FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Eickhorn slimcut

Go down 
Autor/icaPoruka
marine317
lingua
lingua

Male
Broj postova : 353
Godine : 22
Datum registracije : 10.11.2012

PostajNaslov: Eickhorn slimcut   28.10.18 13:56

Dragi forumaši, ovaj put vam donosim Eickhorn Slimcut. Mali čudni linerlock koji sam dobio na poklon.
Čelik je 440A (56 hrc)
Oštica :7,7cm
Cijela dužina 18,9cm
Debljina oštice:3,1mm

Korice su od Kydexa te imaju jako hrapavu strukturu. Jako ugodan u ruci, te čak i mokar ne klizi iz ruke. Bolji grip daje nego neki moji noževi sa G10 koricama. Oštrica je kombinirana, te ono što nož čini malo čudnim su "nazubljenja" koja su umjesto klasičnog pilica oblika su samo laserski urezane crte u ošticu. Za rezanje konopa, tkanine ili bili čega sa koncima su apsolutno užas. Izrezi iznutra nisu oštri te stoga se konci hvataju unutra i onda ih treba čupat van i sve to opet i opet. Kod rezanja mesa, povrća itd. , izrezi se ne osjete, nemaju neki efekt ,makar ja ga nisam osjetio niti vidio.
to bi po meni bila jedina zamjerka. Nož je lagan, jako ugodan za nosit u hlačama, iznimno ugodan u ruci, lako se oštri, čvrst , lijepo centriran, sigurno se zaključava, nakon 2 tjedna korištenja, igranja sa njime itd još ga  nisam ni jednom morao dotezati ili centrirati, Da samo nema ove izreze lako bi bi bio jedan od najdražih noževa.

Nož se više ne proizvodi ali se može još naći na ebayu.
https://www.eickhorn-solingen.de/SLIMCUT-Alu-Anthrazit
https://www.ebay.de/itm/Eickhorn-Slimcut-Taschenmesser/362301670051?epid=17012899640&hash=item545adcc2a3:g:kJ0AAOSwJ8pbaqIx:rk:1🇵🇫0

Par slikica:

[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 295
Godine : 44
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: Eickhorn slimcut   29.10.18 1:26

Baš gledam te ureze i mislim si kog vraga su išli to raditi, da ima standardnu oštricu bio bi sasvim pristojan nož. Ali ok, stara narodna izreka kaže da se poklonjenom nožu ne gleda oštrica
[Vrh] Go down

Eickhorn slimcut
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.