FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja

Go down 
Autor/icaPoruka
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6762
Godine : 32
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.09.10 17:01

CELOX tehnologija zaustavljanja krvarenja proizvod je MedTrade Products Ltd. kompanije. CELOX je prah koji vrlo brzo zaustavlja krvarenje kod po život opasnih rana, kao i onih malih. Stvar funkcionira tako da se granule praha vežu na krv u rani, nabubre i stvaraju neku vrstu gustoga gela koji zaustavlja krvarenje. Glavni sastojak granula je Chitosan, prirodni polimer koji se dobiva izvlačenjem iz oklopa morskih rakova i škampa. Sav višak Chitosana koji uđe u tijelo se absorbira i pomoću enzima se rastvara na glukozamin- šećer koji je zaslužan za podmazivanje zglobova tako da je primjena ovog proizvoda potouno sigurna i na velikim otvorenim ranama.

Koristi se preko 3 godine u vojnoj i civilnoj medicini, bez zabilježenih incidenata.

Kompanija nudi nekoliko različitih proizvoda ovisno o načinu primjene (gaze ili prah) te vrsti rane (arterijalna oštečenja, razderotine, posjekotine ili ubodne rane od metka/gelera). Proizvod koji bi nama trebao biti zanimljiv je Celox First Aid namjenjen civilnoj upotrebi. Iako trenutno nije u prodaji u Europi, može ga se kupiti preko internet trgovina tipa Amazon.com.

Ovom temom želim vam skrenuti paznju na jedan novi način tretiranja krvarenja i proizvod koji bi mogao postati dio vaše prve pomoći. Naravno, ovo nije reklama dotične kompanije niti ista zarađujem od toga.

Video prikazuje primjenu CELOX praha na otvorenoj rani i nije preporučljiv forumašima osjetljivim na prizor krvi.

[Vrh] Go down
SHRED
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 31
Datum registracije : 08.03.2010

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   26.09.10 21:05

Imam pitanje u vezi toga. Cuo sam od ljudi da je to prvi puta koristenu u ratu u zaljevu, ali onda je toga bilo samo u prahu. Slicno je ovome, ali nije bilo na nikakvoj prirodnoj bazi.
Kasnije je pretvoreno u gel jer se znalo dogoditi da od vjetra ili helikoptera udje u oci, a dio tijela koji se posipao morao se kasnije u bolnici amputirati.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   26.09.10 21:17

Ehh to ti nebi znao, više je proizviđača koji nude slične proizvode pa nemam info za sve. Ovaj sam stavio kao primjer jer je dostupan na slobodnom tržištu i tvrde da nema zabilježenih nuspojava.

[Vrh] Go down
SHRED
bebač
bebač

Male
Broj postova : 6
Godine : 31
Datum registracije : 08.03.2010

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   26.09.10 21:23

Proizvod koji sam naveo nikada nije bio u slobodnoj prodaji. Sada za drugu verziju koja je u gelu ne znam jer koliko sam skuzio su je koristili pripadnici US SF.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2697
Godine : 29
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   29.09.10 14:36

Nabavio sam tri vrećice tog praha po 15 grama prije par mjeseci od našeg vojnika iz mirovne misije u Afganistanu. Preporučeni rok upotrebe je do ožujka 2013. godine.
On kaže da oni ti nisu dobili u sklopu NATO paketa prve pomoći(neke vojske već imaju CELOX kao osnovni dio prve pomoći), ali da su to neki strani vojnici nosili od doma kao dodatnu sigurnost koja se pokazala kao jako dobra stvar za brzo zaustavljanje svih oblika vanjskog krvarenja na terenu.
Ja jednu držim doma, jedna mi je u prvoj pomoći koju nosim u ruksaku, a jedna mi je viška pa ukoliko je neko od vas željan imati privilegiju to nositi sa sobom u prirodu lako se dogovorimo preko privatne poruke oko svega. :bog:

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   29.09.10 14:48

Tri vrecice nisu toliko puno da bi ti uzeo jednu, ali ako mozes jos nabaviti ja sam zainteresiran.

Nego ono važnije, dragi mi je da se javio netko tko je čuo o proizvodu iz prve ruke. To ipak znači puno više nego bilo kakav tekst skinut s neta.

