FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

„Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 774
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   01.12.16 23:47

Već godinu dana imam i povremeno koristim jedan jednostavan i neskup multitool, tvrtke METABO, koja se inače bavi električnim alatima. Ovaj multitool je kung fu proizvodnje, te je više promotivni artikal te firme, ali svejedno za vrlo popularnu cijenu pruža solidan multitool za povremeno korištenje, za držati u vratima od auta, i tako to...dakle radi se o prvoj verziji alata od prije godinu dana.
Evo par slika dotičnog alata:
Dolazi u kutiji, bez futole, ali sa belt clipom.

Prikaz svih alata

I težina je kako je vidljivo 190,46 g.

Kliješta režu na posmik kao škare, tako da mogu presjeći i tanku žicu ili nešto žilavo.

Prije par dana kupujem prijatelju isto takav alat u istoj trgovini kad ono vidi čuda, alat redizajniran i apgrejdan, a cijena ostala ista. Evo par fotki verzije 2 i onda usporedba:

Kliješta režu na posmik kao škare i na starom i na novom modelu, tako da mogu presjeći i tanku žicu ili nešto žilavo.

Usporedba:

Druga verzija je za 60-ak g teža, ali to je za očekivati kad su dodani back-lock mehanizmi za alate i unutrašnjil lajner drške, a i noževi su nešto veći.

Sve u svemu solidan mali entry level multitool, za ne prezahtjevne zadatke, za vrlo povoljnih 69,90 kn.
Toliko za ovaj put, svi komentari i pitanja su naravno dobrodošli.
Siga
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2804
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   02.12.16 1:02

Stvarno zgodna stvarčica za male novce.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2503
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   02.12.16 1:44

Zgodno, kakvi su mu šrafcigeri? mislim je se dogodi da preskaču ili ti se čine dovoljno čvrsti? i dali drške žuljaju ruku kod jačeg pritiskanja, sječenja žice?
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 262
Godine : 22
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   02.12.16 2:37

Zanimljiva stvarčica.. Mene zanima ova pilica da li je funkcionalna ili je sam šminka kao i kod većine kineza. Uporedi je sa Victorinoxovom...
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   02.12.16 15:48

Usporedba pile sa wengerom kojeg imam:

Nije baš na švicarskoj razini (ova wengerova je zmaj) ali je ok oštra i radi, koristio sam je u par navrata, ali je kratka, pa otpada pilanje ičega debljeg od cca 2,5 – 3,0 cm

Što se tiče kliješta, režu i licne i čavliće, ali da su baš anatomsko ergonomska, pa baš i nisu.

Za čavliće i deblje žice je predviđena ova udubina na kraju reznog djela kliješta i zbilja radi lijepo.
Šarafcigere baš i nisam koristio, pa nemam spreman odgovor.
Također je na verziji 2 ubačena turpija umjesto šiljka (koji pretpostavljam služi za razvezivanje čvorova) koji se nalazi na verziji 1, a i imbus vijci su zamjenjeni torxima.
[Vrh] Go down
laredo
bomber
bomber

Male
Broj postova : 155
Godine : 42
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   05.12.16 0:23

Tnx na recenziji, izgleda da vrijedi svake lipe. Može info gdje ima za kupiti?
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   05.12.16 10:35

Ima ga kupiti ovdje:

https://www.aliexpress.com/item/Germany-Metabo-METABO-outdoor-ten-with-multi-tool-Pliers/32465956300.html

ali ja sam ga kupio u željezariji u Čavlima kod Rijeke.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: „Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0   Today at 3:04

[Vrh] Go down

„Metabo“ - entry level multitool v 1.0 i v 2.0
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ganzo G201B Multitool
» Buck X-Tract multitool
» dali svakodnevno nosite nož!
» SANRENMU 910 PLUS - i kod kineza kvaliteta košta
» Vojni džepni noževi