FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Pozdrav iz Sarajeva Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Pozdrav iz Sarajeva Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Pozdrav iz Sarajeva Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Pozdrav iz Sarajeva Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Pozdrav iz Sarajeva Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Pozdrav iz Sarajeva Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Pozdrav iz Sarajeva Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Pozdrav iz Sarajeva Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Pozdrav iz Sarajeva Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Pozdrav iz Sarajeva Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Pozdrav iz Sarajeva Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Pozdrav iz Sarajeva Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Pozdrav iz Sarajeva Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Pozdrav iz Sarajeva Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Pozdrav iz Sarajeva Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Pozdrav iz Sarajeva Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Pozdrav iz Sarajeva Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Pozdrav iz Sarajeva Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Pozdrav iz Sarajeva Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Pozdrav iz Sarajeva Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Pozdrav iz Sarajeva Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Pozdrav iz Sarajeva Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Pozdrav iz Sarajeva Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Pozdrav iz Sarajeva Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Pozdrav iz Sarajeva Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Pozdrav iz Sarajeva Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Pozdrav iz Sarajeva Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Pozdrav iz Sarajeva Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Pozdrav iz Sarajeva Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Pozdrav iz Sarajeva Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Pozdrav iz Sarajeva

+5
maxina
Born_Survivor
elvin
Mraz
ewcbs
9 posters

Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 04.04.16 12:36

Ja sam Dino, lider prve i jedine udruge streličara lovaca u BiH (članica EBF-a European bowhunting Federation), veliki zaljubljenik u prirodu, extremne ekspedicije i "poigravanje" sa golim mogućnostima u divljem okruženju....jedan od onih što sa vjernim psom dobermanom, samo nestanu na nekoliko dana i pojave se bradati (i ja i pas) hahahaha
Inače u gradu, majstor tetovaže i vlasnik salona za tetoviranje INK&CITY Sarajevo. Tu sam prvenstveno zbog upoznavanja ljudi koji cijene dobre stvari iz života i stjecanja novih prijateljstava kroz zajedničko interesovanje.

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Mraz 04.04.16 13:13

Pozdrav Dino, dobrodosao!

Lijepe me uspomene vezu uz Sarajevo. Ljubio sam jednom jednu malu slatku Sarajku.

Majstor tetovaze? Hajd pa daj neki link da vidimo sto radis, ima ovdje i ljubitelja tinte.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by elvin 04.04.16 13:47

Pozdrav zemo i maksuz pozdrav za moj studentski grad!

elvin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 594
Godine : 47
Lokacija : bihac bih
Datum registracije : 17.07.2009

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 04.04.16 14:21

evo je Mraze https://www.facebook.com/InkedCityTattoo/ pa se nemoj zacuditi jednom kada sretnes jelene sa tetovažama hahaha

pozdrav i za Bihać i za krajisnike

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Born_Survivor 04.04.16 18:13

Pozdrav zemljace i dobro dosao nadam se da ces ovdje pronaci svs sto te zanima... Pozdrav iz Sarajeva 4031665509
Born_Survivor
Born_Survivor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 449
Godine : 25
Lokacija : Gradačac,BiH
Datum registracije : 25.10.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by maxina 04.04.16 18:58

Dobro nam došao Dino.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Fratt 04.04.16 19:08

Bok Dino,dobro došao.
Slobodno predstavi detaljno svoju udrugu na ovom forumu,ima ovdje aktivnih lovaca i streličara.Opiši kako,gdje,zašto itd,zanima me baš... Pozdrav iz Sarajeva 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 05.04.16 9:14

