FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
NE kupujmo hrvatsko Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NE kupujmo hrvatsko Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NE kupujmo hrvatsko Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NE kupujmo hrvatsko Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NE kupujmo hrvatsko Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NE kupujmo hrvatsko Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NE kupujmo hrvatsko Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NE kupujmo hrvatsko Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NE kupujmo hrvatsko Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NE kupujmo hrvatsko Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NE kupujmo hrvatsko Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NE kupujmo hrvatsko Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
NE kupujmo hrvatsko Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NE kupujmo hrvatsko Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NE kupujmo hrvatsko Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NE kupujmo hrvatsko Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NE kupujmo hrvatsko Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NE kupujmo hrvatsko Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NE kupujmo hrvatsko Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NE kupujmo hrvatsko Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NE kupujmo hrvatsko Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NE kupujmo hrvatsko Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NE kupujmo hrvatsko Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NE kupujmo hrvatsko Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NE kupujmo hrvatsko Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NE kupujmo hrvatsko Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NE kupujmo hrvatsko Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NE kupujmo hrvatsko Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NE kupujmo hrvatsko Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
NE kupujmo hrvatsko Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NE kupujmo hrvatsko

+6
goxxon
mariobab
antarctica
Panonsky
poljičanin
Franco G
10 posters

Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Franco G 21.01.18 21:12

Naslov sam odabrao ponukan nezadovoljstvom izvornim hrvatskim proizvodom - vojne čizme #7383 tvrtke "Jelen".

Kupio sam ih par godina da bih imao dobre čizme u gradu za snijeg, vijavicu, bljuzgu itd. ako se isti uopće pojave u Zagrebu.
Za outdoors imam neke slovenske gojzerice, cijena im je bila snižena na nešto iznad 1000kn.

Naravno, snijega je u Zagrebu bilo jedva pokoji dan godišnje pa su čizme bile kao nove.

Prije nekih godinu ili nešto više, kad je snijeg napadao obukao sam čizme i nakon pola sata đon se posve odlijepio!!!
Snimio sam tu čizmu no ne znam kako da sada bez Photobucketa to postam.

Suprotno uobičajenim izradama vojnih čizama (imam američke Springer i nove iz JNA) kod kojih je đon zavidan(zašarafljen) s nekoliko šarafa (tako da ako ljepilo popusti đon neće otpasti), Jelenove #7383 nisi imale nikakvih šarafa.


Molio bih odgovore od eksperata i iskusnih forumita:

1. kakva su vam iskustva s žutim Dockers gležnjačama? Imam jedne koje nisam puno nosio i do sada su OK?

2. Ima li netko iskustvo s žutim Borovo-gležnjačama (tzv. zenge)?

3. Koju zamjenu za Photobucket mi preporučate?
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by poljičanin 22.01.18 12:56

Jako je važno kada su napravljene. Već smo pričali o tome, postoji nekakv izolacijski materijal, koji se stavlja kao međusloj kod modernih čizama i gojzerica. Izvrstan izolacijski materijal. Ali nakon nekih 5 godina počinje se truniti i rapsadati. Nikakvo ljepilo se ne može onda zaljepiti za tu podogu. Imam dvoje relativno dobrih čizama kod kojih se to dogodilo, žao mi ih je baciti, a zapravo bi to trebao.

Prije 15 dana moj radni kolega otišao na Blidinje, s novim, neraspakiranim, HAIX čizmama, kupljenim na Njuškalu. Raspale se prvi dan, lijepio ih american trakom. Poludio, kupio skupe čizme i kvalitetne, a kad ono - katastrofa. Odnio ih u postolara koji mu je rekao da su stare 8 godina i da im nema pomoći.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by poljičanin 22.01.18 12:58

Da dodam, još su kod njega ležale više od godine dana

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Panonsky 22.01.18 16:34

Imam taj model čizama deset godina i nakon nekih sedam godina su se odljepili đonovi.
E sad imam tu sreću da mi frend radi ili je radio,sad više neznam,u Jelenu pa je skinuo,pobrusio ili šta več,stari đon.Naravo uz naknadu.
Naljepio novi,sličan ne isti,i eto već drže dvije godine.
Šteta mi je bilo čizama jer je sve ostalo bilo ok.
Ja i nećak imamo haix gojze nekih godinu dana i zasad se drže.
Moje su Nepal pro a njegove Scout.
Haix u sklopu tvornice ima dućan pa tamo zna biti
Druga klasa koja je dost jeftinija a greške su uglavnom kozmetičke.
Nažalost na pitanja neznam odgovoriti jer nemam iskustva s istim.
E sad dal sam kaj pomogao neznam.
Panonsky
Panonsky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 48
Lokacija : Čakovec
Datum registracije : 16.06.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Panonsky 22.01.18 16:38

