FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Pijenje urina? Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Pijenje urina? Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Pijenje urina? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Pijenje urina? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Pijenje urina? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Pijenje urina? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Pijenje urina? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Pijenje urina? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Pijenje urina? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Pijenje urina? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Pijenje urina? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Pijenje urina? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Pijenje urina? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Pijenje urina? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Pijenje urina? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Pijenje urina? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Pijenje urina? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Pijenje urina? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Pijenje urina? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Pijenje urina? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Pijenje urina? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Pijenje urina? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Pijenje urina? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Pijenje urina? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Pijenje urina? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Pijenje urina? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Pijenje urina? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Pijenje urina? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Pijenje urina? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Pijenje urina? Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Pijenje urina?

+17
kruško
Igsy
Odin
Zokac
girdeaux
Radioactiv
domac
Stoney
Zeljko
WildChild
fallenangel385
Stule
tigi
Mladen
Mshai
commando
mariobab
21 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Pijenje urina? Empty Pijenje urina?

Postaj by mariobab 06.03.09 5:15

Nekoliko je puta spomenuto, na drugoj temi, a to je bilo nešto što me je davno zaokupilo a mišljenja se u literaturi razilaze.
Pa sam čitao, tražio i onda došao do zaključka koji je meni logičan i dok me netko ne razuvjeri toga ću se držati. Urin zdravog čovjeka je sterilan, bez mirisa, i kroz povijest su ga koristili u razne svrhe,od religijskih do medicinskih.Uz nekoliko svjedočanstava preživjelih koji su ga pili.
A oni koji su ga pili i nisu preživjeli nisu mogli svjedočiti, pa ne znamo koliko ih je.
Međutim,kako je urin filtrirani otpad organizma sadrži i spojeve koji mogu naštetiti u većim koncentracijama.Npr., urea nije u takvoj koncentraciji da bi naškodila, ali opetovano pijenje će vjerujem povisiti koncentraciju i može dovesti do oštećenja organa.
Dalje, čovjek u situaciji da mora piti vlastiti urin ne može se smatrati zdravom osobom, jer ako pribjegava toj metodi,vjerojatno je već počeo dehidrirati i nema drugog izvora tekućine.Takav urin tada ima i veću koncentraciju otopljenih tvari u sebi, što znači da može pogoršati dehidraciju pije li se. Postoje zaista mnogi načini na koje se može dobiti voda i kako naći vodu,
tako da mislim da urin ne bi bio nešto što bih preporučio za konzumaciju-osim nakon destilacije.[center]
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 9:17

to vjerojanto jer sam ja napisala da se moze piti, mozda sam se na onom drugom topicu krivo izrazila...pa ajdmo ispocetka:)
moze se popiti jer je kod zdravog covjeka urin sterilan, koliko tko moze cekati i trpjeti zed, je stvar pojedinca, ja osobno ne mogu i popila bi ga vrlo brzo, prije nego bi onak za istac dehidrirala:)sama pomisao da nemam vode bi me ucinina jos vise zednom:(

sto se desava sa opetovnim pijenjem...ne znam, ali voljela bi znati
iako..nikako se ne mogu staviti u situaciju da se zaista nedem u bezizglednoj situaciji, ne znam na koji nacin tada funkcionira ljudski um, ne znam koliko tada razmislja o eventualnim posljedicama svoga cina ili mu je u prvom planu prezivjeti sad i odmah, a poslije cemo vidjeti...

vjerujem da to opet ovisi o pojedincu, iskusniji i manje skloni panici bi vjerojatno duze razmisljali sto uraditi i kako si pomoci...

dal bi netko urin popil tri puta za redom, iako bi bil svjestan da si moze nauditi.....vjerujem da bi odluka ovisila o mnogo cimbenika...
ja bi si radije ostetila organe nego umrla
Pijenje urina? 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 10:31

a da ponovim
mene su ucili da ga mogu popit samo jednom
i to ce proc bez posljedica
svako daljnje pijenje je stetno

da se nadem u takvoj situaciji
radije bi ga pomjesal sa ostatkom vode
pa onda tavu mjesavinu polako pil