[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1683
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   14.10.10 22:49

evo ako netko propusti iz teme o ebay-u
http://cgi.ebay.co.uk/CELOX-Haemostatic-Granules-35g-Stops-Bleeding-Fast-/350356694517?pt=UK_Health_Beauty_First_Aid_ET&hash=item5192e2e5f5
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   16.10.10 18:05

OPREZ!
za one koji možda imaju namjeru kupiti CELOX smatram da je važno da znaju da, iako do sad nije zabilježeno, moguća je alergijska reakcija kod osoba alergičnih na školjke, morske rakove i škampe!
pamet u glavu
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:20

Samo da javim da sam prodao ovu jednu vrećicu koja mi je bila viška, tako da mi ne trebate slati privatne poruke s upitima u vezi toga. Hvala.

@ Red target

Mi koji živimo uz more smo dobro testirani na to jer jedemo često školjke, rakove i škampe, a ne znam za vas gore Znači prije nego što sipam to na ranu pitam čovjeka jel voli jest škampe
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1693
Godine : 38
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:25

Ja glasam za dobri stari zavoj.Nije mi drago da škodi ljudima koji su alergični na neke namirnice.Zamisli da je netko u nesvijesti i trebaš mu zaustaviti krvarenje,a on alergičan i ti to ne znaš,i ti mu zaustaviš krvarenje s tim pripravkom.Može biti svega.

Zadnja promjena: Drvo; 15.06.14 22:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:34

ja sam to našao u jednoj studiji nekog medicinskog centra, ne znači da će izazvati, do sada nije zabilježeno ali je moguće jer su sastojci izvučeni iz oklopa morskih rakova
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:35

Drvo je napisao/la:
Ja glasam za dobri stari zavoj.Nije mi drago da škodi ljudima koji su alergični na neke namirnice.Zamisli da je netko u nesvijesti i trebaš mu zaustaviti krvarenje,a on alergičan i to to ne znaš,i ti mu zaustaviš krvarenje s tim pripravkom.Može biti svega.

Pa te još tuži on ako jedva preživi ili ako ne preživi njegova obitelj na milionske iznose Al ok bar za sebe znaš jel smiješ ili ne ako ništa.
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:36

Red target je napisao/la:
ja sam to našao u jednoj studiji nekog medicinskog centra, ne znači da će izazvati, do sada nije zabilježeno ali je moguće jer su sastojci izvučeni iz oklopa morskih rakova
Bolje ne riskirati.Negdje sam čitao da alergijske reakcije u nekim slučajevima mogu biti jako opasne.
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:40

mogu uzrokovati anafilaktički šok
i zato uvijek sa sobom nositi injekciju epinefrina
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:41

Igsy je napisao/la:
Drvo je napisao/la:
Ja glasam za dobri stari zavoj.Nije mi drago da škodi ljudima koji su alergični na neke namirnice.Zamisli da je netko u nesvijesti i trebaš mu zaustaviti krvarenje,a on alergičan i to to ne znaš,i ti mu zaustaviš krvarenje s tim pripravkom.Može biti svega.

Pa te još tuži on ako jedva preživi ili ako ne preživi njegova obitelj na milionske iznose Al ok bar za sebe znaš jel smiješ ili ne ako ništa.
To za tužbu je lako moguće.
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:53

zato nebih nikada to stavio nekom u nesvijesti, jbg, sigurno je sigurno
zavoj u svakom slučaju treba imati, ovaj u granulama se tako pokriva
i da, bolje je imati više manjih paketa, od 15g, jer su za jednokratnu upotrebu.i našao sam na netu da je rok upotrebe 3godine kod svakog
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   18.10.10 23:56

zato nebih nikada to stavio nekom u nesvijesti, jbg, sigurno je sigurno
zavoj u svakom slučaju treba imati, ovaj u granulama se tako pokriva
i da, bolje je imati više manjih paketa, od 15g, jer su za jednokratnu upotrebu.i našao sam na netu da je rok upotrebe 3godine kod svakog
Mislio sam da nakon nanošenja toga nije potreban zavoj.
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:01

pakiranje u granulama treba dobro zamotati i držati pritisnuto nekih 5min dok ne počne reagirati i paziti da se granule ne rasuju van rane. uglavnom, najveća prednost u odnosu na ostale konkurente poput QuickClot-a je što ovaj ne izaziva termičku reakciju, ovaj drugi je znao spaliti rubove rane i gadno peć ranjenike pa kad bi stigli u pravu bolnicu bi doktori imali problema sa čišćenjem od toga. iako mislim da je quickclot nedavno izdao novu formulu koja to ne izaziva. još je bolji Celox što dolazi sam kao zavoj, može ga se koristiti za rane i za opekline 2. i 3. stupnja, jednostavno ga se polije vodom ili sličnom tekućinom i pretvara se u gel i nekoliko sati hladi opekline

