FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

+6
ness
Marko
Lawman
NAVIGATOR
Mraz
termit520
10 posters

Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 29.12.20 16:22

Ne mogu vjerovat da jos niko nije otvorio ovu temu...najnoviji razorni potres u Petrinji nam govori da niko nije siguran....kako pomoci samom sebi ili drugim unesrecenim ljudima nakon ove tragicne igre prirode.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 29.12.20 22:19

Evo gledam videa na sve strane.....ne znam kako sam u stanju uopce pisat...mokre su mi ruke od suza dok tipkam, zavijam ko pas od placa, cak i pas me gleda sta mi je, kuca mi je u mraku, sjedim ispred laptopa ko budala, cure su u sobama, novogodisnja jelka je izgasena..sve je izgaseno...pijem tablete, pijem vino, a najradije bi popio otrova da umrem da me nema, da ne vidim ovo, da ne gledam to opet...ja ne znam je li ovo mjesto za pisat ove stvari ali morao sam negdje napisat sta osjecam, a osjecam se ko da cu umrijet...nije me sram plakat.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Mraz 31.12.20 11:56

Evo ja sam zadnja dva dana proveo na tom području, pomagali smo po okolnim selima na koje se u početku nije toliko fokusiralo. Prvo smo bili u selu koje je bilo epicentar potresa, donjeli smo agregat, podignuli šator, ljudima dali potrepštine. Svi su oni, zajedno sa okolnim selima i dobrim dijelom Petrinje, Gline i Siska spavali na ulicama u autima ili šatorima. Grozno za vidjeti ali iznenađujuće koliko su ljudi pozitivni u vezi svega, pogotovo ljudi na selu koji su povezaniji i samostalniji od ljudi po gradovima. Uglavnom hranu nisu uzimali jer imaju svoju, higijenske potrepštine tako-tako, odjeću gotovo da nisu... trebala im je pomoć u vidu šatora, agregata i zdravih ruku koje mogu odraditi posao. Još smo kroz noć sretali volontere poput nas u kolonama koji su patrolirali selima i pomagali koliko mogu. Najviše posla bilo je i ostalo oko saniranja krovišta na kućama koje su i dalje podobne za život, tu smo popravili i presložili krov na jednoj kući i razvozili cerade gdje je trebalo dok nismo ostali bez njih. Jučer je već bilo more volontera iz cijele HR i tu su krenuli problemi, ljudi su dolazili sa željom da pomognu ali bez jasne vizije što i kako pa se se vrtili i kompletno blokirali promet, Vatrogasci zajedno sa MORHOM imali su problema sa rasčišćavanjem ulica i prilaskom oštećenim kućama, MUP je to dosta dobro regulirao obzirom na situaciju. Sve moguće službe bile su na terenu i odrađivale posao pa smo zaključili da ćemo najbolje pomoći ako im se maknemo s puta, zato smo se sinoć i vratili.

Zanimljivo, nitko ali nitko od službi prvi dan nije imao "korona" maske na licu pa ni propadnici Civilne Zaštite s kojima smo radili. Odgovor je bio "jebeš to sada". Jučer su pripadnici MUPa i MORHa ipak imali, no puno rijeđe po selima nego u gradovima.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 01.01.21 0:17

pa ja moram sada nesto kazat...evo malo sam se pribrao...plakao sam, zavijao sam preksinoc do 4 ujutro...nego organizirala mi je zena neku akciju, skupili smo nesto novaca i dosta potrepstina, i sada citam na Index.hr da ne vjerujemo Crvenom Krizu jer ovo i ono...ok, ja sam malo stara skola, nije da sam se nagledao Crvenog Kriza ni u ratu, oni su bili nesto ko marginalci, nesto ko zohari, sta ja znam...uglavnom ne sjecam se da sam ih vidio igdje gdje je potrebna pomoc zivim ljudima...ali ok, moje osobno misljenje ostavimo proslosti....nije vrijeme za to vise..uglavnom citam da jebes Crveni kriz i pomoc ljudima u Petrinji i okolici preko kriza jer su oni varalice (ja sam onako osrednje star ali po meni taj jebeni Crveni kriz bi trebao pomagat ljudima....ali ok, bolje da umuknem o tome) nego da se javimo ne znam kome?????? Sta sad?
Iskreno onako medu nama, vidim gdje ovo vodi i iskreno mi je drago (zbog samog sebe) da ne vise zivim u Hrvatskoj i da ne setam okolo vise sa pistoljem ili puskom.
Ne znam kakvog smisla ima ovo sve. Nije ni da je imalo vise smisla radit sa pistoljem ili puskom ali barem je bilo zabavno.
Ali dok mi ovde raspravljamo sta ovo i ono ljudi zajedno sa svojim obiteljima, djecom u Petrinji i selima okolo spavaju mozda u autima, ili negdje van,a nije bas da dolazi ljeto...a niko nista, nista se ne mijenja
Mozda da se ubijem alkoholom i da idem spavat, ne mogu vise ovo, star sam za ova sranja
Placem opet
Jebem ti 2020. godinu.....ovo je sretna Nova? ovo je sranje
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by NAVIGATOR 01.01.21 10:57

