FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
FIRESTEEL ? Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
FIRESTEEL ? Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
FIRESTEEL ? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
FIRESTEEL ? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
FIRESTEEL ? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
FIRESTEEL ? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
FIRESTEEL ? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
FIRESTEEL ? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
FIRESTEEL ? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
FIRESTEEL ? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
FIRESTEEL ? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
FIRESTEEL ? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
FIRESTEEL ? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
FIRESTEEL ? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
FIRESTEEL ? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
FIRESTEEL ? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
FIRESTEEL ? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
FIRESTEEL ? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
FIRESTEEL ? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
FIRESTEEL ? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
FIRESTEEL ? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
FIRESTEEL ? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
FIRESTEEL ? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
FIRESTEEL ? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
FIRESTEEL ? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
FIRESTEEL ? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
FIRESTEEL ? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
FIRESTEEL ? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
FIRESTEEL ? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
FIRESTEEL ? Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

FIRESTEEL ?

+21
ratomir6
Tandrax
aldinbear
Tamer Fuchs
Target
Medo Gradela
mariobab
orao
Mraz
kengur32
baron
Drvo
TomislavOS
palac
damjan
Storo
NAVIGATOR
mali mačak
Rybak
djomla
stefan_nis
25 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

FIRESTEEL ? Empty FIRESTEEL ?

Postaj by stefan_nis 24.08.10 11:43

Da li postoji razlika izmedju ova dva firesteel-a?
Osim po izgledu, da li postoje jos neke bitne razlike...po kvalitetu...?

OVAJ

ili

OVAJ
stefan_nis
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 33
Lokacija : nis, srbija
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by djomla 24.08.10 11:59

Nisam se koristio firesteelom ali koliko znam ovaj drugi tip se s jedne strane struže da dobiješ tzv. "tinder" tj. materijal koji će uhvatiti iskru, a s druge strane ga okidaš nožem ili već nečim predviđenim da baca iskru i zapali stvoreni "tinder".. Ovaj prvi tip samo baca iskru na "tinder" koji si prethodno napravio od npr. brezine kore, vate, suhe trave... Eto netko će me već ispraviti ako sam nešto zabrljao...
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by djomla 24.08.10 12:03

Pod drugim tipom firesteela mislio sam na ovaj http://www.americanshop.hr/pribor-za-vatru-pribor-za-potpalu/2601/originalni-pilot-magnesium-fire-starter, taj koji si ti stavio čini mi se da služi samo za stvaranje tindera...
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Rybak 24.08.10 12:05

http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=774&pcurrpid=8&gid=97


ja imam ovaj tu i ja sam zadovoljan.
Rybak
Rybak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 37
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 29.07.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by mali mačak 24.08.10 12:08

Postoji. Ovaj prvi struganjem po njemu daje iskre velike toplinske vrijednosti. Prije toga trebaš naći nešto za potpalu- drvene strugotine, borove iglice, papirnatu maramicu, vatu... ili sve skupa FIRESTEEL ? 69343
Ovaj drugi treba sastrugati i onda kresnuti iskru. Dakle ta pločica je materijal za potpalu a s njom u kompletu dobiješ tanko kresivo (kao ovo gore).
Ja imam onaj gornji tip firesteela i zadovoljan sam s njim (nije "Primus" nego nekakav "Bushman" ili tako nekako). Nije ni ovaj drugi loš, ali sam tu negdje na forumu pročitao da se pločica prilično brzo sastruže... u svakom slučaju, koji god imaš bit će ti dobar, glavno da ga imaš sa sobom.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by stefan_nis 24.08.10 12:32

Hvala na odgovorima.

Pitam da li ima razlike, jer je rezlika u ceni velika.
Onaj prvi model je 2 puta skuplji od drugog, bar je tako kod nas u Srbiji.

Jos nesto, i jedan i drugi super rade u svim uslovima, kad su mokri npr?
stefan_nis
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 33
Lokacija : nis, srbija
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 24.08.10 12:45

ni jedan ni drugi ne rade super u mokrim uvjetima, s njima ni po idealnom vremenu nije lako zapaliti vatru a kamoli kad je hladno kišovito, vjetrovito!
i jedan i drugi če u svim uvjetima odlično bacati iskru ali zapaliti njima vatru u takvim lošim uvjetima prava je umjetnost i vještina!nosi uvjek i upaljač kao rezervu!(bar dok se ne ispraksiraš, ja se još nisam)


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 24.08.10 15:00; ukupno mijenjano 1 put.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by mali mačak 24.08.10 13:15

