FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Pasmine koje vam se svidjaju

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Target
honoris
honoris

Broj postova : 1685
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.03.11 19:58

Rumun nemoj se uvrijediti ali "Srpski odbrambeni pas" je obična izmišljotina od strane jedne individue koja misli da se preko noći može stvoriti standardizirana pasmina stabilnog karaktera namijenjena obrani/napadu i čuvanju. odlučio čovjek pobacat nekoliko pasmina u bućkuriš pa da vidimo šta će ispasti
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.03.11 21:19

Ni ovaj nije jeo puno...

Ne kužim ovo,pa nije životinja Fićo pa da mu se mjeri potrošnja u ljetnom i zimskom periodu,pas jede 3 puta dnevno da nebi crknuo,ja za svojeg rotta znam količinu ali je smiješno misliti da veliki pas jede kao srednji ili srednji kao mali.
Može biti jedino slučaj da mali jede kao govedo (primjer. moj drugi pas Medo koji ima oblik bačvice za rakiju i pojeo bi sam sebe ako se iznenadi).

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač

Female
Broj postova : 524
Godine : 43
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.03.11 22:45

ovakve lešine sam viđao šetajući brdima i svi su bili vezani za stabla ,zamislite agoniju psa koji tako ugiba i kretena vlasnika bez savjesti,slika me je podsjetila na te nemile pronalaske u prirodi
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4703
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.03.11 23:03

Kastracija i eutanazija mi padaju na pamet za ovog drugog...vidio sam jednom (prije donešenog zakona o 15 000 kn kazne) kako pas trči i na kraju odustaje kad su ga izbacili van auta.Nešto najžalosnije što sam vidio,stvarno.

Inače Medo je sin kujice Lole (imam 3 peseka sveukupno),malene divljakuše od cucka koju je netko ostavio kod moje kleti znajući da će se netko od moje obitelji smilovati (ostavili su joj neke pileće kosti da ne odluta i dočeka nekog od nas)...naravno,naletio ja i od onda je kod nas,jednom okotila i nakon toga kastrirana.
Medo je budaletina,valjda smo ga zato i ostavili a ne poklonili.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3152
Godine : 44
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   03.04.11 18:37

Mislis da je danas, kada imamo zakon o zastiti zivotinja, bolje?
Od kada vodim udrugu nagledao sam se takvih sr..., ljudi su zlo prema psima... jako veliko zlo....

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 733
Godine : 24
Datum registracije : 30.03.2011

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   03.04.11 19:07

meni je ostaviti psa da krepa sam na osami nekoj uzasno zlo...ja obozavam zivotinje i mislim da ako netko nije u prilici da zadrzi psa treba uciniti nesto od navedenog:

1.uopce ne uzimati psa ako nije u stanju i biti snjim nardenih 15 godina
2.ako je uzeo psa i financije mu ne dozvoljavaju takvo nesto...postoje razne udruge za zastitu i zbrinjavanje pasa i zivotinja diljem Hrvatske koje ce ga rado prihvatiti
3.najzalosnije i najneprihvatljivije...koje nikad nebi preporucio je eutanazija....najbezbolnije i najhumanije...iako to nikada ne bi napravio...

PS:tek sam sada vidio temu pa da odgovorim....najdraza mi je vrsta njemacki ovcar(kao i vecini,cast iznimcima )i mjesanac njemackog ovcara i sarplaninca...imao sam takvog psa i bio je prekrasan,tj.prekrasana kujica....srednje/male visine(zacudjujuce) i sivo crne boje...cudo prirode sam je zvao...a inace se zvala azra....danasnjeg pesa sto imam sam kupio na kolodvoru zagrebackom za 250kn(sada vrjedi puno vise )covijek ga je prodavao medju zecevima i mi smo ga morali kupiti kako je bio presladak...kao stene je izgledaovrlo potentan i imao je velike sape...pa smo mislili da ce biti zlatni labrador ili retriver...ali...jednog dana za jedno godinu dana on stade rasti i dalje samo dlaka siba....heheh..najsmjesnije je sto ni veterinari neznaju od koje vrste je mjesanac...ali ja mislim da ima nekakvog pticara u sebi...obozava svrake i vrapce
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   03.04.11 19:12

Imam i ja jednog pticara, insektara, misara.... mali je sve i neumoran je ....
nije mi nikak jasno kako jedna tako mala zivotinjica ima toliko energije....
2 ast-a se izlete za 2-3 sata a mali Eko jos se nije ni postigao radnu temperaturu .
Najodaniji i najzahvalniji psici su psici koje pokupite s ulice....

