FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

+10
Mraz
goxxon
remulus
Hombre
zuzonja
Fratt
maxina
franciscus
puls
gorky
14 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by roby71 12.05.16 21:44

Pošto sam i sam poštar samo da vam kažem da radimo samo ono što su nam mudre glave naredile.
A ko god misli da smo lijeni i spori neka pokuša dnevno odnijeti 600-700 pisama, 50-100 preporuka i 500 reklama i to po kiši ili visokoj temperaturi. A svi kad naručuju iz Kine neka kontaktiraju prodavača i zamole ga da pošiljku ne šalje kao small packet i problem riješen. Pozdrav

roby71
bomber
bomber

Broj postova : 115
Datum registracije : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by duke 12.05.16 22:13

aha, znači small package je samo varijanta pošiljke pri kojoj pošiljatelj i primatelj dijele trošak.
i ako ste kupili stvar koja je imala free shipping nebi trebali plačati tih 4,50kn, odnosno to nebi smjelo doći kao small package
u suprotnom nemojte preuzeti pošiljku i žalite se prodavaču da vam je naplačena poštarina

ako sam dobro skužio (a nisam ni našao u cjeniku HP) od nas se nemože poslati small package!?

... al se može poslati paket za slijepe koji je do 7kg besplatan (po cjeniku HP)...
Molim neka Uvaženi poštar Maxina da osvrt na ovo... pretpostavljam da je krajnje nelegalno i nemoralno da paket za slijepe šalju i primaju ljudi koji nisu slijepi...?
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by maxina 12.05.16 23:02

duke je napisao/la:aha, znači small package je samo varijanta pošiljke pri kojoj pošiljatelj i primatelj dijele trošak.
i ako ste kupili stvar koja je imala free shipping nebi trebali plačati tih 4,50kn, odnosno to nebi smjelo doći kao small package
u suprotnom nemojte preuzeti pošiljku i žalite se prodavaču da vam je naplačena poštarina

ako sam dobro skužio (a nisam ni našao u cjeniku HP) od nas se nemože poslati small package!?

... al se može poslati paket za slijepe koji je do 7kg besplatan (po cjeniku HP)...
Molim neka Uvaženi poštar Maxina da osvrt na ovo... pretpostavljam da je krajnje nelegalno i nemoralno da paket za slijepe šalju i primaju ljudi koji nisu slijepi...?

Ako ti na web oglasu piše "free shipping" i pošiljatelj pošalje kao "small package" svejedno plaćaš tih 4,50 kn.Za sve druge pošiljke(obično pismo,preporučeno,paket,EMS) ne plaćaš ništa jer je pošiljatelj platio full poštarinu.Ovo se odnosi na međunarodni pošt. promet.

Od nas se ne može slati "mali paket".

Ovo što ti zoveš "paket za slijepe" nije bilo kakav paket već knjige na Brailleovom pismu i zvučni zapisi-knjige za slijepe osobe.....secogram.Slanje je potpuno besplatno i vidim da ti je to privuklo pažnju........nećeš razbojniče!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Hombre 12.05.16 23:08

Kod nas nema small package. To su bjelosvjetske kapitalističke izmišljotine, sive zone sufinanciranja države i što li već.
Ako ti prodavač pošalje kupljeno po punoj cijeni poštarine, a onda to neće biti free shipping češat ćeš se malo više nego za 4,5kn.

Hajdemo se mi bavit švercom i taj dodatni namet svalimo na krajnjeg kupca i još mu na njega zaračunamo svoj porez Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by franciscus 17.05.16 19:41

maxina je napisao/la:USPS First-Class Package je ekvivalent običnom avionskom pismu(tj nije "mali paket") i ne bi trebalo plaćati prijem kod nas ali sutra ću još provjeriti na mjestu zločina (radim u H Pošti) pa ću dojaviti.
Točno. Međutim, USPS ima opciju "mali paket" (vidi pod "features"):
Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 X60yhj
E sad, bit će da je finta sa tom malom cijenom u tome da na svakom hub-u pošiljka mora čekati da se nakupi dosta do slijedećeg hub-a, tako da ja ovu svoju pošiljku još nemam na radaru moje pošte, a sa First-Class Package dobijem pošiljku uvijek za manje od 15 dana. I opet ne vidim zašto bi odredišna pošta moju muku trebala dodatno naplaćivati.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Hombre 17.05.16 19:57

Kadija te tuži, kadija te sudi

Namet na kijamet

Da ne nabrajam.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by laredo 21.05.16 0:15

Moja iskustva: ovaj tjedan 3 pošiljke (2xebay, 1xFasttech), plaćeno nula kuna. Naravno, nigdje nije pisalo "small packet". Proteklih tjedana primio nekoliko pošiljka - poštar uvijek dostavio bez naknade... Te četiri i pol kune sam platio nekoliko puta tamo negdje prošle jeseni ili ljeta, kad je HP i uveo taj sex. Nakon toga je, valjda, jako puno ljudi objasnilo braći Kinezima da ne treba pisati "mali paket", a ovi su pristojno poslušali, baš kak je gore roby71 objasnio..