Dobro NAVIGATOR veli, najmanje košta nositi u džepu upaljač plastičnjak koji košta par kuna... sa firesteelom treba vježbati paljenje vatre, jer nije lako. Ja mogu reći da sam već ušao u štos s njim i da mi dobro ide ali nisam ga još nikada isprobao u mokrim uvjetima. Tak da za početak upaljač u vrećicu i udri za vježbu sa firesteelom... postoje različite debljine firesteela pa tako i različite cijene. Da ne bi bilo zabune, taj štapić se isto s vremenom potroši.
mali mačak
mali mačak
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.11.2009

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by stefan_nis 24.08.10 14:54

Znaci da kupim BIC upaljac i da zavrsim stvar FIRESTEEL ? 368870
stefan_nis
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 33
Lokacija : nis, srbija
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 24.08.10 15:02

pa iako nije tak fensi bic-om potpaliti vatru ko grebati po magneziju, ali upaljač bi bila moja preporuka! ali ne jedan nosi ih 3! još su jeftiniji i lakši od firesteela!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Storo 24.08.10 15:35

Slažem se s svime ovim, ali moram napomenuti da se računa da je upaljač zajebana stvar na suncu. Osobno sam imao iskustv da mi je iz hlača ispao običan plastičnjak i eksplodirao pri udarcu u beton.
Ja više preferiram zipača, jel upaljač osim problema s vručinom, zna i kotačič izletit ili se kremen pomakne i zblokira.

Naravno to je samo mišljenje jednog običnog pušača... :bog:
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by damjan 24.08.10 16:40

sve ste dobro rekli ali sad da to sumiramo..
dakle postoje dvije vrste firesteela

1. firesteel (štap kremena) koji struganjem stvara iskru koju moramo prenjeti na tvar koja prima iskru, znaci neke suhe slamke, trave itd... ekipa na forumu koliko sam vidio za tu namjenu nosi male vate namočene u vazelin

2. magezijski firestarter -(štap kremena na komadu magnezija)... magnezij u krutom stanju nije reaktivan na vatru ali kad ga sastružemo na malu hrpu i po toj hrpi opalimo iskru sa firesteela, magnezij odmah plane i počne žariti tako da stignes zapaliti i tvar koja ne gori baš najbolje

..ova druga opcija je po meni puno bolja, jer ako vec nosis firesteel zasto se muciti i traziti materijal koji ce primiti iskru ili jos gore nositi to sve sa sobom, kad ovako imas magnezij koji odlicno hvata iskru i ne moras se brinuti oko nabave odgovarajućeg materijala,a magnezija ima dosta za 2-3 tisuće paljenja (najmanje 2 godine ako palimo vatru 3 puta dnevno) što će nadživiti svaki upaljač a još k tome mu ne smeta voda, smrzavanje itd.. sve što bi onesposobilo obične upaljače,
...iako normalno da ćeš nositi i par upaljaca kao primarni potpaljivač ali ako oni zablokiraju ili potrosis plin svakako je super imati i firesteel tj magnesium firestarter..
jedino što je lošije kod tih magnezijskih u odnosu na ove kremene bez magnezija je što imaju tanji štap kremena od firesteela koji je sami kremen, pa se brže i potroši..(najbolje je imati deblji firesteel zasebno i komad magnezija za potpalu te par upaljača kao primarne potpaljivače)
i ako vec imate samo firesteel bez magnezija, firessteel lošije kvalitete je u biti bolji za upotrebu od nekih šminkerskih skupih firesteelova jer se sam materijal kremena lako struže pa ima istu funkciju kao i magnezij
..upaljače na plin nije pametno ostaviti direktno izložene suncu ili u parkiranom autu ali ako ga imas u đepu teško da će te sunce toliko ugrijati da upaljač prsne prije nego dobiješ opekotine od sunca po tijelu, što se tiče explozije pri padu na beton to je moguće ali zato moras paziti da ti ne ispadne...meni nije nikad pao i explodirao slučajno ali smo ih ko klinci namjerno bacali u pod da explodiraju sve dok jednom nisam bacio skoro prazni upaljač ispred sebe i najedanput eklozija ali se pritom plin zapalio i stvorio vatrenu kuglu moje visine..nakon toga više ne bacam namjerno upaljače FIRESTEEL ? 469245
...što se tiče zippa.. on je odličan ali zahtjeva stalno nadopunjavanje benzinom pošto isti brzo hlapi, pa uz to moras imati i rezervni fitilj i kremen, a to je vec hrpa opreme..a i ne volim nositi okolo te benzinske kartuše..
..vec par puta sam se nasao vani bez upaljača i cekam frendove a bas bi zapalio...a pošto na privjesku ključeva imam magnezijski firestarter samo sastružem malu hrpicu, kresnem kremenom i cigareta se dimi... eto primjer urbanog survivala.. cak sam morao par puta paliti tako i kad bi se netko pojavio sa upaljačem jer nisu vjerovali da sam sa ključevima zapalio vatru FIRESTEEL ? 747986 jedan je čak snimao i filmić tog paljenja pa ću ga tražiti da ga uploadam
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by stefan_nis 24.08.10 16:47

Hvala na ovako dobrom objasnjenju.