Mi smo u obitelji odrekli se vatrometa i delicija vezanih uz proslavu Nove godine skupili određenu svotu love, stavili u kovertu i poslali preko prijateljice iz HGSS-a da lovu da direktno jednoj baki i dedi koje su pronašli dan ranije u selu pored Gline. Srušila im se kuća i pronašli su ih kako spavaju u štali uz jedinu kravu. Zbog krave nisu htjeli otići jer to im je jedino što još imaju.
Mislim da je CK generalno pozitivna organizacija ali da su i oni u ovakvim katastrofama nedovoljno dobro organizirani.
Mislim da je direktna pomoć prvo vrijeme bolja opcija jer se ne gubi vrijeme niti ima kolateralnih troškova kao preko organizacija, od kojih mnoge često nisu legitimne.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Mraz 02.01.21 9:44

Moje iskustvo sa CK u najmanju ruku nije pozitivno. Od majke i supruge koje su surađivale sa CK do mojeg osobnog iskustva po akcijama uvijek se ponavljala ista stvar, prvo sebe namire, proberu najbolje od doniranog a zatim rade uz dosta glumatanja. Tu ima divnih ljudi koji su stvarno došli pomoći no organizacija je neefikasna i trula iznutra. Suradnja i komunikacija s vatrogascima je bila odlična, bez imalo kompliciranja su i nas nahranili i puštali nas da slažemo vrećice i punimo auto koliko stane pa razvozimo dalje. Za to vrijeme većina pripadnika CK je stajala postrani u grupama dok su stvari istovarivali i prenosili volonteri i vojska.

Vojska je brza i efikasna, njima kapa dolje.
Vatrogasci i HGSS su brzi, efikasni i rade to dobrovoljno, njima kapa do poda.
Crveni Križ, Civilna Zaštita, kojekakve udruge za pizde i pedere, mladež HDZSDPa i ostali... iako ima divnih ljudi u globalu im se poserem na organizacije. Eto.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by NAVIGATOR 03.01.21 11:26

Uh sad je i Zagreb ponovno poćelo tresti Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima 676815
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Lawman 03.01.21 11:30

ZGB je relativno siguran grad od potresa. Na Savici sam, te je ovdje velika većina zgrada vrlo dobro sagrađena koja može podnijeti još koji stupanj više od ovih kaj su se dogodili.

Al', eto nije baš ugodno kad se ljulja.
Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima 747986
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Marko 03.01.21 15:04

Ne znam kaj reci, znam da ima forumaša iz tih krajeva i od srca se nadam da su ok koliko mogu biti, to prije svega.

Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 03.01.21 22:17

NAVIGATOR je napisao/la:Uh sad je i Zagreb ponovno poćelo tresti Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima 676815

