FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Hanwag

Go down 
Autor/icaPoruka
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 414
Godine : 47
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Hanwag   12.07.18 19:58

Ovaj tekst sam napisao na outdoor.hrvatska.eu, a evo ga i ovdje, u potrazi za dobrim informacijama:

Čovjek uči dok je živ!

Pojavi se lik s Hanwag gojzericama, model Alaska GTX, prodaje ih jer su mu broj male.

Koliko?

Eto, ko tebi, 1500 kn.

??? Za tvrtku nikad čuo!

Kaže: njemačke.

Uzmem kutiju, na kutiji: Made in Croatia! Ko je ovde lud? A kad ne znaš, pitajGoogle-a!

Otvorim njihov katalog, kad cjena koju mi čovjek traži, više nego poštena (s tim da mi se ne uklapa u proračun), u Njemačkoj koštaju 270 €:

https://www.hanwag.com/shop/hanwag-alaska-gtx-H2303-schwarz-black/

Niti sam za tvrtku ikad čuo, niti sam njihove proizvode negdje u našim trgovinama vidio.

Idemo se još malo raspitati na prije spomenutom izvoru:

Tvrtka consors d.o.o. osnovana je 1995. godine u Ladanju Donjem nedaleko od Varaždina. Proizvodnju klasične građanske obuće počeli smo u unajmljenim prostorima, a strojeve nam je na korištenje dao tadašnji partner iz Austrije. Nakon tri godine smanjile su se narudžbe iz inozemstva pa smo počeli proizvoditi i za domaće tržište, no zbog velikih problema s naplatom od toga smo odustali. Nastavili smo proizvoditi za više austrijskih i njemačkih tvrtki. Tako je došlo i do suradnje s firmom Hanwag g.m.b.h. iz njemačkog Vierkirchen, a od 2004. prekinuli smo proizvodnju za ostale partnere i od tada započinje rast tvrtke – kaže direktor Josip Šumečki. Consors proizvodi vodonepropusnu GORE-TEX obuću najviše kvalitete, specijaliziranu za alpinizam, treking i slobodno vrijeme. – Da bismo dobili GORE-TEX certifikat, bila su potrebna velika ulaganja u opremu, obuku djelatnika, svladavanje tehnologije i kontrole. Od tada, kada smo zapošljavali 93 djelatnika, do danas, kad nas je zaposleno 230, prošlo je osam godina ulaganja u strojni park, edukaciju novozaposlenih, dogradnju pogona šivaone, izgradnje skladišta repromaterijala i gotove robe, rekonstrukciju pogona montaže – kaže Šumečki. Samo u posljednje tri godine uložili su više od 10 milijuna kuna. Lani su proizveli 300 tisuća pari obuće, a toliko će proizvesti i ove godine, ponajprije za inozemno tržište. – Posebno se moramo pohvaliti kvalitetnim i marljivim radnicima koji nam dolaze iz okolnih mjesta. Sami obučavamo nove djelatnike – objašnjava Šumečki.

https://www.vecernji.hr/biznis/uspjeh-nakon-godina-ulaganja-u-proizvodnju-gore-tex-obuce-456427 - www.vecernji.hr

E, sad kad smo sve locirali i utvrdili, jedno pitanje za kolege s Foruma: ima li tko blizu Varaždina, da malo svrati do spomenute tvornice i priupita imaju li robu s greškom i koliko bi takva roba koštala?
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 643
Godine : 32
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Hanwag   13.07.18 5:12

Dobar dan kolega. Odavno san upucen u tematiku. Da, Hanwag dobrin dilon radi u Hrvatskoj. Uz haix takodjer u Hr i Meindl u Slo i mislin Lowa u Bih.Hanwag je firma nastala kad su dva brata nasljedila ocev biznis postoli. Jedan brat otvara hanwag drugi lowu. Hanwag je odlicna marka. Cijenjena medju nekin lovackin krugovima a posebno vanka. I sam iman model Hanwag Tatra gtx i vrh su! Uz meindl island koji koristin najbolja gojzerica ikad! Ne bi bilo lose provjerit ali mislin da je negdi bilo rasprave da nemaju robu s greskon u prodaji. Ima nesto modela u Fanzoja
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1550
Godine : 44
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Hanwag   13.07.18 15:35

Slažem se sa kolegom Zuzonjom, a vezano za Hanwag kvalitetu. Isto imam model Tatra GTX i pokazale su se odlične čak i u vruće doba godine, na prostoru sa temperaturama iznad 35°C. Za razliku od pustinjskog modela standardne obuće HV, u Hanwag-icama su mi se noge daleko manje znojile, i što mi je važno...nije bilo problema sa neugodnim mirisom. Plaćene 169€ na popustu. Vrlo sam zadovoljan, ponavljam...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hanwag   

[Vrh] Go down

Hanwag
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gojzerice - odabir pravih i održavanje
» Borovo gojzerice