Ovo bi trebalo da bude magezijski firestarter ?
http://armyshoponline.com/shop/index.php?cPath=50_125
stefan_nis
stefan_nis
bomber
bomber

Male
Broj postova : 171
Godine : 33
Lokacija : nis, srbija
Datum registracije : 05.01.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by palac 24.08.10 18:40

evo kako izgleda nakon dvadesetak i nešto godina korištenja, godišnje zapali po desetak vatri, par strugotina magnezija i jednom za iskru i vatre koliko hočeš i gdje hočeš . . .


FIRESTEEL ? Mag3x

jedino je za trideset posto preskup u american shopu, dobijem ga iz USA za 60-65 kn
palac
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 103
Godine : 66
Lokacija : zagreb sesvete
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 24.08.10 18:55

damjan baš si to lijepo sažeo, kao za uđbenik! nemam prigovora, osim "gdje su slike razgoličenog kukrija"(bez ručke)
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by TomislavOS 24.08.10 19:12

Mislim moram pitati a što fali šibicama smještenim u nepromočivu kutiju??
TomislavOS
TomislavOS
tipko
tipko

Male
Broj postova : 93
Godine : 47
Lokacija : Osijek,Hrvatska
Datum registracije : 13.06.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Drvo 24.08.10 20:45

TomislavOS je napisao/la:Mislim moram pitati a što fali šibicama smještenim u nepromočivu kutiju??
Ništa ne fali .Najbolje je nositi sa sobom šibice,kresivo,upaljač i povećalo.To sve skupa nije teško a dpbro dođe.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by baron 31.05.11 14:54

firesteel je pravo govance, cak i ovaj najbolji svedski. dobio sam visok pritisak pokusavajuci da upalim vatru, uspio sam na kraj ali sam bio nervozan kao ris FIRESTEEL ? 592423 . A sta fali obicnom bic ili cricet upaljacu FIRESTEEL ? 481349

baron
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 29
Godine : 47
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by kengur32 31.05.11 16:27

firesteel je daleko od govanca, kladim se da ću sa firestiloom zapaliti vatru prije nego sa upaljaćem ili šibicama.... treba samo dobar hvatać iskre i u svim vremenskim uvjetima vatra se pali na samo jedno struganje!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 31.05.11 17:10

filozofija firesteela je zapravo ovakva, on uvijek jednako "LOŠE" pali u svim uvijetima, ali uvijek pali, dok je kod upaljača slučaj da on uglavnom uvijek "ODLIČNO" pali ali u vrlo, vrlo rijetkim slučajevima uopće ne pali. zato ja nosim dva upaljača koji NIKADA ne zakaču u isto vrijeme, a u zadnje vrijeme i NANO firesteel za svaki slučaj, i zato jer mi je dragi poklon koji sam dobio.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by kengur32 31.05.11 18:11

moja filozofija paljenja vatre firesteelom je malo drugaćija;
pali u nekim uvjetima odlićno, u nekim malo manje odlićno ali pali uvjek pod uvjetom da imamo dovoljno dobar hvatać iskre. naravno tu je uvjek i upaljać, ništa fensi samo obićan upaljać.
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 31.05.11 20:02

pa zapravo smo rekli gotovo isti tekst samo što je moje iskustvo (ne mogu govoriti o tvojem jer te dovoljno ne poznam) često bilo vezanio za stvarne situacije kada mi je vatra značila to da sa šake za sat vremena ne moram trgati pocrnjele smrznute prste i slično, sve je bilo smrznuto i hladno i mokro a prstima sam jedva uspio kresnuti upaljač, onaj koji treba samo stisnuti na pijezzo a ne na kremen, njega također ne bi mogao okinuti kao ni kresnuti firesteel. da ne govorim o tome koliko je jednostavnije paziti i brinuti se i pažljivio spakirati upaljač ili dva da pouzdano pale, nego imati na terenu u takvim uvjetima suhi tinder. također upaljačem je moguče zapaliti daleko lošiji-vlažniji materjal za vatru nego firesteelom. jedina prednost kod firesteela je ta da on kako sam naveo zapravo radi loše ali uvijek, apsolutno uvijek ipak radi. meni se nikada nije dogodilo da upaljačem nisam mogao zapaliti vatru. po meni je paljenje vatre firesteelom zapravo krasan i slikopisan arhajični model prošlosti koji je zbog vlastite kulture bushcrafta vrijedno održavati, pruža neko nesvakidašnje zadovoljstvo poput gradnje bivka u eri fantastičnih malih i laganih šatora u kojima je zasigurno puno toplije i suhlje spavati nego u bivku od granja i lišća.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by kengur32 31.05.11 20:24