pa dobro sta se to dogada? Uz vijesti sam skoro 24 sata na dan, niko ziv nije spomenuo ista o novim potresima....ja nisam bas lik koji ce mirovat ali sta? Sta se dogada? I ne molim se bogu da ne bude potresa, taj dio zivota i odgoja nisam nikad imao iako sam iz velike katolicke obitelji....bog nije nikad bio na istom mjestu gdje sam bio ja, pa ne bi bas sad o bozjoj pomoci....jeli sve u redu u Zagrebu?
I evo...morao sam dodati ovo, morao sam uredit post, ja mislim da je sve skupa jedan ogroman tragicni nered koji se sastoji iz milion malih nereda, sve skupa sta se tice ovoga...a ko radi nered? Pa...ne znam,ali to je dojam koji ja imam. Mislim da mediji proizvode 90% nereda,ne znam razlog a niti me interesira bas, a obicni ljudi 10%
Evo upravo sam gledao gospodu Branku dogradonacelnicu Gline pa bas nesto razmisljam...meni (koji ne zivim u Hrvatskoj) je upravo sada sve smrznuto ispred kuce...zapravo smrznuto je SVE, i moje auto i trava, sve, ja lozim drva i sjedim ispred vatre i nekako mi je zima, pa se bas pitam sta bi bilo da moram sada spavat u autu, sa djecom...a takvih trenutno ima puno u Petrinji i Glini, Majskim Poljanama, i u dosta okolnih sela, zena izgleda slomljeno, ona je zena, osjecajna je, nekako se uspjela sredit za televiziju...zalosno...uzasno sam se osjecao kada sam vidio djecju ogradicu...sa ciglama unutra...kaze ona zena ''krov nad glavom, nista drugo'' ...gradonacelnik Petrinje je malo pribraniji ali htio bi rec tisucu stvari u sekundi...
sve skupa katastrofa
jedna stvar mi je zasmetala nevjerovatno tu u tom intervjuu...Aco Stankovic pita gospodu Branku ''vi ste dogradonacelnica iz redova srpske manjine...kada ste izabrani za gradonacelnicu kakav ste status imali u poglavarstvu?''....pa nemojte se naljutit kolege ali kakve to jebo te bog ima veze sa icim...jeli to ima veze sa potresom jebenim, sa pomaganjem ljudima, sa obnovom? KAKVE VEZE IMA, KOGA BRIGA JELI ONA SRBIN ILI MARSOVAC I JESU LI SRBI ILI MUSLIMANI ILI HRVATI ONI LJUDI KOJI SU JADNI STRADALI? Jeli to neko podjebavanje, provokacija na nacionalnoj osnovi, koji je cilj tog pitanja? Ja ne shvacam ni Acu Stankovica ni vijesti ni intervjue...i zato ne gledam televiziju ni ista osim sranja na YouTubeu i osmrtnica u novinama zadnjih 15tak godina i iskreno sam vrlo sretan sbog toga jer gledanje ovakvih smecarskih pizdarija od Ace Stankovica mi odmah budi neku staru iskru....osim toga ako cemo vec tako pricat onda bi i ja (koji sam roden u Splitu kao i moj otac, djed i pradjed, kao i oni prije njega) mogao pitat ''a zasto se ti Aco koji si rodeni srbin iz Subotice osjecas pozvan uopce pitat ista nasu zenu koja je rodena u Hrvatskoj, usred Hrvatske, koja se napatila,i kuca joj je srusena skoro, kako se ona osjeca ko srpkinja (a nije srpkinja)? Bas me zanima gospodine Aco kako bi se osjecao da si imao susret sa mnom prije 30tak godina....mislim da ne treba niti pogadat koji bi bio rezultat.
Dakle u ovoj jebenoj tragediji treba brojat krvna zrnca a ne se fokusirat na pomoc?
ali ok, dosta.
Eto, zato mrzim medije....iskrivljavanje istine, stvarnosti, i svih zivotnih vrijednosti, a i ne bas rad onoga sta im je posao, a to je donosenje vijesti, iskenih i tocnih, hahhahahaha, sta ja mastam.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by ness 06.01.21 19:49

Ovdje se evidentiraju svi potresi na svijetu.

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/

Nadam se da su građani Hrvatske dobro podnijeli i ovaj u 17,01h i da nema žrtava. Nek Bog pomogne!
Ja razmišljam o pakovanju ruksaka za "nedajbože".
ness
ness
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 61
Lokacija : Bijelo Polje
Datum registracije : 27.06.2018

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Fratt 07.01.21 10:12

Ljuljalo je dobro u Zagorju,mogu si misliti kak je kod epicentra...Maxina-san veli da su sad ko Japanci,ispod 5 po Richteru već ne broje.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 08.01.21 0:58

ness je napisao/la:Ovdje se evidentiraju svi potresi na svijetu.

