FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

divlje kampiranje na otocima

Go down 
Autor/icaPoruka
brankogavella
bebač
bebač

Male
Broj postova : 1
Godine : 24
Datum registracije : 20.07.2019

divlje kampiranje na otocima Empty
PostajNaslov: divlje kampiranje na otocima   divlje kampiranje na otocima Empty20.07.19 20:13

Drage/isvi, nov sam na forumu, pa se ispričavam ako je ovo krivo mjesto za postavljanje pitanja.
Ima li netko među vama da je na divlje kampirao po otocima? Konkretnije Unije ili Susak? Znam da zakon to ne dozvoljava, ali me zanima je li to doista tako rigorozno? Na što trebam paziti i kako se ponašati?

unaprijed fala divlje kampiranje na otocima 37226
[Vrh] Go down
marin_2411
zelembara
zelembara
marin_2411

Male
Broj postova : 47
Godine : 23
Datum registracije : 18.07.2017

divlje kampiranje na otocima Empty
PostajNaslov: Re: divlje kampiranje na otocima   divlje kampiranje na otocima Empty25.07.19 14:23

Pozdrav.. Nisam kampirao, no znam da je prva stvar koja je strogo zabranjena vatra.. To možda jedino da se raspitaš kod vatrogasaca, ali mislim da ne smiješ uopće ložiti vatru na otocima odnosno općenito ni na obali. Druga stvar ako se dobro sjećam je da ne smiješ baš rušiti drveće i sl (možeš izazvati velik bijes lokalaca), također što se tiče zamki, one su također zabranjene i kažnjava se upotreba... Kampirati ne smiješ, ali naravno ako nemaš šator koji zauzima pola neke divlje plaže, i ako planiraš po noći spavati na divlje, vrlo vjerovatno da te neće nitko naći... Ja sam na Rabu spavao par noći tako i naravno na divljim plažama da nitko ne dolazi
Uz to, što se hrane tiče, ako misliš loviti, štap, mreža i sve ostalo ti zahtjeva dozvolu (bez dozvole kazne jako visoke)... Iz mora smiješ uzimati hranu... Imaš priljepke, ježince i ribu naravno.. Rekao bih ti nekih savjeta, ali o tome neki puta kad to ne bi bilo kažnjivo
[Vrh] Go down

divlje kampiranje na otocima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.