodi i sudbina im je da budu testni kunići.


Zadnja promjena: Adept; 25.10.10 13:18; ukupno mijenjano 2 put/a.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by ZliPa_Tuljak 24.10.10 19:26

Adept je napisao/la:Ništa od testa u kojem ti soliraš brdo novaca pa ćeš onda kao nepristrasno i profesionalno testirani proizvod - tko bi to radio, to je iluzija. Za to se proizvodi dezigniraju kao test subject proizvodi i sudbina im je da budu testni kunići.

Daklem
Navigatorov test je pristran?
Kakav je to onda test?

Daj navigator ti sigurno o tim noževima znaš više od mene, ja ih samo koristim za rezanje, ali kaj se testiranje tiće, kako da ti kazem a da se opet ne vrijeđaš, stvarno je jadno. AKo već napišeš test u naslo daj bar onda testiraj nesto, koliko tanko možeš narezati špek? hehe
ZliPa_Tuljak
ZliPa_Tuljak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.05.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Jurgen 24.10.10 20:12

Jel ovaj frajer provocira il mi se sam čini?
Jurgen
Jurgen
tipko
tipko

Male
Broj postova : 75
Godine : 36
Lokacija : Zagrep
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by ZliPa_Tuljak 24.10.10 20:13

Jurgen je napisao/la:Jel ovaj frajer provocira il mi se sam čini?

Čini ti se!
ZliPa_Tuljak
ZliPa_Tuljak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 48
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.05.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 24.10.10 20:20

Bez obzira na slaganje sa nekim ili neslaganje sa nekim - ne postoji ništa prirodnije od toga i na taj se način uči, jedni drugima dugujemo civiliziran način ophođenja, stoga TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 806172
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by NAVIGATOR 24.10.10 22:20

meni je bitno, da je ekipa koja mi je poslala upite vezano uz KARESUANDO noževe zadovoljna i vidim prema njihovim reakcijama da su dobili barem u večini odgovore koje su tražili, pa sam onda i ja sa svojim uradkom zadovoljan, a bilo mi je i gušt raditi sve to.
uvijek na forumu ima onih koji malo kure i podbadaju iz ovih ili onih razloga, to daje malo začina raspravi. bumo i špek rezali ak treba, nema frke
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 24.10.10 22:26

NAVIGATOR je napisao/la:... bumo i špek rezali ak treba, nema frke
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by neven 25.10.10 13:00

Drvo je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la:... bumo i špek rezali ak treba, nema frke
TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986 TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986
Mislim da Navigator za razliku od većine nas ima tu mogučnost da što vlastitim sredstvima, a što na način da ih dobije od sponzora testira raznu opremu koji mi
na forumu koristimo.Svaka takva prezentacija je plus za svakoga od nas i može
nam pomoći pri izboru i pogotovo uštedi novca. Smatram da test dotičnog noža nije pristran, nije mi na kraj pameti da novu Moru forsam na način da je polomim samo zato da bi to bio "valjan" test.
neven
neven
lingua
lingua

Male
Broj postova : 394
Godine : 56
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 21.09.2009

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by rtiduti 25.10.10 15:01


Postoji više pristupa testiranju, i iz tog pristupa proizlaze metode.
Mogu se jasno razlikovati; funkcionalno (korisničko testiranje) i konstrukcijsko (destruktivno-vađenje masti).
Ja osobno više cijenim Navigatorov pristup, u kojem nastoji objektivno iznesti svoje mišljenje i iskustvo o predmetnim sječivima.
Cilj korisničkih testova je pokušaj da se istaknu prednosti i uoče možebitni nedostaci, radeći uobičajene stvari.
Cijepanje nožem nije uobičajena stvar, razbijanje betona također, iako dobro ilustriraju konstukcijsku čvrstoću kako sječiva tako i drške TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 747986
rtiduti
rtiduti
bomber
bomber

Male
Broj postova : 140
Godine : 53
Lokacija : PGŽ
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Igsy 25.10.10 15:15

Razumijem ja i korisnika ZliPa_Tuljak... jer takvi "testovi" kao ovaj navigatorov se na netu obično deklariraju kao review-i/recenzije na HR (u to spadaju usporedbe s sličnim primjercima, pregled izrade i finalne dorade, razna rezuckanja papira, drva i sl.) a ne kao testovi. Prema tome prikladnija riječ u naslovu bi bila recenzija umjesto riječi test. Po meni za pravi korisnički test trebaš koristiti nož bar desetak dana svaki dan u raznim uvijetima i na raznim zadacima. Ali dobro, svatko ima svoju percepciju pojma "test".