hvala ljudi na toplim rijecima dobrodoslice.
Udruga strelicara lovaca EWCBS Sarajevo je eto fakat prva udruga ovog tipa u BiH i u Savezu lovstva (a ima ih 3, Bosna ko Bosna) su bili totalno zbunjeni kada sam se pojavio sa zahtjevom za članstvo u Savezu. Nakon sto su se upoznali za statutom Udruge...mislim da im se ne svidja i evo nakon tri mjeseca nisam dobio odgovora vezano za zahtjev uclanjenja u Savez u Sarajevu, Savez HB i Savez RS nisam jos kontaktirao, ali budem dok sama Udruga jos uznapreduje. Strelicari lovci znaju kako je ovo skup hobi i to je isto jedan od razloga slabog napretka same Udruge, jer kada nekome ko se interesira kazete da mu je minimum ulaganja 1000eur da bi mogao ravnopravno pratiti program Udruge...tu uglavnom i zavrsi interesovanje za prikljucenje.
Veliko interesovanje smo dobili od Evropske Federacije strelicara-lovaca koji su odmah izrazili zelju da nas ukljuce u njihov program, samim tim nasa Udruga postaje clanica FACE-a, a sve to nisu male stvari i imaju svoju tezinu. Ono sto mene interesira sada, evo na samom pocetku jeste taj nekakav razvoj interesovanja kod gradjana, Savezi manje-vise mi nisu niti interesantni za cijeli projekat sada. Uskoro planiram kroz nevladin sektor - udruzenja i organizacije koje imaju razvijenu javnu komunikaciju sa gradjanima kroz prezentacije i seminare, da pokrenem jednu kampanju prezentativne komunikacije u javnosti u svrhu širenja znanja-saznanja o ovoj temi ili pojavi u BiH.
Sam rad Udruge je zamisljen, jos prije registracije, na veoma specifican nacin sto donekle objasnjava i sam naziv "Extreme Wild Camp" kao Udruga koja ce svoje djelovanje ostvarivati kroz ekspedicije u divljinu, treninzi se obavljaju u divljini...Najbliza visinska tacka za trening je na 1200m n.v. Udruga ima jako puno ciljeva koji nisu strelicarstvo i lov nego obuhvataju zastitu prirode, brigu i postovanje iste. Specificnost je takodjer prisutna u lovu; naime tim clanova kada je u lovu, lov se zavrsava onog momenta kada bilo ko od clanova tima ostvari ulov. Nasa politika jeste: ulovi samo ono sto zelis pojesti i to je finalni ultimatum ove Udruge, kada je u pitanju lov. Zabranjen je lov vuka, lisice, lasice, jazavca, divlje macke, risa, medvjeda i sl.. svih onih zivotinja koje nisu jestive. S velikim obzirom na prirodu, ova Udruga djeluje u skladu s prirodom i s osvrtom na drevne lovce i nacine lova - uzmi sto moras, ostalo ne diraj i postuj.
Po pitanju opreme, Udruga ima dozvolu za nabavku opreme i oruzja za sve novopridosle clanove i isto tako ima dobre konekcije u US po pitanju zbavljanja svih specificnih dijelova opreme. Po pitanju lukova, u Udruzi se koriste samo slozeni lukovi natega min 50lbs, obavezna je kamuflazna odjeca i kvalitetna planinska obuca, Udruga posjeduje desetak satora i svu opremu za logorovanje u divljini, dva automobila, u pregovorima smo sa auto kucom za donaciju djipa, evo upravo trebamo uci u pregovore za donatora kamuflazne odjece i obuce i tako dalje i tako redom. Sjediste Udruge je u gradu Sarajevu na opcini Centar u veoma ugodnom i posebno dizajniranom ambijentu...
U HR smo ostvarili dobru komunikaciju sa Ajkulama iz Rijeke koji preferiraju 3D strelicarstvo. U Srbiji, Sloveniji, Crnoj Gori za sada nemamo kontakata jer su web prezentacije izostale ili zapostavljene...
Put Udruge ka onom pravom razvoju ce biti velik i tezak, sa druge strane i da se ne ostvari...svaki dan rada ove Udruge je zabavan i pun iskustva i satisfakcije. Jednom kada razvijemo svijest o ovoj pojavi, ocekujemo da se desi registracija jos jedne Udruge ovog tipa i vise njih pa da organizujemo Savez lovackih strelicarskih organizacija i onda bi to zaista bile jako velike stvari sa jako velikim utjecajem na lovstvo u BiH - da li ce se to ikada desiti? ne znamo. BiH kao BiH, sve i sto budemo zeljeli ostvariti na polju lovstva...bit ce ostvarivano u direktnoj komunikaciji sa Ministarstvom šumarstva i lovstva, jer se pokazalo laksim putem za zdravu komunikaciju nego kroz Saveze koji su u totalnom "rasulu" ovdje.
Ja sam, bez obzira na moje opredjeljenje zadnjih godina i na posjed salona za tetoviranje, masinski inzenjer te visestruko certificirani biznismen sa 15 godina iskustva u liderstvu velikih kompanija (ja sam umirovljen kroz moj salon za tetoviranje, fakticki)  i jako sam sposoban pravno komunicirati na svakom nivou ostvarenja ciljeva Udruge, te brzog rjesavanja svih sporova proisteklih iz neznanja okoline...Jedan od clanova je diplomirani pravnik, tako da mogu slobodno kazati da su svi clanovi Udruge jako bezbjedni u svom hobiju kroz ovu Udrugu, kada je u pitanju Pravna drzava i susreti za Zakonom tamo gdje moze doci do eventualnih nesuglasica sa onima koji sprovode Zakon ili se pozovu na isti iz nekih razloga, a nisu ga u stanju protumaciti. To se naravno moze desiti, jer je znanje o lovnom strelicarstvu u BiH - ravno nuli, sad za sad. No, za to i postoje pioniri i mi smo ponosni pioniri za ovu oblast u nasoj drzavi.
WEB STRANICA: archerybosnia.com