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 11:19

oh pa i ja bi ga radije pomijesala sa ostakom vode:)

meni se ucinilo da pricamo o situacijama kada nemamo vode, a nije nam ni izgledno da bi ju dovoljno brzo pronasli ili na neki drugi nacin dosli do nje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by commando 06.03.09 11:52

počeli ste sa pissingom na kraju bu tema
prešla u sado-mazo Pijenje urina? 747986
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 11:53

evo što ja znam,

da tjelo probavi urin, razdvoji dobro od loseg potrosi vise kalorija i tekucine nego sto dobije... naravno gledano sa strane da pijete sami svoj...
uz postupak destilacije i slicnih moze se umjetno odvojit nepotrebne stvari i sacuvat energiju koju bi tijelo potrosilo za taj postupak...

ah da spominje se puno u ritualima proslih civilizacija zbog cinjenice da mnoge psihoaktivne supstance koje se nadju u "ludim" gljivama/biljkama koje su se masivno koristile prije, izazivale su mucninu jaku.
onda bi vodja, šaman, pojeo dosta tih biljaka/gljiva i on bi imao strasne grceve i povracanja dok bi se u njegovom urinu koncetrirale sve pozitivne strane tih gljiva/biljaka i kasnije bi taj urin bio više lijek nego stetna tekucina. po cijelom svijetu je to prakticirano.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 12:19

As Bear notes, urine is 95% water. However, most of the rest is salt mixed in with various toxins; the salt component is about 2%[2]. About 0.3% of the human body is dissociated sodium+chlorine (table salt), and all salts combined leave it still below 1%.[3] Due to osmosis, water travels along a diffusion gradient across cell membranes to try and dilute salt. In other words, if you drink salty water (seawater, blood, urine), you are drawing water out of your cells and dehydrating them. The kidneys *can* remove salt from the system (into the urine, of course), but they can only do this at a limited rate. Seawater has a similar saline content to urine, 2.6%[4] (although some sources say as much as 4%[5]). You'll never find anyone advising that you drink seawater, and neither should you drink urine.

This ignores all of the toxins your body spent effort trying to dispose of in the urine, all of the damage the re-ingestion is doing to your kidneys, and perhaps most importantly, the major amount of water loss should the ingestion of urine cause you to vomit.

Znači osim što je urin slan skoro kao morska voda, pa tijelo izvlači vodu iz stanica samo da bi pokušalo poništiti količinu soli, vrlo realno je da bi mogli počet povraćat pijući urin. Ako povratimo gubimo onu tekućinu koju smo već imali u sebi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 12:22

From the US Army Field Manual 21-76, Ch. 6, in the Do Not Drink table:[6]

"Urine: Contains harmful body wastes. Is about 2 percent salt."

From the SAS Survival Handbook How to Survive in the Wild, in Any Climate, on Land or at Sea John Wiseman 2004 Harper Collins, p. 494:

"DO NOT drink urine."

From Dr. William Elfarr, Urologist and former president of the Texas Urological Society:[7]

""In general, it is not beneficial to ingest one's own urine during times of starvation and/or dehydration. The urine at those times is concentrated with high sodium, other electrolyte and mineral content. This is counterproductive when one is dehydrated.""

From Master Sergeant Gary L. Benton, survival instructor to B-52 crews:[8]

"Finally, a few things you should not do. Do not drink urine. It is a waste product of a body and is just that, waste (think about that for a second…when a body passes urine, it is not longer need or useful). Drinking urine can even make you sick."

From Tom Brown Jr., survivor school founder and instructor [9]

"Don't drink urine (unless you've first purified it by means of a solar still) because doing so will increase your body's rate of dehydration. "

From Equipped.com, a survival site:[10]

""Never drink blood or urine. They will only hasten dehydration."

From Adventure Sports Online's 5 basic survival tips:[11]

"Never drink urine."

From the USGI Canteen Group:[12]

"Also, don't drink urine or sea water. Some folks say that it's saved their lives, but there is no evidence to back this up. Both contain high levels of toxins that cannot be filtered out except by distillation or reverse osmosis"

From Wildernesssurvival.net, prominently in the "Remember!" section:[13]

"Do not drink urine."

Bear cites the case of three Mexican fishermen who were lost and supposedly lived off of turtle blood and urine. This claim seems to have been pulled from thin air. The fishermen reported drinking rainwater, not blood and urine[14]:

"We ate raw seagulls, ducks and fish. We ate everything raw - any fish that came near the boat we grabbed it and gulped it down," Jesus Vidana told Televisa channel in an interview late Tuesday.