Zadnja promjena: Igsy; 25.10.10 16:13; ukupno mijenjano 1 put.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Adept 25.10.10 16:03

@Boletus
Vrlo ozbiljno - UPOZORBA - lijepo te se zamoljava, nemoj više nikada nikoga javno vrijeđati i zvati pogrdnim imenima i onako ga nemilo omalovažavati, to niti jedan jedini forumaš ne zaslužuje!
Tvoj uvredljiv post, zajedno sa onim Igsyjevim ispod koji se nadovezuje na tebe (citira cijeli tvoj post) sa ispravnom opaskom kako se nikoga ne treba vrijeđati (Igsy NIJE NIŠTA KRIV, ali se nastavlja na tebe - isprika Igsyju) - IDE ODMAH U KOŠ, OVAJ TREN!

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 806172
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Quanah 12.07.11 18:04

Zanimljiva tema... Test je sasvim ok.
I uglavnom je obuhvaceno sve ono sto moze da zanima jednog prosjecnog kupca.
ili prosjecnog zaludjenika za svrljanjem sumama i obalama rijeka.
I sve ono sto oni rade sa nozevima po tim lutanjima je obuhvaceno.
Koga zanima da li noz moze rezati beton...??? Zna se s cim se reze beton ili kamen.
I ko ce normalan kupiti noz i stegnuti ga u skrip i lupati po njemu cekicem - da bi ga kao testirao....???? ja jos nisam u priirodi naletio na takvu potrebu da mlatim nozem po kamenu
ili da ga koristim kao pajser...zna se zasto noz ove velicine sluzi - i to radi savim solidno.
Shodno vrsti celika , tipu ostrice i njegovoj cijeni...
Sad sto mora bolje reze...to je druga stvar..ali plastika je plasttika a drvo je drvo...
Ja uvijek biram i gledam da uzimam ili pravim noz sa drvenom drskom..od nozeva sa drskama od umjetnih materijala...imam neku averziju.
a sem toga ovaj noz ce izdrzati i ono sto deset mora nece - kada bi se extremno testirali...

Uzivam na ovakvim tvojim temama .
Imas dosta nozeva, koje vecina nece nikad u ruci drzati.
Svaka cast sto iz prve ruke podijelis sa nama svoje utiske o svim tim nozevima i drugim alatima...

Sto se tice cijene ovog noza... mislim da je malko preskup.
i da se uz malo volje, moze naruciti ostrica i materijal za drsku i sam sebi to sve sklopiti ili skuckati. - za manje para ...a i u tom slucaju bice ti mnogo drazi...

Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by NAVIGATOR 20.07.11 23:18

hvala na pohvali, to da je karesuando malo skuplji je bio i moj komentar, da je trunku jeftiniji sigurno bi dobio i ocjenu više. što se tiče samogradnje noževa tu sam ti tanak i to uglavnom s vremenom. kupio sam cijeli enzo trapper kit(oštricu, drvo za ručku, lajnere, zakovice i sve ostalo) ali ga više od godinu dana nisam stigao sklopiti pa sam ga na kraju prodao i kupio neki drugi gotov nož. istina je i ta da mi za sklopiti nož kvalitetno treba barem 3 dana, a ja sam na sreću u prilici za ta tri dana zaraditi malo više love i kupit si nož koji got mi zapne za oko. iako stvari u koje unesemo sebe imaju neprocijenjivu vrijednost, ja se zadovoljim s onim najkvalitetnijim noževima i alatima iz komercijalne produkcije a slobodno vrijeme umjesto u podrumu turpijajući radije provedem na izletu ili putovanju u divljini.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 25.02.12 18:51

Nož je lijep. Po mom je ukusu;nehrđajuči čelik,oštrica pristojne dužine i drvena drška. Ali me interesira jedna stvar. Ako sam dobro pročitao piše da je tang u dršci lijepljen. Kako nema bolstera i kako nije trn kroz cijelu dršku pa da ga se savije na kraju zanima me da li bi se pri eventualnom batoniranju,kidanju i ostalim radovima s drvom oštrica izvukla vani.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by NAVIGATOR 25.02.12 21:53

čuj ja sam ga bacao u drvo pri čemu i oštrica i ručka doživljava prilično jak stres i naprezanja, batonirao sam njime i ručka ne mrda ni mikrometra, prilično su to čvrsto s epoksijem ili nečim učvrstili tako da nema straha.
no mislim da se svaki nož da slomiti pa i ovaj ako njime ideš naprimjer batonirati kroz balvan hrastovih kvrga, no u normalnoj upotrebi rekao bi da to nije moguće
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7019
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Drvo 26.02.12 11:25

@Navigator: Hvala na odgovoru
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE" - Page 2 Empty Re: TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.