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Fratt 05.04.16 16:36

Želim Vam uspjeh u vašem hobiju,lov kao takav je hobi kad je pojedinac u pitanju,kad je Lovstvo u pitanju onda je to obaveza i odgovornost.
Drago mi je što se razvija i taj vid lova,koliko znam lov lukom u RH još nije dozvoljen u otvorenim lovištima a lov u gaterima je u sivoj zoni u RH,bojim se da neki koncesionari lovištima plešu po tankom ledu kad ga dozvoljavaju.Priprema se uvođenje lova lukom u zakon o lovstvu HLS-a a kad će stupiti na snagu je nepoznato.
Sve u svemu,samo naprijed!
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 06.04.16 8:24

Fratt, zar nije to kod vas proslo u Zakon, ono na velika vrata? HR je uvrstena na zelenu listu kod EBF-a a to je direktan poziv za turiste lovce lukom. Mada to sto kazes i ima smisla jer mi je prijatelj iz Rijeke pricao da i pored odobrenja u Zakonu...na terenu je sasvim druga prica, puno sukoba sa klasicnim lovcima i sl. Pazi, u BiH nije ni vazno odobrenje na otvorenim lovistima, ogradjena su sasvim ok...pogotovo sto vecina lovista u BiH su upravo ogradjena lovista (jako puno ljudi pojma nema sta je ogradjeno loviste). Kod mene je isto situacija malo drugacija jer imam dosta dobrih prijatelja lovaca kojima je jako zanimljivo ovo sto mi radimo i cesto nas pozovu na zajednicki lov i druzenje. U BiH zaista nema apsolutno nikakvih problema u primjeni ovog nacina lova, ono sto mi nalazimo kao problem, iako fakticki je to problem marketinskog tipa, jeste omasovljenje a to nam je zelja.

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Fratt 06.04.16 8:52

Ja znam pojedina lovišta privatnog tipa gdje se upražnjava lov lukom ali isključivo u gaterima,lovozakupnici puštaju STRANE lovce da love na taj način ali nevoljko (čitaj:ako je dobra para onda se dogovore lako) jer po pravilu nakon odstrijela je traženje divljači skoro pa obavezno.Kad je riječ o otvorenom lovištu to onda bude još veći problem,posebno kod ranjavanja divljači.
Strijela ili metak,sasvim svejedno ako ne ostane divljač u vatri,ako ne potrebna je potraga.
Jedina je razlika u tome da se luk koristi više kod krivolova,nažalost je tako u RH,zato mislim da još nije donesen zakon (mislim da još nije,ako je donesen,isprike).
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 45
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ivo 06.04.16 16:03

Nije donešen.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 06.04.16 17:06

valjda ce bit onda uskoro. strast je to velika i svakog lovca strelicara u Hrvatskoj razumijem i nije im lako..kod vas mali milion nekih udruzenja, organizacija, klubova i ne znam ti cega vec bas vole da se bune protiv toga iako im ne vidim korist od toga, valjda dosada. To ti je meni isto kao kad imas veliku tvornicu koja uposljava pola grada i pored nje malu privatnu fabrikicu i obe izljevaju prljav otpad u istu rijeku. Eh onda se digne halabuka oko ove male fabrikice kako je treba kaznit, zatvorit...a veliku niko ne spominje jer je prejaka, vele; ko ce protiv njih dobit spor kad su prejaki...kontas. Neposteno. Nikakva pravda se tu dokucit ne moze.
Lovac puskom ili lovac lukom je dobar lovac ili stetocina, zavisi od svakog pojedinca, a ne od oruzja.
Al bit ce bolje valjda...zasigurno jednom nakon nuklearnog rata. hahhahahaha

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by siga 06.04.16 20:10

Dobro nam došao Dino,
I sretno sa udrugom!
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ivo 06.04.16 20:15

Dobrodošli, svakako.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Mraz 06.04.16 20:32

Dino, poznaješ li kojim slučajem galamđiju i pravo dobrog čovjeka, A. "bog te j*!" Merkadića?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by ewcbs 07.04.16 7:01

Pjevac ili nesto tako? ako mislis na tog, licno ne. Stariji sam ja 41.

ewcbs
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 49
Lokacija : Sarajevo, BiH
Datum registracije : 04.04.2016

http://inkandcity.com - archerybosnia.com

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Mraz 07.04.16 8:30

Da, taj. Djelujes mi poznato po slici pa sam pomislio sa bi on mogao biti poveznica, kod njega sam u Sarajevu proveo jedan odmor. Nevermind.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Wolfy 19.04.16 15:51

Sta reci, dobrodoso i od mene! Ako se zateknem u Sarajevu, znam koga zvat ne cevape!
Wolfy
Wolfy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 36
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 22.01.2015

[Vrh] Go down

Pozdrav iz Sarajeva Empty Re: Pozdrav iz Sarajeva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.