FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

+9
neon
Mladen
LUKSA
vladimir-vlay
Adept
antun
NAVIGATOR
damjan
Treybone
13 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Treybone 14.07.10 12:38

Pozdrav svima.

Zanima me da li ima u Hrvatskoj negdje za kupiti long storage food, znaci hrana koja ima shelf life 10-15 godina, tipa kao MRE’s (Meals, Ready-to-Eat), ili Vacuum-packed dried and freeze-dried foods?

Znam da ima za kupiti preko interneta iz Amerike i nekih drugih država, no primarno me zanim Hrvatska, da li možda ima ovdje?

Neznam jesam li temu svrstao u točnu kategoriju, pa bi molio moderatora da ju prebaci drugdje ako treba.

Hvala.

:bog:
Treybone
Treybone
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 32
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 12:52

koliko ja znam nema ničeg osim konzerva za podgrijavanje, juha u kocki, dehidriranog voća itd (to su sastojci vojnih porcija iliti CSO- cjelodnevni suhi obrok.. al od sveg toga jedino med ima rok trajanja duzi od 5 godina tj neograničeno
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 13:09

ma gavrilovićev mesni narezak će ti trajati dovoljno dugo i grahovi i slična konzervirana hrana. u više navrata sam jeo te konzerve kojima je po specifikaciji odavno istekao rok trajanja i bile su super!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 13:11

e da, obično bi pogledao rok trajanja "nakon" kaj sam u trenu slistio konzervu!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Treybone 14.07.10 13:11

NAVIGATOR je napisao/la:ma gavrilovićev mesni narezak će ti trajati dovoljno dugo i grahovi i slična konzervirana hrana. u više navrata sam jeo te konzerve kojima je po specifikaciji odavno istekao rok trajanja i bile su super!

E pa stalno se pitam da li ta hrana zbilja traje do odredenog expiration datuma ili traje jos duze ako se ne otvori...

Hvala.
Treybone
Treybone
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 32
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 13:21

ovisi kako koja hrana..nemaju sve limenke u sebi konzervans, te bez konzervansa traju do datuma koji piše tj dodaš još na taj datum 10-15% vremena roka trajanja (od proizvodnje do isteka)..znači konzerve bez konzervansa traju ako piše 5 godina..cca 5,5-6 godina, ove s konzervansom traju ovisno o kvaliteti konzervansa, ali sigurno 30% duže od napisanog roka... dok recimo mlječni proizvodi imaju dodatak za sigurnost od cca 1-3 dana (u španjolskoj (granada-andalusia) recimo za sve mlječne proizvode dan prije isteka roka moraju sniziti cijenu 80%, a na dan isteka (taj dan još vrijede) ih iznesu pred dućan da si ekipa pokupi ili doniraju javnim kuhinjama koji ih koriste još 2-3 dana

uglavnom..sve što tek otvoriš ako ne smrdi drukčije no što bi trebalo vjerojatno je još u redu..
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Treybone 14.07.10 13:23

damjan je napisao/la:ovisi kako koja hrana..nemaju sve limenke u sebi konzervans, te bez konzervansa traju do datuma koji piše tj dodaš još na taj datum 10-15% vremena roka trajanja (od proizvodnje do isteka)..znači konzerve bez konzervansa traju ako piše 5 godina..cca 5,5-6 godina, ove s konzervansom traju ovisno o kvaliteti konzervansa, ali sigurno 30% duže od napisanog roka... dok recimo mlječni proizvodi imaju dodatak za sigurnost od cca 1-3 dana (u španjolskoj (granada-andalusia) recimo za sve mlječne proizvode dan prije isteka roka moraju sniziti cijenu 80%, a na dan isteka ih iznesu pred dućan da si ekipa pokupi ili doniraju javnim kuhinjama koji ih koriste još 2-3 dana

uglavnom..sve što tek otvoriš ako ne smrdi drukčije no što bi trebalo vjerojatno je još u redu..