"We drank rain water because it rained every day," he said. "Twice we almost sank. The waves washed into the boat and we thought we were going to die."

Even if they had also drank blood and urine (which seems to have been reported nowhere but Man vs Wild), they're drinking freshwater, too. Small amounts of urine, while of questionable health benefit, won't kill you. But they won't hydrate you, either.

Znači, po meni jedini način ispijanja urina je izgradnja solar still, te tek nakon takve filtracije.
Osim, kao što reče commando, ako nije u službi seksualnih igrica, a tu ko voli nek izvoli.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Mshai 06.03.09 12:37

Jednom sam prilikom na turniru ekstremnog sporta ostao sa samo pola litre vode u 6 sati intenzivnog trčanja, hodanja kroz šikaru na 35 stupnjeva. Nakon toga, NIKAD, ali NIKAD više si nisam i neću dopustit da na izlet ili kampiranje odem bez minimalno 2 + 1 litre vode. Rađe ću nosit te 3 kile više i vraćat se doma s viškom vode ili je pak nuditi onima koji svoju popiju ili zaborave... nego da se moram dovest u situaciju da moram otkriti šta će mi bit kad si popijem pišaku.

Slažem se da je urin kod zdravog čovjeka sterilniji u normalnim uvjetima. Uvjeti preživljavanja i opasnost od dehidracije sigurno nisu normalni uvjeti, a tijelo ne baca otpad slučajno kroz pišanje... i nebi osobno nikad niti bi kome preporučao da si pije pišaku bez destiliranja. Opet, možda sam u krivu i ako jesam odmah ću to priznati. Nadam se da taj dan nikad neće doć i zato ću bolje spriječiti sa svoje 3 litre vode nego liječiti sa svojom pišakom.

p.s. Kad sam raspoložen, preko ljeta furam i camel back od 2,5l na leđima. I ja u takvim uvjetima mogu šetuckat i planinarit čitav dan bez straha šta bi bilo kad vode ne bi više bilo.



Eto, moje mišljenje. =)
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by commando 06.03.09 14:09

Evo da napišem i nekaj ozbiljno.
Srećom živimo u prekrasnoj zemlji,bogatoj vodom
i uvjeren sam da se u našim i najvećim bespućima
uz malo znanja i truda može uvijek nači toliko vode
da se izbjegne piti urin.
Oni koji planiraju lutati pustinjama neka navrijeme
prouče o štetnosti ili ne ispijanja istog.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Mladen 06.03.09 17:40

[quote="commando"]
Srećom živimo u prekrasnoj zemlji,bogatoj vodom

i mene je ta tema zaokupila...mislim da je commando lijepo napisao...živimo u našoj zemlji ...preživljavamo u našoj zemlji prilagodimo se našim uvjetima preživljavanja..idemo kroz neku novu temu nači načine kako proizvesti vodu ...koje stvarno kod nas ima..kako si stvoriti vodu u takvim situacijama kad nemamo vodu uza sebe...vodu iz okoline odnosno prirode....tu sam pročitao vaše postove o ispijanju urina..ne leži mi takva tema...pri zdravoj pameti uvijek bi potražio rješenje stvoriti vodu iz ničega...vlastiti urin bi popio tek kad stvarno više nebi imao nikakvu nadu da dođem do vode...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Mladen 06.03.09 17:45

Sjetio sam se jedne priče kad su na milost i nemilost ostale dvije sestrice u snježnoj oluji zarobljene u ledenoj kučici...nisu imale izvor hrane ...mlađa je preživjela zahvaljujuči starijoj koja ju je hranila dajuči joj sisati krv iz svojih ruku ....takve ekstremne situacije su za sada daleko od nas....ali nikad ne reci nikad...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 17:57

dravski_vuk je napisao/la:Sjetio sam se jedne priče kad su na milost i nemilost ostale dvije sestrice u snježnoj oluji zarobljene u ledenoj kučici...nisu imale izvor hrane ...mlađa je preživjela zahvaljujuči starijoj koja ju je hranila dajuči joj sisati krv iz svojih ruku

The Snow Walker
http://www.imdb.com/title/tt0337721/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Mladen 06.03.09 18:26

Da ...snježna zamka...tužni kraj jedne priče o preživljavanju
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 06.03.09 23:51

ne leži mi takva tema...pri zdravoj pameti uvijek bi potražio rješenje stvoriti vodu iz ničega...vlastiti urin bi popio tek kad stvarno više nebi imao nikakvu nadu da dođem do vode...

