FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Jednostavno...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
windrider
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 49
Datum registracije : 18.05.2010

PostajNaslov: Jednostavno...   19.05.10 17:44

Alati preživljavljavanja smo mi sami. U prvome redu naša psiho-fizička sprema. Potom, suočavanje sa trentnom situacijom i našim poznavanjem samoga sebe kao i okružja u kojemu čemu djelovati, a za kojega smo se trebali spremiti, ili pripremiti prije samoga upučivanja van asfalta. Sve ostalo su pomagala..pitanje je samo koliko ih poznajemo..
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   19.05.10 21:36

ako izuzmemo ratne situacije prije brdo godina, malo nas se zapravo našlo u pravoj survival situaciji jer realno svaki pripremljen odlazak u prirodu ma koliko got ga mi pokušali zakomplicirati firesteelovima izradom skloništa ili pribavljanjem hrane(lov, kopanje ,gljivarenje i sl) je zapravo igra za nas "odrasle". u najgorem slučaju kod nas u hrvatskoj (osim ako se ne radi o zimskim uvjetima) imamo dan hoda do najbližeg supermarketa. i ma koliko se psihićki pripremali na to teško je ocjeniti kako će tko reagirati u ozbiljnoj situaciji. mislim da sam prilično vješt s noževima ali kada sam bio samo na simulaciji krizne situacije uspio sam se porezati vlastitim nožem( švicarcem- specijalno izdanje u povodu 125 godina victorinoxa), spašavao sam ranjenog čovjeka da ne iskrvari.
[Vrh] Go down
windrider
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 49
Datum registracije : 18.05.2010

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   19.05.10 23:46

Slažem se sa tobom navitor....noooo uzmimo stvari na sljedeči način...Odgovori su ponekada jednostavni, treba samo mic zatomniti u sebi glad za ekskluzivom koju nam daje net, shopovi itd. Navesti ću ti jedan primjer...možda nije loš za početak... Vani si, u prirodi si, sunčano je, ne da ti se napraviti adekvatno sklonište...a znamo da ukoliko nemaš adekvatno ležište možeš izgubiti čak do 80 % tjelesne topline koje će ti zemlja "popiti"..slažeš li se? Ima jedna stara formula koja nam kaže da izlaganje tijela zemlji mjesecima koji u sebi sadržavaju slovo "R" spada u katogoriju rizičnih...e sada, uzmi mjesece u godini na engelesko, ili na jugoslavenskom i doči češ do sljedečeg...januaR, febRuar, maRt, apRil..maj,juni,julu,august,septembaR,oktobaR,novembaR,decembaR...govoRili ti ta jednostavna podjela kRoz slov "R" o nečemu frende...
[Vrh] Go down
MrCroat93
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 42
Godine : 23
Datum registracije : 29.11.2010

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   05.12.10 15:28

windrider ja ne razumijem ? dosta kasnim u temi posto sam novi. Ali svejedno nerazumijem ovo "R" dal je to stvarno tako i sta to tocno znaci...mozes li pojasniti malo bolje ?
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   05.12.10 20:27

Znači da su ti mjeseci hladni i nepreporučljivi za spavati na tlu bez adekvatne izolacije.
I Svibanj zna iznenaditi BTW.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   05.12.10 20:40

Misli se na engleski naziv mjeseci ili međunarodni! A ne našii vodopadi i ostalo! ha,ha!

Ko što naši susjedi koriste Septembar, Novembar ili Januar.

Ista takva pravila postoje za neke biljke , kada se bere korijen!

mada ima iznimaka: September ili Rujan zna biti ljetni mjesec, April ili Travanj isto tako!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Jednostavno...   Today at 11:34

[Vrh] Go down

Jednostavno...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Od čega napraviti sklonište
» tak jednostavno a opet.