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/

Nadam se da su građani Hrvatske dobro podnijeli i ovaj u 17,01h i da nema žrtava. Nek Bog pomogne!
Ja razmišljam o pakovanju ruksaka za "nedajbože".
pa znas sta kolega? ja iskreno mislim da gradanima Hrvatske pogodenim potresom , ili potresima nece bit potrebna pomoc boga jer taj lik zvan ''bog'' uglavnom spava ili je na odmoru redovito kada treba pomoc ljudskoj vrsti, ali mislim da ce im trebat pomoc psihoterapeuta jer koliko vidim svi ti jadni ljudi pogodeni potresom, i njihove obitelji imaju simptome skoro iste ko PTSP, tako da...stres radi cuda kolega, znas? A kada u nekoliko minuta ili sekundi ostanes bez kuce, doma, i citavog zivota sta si ga gradio ko zna otkad onda ne pomaze bog znas?
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by ness 08.01.21 22:11

Nemamo isto shvatanje o Bogu i ne bih polemisao. U svakom slučaju, ja saosjećam s tim narodom i želim da smognu snage u sa što manje posljedica prebrode i ovu životnu nedaću.
ness
ness
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 61
Lokacija : Bijelo Polje
Datum registracije : 27.06.2018

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Šimun 10.01.21 9:19

Nisam pametan više sam šta se tiče donacija. Crveni križ u svakom slučaju ne. Par mojih ekipa za ruševine se izmijenilo gore i u svakom slučaju nezadovoljstvo s neorganizacijom crvenog križa što se tiče podjele donacija. A onda neću ni zamišljat šta bi se događalo s novcem.
Ja još uvijek tražim alternativu kome i kako uručiti donirani novac (skuplja se jako dobra svota preko mog yt kanala). Ako ima ko preporuku kako to obavit sigurno da pare ne dobiju noge, nek javi.
U svakom slučaju, situacija nije dobra, ali obnovit će se to sve, prije ili poslije. Drago mi je da smo pokazali svi kako smo složni kad treba, iako u normalne dane svak bi svakom bajunet u leđa zabija.

P.S. Termit, normalno da si mora šetat s pištoljen ili s puškon kad si is Spl'ta :***
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by puls 10.01.21 14:51

Moj savjet je: svakako sačekati.

Sada svega ima solidno, nitko nije gladan, rješava se polako i privremeni smještaj...

Kad malo prođe euforija pomaganja, ljudi će i dalje trebati pomoć; tad je prilika za pomoći!

A i obnova, vidjet ćemo kako će teći, možda se može ciljano dati jednoj obitelji pomoć; možda bolje pomoći jednome nego razvodniti novce i ne pomoći nikome.... Netko drugi će pomoći drugome, treći trećemu, nekome će država, nekome udruge, klubovi, Caritas, stranke Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima 304316 itd....

Samo moje razmišljanje....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by termit520 11.01.21 0:18

Šimun je napisao/la:Nisam pametan više sam šta se tiče donacija. Crveni križ u svakom slučaju ne. Par mojih ekipa za ruševine se izmijenilo gore i u svakom slučaju nezadovoljstvo s neorganizacijom crvenog križa što se tiče podjele donacija. A onda neću ni zamišljat šta bi se događalo s novcem.
Ja još uvijek tražim alternativu kome i kako uručiti donirani novac (skuplja se jako dobra svota preko mog yt kanala). Ako ima ko preporuku kako to obavit sigurno da pare ne dobiju noge, nek javi.
U svakom slučaju, situacija nije dobra, ali obnovit će se to sve, prije ili poslije. Drago mi je da smo pokazali svi kako smo složni kad treba, iako u normalne dane svak bi svakom bajunet u leđa zabija.

