FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?

Go down 
Autor/icaPoruka
satara
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 39
Datum registracije : 07.08.2009

Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty
PostajNaslov: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty31.10.09 16:46

Pitanje glede posude za kuhanje/nošenje vode:

Jeste li skloniji jednoj metalnoj čuturi ili radije koristite odvojeno - čuturu za nositi vodu + posudu za kuhanje?

Već duže vremena razmišljam o tome. Moj set se sastoji od litrene čuture od lexana (polikarbonata) i limenke od neke klope (više se ne sjećam šta je bilo unutra) prerađene u kuhalo. Čutura prima vrelu vodu u sebe, što je praktično. Ako moram brzo skuhati vodu i krenuti na put, ne moram čekati da se ohladi kako bih ju ulio u čuturu. Isto tako, navečer ju napunim vrelom vodom i stavim pod noge u vreću za spavanje - grije k'o luda. Čutura fino sjedne u limenku dok ju nosim.

S druge strane, ako imate samo jednu metalnu čuturu (ja imam staru rusku), u njoj možete skuhati i odmah ponijeti sa sobom.

Manjak ovoga je sljedeći: nemoguće je imati istovremeno vruću i hladnu vodu. Recimo da u takvoj čuturi skuhate vodu i odjednom vam zatreba hladna za isprati neku ranu ili jednostavno za potjerat zalogaj niz grlo. A vi imate samo vrelu vodu.
[Vrh] Go down
http://www.mariokushner.com
Stoney
spikač
spikač
Stoney

Male
Broj postova : 835
Godine : 32
Datum registracije : 23.05.2009

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty31.10.09 17:37

Po meni je optimalno imat jednu termosicu za toplu i jednu termosicu za hladno (ako bas mislis da ce ti trebat jedno i drugo) i jednu ono cisto kao "rezerva" bilo to plasticna boca ili sta vec.
Bolje je imat neku posudu kao recimo loncic ili (jos bolje) nesto manje sta mozes objesit iznad vatre jer nemozes bas u boci vidit sta se dogadja ili vidit ako je nesto kuhano.

Btw...ako netko ima neku posudu viska a da je prakticna za kampiranje, rado cu ju kupit. Samo da nema boje na sebi i da se moze objesit iznad vatre (sajla u 3 tocke recimo).
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač
rinos

Male
Broj postova : 671
Godine : 54
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty31.10.09 18:00

Dvije Sigg boce(0,5 i 1,5)ovisno gdje idem ,pribor za kuhanje odvojeno(u njemu je pribor za jelo,salica a i nesto hrane).
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male
Broj postova : 1362
Godine : 37
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty01.12.09 18:22

napisao sam nesto vezano uz ovo na temi JNA porcija ponovit cu samo link...

https://www.youtube.com/watch?v=9_3xDqzEgzE
[Vrh] Go down
Mile
bomber
bomber
Mile

Male
Broj postova : 180
Godine : 26
Datum registracije : 07.06.2009

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty02.12.09 18:43

ja nosim termosicu od 1l al nekuham vani nista, jos moram pocet haha
jel tko kupovao onaj meal kit iz light my fire na replikartu jel to valja sta?
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Broj postova : 1693
Godine : 40
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty24.10.10 21:38

Mislim da ovo iz Replikart-a nije loše.
Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Rusadervelika1
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?   Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno? Empty

[Vrh] Go down

Čutura i kuhalo - 2u1 ili odvojeno?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.