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   03.04.11 19:32

ovaj moj nije bas previse odan jednome...osim mami...ona ga je kao stenca "maltretirala" da ne pisa po stanu i harnila ga...pa nju najvise slusa..ali oce i mene kada treba van ili treba zderat...ali majko mila taj jede sve...ali doslovno sve...pazi ovo:ja moram micati magnete sa frizidera jer on to pojede...ali on to stvarno pojede..a onda ga moramvoditi veterinaru da mu da neki laksativ...a dalje znas kako je najzesci je dio kad provjerava di je magnet...nasloni mu skalpel ili neku alatku na trbuh a ono visi

i da...lud je ko..ma neznam sa cime da ga usporedim...stavio bi sliku da mi radi fotic..

PS:nezdere sve zato sto je gladan..nego valjda iz radoznalosti,sta ja znam
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:09

hahahhaha...evo da sa vama podjelim radosnu vijest

danas sam dobio stene njemackog ovcara

zenka...stara 8 mjeseci...jabi molio one koji imaju iskustva sa psima....da mi kazu da li je prekasno za "novi pocetak"...tj. da li joj je kasno za novog vlasnika...danas je citav dan jako tucan...ali jako...jedva sam je nagovorio da stavi nesto u usta...vde nije ni pila

i...moj pas kojeg duze vrijeme imam nije bas sklon ovoj kujici...cini mi se da misli da je zapusten ili "zaboravljen"...ali njemu ninakoji nacin nije uskracena paznja...hoce li se njih dvoje priviknuti jedno na drugog...kujica je jako lijepa,mirna i neodoljiva

i jos jedno pitanje...mi smo joj dali ime Đina...hoce li ona prihvatiti novo ime?

hvala na odgovorima....nadam se da nije van teme
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:19

čestitke na prinovi....
za početak ju pusti na miru da sama odlući sudjelovati u životu novog čopora.... bude se ona oslobodila kroz koji dan
starom pesonji će možda trebati i godinu dana da je prihvati u potpunosti, ali kad se bude tjerala.... možda to pripomogne, ali pazi da se ne spare!
ime će prihvatiti, ali moras joj pomoći... zazovi ju sa Đina i ćim te pogleda nagrada (poslastica-komadić sira, parizera), poćni tako da joj daš da ponjuši poslasticu i prije nego joj daš zazovi je, s vremenom to okrećeš na zazivanje bez predhodnog njuškanja....
nipošto nemoj zanemariti starog psa, gledaj da je i on u sve ukljućen!
ali prije svega daj kujici mira da se udomaći, da shvati da će joj tu biti ok.
ako zeliš ćujemo se tel....

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:28

hvala puno...ova fora sa nagradom oko imena je odlicna...gazdarica kaze da ju je zvala Crna...ali ne reagira ni nato...stari pesonja nije ni nakoji nacin zakinut...o tome uzasno puno mislim...nezelim da se on i tako osjeca...posto je sada sezona parenja...neznam kako ce to proci xD...jedno drugoga zaobilaze u sirokom luku

svoje mjesto je nasla tik uz mene pored kompjutera a iznad nje je prozor i radijator....sve je tu sto joj treba...probao sam je malo izvesti van ali mi se cini jaaako tuzna...izasli smo ali samo lezi na travi...ja shvacam da je to za nju veliki sok...ali sada ce biti i problem nauciti je da nuzsu obavlja vani...imas i za to neki trik ?
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:52