Eh da mogu pitati frenda dal još uvijek radi,pa možda nekaj riješimo.
Panonsky
Panonsky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 48
Lokacija : Čakovec
Datum registracije : 16.06.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by antarctica 24.01.18 1:57

poljičanin je napisao/la:Jako je važno kada su napravljene. Već smo pričali o tome, postoji nekakv izolacijski materijal, koji se stavlja kao međusloj kod modernih čizama i gojzerica. Izvrstan izolacijski materijal. Ali nakon nekih 5 godina počinje se truniti i rapsadati. Nikakvo ljepilo se ne može onda zaljepiti za tu podogu. Imam dvoje relativno dobrih čizama kod kojih se to dogodilo, žao mi ih je baciti, a zapravo bi to trebao.

Prije 15 dana moj radni kolega otišao na Blidinje, s novim, neraspakiranim, HAIX čizmama, kupljenim na Njuškalu. Raspale se prvi dan, lijepio ih american trakom. Poludio, kupio skupe čizme i kvalitetne, a kad ono - katastrofa. Odnio ih u postolara koji mu je rekao da su stare 8 godina i da im nema pomoći.

Oprosti,ali da li je to dokazano u praksi?Pitam jer moj prijatelj je kupio gojzerice Meindl model Island pro negdje krajem 2003.Nosio ih je sezonski negdje do 2015 kad mu je postolar u Slatini skinuo stari đon i nalijepio novi,i to mislim čak onaj kao na "Adidaskama" koje su se kod nas radile.
Uglavnom,ako kolega traži nešto dugoročno,Meindl topla preporuka ili Lowa.
antarctica
antarctica
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 46
Lokacija : Podravska Slatina
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by mariobab 24.01.18 13:14

Franco, za Borovo ne znam, nisam ih nosio, a Dockersice jesam prilično dugo, kao i žute Kickersice u tom stilu i bio sam izuzetno zadovoljan. Trenutno Imam žute Nike cipele i dobro se drže (ne znam koliko god. su stare),a za pola cijene gornjih dviju. Iako, nikada nisam  ni za jedne požalio novce koje sam za njih dao.

Iako, sad vidim da tog modela Kickersa više nema, ipak je prošlo nekoliko desetljeća...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by goxxon 24.01.18 13:41

@G. Franco: imam smeđe Dockers čizme, nakon 6 godina peta na đonu se probušila. ulazila voda i kamenčići (lijepo sam zveckao od njih). odnesao sam ih šusteru pa mi je zamijenio pete za 50kn. sad mi samo ulazi voda.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Svizac 24.01.18 23:49

Moja iskustva s planinarskim cipelama su pozitivna. Koristim Alpinine cipele model VX i s njima sam izuzetno zadovoljan. Imam jedne stare 12 godina, ali ne previše nošene, samo nekoliko izleta godišnje i još su u relativno dobrom stanje s obzirom na starost, profili na vibram džonu na nekim mjestina su malo stanjeni, ali još su dobre za Medvednicu i slične terene. Bile svojevremeno i desetak dana na Velebitu. Na spoju džona i cipele nama nikakvih pukotina. Redovito održavane i impregnirane sprejem za vodonepropusnost i još uvijek ne propuštaju vodu. Druge, isti model VX, kupljene prije 6 godina, ali prizvedene u Rumunjskoj, nošene svega par puta, a prije toga stajale ili bolje reći ležale u kutiji skoro pet godima netaknute, a prošetane zbog fame koja se širi internetom da te nisu jednake kvalitete, kao one starije proizvedene u Sloveniji, kao i fame da vibram džonovi s godinama stare i raspadaju se sami od sebe. Istina, bilo je na internet forumima pritužbi i slika planinarskih cipela starih svega nekoliko mjeseci kojima su se počeli mrviti i raspadati vibram džonovi, ali to je vjerojatno zbog greške u tehnološkom procesu izrade vibram džona. Poznajem i jednog planinara koji ima Mckinley planinarske cipele stare 15 godina i kojima se vibram džon još nije odlijepio od cipele, a s njima je prošao dobar dio Velevita i dalmatinskog kamenjara i još ih koristi. Istina, da su profili na njima  jako izlizani i da ih ja odavno ne bi koristio, ali još drže vodu s vanjske strane cipele.
Svizac
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by poljičanin 25.01.18 9:56