P.S. Termit, normalno da si mora šetat s pištoljen ili s puškon kad si is Spl'ta :***
dobro kazes Simune, dobro radis...samo mlad si, nisi shvatio to sve bas.....nisam ja nikuda hodao naoruzan jer je to fancy i jer sam to vidio na YouTubeu ni jer je to stil Splita....(iskreno, pos...m se na taj stil, niti je to splitski stil niti je ikada bio) nego jer mi je to bio posao Simune....ali nije to tema za ovo sada, svaka cast za to skupljanje
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Mraz 14.01.21 19:36

Survival Šimun je rekao svu lovu od par namjenskih YT videa donirati nekome tko je stradao u potresu, kroz vikend je plan snimiti video, sutra mi dolazi paket iz [cenzura] sa 15 raznih Mora (donacija) koje će ići kao nagrade za one koji su sudjelovali u donacijama. Video bi trebao biti podijeljen od strane [cenzura], Morakniva, na Šimunovom kanalu i gdje god ga stignemo staviti i ako sve bude kako treba biti skupiti će se lova koja neće biti samo simbolična pomoć. Već sada je solidna svota.



Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by maxina 2 13.02.21 18:23

Evo par mojih misli oko ove teme pošto sam,na žalost,direktno pogođen ovim zadnjim potresima....mislim nekih 600 njak komada svih jakosti do sada.
Prošao sam i rat 90 tih ali se ovo ne može niti izbliza usporediti.
Prva dva potresa 28.12. u rano jutro su nas sve dobro prepali i onda ostatak dana je bilo mirno.Moje preppersko-survival sklonosti su zaslužne što sam odmah ujutro spakirao u aute rezervnu zimsku odjeću,obuću za sve ukućane,deke,hranu,vodu,hranu za psa,prvu pomoć,lijekove,sve važne dokumente,lampe,rez.baterije,noževe,multitool tj.sve gadgete koje inače nosim u prirodu i lov.Oba auta sam natankirao do vrha.....i slijedi čekanje i prokleta neizvjesnost.
Sa sobom sam stalno imao sve ključeve,novčanik,ključeve od oba auta,mobitel,punjač,lampu i rez baterije.Supruga je imala sve to plus rez. ključeve.
Cijeli dan je bilo bez potresa kao i dolazeća noć tako da smo 29.12. svi krenuli s normalnim aktivnostima.... mega zajeb!
29.12. u 12 19 h došao je macan od 6,2 Richtera.........kaos.
Najgore je kod potresa što dolazi bez najave i nikad nisi spreman.
Da sada ne prepričavam osobne detalje samo vam mogu reći da si treba sam pomoći jer od institucija nema kruha i jadan je onaj koji ovisi o njima kad govno udari sušilo za kosu.
Moram isto reći da mi se vratila vjera u ljude jer sam bio zadrti,ogorčeni cinik sve dok nisam osjetio ljudskost i silnu podršku ljudi iz svih sfera i razdoblja mog života.
Sa ovog foruma mi se odmah javilo dosta ljudi i ne mogu opisati koliko je svaka,poruka,svaki poziv značio kada se sve doslovno ruši!Neću vas imenovati-znate sve,hvala vam još jednom svima.
Javljali su mi se frendovi iz vojske a nismo se vidjeli od 1989 te godine “šta treba brate.tu smo za tebe”.Prijatelji,poznanici iz cijelog svijeta,neke sam već i zaboravio!
Ponovo se pokazalo da velika sranja iz ljudi izvlače ono najbolje a iz nekih i najgore.
Srećom,uspio sam sve sam i uz pomoć prijatelja sanirati....sazidati oba srušena dimnjaka i rupe na krovu tako da imamo grijanje i suhu kuću do ljeta kada sve treba temeljito napraviti.Nisam trebao pomoć sa strane( osim dizalice)i nakon saniranja svoje štete bio sam u prilici pomagati drugima.Ne mogu riječima opisati svu silu volontera i ljudi dobre volje iz cijele Hrvatske koji su jednostavno sjeli u aute i došli pomoći,”Ozloglašeni” BBB su odmah 29. tog čistili ceste od otpalog gradevinskog materijala a Torcida već od 30 tog!,I tako danima!!!! Nisam ih baš simpatizirao(blago rečeno) ali od sada respekt do neba!!
Neću spominjati ovdje nedjelotvornost drž.institucija jer je to notorna činjenica-nažalost.
Sada povremeno zatrese ali smo već navikli,bolje reći otupjeli i život ide dalje,nema predaje.
Evo to su moje misli nakon 45 dana.

maxina 2
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 55
Lokacija : hr
Datum registracije : 06.05.2019

ness likes this post

[Vrh] Go down

Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima Empty Re: Najnoviji dramatican potres - kako pomoci sebi i drugima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.