Ovo za konzervans nisam imao pojma, hvala puno na edukacijskom savjetu. Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
Treybone
Treybone
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 32
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 20.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 13:27

ma nije samo stvar u konzervansu! hrana u metalnim konzervama je vrlo dobro termički obrađena a s obzirom da je ambalažu gotovo nemoguče slučajno oštetiti a u njima bakterija i kisika nema nema ni potrebe za dodavanjem velikih količina konzervansa da bi se postigla dugotrajnost. traju one i dosta duže od navedenog roka!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 13:31

istina, u zadnje vrijeme čak na svim konzervama koje sam koristio je pisalo da ni nemaju konzervansa..ali ipak najbolji test jestivosti konzerva kojima je istekao rok (pošto nikad neznaš jesu li ili nisu još jestive) za koji trenutno znam je ovaj gore opisani..ako smrdi ili je kiselkasto ..ne jedi
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 13:34

mislim da to ne vrijedi jedino za gavrilovićevu sarmu u konzervi..jer i u najbolje dane smrdi i kiselo je..ali je prefinooo
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 13:54

Ja cesto klopam te konzerve i odlicne su! Ko klinac se sjecam vecih aluminijskih protvanja sa poklopcem od folije mislim da se tvornica zvala 25 novembar ili nekaj slicno. S ocem sam veslao po sjevernom jadranu u kajacima imao sam 10-11 godina i nakon cjelodnevnog veslanja iskrcali bi se na nekoj plazi, skupili suha naplavljena drva(jer cesto na tom kamenu drugih nije bilo) zapalili bi vatru i podgrijali te protvanje onak direktno na zaru a u njima pre fine cufte, sarme, grah s kobasicom i slicno. Neznam dali zbog gladi ali stvarno je bilo fino!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by antun 14.07.10 14:03

da bile su 29novembar i carnex gotova jela
ja sam jeo konzerve koje su starije od 25god čak ih nismo smijeli podgrijavat,
odnosno paliti vatru pa smo jeli gulaše i fileke hladne mljac!!!
to je bilo za vrijeme DR-a
narezak je bio iz 63godine
sve što je u konzervi, a ista nije oštečena, može trajati godinama

antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 14:04

NAVIGATOR je napisao/la:ma nije samo stvar u konzervansu! hrana u metalnim konzervama je vrlo dobro termički obrađena a s obzirom da je ambalažu gotovo nemoguče slučajno oštetiti a u njima bakterija i kisika nema nema ni potrebe za dodavanjem velikih količina konzervansa da bi se postigla dugotrajnost. traju one i dosta duže od navedenog roka!
Jako krivo, Navi!
Tvoj je post, iz neznanja, ali u dobroj volji, nadasve opasan...
Bakterija i te kako ima - u to nemojte sumnjati niti jednog jedinog trena, a one koje preživljavaju u anaerobnim uvjetima su izuzetno opasne - Clostridium Botulinum kao uzročnik botulizma - a što je i najopasnija alimentarna intoksikacija koja postoji. Otrov te bakterijice je višestruko otrovniji od kobrinog i ubije te dok si rekao keks (neurotoksini)!!!
Zato, ukoliko vam je koznzerva bombirana ili na bilo koji način organoleptički promijenjena (konzistencija, boja, okus, miris, promjene na metalnoj ambalaži...) rađe zaobiđite takvu kozervu nego da se pravite bitni i važni pa da vam se imena čitaju po crnim kronikama.
Ovo nije ničija kritika - ovo je samo VRLO ozbiljna preporuka glede sigurnosti hrane, a pogotovo u ovo doba godine...
Hranu kojoj je istekao rok tretirajte kao zdravstveno neispravnu!!!
I uvijek gledajte deklaraciju i rok trajanja iste!!!
U slast!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 14:07

antun je napisao/la:
ja sam jeo konzerve koje su starije od 25god čak ih nismo smijeli podgrijavat,

ok..evo nešto sam naučio...da sam jučer bio gladan i našao limenku iz 80-tih sigurno bi je bacio..a sad je mozda i pojedem Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 86830
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 14:10

antun je napisao/la:
sve što je u konzervi, a ista nije oštečena, može trajati godinama
Vrlo krivo!
Nemoj se ljutiti, ali ovo je ozbiljna tema i o tome ne treba pričati ofrlje. Ja se bavim sigurnosnim aspetkima hrane i reći ću vam samo ovo:
NISU SVE KONZERVE ISTE, ČITAJTE DEKLARACIJE I PONAŠAJTE SE SUKLADNO NJIMA, IMA KONZERVA KOJE TRAJU NEKOLIKO MJESECI I ONIH KOJE TRAJU DESETCIMA GODINA - NISU SVE ISTE!!!
Čitajte deklaracije i nedajte se zavarati - pazite na sebe!
Konzerve su IZVRSNA stvar, ali mogu biti i smrtonosne.
Ne dižem paniku već govorim objektivno o činjenicama sa kojima se srećem svaki dan u poslu koji radim.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 14:15