antarctica je napisao/la:
poljičanin je napisao/la:Jako je važno kada su napravljene. Već smo pričali o tome, postoji nekakv izolacijski materijal, koji se stavlja kao međusloj kod modernih čizama i gojzerica. Izvrstan izolacijski materijal. Ali nakon nekih 5 godina počinje se truniti i rapsadati. Nikakvo ljepilo se ne može onda zaljepiti za tu podogu. Imam dvoje relativno dobrih čizama kod kojih se to dogodilo, žao mi ih je baciti, a zapravo bi to trebao.

Prije 15 dana moj radni kolega otišao na Blidinje, s novim, neraspakiranim, HAIX čizmama, kupljenim na Njuškalu. Raspale se prvi dan, lijepio ih american trakom. Poludio, kupio skupe čizme i kvalitetne, a kad ono - katastrofa. Odnio ih u postolara koji mu je rekao da su stare 8 godina i da im nema pomoći.


Oprosti,ali da li je to dokazano u praksi?Pitam jer moj prijatelj je kupio gojzerice Meindl model Island pro negdje krajem 2003.Nosio ih je sezonski negdje do 2015 kad mu je postolar u Slatini skinuo stari đon i nalijepio novi,i to mislim čak onaj kao na "Adidaskama" koje su se kod nas radile.
Uglavnom,ako kolega traži nešto dugoročno,Meindl topla preporuka ili Lowa.

Ovdje smo o tome pisali:
https://survival.aforumfree.com/t3454p30-haix-eizme

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by antarctica 25.01.18 13:07

Nemoj uzeti srcu,ali meni je upitan taj postolar.Ili taj HAIX.Kažem,prijatelj ima Meindl gojzerice na koje je nakon 12 godina nalijepljen novi đon i taj novi đon se uspješno gazi već preko godinu dana.
Mislim,ja sam zavarivač,pa znam da kad pitaš nekoliko zavarivača,jedan će reći da se nešto ne može zavariti,drugi će reći da može. ;-)
antarctica
antarctica
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 46
Lokacija : Podravska Slatina
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by antun 25.01.18 13:18

ja sam također imao te Jelen čizmice. Đon je otpao za vrlo kratko vrijeme. Odnjeo sam šusteru i ovaj je rekao da se to nemre zaljepiti jer jedan od materijala je nekakva vrsta spužve kaj se nemre ljepiti. Ako smo tako radili za vojsku, pa kako je onda za civilnu Jelen obuću?
antun
antun
spikač
spikač

Male
Broj postova : 805
Godine : 82
Lokacija : shuma
Datum registracije : 01.05.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by poljičanin 26.01.18 14:55

Na takvim vojnim čizmama ja sam pobrusio sve čepove na džonu od uporabe, bez da je voda ušla u njih jer sam ih uredno mazao, i kad sam ih odlučio prebaciti za ono malo poljoprivrede kojom se bavim, to se razlijepilo, onda ih nosim postolaru, i onda ide gornji dio priče.

Poanta onoga koji proizvodi obuću je osigurati pouzdanost čizme u onom vremenskom periodu koji je definiran kao radni vijek, a nakon toga nek im se dogodi šta bilo, kako bi korisnik kupio nove čizme. Tako se taj izolacijski sloj pojavio kao idealno rješenje. I moderno. To što ja imam HV čime iz 1997. koje jesu teške, ali u kojim se noga ne znoji apsulutno ni malo usred ljeta, očito više nije trend. Mi smo navikli imati čizme ili gojzerice dok god im se ne potrpši džon, ali ja se bojim da je to prošlo svršeno vrijeme. Moji roditelji su kupili perilicu rublja koja je radila 27 godina, prala makar jednom dnevno. U 15 godina braka, ja imam treću perilicu (2 x Elektrolux, 1 x Bosch).

