FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

EDC tablete

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
c.e.z
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 30
Datum registracije : 21.07.2017

PostajNaslov: EDC tablete   31.07.17 14:47

da li i ako da, koje tablete imate uz sebe svaki dan, u čemu ih držite i koliko ih često uistinu trebate?

ja zbog naravi posla bivam puno po čukama gdje nema boga a kamoli čovjeka i nikad nisam bez ove mini apoteke sa slike:

osobno ne pijem tablete osim ako nisam na samrti ali se redovito prazni i popunjava novim zalihama.
paracetamol/ibuprofen ugl ide za glavobolju rijetko kad za povišenu temp., antihistaminici za ubode letečih gamadi gdje postoji naznake za alergijsku reakciju a ovaj slabiji za alergijske reakcije na pelud. katkad vožnja zna biti 'zanimljiva' pa je zato tu aviomarin. controloc je kad se malo pretjera dan ranije pa nekog uhvati žgaravica.

nisam farmaceutski tehničar pa ne znam da li postoje bolje opcije od ovih. na sreću još nikog nisam otrovao.
otvoren sam za prijedloge i kritike
[Vrh] Go down
Monstrum0206
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 35
Datum registracije : 30.08.2016

PostajNaslov: Re: EDC tablete   31.07.17 16:11

na više punktova (auto, ruksak za preživljavanje, stan, neseser pri svakom putovanju, može se reći u svakom trenutku života) držim sljede stvari:
- tablu rapidola 600 (bolovi)
- tablu andola/aspirina (temp., manji bolovi, sitne upalice)
- tablu rupuruta (želučani problemi)
- par vrećica fervexa (nešto kao maxflu, koristim kao i andol)
- pola table biorele (probavne bakterije)
- tablu aktivnog uglja (trovanja, proljevi)

uzmem najveće pakiranje od navedenih lijekova i uredno unutra posložim table koje su u original pakiranju, uglavnom je to kutija rapidola ili biorele ... obavezno na kutiju napišem datum kada sam ju slagao i svakih cca. pola godine u opticaj pustim najstarije pakiranje, uvijek nekog nešt boli, neko je bolestan, usran itd.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6701
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: EDC tablete   31.07.17 16:14

Od stvari koje svakodnevno idu sa mnom tu je samo nekoliko brufena od 600mg koji su u pederuši. Ostalo mi je... meh, preživjet ću bez toga. Alergija nemam, glavobolja isto, mučno mi je samo kada slušam budale a bol mogu potrpit. Jedino mi brufen ponekad spasi dan kada imam takvu upalu da ne mogu hodat ili me uhvati živac.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: EDC tablete   

[Vrh] Go down

EDC tablete
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tablete za čiščenje vode
» Tablete joda, Thyrosafe ili nesto slicno
» Osnove preživljavanja/vodić za izvanredne situac.
» Jel' ima 'ko iskustva sa rucnim Garmin uredjijma?
» Filteri za pročišćavanje vode i Steripen