FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Test

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Test    19.05.15 19:56

I , sta reci na ovo kolege ? 52100 ostavio u prasini  s35vn ....cpm-154.........cpm-m4  cak i ovaj super-duper ZDP 189

http://www.bladeforums.com/forums/showthread.php/1122510-Wear-resistance-test-for-12-different-steels

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6526
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Test    19.05.15 22:22

52100 je na glasu kao jedan od ponajboljih čelika za izradu kratkih oštrica, s vremenom se ta definicija prošilila i na veće oštrice sa usavršavanjem TO.

Ed Fowler, čovjek kojeg ne bi trebalo predstavljati na ovom forumu, za njega kaže "My steel of choice is hand forged 52100 steel, the steel of ball bearings. Based upon extensive comparison shop testing and field evaluation I believe that when carefully forged and heat treated, this is the most versatile and dependable steel available to the knife industry."

[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Test    01.07.15 14:14

Cudno da se jos niko od kolega nije javio komentarom Da pojasne kako i zasto su super-duper celici izgubili od lezaja
Vidi , moje misljenje je ovo ...koliko god bio dobar 52100 za noz nema teorije da je bolji od recimo S30V. Ovaj kolega sa zanimljivim naglaskom treba da poradi na termickoj obradi ...TO je moje misljenje oko ovog testa
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3266
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Test    02.07.15 9:08

U skromnoj kolektziji od 10-ak lovachkih oshtritza, upravo su dva nozha od 52100 moji ljubimtzi, pa bi to bio i moj komentar testa. Nestruchan komentar (ne znam pisati o austenitima,martenzitima i reshetkama chelika), ali eto, nekakav. Iskustven, usudio bih se reći.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Test    Today at 3:19

[Vrh] Go down

Test
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Test noževa od opružnog čelika (5160)
» "pravi test" nekoliko poznatih noževa
» TEST - KARESUANDO BOAR - MORA S VIŠE "DUŠE"