kad su pesonje u pitanju uvjek imam trik
za poćetak ju vodi 5-6 puta van, s vremenom to smanjuješ na broj šetnji koji ti odgovara.. 2-3. kad obavi nuždu poslastica. ako obavi u kući nema kazne... ti si zezno ne ona!!!
gledaj da su izlasci uvjek u isto vrjeme (ne u minutu al bar tu negdje), ona ce vec uhvatiti rutinu a rutina je najvažnija u životu psa. bit svega je da ona shvati da ti brines da joj zadovoljis sve potrebe. i pazi da ne pretjeras s poslasticama, za pocetak joj daj svaki put, s vremenom nekad das nekad ne, ponekad ju nagradiš svojim oduševljenjem... budi blesav skaći, poigraj se s njom- to vrjedi za sve. potrudi se gleda tebe a ne poslasticu, npr:
ime pogled poslastica..
vježba koncetracije; prvih par dana - ime pogled poslastica, sljedećih par dana- ime pogled 3 sek, onda -ime pogled 3 5 7 sek poslastica ovo ponavljaš 3 puta prvo 3 sek pa 5 pa... kužiš?
tesko mi je prenjeti sve ovak porukama... ima jako puno toga

i hrani ju 2 puta dnevno do kraja života!!
i nemoj je tjerati i forsirati na ništa sada na poćetku.

[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2113
Godine : 28
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:58

kengur32 je napisao/la:

i hrani ju 2 puta dnevno do kraja života!!

ako mogu nadodati da to isto otprilike u isto vrijeme svaki dan. tako su bar mene ucili i kad sam pesa imal tak sam i ja prakticiral.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   27.04.11 23:59

naravno....
psi vole rutinu!

[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:00

setnja- klopa.... to im dođe kao lov

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:04

uzasno si pomogo...ali kako da je hranim 2 puta dnevno...kupili smo joj jednu zdjelicu...ovj ima svoju pa ce i ona svoju ...danas sam joj dao i pozderala je punu zdjelicu...da li joj je to dovoljno do iduce ture?

ovaj moj ne pojede jednu zdjelicu u 3-4 dana a ona to u sekundama broji

van sam je probao voditi ali se jako boji...mozda sutra ...kupili smo joj onu ogrlicu sto se stavi ispod pazuha...ali NIKADA nije bila na povodcu...to je problem....na lanac gleda ko na kaznu...a ne reagira ni na "idemo van" na sto ovaj drugi poludi

treba jos nauciti kako da pita da ide u setnju...hahaha...ovaj se mazi i mazi dok ne odustanes i napokon ga ne izvedes van

hahah...uzasno si mi pomogao...hvala na savjetima

[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:15

a ne ne ne....... psi se ne hrane tako!!!!! joj meni i tebi i njima
ovak ja hranim svoje; hranim ih suhom hranom (K9), ako je dnevna kolićina za njenu kilažu npr 300g to podjeli na 2 puta.
spustim zdjelicu, zapovjed sjedi, zapovjed smijes nakon par sek i tek tada smiju jesti, zdjelica stoji pola sata max i ak pojedu ok ak ne.... niš do sljedećeg obroka! to sada zvuci okrutno ali tak je i u prirodi, prvo jede vođa i kad dopusti onda jedu drugi. niš nema za đabe! ti si vođa, bog i batina i s takvim stavom moras nastupati... strog i pravedan.
i još jedna bitna stvar nikad ali bas nikad niš sa stola, i uvjek prvo jedes ti tek onda pas!
kad se udomaci pokušaj joj uzeti zdjelicu dok jede ak zarezi uzmi joj hranu, ak ne vrati joj.

[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:23

tu ogrlicu baci za sada...... uzmi obićnu, neku mekanu, podstavljenu, zategni ju toliko da možeš staviti 2 prsta između vrata i ogrlice, NIPOŠTO DAVILICU!
stavi joj ogrlicu i povodac dok je u kući , nek se navikne na to!
nemoj je vući..... parizer ili sir čuda ćine...

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:25

oooo...ovo se kosi sa svim mojim dosadasnjim postupanjim

ja svoje isto hranim suhom hranom....ovaj stari ima 3 godine i bilo bi ga tesko sada nauciti na "termin hranjenja"...u svakom slucaju dat cu sve od sebe da to bude kako treba...hahahah...ovaj starosijedioc je dosada dobivao kosti nakon nekog svecanijeg rucka kosti...nas ima u obitelji puno pa ima i kostiju nakon rucka....hhahhaha..to je valjda u redu da mu dam ...barem se nadam

jako cu se potruditi....puno savjeta si mi dao...korisnih naravno
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:26

vodiš ih van kad ti želiš a ne kad te izmanipuliraju, ali pazi da je bar otprilike u isto vrjeme.... joj joj joj sve krivo radiš

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:27

ali ona se jako lako izvuce iz one sto se samo stavi oko vrata....i...sada je pocela rezati na mog dosadasnjeg cuku...valjda nece biti problema
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:29

hahahah...ak da sam novi
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:29

kosti ih ubijaju malo pomalo...... pogotovo pileće! pogotovo zaćinjene!
možeš im dati goveđe, samo ih pustiš da prokipe par min, može i svinjske.
nikad nije kasno za prommjene, moraš biti uporan sa stavom!