mene zanimaju extremne situacije, moja nocna mora...pad avionom negdje u pripizdinu i .....nauci me sad kako da si stvorim vodu negdje gdje ne bude dostatno kopati rukama 30 cm i naci je kak to obicno napravi on u seriji, jer je ne bude, jer bude sve suho oko mene, da cekam jutarnju rosu i par kapi vode? to mi ne bude dosta.
ajde me nauci, jer ja doista ne znam kak da si stvorim vodu iz nicega...a voda mi ono...uzmi mi sve, ali vodu nedam!
i jos nesto....moram ju stvoriti brzo, jer ne podnosim da sam zedna

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by tigi 08.03.09 19:36

pa evo znam slijedeće, pčela ti se kreće cca u krugu od 100-200 m od vode a muha u krugu od cca 5 km ili tak nekak uz malo dobre volje možeš naći vodu i bez kopanja, a što se urina tiče i mene su učili da urin možeš popiti samo jednom!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Stule 08.03.09 19:46

Ili ako naidjes na lokvu,pa improviziras.Pijenje urina? Rucniradfilter
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 08.03.09 20:54

oo hvala momci!
pcelica i muha...hm....tu nisam sigurna da bi se snasla, ali sa baricom ....e to bi islo, ako bi imala vrecicu
Pijenje urina? 747986

zahvaljujem

ma nedo mi bog da to moram ikada, ali kazu da ti se upravo desi ono cega se najvise bojis

P.S. e pitanje....ali ne se smijati molim, ako nemam vrecicu, dal bi to funkcioniralo sa recimo gacama? to bi sigurno imala Pijenje urina? 747986 :

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 08.03.09 20:54

k vragu naravno da ne bi, procurila bi voda na sve strane, jaoo brzopletosti:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by tigi 08.03.09 21:13

ma ni to nije problemček, naime prošetaš i postoji šansa da nađeš i kakvu plastičnu bocu ili tome sl!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by commando 08.03.09 23:58

vatrica je napisao/la:oo hvala momci!
pcelica i muha...hm....tu nisam sigurna da bi se snasla, ali sa baricom ....e to bi islo, ako bi imala vrecicu
Pijenje urina? 747986

zahvaljujem

ma nedo mi bog da to moram ikada, ali kazu da ti se upravo desi ono cega se najvise bojis

P.S. e pitanje....ali ne se smijati molim, ako nemam vrecicu, dal bi to funkcioniralo sa recimo gacama? to bi sigurno imala Pijenje urina? 747986 :
baš me zanima koliko cirka vode bi stalo
u jedne tange? Pijenje urina? 747986
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Gost 09.03.09 22:09

ma ni to nije problemček, naime prošetaš i postoji šansa da nađeš i kakvu plastičnu bocu ili tome sl!

vis tocno!
hm......yes! ipak ima i neceg dobrog u onima koji bacaju flase posvuda :bog:


baš me zanima koliko cirka vode bi stalo
u jedne tange

recimo to ovako: otprilike koliko u smokvin list:)

P.S. i ne spominji gace ovdje jer bumo dobili po prstima:)makar sam ja prva, ali ajde da zaboravimo:)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by fallenangel385 10.03.09 8:55

ne bih se slozio da ce vam urin pomoci da ne dehidrirate, cak sto vise odmoci ce vam jer je slan, a vi sada mozete filozofirati do sutra.

fallenangel385
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 40
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 06.02.2009

http://fallen-angel.fotozine.org

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by WildChild 15.11.09 22:16

eto ja gledo emisiju di su dva mornara poslije brodoloma prezivjeli 2 tjedna u camcu na moru pijuci urin i krv kornjace... mislim da to i ray mears spominje u jednoj od svojih epizoda a ima i orginal dokumentarac na youtube pa kog zanim nek potrazi malo...
WildChild
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Lokacija : Hrv
Datum registracije : 02.11.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Zeljko 15.11.09 22:39