Meindl čizme su poznate kao teške, ali kvalitetne i dugotrajne. Lovci su ih uvijek volili, to im je bio statusni simbol. Meni se ne da, ali ako imaš volje, baci pogled da li i oni imaju taj PU izolacijski sloj na proizvodima, jer ako imaju, onda ni Meindl neće više trajati ni blizu toliko.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by ivo 30.01.18 12:42

Kolega Poljičanin, mala digresija; vaša je mater prala i na ruke !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by sgt bear 30.01.18 15:46

Koliko sam upoznat, PU je sastavni dio gotovo svih čizama. Nedavno sam u razgovoru saznao za proizvođača koji u maloj manufakturi proizvodi čizme sa desetogodišnjom garancijom. Čak su modeli jeftiniji od Meindlovih. Ako nekoga zanima, u ZG pogledajte u Fanzoj trgovini. Ne reklamiram, samo preporučujem pogledati. Btw. Oni drže i Meindl i Hanwag, pa možete usporediti cijene. Pozdrav!
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Franco G 31.01.18 17:30

antun je napisao/la:ja sam također imao te Jelen čizmice. Đon je otpao za vrlo kratko vrijeme. Odnjeo sam šusteru i ovaj je rekao da se to nemre zaljepiti jer jedan od materijala je nekakva vrsta spužve kaj se nemre ljepiti. Ako smo tako radili za vojsku, pa kako je onda za civilnu Jelen obuću?

Jelen je radio mahom za slovensku vojsku pa me veseli otpadanje džonova.

Nažalost još radi nešto i za HV.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Franco G 31.01.18 17:33

sgt bear je napisao/la:Koliko sam upoznat, PU je sastavni dio gotovo svih čizama. Nedavno sam u razgovoru saznao za proizvođača koji u maloj manufakturi proizvodi čizme sa desetogodišnjom garancijom. Čak su modeli jeftiniji od Meindlovih. Ako nekoga zanima, u ZG pogledajte u Fanzoj trgovini. Ne reklamiram, samo preporučujem pogledati. Btw. Oni drže i Meindl i Hanwag, pa možete usporediti cijene. Pozdrav!

"u ZG pogledajte u Fanzoj trgovini."

Adresa?
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by sgt bear 31.01.18 17:37

Franco G je napisao/la:
sgt bear je napisao/la:Koliko sam upoznat, PU je sastavni dio gotovo svih čizama. Nedavno sam u razgovoru saznao za proizvođača koji u maloj manufakturi proizvodi čizme sa desetogodišnjom garancijom. Čak su modeli jeftiniji od Meindlovih. Ako nekoga zanima, u ZG pogledajte u Fanzoj trgovini. Ne reklamiram, samo preporučujem pogledati. Btw. Oni drže i Meindl i Hanwag, pa možete usporediti cijene. Pozdrav!

"u ZG pogledajte u Fanzoj trgovini."

Adresa?
Ogrizovićeva 40A, Trešnjevka
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by sgt bear 31.01.18 17:40

http://www.fanzoj.hr
sgt bear
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1478
Godine : 50
Lokacija : de/sk
Datum registracije : 12.04.2010

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Franco G 20.02.18 21:26

Napisao sam u gornjem postu:

"Jelen je radio mahom za slovensku vojsku pa me veseli otpadanje džonova."

Čitam večeras na portalu Jutarnjeg koji prenosi iz slovenskog tiska bruku slovenskih elitnih komandosa:

"Ono što su saveznici vidjeli na vježbalištu Poček više je podsjećalo na prvoaprilsku šalu. Vojnici prema metodi CREVAL NATO saveza nisu znali manevrirati u prostoru, oprema koju im je osiguralo ministarstvo obrane pokazala se lošom, sa čizama su otpadali potplati, a više je vojnika zbog ozeblina moralo tražiti pomoć sanitetske službe i liječnika", navodi POP-TV.

Sad mi je malo lakše. Uvjeren sam da su to čizme #7383.

tvVeselje

Usput: iskreno hvala svima koji su mi komentarima i odgovorima pomogli.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

NE kupujmo hrvatsko Empty Re: NE kupujmo hrvatsko

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.