[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:33

a...da li mogu oni svinjski papci...to je jako jeftino...ali u grahu odlicno sluzi

da li bi im to mogao davati 1 puta tjedno?
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:38

bice tu puno posla
moze ako nije začinjeno....uzmi goveđe kosti, paketić je 2-3 kn i samo prokipi par min i jednom tjedno je ok, imaš one kosti od kože za pse i to je ok...
prvi simptom da nes ne valja kod psa je drek... ak je mekan ne valja, ak je pretvrd ne valja. das im čvrsti jogurt sa tjestom, rizom ili cornflaksom. rizu ili tjesto treba kuhati 45 min jer teka tada postaje psima probavljivo. pilece kosti pucaju u iglicama koje se zabijaju u stjenke želuca, crijeva.... svi končići, špagice koje progutaju zauvjek ostaju u njima takve igracke baci, guma je ok budu ju posrali.
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:44

hahahaha...ovaj jede magnete sa frizidera

to mu je hobi

....znaci te goveđe kosti...a ja sam svom bio davo i pilece jooj...najradje bi sada glavom u zid lupo...evo sada je jos jednom kujica izasla u stnjicu...jedva cekam da se vrati da cujem da li joj je bolje...stara joj je dala malo za smirenje...valjda bu joj pomoglo

i...kako da znam kada je kakica pretvrda

samo mi nemoj reci da kada mi izgleda sumnjivo da malo moram to po prstima
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2113
Godine : 28
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:48

hmm Kengur ako imas volje i vremena mogli bi napraviti neku sticky temu o ispravnom hranjenju pesonja i opcenito o kojim stvarima treba paziti, kak ih odgajati itd. Znam da je to opširna tema ali nešto opcenito napišeš a onda se mogu na istu temu postavljati pitanja i kroz odgovore se stvari dodatno pojašnjavaju. Vidim sa timom pa ako su oni za i ako ti prihvacas?

Vjerujem da dosta forumaša ima pse koji ih prate na avanturama i da dosta njih ima razna pitanja a ti mi se cinis ko kompetentna osoba da odgovaras na ta pitanja.
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:49

nemoraš niš prevrtati drek mora biti kompaktan, kao kobasica i boje kao hrana, ak je kao recimo fila za kolaće ili rjeđi nevalja, ak su tvrde kuglice nevalja.
šta je dobila za smirenje?

[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:51

Marko je napisao/la:
hmm Kengur ako imas volje i vremena mogli bi napraviti neku sticky temu o ispravnom hranjenju pesonja i opcenito o kojim stvarima treba paziti, kak ih odgajati itd. Znam da je to opširna tema ali nešto opcenito napišeš a onda se mogu na istu temu postavljati pitanja i kroz odgovore se stvari dodatno pojašnjavaju. Vidim sa timom pa ako su oni za i ako ti prihvacas?

Vjerujem da dosta forumaša ima pse koji ih prate na avanturama i da dosta njih ima razna pitanja a ti mi se cinis ko kompetentna osoba da odgovaras na ta pitanja.

ak su cucki u pitanju uvjek!
uostalom vec sam obecao nekome pomoci prije par mjeseci al sam zaboravil kome...
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:53

ja se slazem...trebala bi jedna takva tema...kengura ako ti se bude dalo...raskomoti se

ja sam i onako "ukrao" sebi temu
[Vrh] Go down
Luftwaffe
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   28.04.11 0:53

nemam pojma sto je dobila ...nekakvu tableticu..uglavnom i ja je koristim prije testa
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Pasmine koje vam se svidjaju   

[Vrh] Go down

Pasmine koje vam se svidjaju
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Pasmine koje vam se svidjaju
» Koje žarulje kupiti? LED, CFL, nešto treće?
» Rijeka nije samo voda - život na Dravi
» Rečna/barska školjka
» Suživot divljih životinja i čovjeka