Potpuno se slažem sa svime šta navodiš, nisam bio u situaciji da palim vatru sa smrznutim i pocrnjelim prstima..... volim te "stare" naćine, kako kažeš slikopisno arhaićne....
Uglavnom koji god naćin koristili moramo matrijal i alat dobro zaštititi od vlage, ja kao okorjeli pušač (preko 20g) to jako dobro znam i nikad ne bi dopustio da mi se upaljać i cigarete smoće. Inaće za potpalu koristim pamućne (100% pamuk) vatice sa vazelinom+ brezina kora i strugotine bora ili breze. sa tom kombinacijom, uz jako malu iskru brzo i pouzdano dobivam poćetni plamen koji je lako nadograditi u vatru. Vatice čuvam u obićnoj kutijici od nivea kreme koju osiguram izolir trakom, a brezu i drvo u vrećici od duhana sa zatvaračem. Cigarete i upaljać su u ziplock vrećici. Uostalom naćin paljenja vatre i sve ostalo ovisi i o naćinu na koji provodimo vrjeme u prirodi.... ja volim malo mazohizma, na taj naćin sam nekako bliži prirodi FIRESTEEL ? 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by NAVIGATOR 31.05.11 20:53

FIRESTEEL ? 393492
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by baron 02.06.11 11:39

Pa i nije neki arhaican način kad mi trebaju 100%pamučne vatice sa vazelinom koje cuvamo u kutijicu od nivee kreme osigurane izolir trakom plus materijal koji cuvamo u vrecicu od duvana sa zaptivacom!!! jos ti samo fali krilo sismisa i eto alhemije.

Poenta je zapaliti vatru u prirodi, vjetar i kisa, ti mokar a breza nigdje na vidiku. a u dzepu samo firesteel.

baron
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 29
Godine : 47
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by kengur32 02.06.11 11:45

Da, u pravu si ... sada kada ćitam i nije baš tako arhaićno....... no, to je pribor koji se koristi kada nema zaista ništa drugo a što bi se moglo nazvati zaista arhaićnim!
ako si mokar, promrzao i sve ostalo i da nađeš brezu ne bi ti baš nešto pomogla jer brezu treba osušiti prije korištenja.....
poanta moga posta u kojem navodim koji pribor koristim je da ću sa navedenim uvjek dobiti vatru!
volio bih proćitati tvoja iskustva i naćine .....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Mraz 02.06.11 12:05

Ovo čudo s tim nebi trebalo imati problema FIRESTEEL ? 350615



Stvar stvara kapljice "lave" koje gore po nekoliko sekundi i meni se čini kao izvrsna alternativa klasičnim firesteelovima.


Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by kengur32 02.06.11 14:50

Alternativa? to bi trebalo biti osnova FIRESTEEL ? 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by baron 02.06.11 14:56

Moje iskustvo je da sam imao problema da zapalim vatru sa firestilom koristeci samo papir. Ako se naree malo magnezijuma onda to pomaže.
Jednom u zimsko lovu mi se desilo da nisam nikako uspio zapaliti vatru jer je sve bilo mokro a imao sam zippo. Na kraju sam izvadio vaticu iz upaljača i nju zapalio kresanjem i tako uspio zapaliti vatru... FIRESTEEL ? 747986
Nikad i nije problem kad čovjek ima sredstva zapaliti vatru ili napraviti sklonište, al se nekad dešavaju nepredviđene situacije. U takvim se ne bih obradovao firestilu, puno je sigurniji dobar upaljač.

baron
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 29
Godine : 47
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Mraz 02.06.11 15:01

kengur32 je napisao/la:Alternativa? to bi trebalo biti osnova FIRESTEEL ? 747986

Pa i bi, samo što ovaj proizvod nije baš popularan (niti dostupan) kod nas, iako je cjena sasvim ok.. pa i manja nego razni brendirani firesteelovi.

Target bi trebao kroz neko vrijeme dobiti jedan pa se nadam recenziji.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

FIRESTEEL ? Empty Re: FIRESTEEL ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.