Zadnja promjena: Red target; 19.10.10 0:03; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:03

Proizvod je testiran na ljudima alergičnim na školjke i nije zabilježena nijedna reakcija, barem su to podatci koje sam pročitao negdje na njihovoj stranici.

[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:05

to ti je moderni marketing. testiranja jesu pokazala da dosad nije bilo reakcija kod alergičnih osoba ali neovisna studija je ustvrdila POSSIBLE BUT UNLIKELY . ništa nije 100% sigurno danas
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:07

... ništa nije 100% sigurno danas
Čak ni kondom
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:08

Ako dođe do toga ja cu riskirati i popuniti rupe tim čudom pa kud puklo. Koja mi je alternativa... iskrvariti?

[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   19.10.10 0:10

i ja ću riskirati i kupiti 2-3 paketa samo da nabavim neke pare, ostao sam bez posla i svu lovu potrošio tako da će celox pričekat 1-2mjeseca
[Vrh] Go down
ebola
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 45
Datum registracije : 15.03.2011

PostajNaslov: CELOX   29.03.11 21:03

Da li ga je itko ikada korsitio?
[Vrh] Go down
sumska_magla
bebač
bebač

Male
Broj postova : 16
Godine : 39
Datum registracije : 06.01.2011

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   04.04.11 23:44

hmmm
imam pitanjce u vezi nabave. jel to čudo može ppreko naše granice? mislim nna uvoz ljekova i slično... ne želim obskrbiti hrvatske carinike sa celoxom nego sebe.
ima mi neko nešto za reč na to?
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   04.04.11 23:48

hm, nisu tipični lijekovi. ovisi šta piše u podacima o proizvodu na otpremnom listu, ako samo letimično zaključe da je kao neka vrsta gaze ili "flastera" možda prođe. a možda i ne
[Vrh] Go down
Shanti71
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 43
Datum registracije : 12.01.2014

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   25.12.16 15:51

Čitam navedenu temu,pa da se nadovežem sa osobnim iskustvom jednog PRIRODNOG PREPARATA koji svi možete sami napraviti i testirati.Radi se o prahu dobivenim mljevenjem žira kojeg je ubola Osa Šiškarica,te se isti žir pretvorio u neku vrstu šišarke.Navedeni prah sam koristio za posjekotine od noža. Za više informacija možete i sami proGooglati ...
[Vrh] Go down
vladomado10
spikač
spikač

Male
Broj postova : 508
Godine : 28
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   25.12.16 16:00

Celox su u osnovi smrvljeni hitinski oklopi clankonožaca, tako da pretpostavljam da bi to moglo imat veze s osama.
P.s. celox se ne preporuca osim u velikim krvarenjima na vratu preponama i pazusima koje se ne mogu podvezivati, a to sta razna battlefield medicina piše nije za normalne uvjete.
Prehospitalna se vise orjentira na intravenske prokoagulantne lijekove kao traneksamsku kiselinu i epsilon aminokapronsku, u teskim masivnim krvarenjima kod visestruke traume, kod kojih ni zakapanje u celox ne pomaze.
[Vrh] Go down
ness
bebač
bebač

Male
Broj postova : 12
Godine : 56
Datum registracije : 27.06.2018

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   03.08.18 4:50

Za manje ogrebotine i posjekotine sam lično isprobavao preh mljevene crvene paprike.
Prilično uspješno zaustavlja krvarenje.
Naravno, prije posipanja sam prelio ranu hidroseptom, alkoholom i jodom.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja   

[Vrh] Go down

CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» CELOX proizvodi za zaustavljanje krvarenja
» "budućnost" flastera!?
» RUSOMAČA ( Capsella bursa pastoris )
» ultimate survival technologies proizvodi...
» INA - Fiskars/Gerber akcija