NAVIGATOR je napisao/la:e da, obično bi pogledao rok trajanja "nakon" kaj sam u trenu slistio konzervu!
Fenomenalno savršen recept za brz i efikasan odlazak na drugu razinu postojanja svijesti...
Promijenite navike - sve ostalo je pomalo "neozbiljno"...
OPREZ sa konzervama - bile one sa biljnom ili životinjskom hranom...
Samo jedan pogled na etiketu može vas spasiti od brdo problema...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 14:18

ok, evo sve maloprije naučeno sam zaboravio....vraćam se svom testu sa mirisom i okusom
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by vladimir-vlay 14.07.10 14:19

Adept je prokleto u pravu!!!Ne postoji nista smrtonosnije ob botulizma, zato budite veoma oprezni i koristite datume na konzervama!
vladimir-vlay
vladimir-vlay
bomber
bomber

Male
Broj postova : 154
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 08.05.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 14:23

Slazem se adept da tu moze biti svasta i ja nikako nisam strucnjak za hranu a kamoli konzerviranu ali govorim iz 30 godisnjeg iskustva klopanja iste i svakako sadrzaj okom, mirisom, i okusom najprije provjerim ako znam da je istekao rok, no dosta puta mi se dogodilo da prvo sve poklopam pa onda skuzim da je prije 4 godine ili vise istekao rok trajanja. Mozda samo imam srece a mozda taj otrov u konzervama bas i koje tak cesta pojava. No svakako se slazem da je bolje jesti ispravnu hranu ako je moguce i ne bespotrebno experimentirati!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 14:27

NAVIGATOR je napisao/la:u više navrata sam jeo te konzerve kojima je po specifikaciji odavno istekao rok trajanja i bile su super!
Navigator, molim te, poradi mlađih ljudi - shvati ovu temu ozbiljno i ne postaj više ovakve stvari. Ovo su postovi koji ukazuju na neodgovorno ponašanje glede svog zdravlja i to je za svaku osudu. To NIKAKO ne smije biti praksa. Dovoljno je da jedan mladi čovjek (po sistemu ako može Navigator, mogu i ja) pročita ovakav post i pojede konzervu u kojoj se razvio Clostridium Botulinum te premine u mukama ili se gadno otruje - kome to onda ide na dušu??? Ili da dobije bilo kakav drugi oblik alimentarne intoksikacije, a što je jako često kada se konzumiraju konzerve kojima je davno istekao rok.
Još te jednom prijateljski molim da te postove zadržiš za sebe. Ti si osoba na koju mlađi ljudi gledaju sa dozom poštovanja na ovome forumu. To sa sobom nosi i dozu odgovornosti - zato se ne hvali glupostima (jel to jesu neogdovorne gluposti koje su tebe osobno mogle skupo koštati - samo si imao sreće) i djeluj odgojno na sve one koji u tebi vide uzor, a takvih ovdje ima!
I nema tu ljutnje - razmisli o onome što sam napisao - mirno i trezveno i vidjeti ćeš kako takvi postovi spadaju pod kategoriju: "Igro se ja ruskog ruleta pa preživio, hehe..."
Ovo su ozbiljne teme, jako ozbiljne i tako im i treba pristupati - sve ostalo spada pod kategoriju ugrožavanja svog, ali i tuđeg, zdravlja.
Još jednom - bez ljutnje, ali to je jednostavno prevažna stvar da bi se o njoj ovako olako raspravljalo i davalo JAKO KRIVE primjere.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 14:39

adept.. svaka čast na profesionalnosti i načinu pisanja...nakon ovakvog objašnjenja ako se netko i povede za navigatorom to će biti na njihovu a ne na navigatorovu dušu..uostalom i on je sam napisao da je vjerojatno imao sreće kod izbora konzervi
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 14:58

Hvala ti Damjane. Napisao sam nekoliko puta - ne napadam Navigatora ni po kojoj osnovi - vrlo bitno!, ali ga sa debelom namjerom konstruktivno kritiziram poradi svih onih jako mladih ljudi koji u njemu vide svoga junaka koji puno zna i puno je prošao (a što je sve velika istina - na kraju krajeva i ja ga cijenim!!!), no način na koji je Navigator ovdje istupio je izuzetno opasan i kao takav mora biti prokomentiran i moja je savjest glede mojeg pisanja čista poput novorođene duše!
Pače - jako mi je drago da sam se našao za kompom u ovome trenu kako bih mogao na vrijeme odreagirati, a kako se ova rasprava nebi pretvorila u nešto jako krivo - a već je krenula u tom smjeru!
Osobno JAKO dobro poznajem sve opasnosti koje su skrivene u ovoj problematici i to su izuzetno opasne stvari i na njih se mora "odigrati na prvu".
Još jednom velim, ja Navigatora cijenim i poštujem kao rijetko iskusnu osobu, ali UPRAVO PORADI NJEGOVOG UTJECAJA NA OVAJ FORUM i na mlade ljude na ovome forumu, morao sam ovako odreagirati. Da nisam, pojeo bih samoga sebe jel kao stručnjak prepoznajem potencijalno izuzetno opasnu situaciju, a ne reagiram, a sa tim ja nebih mogao živjeti.
Konzerve, hrana općenito, je vrlo škakljiva stvar... Čitajte deklaracije i prakticirajte organoleptiku (konzistencija, boja, okus, miris, proba kuhanjem, proba pečenjem)...
Moj savjet, ako vam je nešto makar samo SUMNJIVO - NEMOJTE TO KONZUMIRATI pa makar bilo u roku još 100 godina...
Dakle, deklaracija plus vaša prosudba - to je recept!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 15:10

