FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   25.04.16 19:23

Kako trenutno imam viška vremena malo sam istraživao o slučaju iz naslova teme. Da ne ulazim u detalje rekao bi da svaka medalja ima dvije strane ili nikada jedana kovanica u džepu sama ne zvecka.

Da budem iskren nisam siguran kako bi ja osobno u takvoj situaciji reagirao no mislim da ne bi ostao smiren kao netko od protagonista događaja.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1446
Godine : 40
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   25.04.16 19:31

ivo je napisao/la:
Zaista, respektabilan radni staž.

Mrtav hladan! Kao i njegova klijentela
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 536
Godine : 30
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   25.04.16 22:20

Odin je napisao/la:
maxina je napisao/la:
Kupac,klijent,mušterija može biti neinformiran,u krivu,bahat,glup.smrdljiv ali prodavač ne smije biti niti u jednoj situaciji takav.

ahahaha
Dakle kupac može biti bahat i neuljudan a prodavač bi nakon pola sata tlačenja i tolerancije trebao ostati uljudan i uslužan?
Možda u nekoj paralelnoj dimenziji.

EDIT: Imam iza sebe četiri godine staža u HR army/airsoft trgovinama da ne ispadne da sam baš od jučer.

Ako se ne varan, a zapravo znan da se ne varan ne radi li se ovde o trgovini koju necu reklamirat, ali pocinje sa alp......shop. Naime istu san nazva prije nesto manje od godinu dana i pita za jedan artikal u slucaju da ne odgovara velicina (a nije bilo manje koja je bila upitna i nece doc narednih miseci) je li se moze platit, preuzet i ako ne odgovara vratit sa etiketama, u ambalazi i naravno netaknuto u roku. Na to san dobia odgovor dva puta da ne moze, vec samo zaminit za robu iste vrijednosti. Nisan tia raspravljat ni ista slicno iako san dobro upucen u zakonski rok od 14 dana. Mozda je bila fjaka taj dan pa mi se nije dalo. Narucia san izvanka i rijesia problem. Osoba s druge strane je bila kulturna, iskrena i poznavala je tematiku, ali za pretpostavit je da je politika ducana da ne postuju zakon? Uglavnon od tad sve proizvode 5.11 marke (jedni su od skupljih na trzistu) narucujen iz drugih izvora. Zapravo napisat cu i modele opreme 5.11 koje san do sad kupia da vidite da se skupi pristojna cifra. rush 12, rush 24, tactical jacket, tactical shirt, tactical pants cotton, 2x tactical pants with teflon. Moguce jos nesto i to samo toga branda. Zar nekome stvarno triba ovakva reklama tj. ne reklama? Mislin da je vrime da se kupca pocinje gledat onako kako i triba, tj. kupac je uvik u pravu! I samo za kraj me opet zanima da vidin je li klima drukcija pa mozda i narucin nesto u Vasen ducanu. Dakle, je li se moze uzet roba priko web shopa, telefona i vratit u roku 14 dana bez ikakvoga objasnjenja?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   25.04.16 23:40

Odin je napisao/la:
ahahaha
Dakle kupac može biti bahat i neuljudan a prodavač bi nakon pola sata tlačenja i tolerancije trebao ostati uljudan i uslužan?
Možda u nekoj paralelnoj dimenziji.

EDIT: Imam iza sebe četiri godine staža u HR army/airsoft trgovinama da ne ispadne da sam baš od jučer.

I po mogućnosti da ima istetoviran kukasti križ na prsima

Unatoč tvom zaista respktabilnom radnom stažu kupac može biti sve gore nabrojano dok je tvoje da se uljudno ponašaš, a provodiš ono što ti Zakon dozvoljava.
[Vrh] Go down
blinddog
tipko
tipko

Male
Broj postova : 61
Godine : 50
Datum registracije : 19.07.2013

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   26.04.16 10:16

zuzonja je napisao/la:
Dakle, je li se moze uzet roba priko web shopa, telefona i vratit u roku 14 dana bez ikakvoga objasnjenja?

Može. Članak 72 stavak 1 Zakona o zaštiti potrošača
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   26.04.16 12:14

blinddog je napisao/la:
zuzonja je napisao/la:
Dakle, je li se moze uzet roba priko web shopa, telefona i vratit u roku 14 dana bez ikakvoga objasnjenja?

Može. Članak 72 stavak 1 Zakona o zaštiti potrošača
Pitan prodavaca, ne zakon! Ako je tu molia bi cijenjeni odgovor. Hvala Odine unaprid.
[Vrh] Go down
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 639
Godine : 34
Datum registracije : 09.07.2011

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   26.04.16 13:56

ivo je napisao/la:
Zaista, respektabilan radni staž.
Gospodine Ivo,prije nego počnete sa klasičnim spamanjem molim Vas da se prvo informirate kada su se army shopovi u RH počeli otvarati kao fizičke trgovine a ne kao webshopovi...hvala unaprijed.

@ Zuzonja: Može.
Ako te sta interesira mozemo preko inboxa nastaviti.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   26.04.16 15:18

Eto ja san zadovoljan s tin odgovoron jer je uvik taj ducan i osoblje bilo kulturno i normalno. Valjda je tribalo vrimena da se uhoda sa novin pravilima i da se ustali neka rutina. Ocekujte me priko web shopa, a nadan se i koji put uzivo kad buden u zg
[Vrh] Go down
Svarog_2
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 32
Datum registracije : 03.05.2016

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   04.05.16 18:54

Svizac je napisao/la:
Za dilere je možda taj rječnik i prihvatljiv, jer su njihove mušterije i onako moralno na dnu i mogu im iz dana u dan, prema svojem osobnom nahođenju određivati cijenu onog što prodaju. Za to zanimanje kultura ophođenja uopće nije bitna. Bitna je samo kvaliteta „robe“.

Dakle ovo što si napisao zbilja nije u redu. U životu me nit jedan diler nije loše tretirao. bilo da se radi o duhanu, rakiji, travi ili nečem drugom ljudi su pristojni i posebno su sretni ako si došao s novcima, al za silu može i na ler.. ako je neko bahat i bezobrazan može svoju najbolju robu poklonit karitasu, ja sigurno ne kupujem od takvih spodoba. Mislim da imaš predrasude o ljudima koji su isti kao mi, vjeruj mi, upoznao sam crnca.

U [cenzura] osobno nisam nikad imao problema al ovo kaj si opisao je zbilja sjebano jer da si ti potpuno krivo shvatio cijene nije ok da te neko vrijeđa i tjera. Mislim da mu nebi zamjerio da ti nije rakao "hvala, doviđenja" al nije ti trebao baš govoriti neke stvari...jebiga
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u   Today at 22:49

[Vrh] Go down

Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Razgovor „ugodni“ naroda hrvatskog ili u Replik Art-u
» Pozdrav iz Hrvatskog zagorja
» Mudrost Indijanaca
» Dodatak: Busse Black widow (replik)