Istina je da je urin slan i da čovjek može još više dehidrirati od urina, ali ta priča je ipak malo kompliciranija. U tijelu, kalij je odgovoran za distribuciju vode unutar i između stanica, a natrij je odgovoran za distribuciju vode van stanica. Kad čovjek pojede puno soli, on je žedan, a nikako da se napije. To je zato što je unio velike količine natrija, ali tekućina nikako ne može dospjeti do stanica jer taj natrij (pojednostavljeno rečeno) zadržava vodu vani. Zato kad čovjek nakon slanog jela pije više vode prvo se obavlja funkcija izbacivanja viška natrija, a tek onda voda može doći do stanica kad se vrati kemijska ravnoteža. E sad, urin je slan i to nikako nije dobro kod dehidracije, može samo pogoršati stvar. Zašto postoje slučajevi da je netko preživio pijući urin? Vjerojatno zato što su na neku foru uspjeli unijeti dovoljno kalija ili su imali viška kalija u organizmu/manjak natrija pa je tu uspostavljena neka ravnoteža. U svakom slučaju, vjerojatnosti su JAKO MALE da se kemija organizma u tom trenutku poklopi tako da čovjek preživi unoseći slanu tekućinu. Zaključak je: urin ne treba piti. U više slučajeva će odmoći, a vjerojatnost da pomogne je gotovo nikakva.


Ako želite dalje istraživati odnos Kalija i Natrija u organizmu, pogledajte:

http://en.wikipedia.org/wiki/Na%2B/K%2B-ATPase
http://en.wikipedia.org/wiki/Kalium
http://en.wikipedia.org/wiki/Natrium
Zeljko
Zeljko
bomber
bomber

Male
Broj postova : 108
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 23.06.2009

http://www.prezivjeti.com

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Stoney 16.11.09 2:45

Volim ponekad pogledati Gryls-a i pamtiti one male sitne detalje koje radi. One scene koje traju manje od 20 sekundi samo kako bi se podsjetio sta nesmijem radit, pogotovo kada govori "3 vojnika tjekom 1620-ih godina su iskopali bunar sa bajonetama i čekali prvu kišu u Albaniji. Zahvaljujući njihovom znanju kojeg su sakupili od svojih teta u vrtiću i željom za preživljavanjem su uspjeli preživjeti."
Ako je Gryls nesto napravio i jos uz to mi nema neke jednostavne logike, nema sanse da cu to napraviti.
Isto tako ide sa ovim "gadnim" stvarima ili jedenjem kukaca od kojih niti ime neznam a kamoli ako je to otrovno ili ne. Za neke stvari se neisplati riskirat jer je doprinos uzasno mali a moguci minus najgori.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by domac 25.03.10 18:32

najbolje pročistiti urin jest taj da ga se pretvori u pitku vodu tj pustiti da kipi na vatri a ona para neka ode po vrećici ili nećem drugom u bocu ili čašu


Zadnja promjena: domac; 11.04.10 14:25; ukupno mijenjano 1 put.
domac
domac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 135
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by domac 25.03.10 18:36

stoney postoje tri osnovna faktora o kukcima i njihovom otrovnošću
1.ako su jarko obojeni ili ako imaju jarko obojene noge
2.ako smrde (nemoraš njušit)
3.ako slobodno trčkaraju tj. ne skrivaju kao ostali kukci otrovno je.
ako kukac ima bilo koji od tih faktora osim 3. otrovno je ili ima nekakvu obranu...
domac
domac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 135
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Radioactiv 06.05.10 17:21

A što ako prokuhavamo urin ionda kondenziramo paru koja tako nastaje (slično kao sa morskom vodom)? Ne bi li se tako riješili barem većine, ako ne i svih štetnih spojeva iz urina?
Radioactiv
Radioactiv
bebač
bebač

Male
Broj postova : 17
Godine : 30
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 05.05.2010

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by girdeaux 06.05.10 20:07

Najbolje bi ga bilo filtrirat. Jer teško da ćeš imati najlon uz sebe i da ćeš stić kondenzirati vodu. A u ostalom dobit ćeš strašno malo vode. Tako da ćeš potrošiti više tekućine dok to obaviš nego što ćeš na kraju dobiti. Ako zagusti urin možeš koristiti za ovlažit usta ili natopiti tkaninu i zamotati vrat, kako bi ohladio krv koja ide u mozak. A u najkrajnjem slučaju možeš ga i popiti, ako si prije konzumirao dosta vode. Postoji još jedna opcija, da si napraviš klistir. Ako imaš muda za to, i naravno crijevo. Ali opet je u pitanju slanoća urina. Ako je preslan, nemoj konzumirati.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Pijenje urina? Empty Re: Pijenje urina?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.