Ma slazem se ja s tobom oko svega i kaj bi se ljutio ne dao bog da se zbog mojeg posta netko otruje pogotovo kaj kako sam naveo konzerve nisu moj fah. Vjerovatno nisam tom problemu nikada pristupio s dovoljno ozbiljnosti iz razloga kaj je moj otac prehrambeni kemicar i kaj je godinam bio direktor kontrole ispravnosti u prehrambenoj industriji recimo u sireli Ja bi jos i imao averziju prema staroj hrani ali bi on u takvoj situaciji na nekom izletu rekao ma to ti je ok klopaj dalje! Jos jednom napominjem ne povodite se za mojim primjerom valjda sam kako je adept rekao samo imao srece (nisam se nikada u zivotu otrovao hranom)! Sto ne znaci da cete je imati i vi zato mesne dorucke u smece i natrag na temu!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 15:14

evo primjera dobre konstruktivne rasprave.. jos samo da nađemo odgovor na glavno pitanje teme
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 393492
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 15:14

Nije teško konstruktivno pričati kada pričaš sa poštenim i pametnim čovjekom kao što je Navi!
Drago mi je da se nisi naljutil - ima ih koji bi... Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 166116
A ovo je jako bitna tema koju čita puno mladih ljudi...

A glede same teme - POJMA NEMAM GDJE IMA NABAVITI HRANU KOJA TRAJE TOLIKO DUGO Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by damjan 14.07.10 15:26

istina mnogi bi se naljutili.. zamisli navigatorov odgovor.. kaj ku.ac, pi.ka, dinamo, meni je stari bio kontrolor hrane u sireli i valjda ja znam nakon 30 godina sta mogu jest a sta ne.. a tebe adept ako sretnem na cesti..imat ću na čemu ostrit svoju kolekciju Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
nemojte zamjeriti.. pucam po šavovima na poslu Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 726657
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by antun 14.07.10 15:39

navigator nije imao sreče
imao je jebenu sreču, gotovo kao da je dobio jack pot na lotu.
tolike godine jede konzerve i još uvijek je tu s nama.
svaka čast Navigator ti si besmrtan! Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by NAVIGATOR 14.07.10 16:01

Sam se bi zezajte ali stvarno sam jeo razna sranja u zivotu! Primjer! Putujemo saharom i lokalac koji zna put kroz minska polja nas u sred nicega pozove na rucak. Nesmijes odbiti iz pristojnosti a i neznas kaj nudi, i tako mi pristanemo. Vozimo se za njim jos neko vrijeme pustinjom do skupine pleh koliba zapravo mali bezimeni gradic u sred pustinje. Veli tip jest cemo devu(sto je ok volim svasta probati) odemo mi oko 4 popodne do standa u gradicu bez struje i frizidera a kad tamo komadi deve stoje na standu ko zna koji dan na +40 onako u sukrvici i muhama na najlonu. Spekli su nam ih i pojeli smo i nije bilo problema.


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 14.07.10 17:05; ukupno mijenjano 2 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:01

damjan je napisao/la:istina mnogi bi se naljutili.. zamisli navigatorov odgovor.. kaj ku.ac, pi.ka, dinamo, meni je stari bio kontrolor hrane u sireli i valjda ja znam nakon 30 godina sta mogu jest a sta ne.. a tebe adept ako sretnem na cesti..imat ću na čemu ostrit svoju kolekciju Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
nemojte zamjeriti.. pucam po šavovima na poslu Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 726657
Nema beda!
Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986 Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986


Zadnja promjena: Adept; 14.07.10 16:04; ukupno mijenjano 1 put.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Adept 14.07.10 16:03

NAVIGATOR je napisao/la:Spekli su nam ih i pojeli smo i nije bilo problema.
T.O. čuda radi - i ne samo kod čelika Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj Empty Re: Kupnja 'long storage food-a u Hrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.