@roby71 - svaka čast tebi i tvojim kolegama! Gledam vas na apeencima (Tomos APN,jel) i po zimi i ljeti, od -10 do +40, svaki dan... pesi vas naganjaju, šefovi prcaju, itd. itd. Pa treba vam dići spomenik u svakom selu Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 393492
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 50
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Hombre 21.05.16 10:05

Razveselit ćeš se kad u tvoje malo mjesto stigne i ta novost. Ja sam jučer dobio neku sitnicu i prvi put platio namet i to sve po propisu s računom...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by puls 21.05.16 22:12

Možda bi netko od uvaženih forumita koji dobro barataju engleskim i ovom tematikom mogao formulirati i sročiti poruku kakvu bih trebao poslati Kinezu pri svakoj narudžbi....

Ono, dragi kineski prijatelju, nemoj mi nikako ovo poslati kao mali paket jer u mojoj zemlji imam problema sa šipingom; već ga klasificiraj kao........ili tako nekako........ ma,  kužite na što mislim....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Hombre 21.05.16 23:27

Međunarodna poštanska unija ima svoja pravila i trebalo bi ih proučiti je li naši nešto muljaju, a sigurno jesu inače ne bi do sada išlo kako jeste i taj "small packet" ima razlog zašto se tretira kao takav. Također treba vidjeti može li pošiljatelj ne navesti da se radio o "small packet" pošto bi onda platio punu poštarinu i cijena za tebe ne bi više bila tako primamljiva.
Inače sam iz dobro obaviještenih izvora u vrhu naše premile pošte (sve državne firme su ko rešeto) saznao da čak i paketići koji nemaju bar cod da se radi o small packet trebaju kod nas dobiti isti da bi se moglo naplatiti.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by maxina 22.05.16 21:32

Hombre je napisao/la:Međunarodna poštanska unija ima svoja pravila i trebalo bi ih proučiti je li naši nešto muljaju, a sigurno jesu inače ne bi do sada išlo kako jeste i taj "small packet" ima razlog zašto se tretira kao takav. Također treba vidjeti može li pošiljatelj ne navesti da se radio o "small packet" pošto bi onda platio punu poštarinu i cijena za tebe ne bi više bila tako primamljiva.
Inače sam iz dobro obaviještenih izvora u vrhu naše premile pošte (sve državne firme su ko rešeto) saznao da čak i paketići koji nemaju bar cod da se radi o small packet trebaju kod nas dobiti isti da bi se moglo naplatiti.

Krovna agencija za kontrolu poštanskog i inih poslovanja je  https://www.hakom.hr/ i to je mjesto gdje se može provjeriti,prijaviti i saznati dosta o svim poštanskim peripetijama.

Sve pošiljke koje imaju na sebi natpis "small packet" ili "petit paquet" otisnut u prijemnom poštanskom uredu (dakle polaznoj pošti) na ulazu u RH prilikom sortiranja dobivaju naljepnicu s kodom.To je oznaka vrste pošiljke isto kao i npr.preporučeno pismo ili avionsko pismo.
 Dakle,ne može(smije) HP dodati natpis da bi naplatio nešto što ne smije-dodaje se kod koji se u HP internom sistemu može pratiti i kontrolirati.Pošiljka je sigurnija je,do sada,kada bi "nestao" mali paket nije bilo moguće ući u trag što se sada mijenja.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Hombre 23.05.16 9:05

Ako pošiljka ne dođe dignem case/dispute i dobijem novac nazad pa naručim ponovo.
Ovako mi s naljepnicom koja košta 4,5kn nije nimalo primamljivije.

I već sam napisao. Ako pošiljatelj ne šalje kao small packet ni poštarina ga neće doći malo kao što bi bila pa će se razlika opet svaliti na leđa kupca.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa - Page 2 Empty Re: Hrvatska Pošta - Uručenje malih paketa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.