FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Ruksak vs. taktički prsluk

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
antun
spikač
spikač

Broj postova : 838
Datum registracije : 01.05.2009

Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 0:07

mislim da je ova puno veča od spoilera iako se čini mala
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 0:22

Ako ide oko pasa, to je to.
[Vrh] Go down
antun
spikač
spikač
antun

Male
Broj postova : 838
Godine : 79
Datum registracije : 01.05.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 0:30

ma dobro Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 368870
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač
Stoney

Male
Broj postova : 835
Godine : 32
Datum registracije : 23.05.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 0:36

šaran_porcijaš je napisao/la:
što vi narode kažete na ovo:

http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=68&products_id=246&osCsid=cb9520d6128ab98d6ef243ab101076d8

vrijedi li ovaj stil i sistem vašim potrebama i iskustvima??

Frend je uzeo istog tog pred godinu dvije, isto OD i trci kroz sumu, lomi grane, vuce se po svuda, penje se preko prozora itd (airsoft) i super mu sluzi. Nosi brdo opreme unutra i govori da super drzi uz tijelo.
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris
Mladen

Male
Broj postova : 2656
Godine : 52
Datum registracije : 15.02.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 1:10

gledam vaše postove...
pratim ove vojne oblike ruksaki ..
i normalno uspoređujem to sa svojim iskustvom...
i na kraju dođem do zaključka ..
imam i ja vojni ruksak ali onaj obični...
i sasvim mi dobro služi..
a košta na rabljenim stvarima...
oko 20 kuna...
ljudi nose sa sobom hrpu stvari koje ne upotrijebe...
koje su nove nedirnute a stare godinama...
bitno je njima da su viđeni da oni to imaju...
oprostite ne mislim na nas sa foruma...
mi tu učimo da što manje nosimo...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 1:28

Vuče imaš pravo.
Više se vremena posvećuje kupovanju i traženju opreme, nego stjecanju iskustva vani, na terenu, u prirodi.
Ja sam kupio par stvari na aukcijama, polovne vojne (garderoba) zato što je jeftina i izdržljiva. Sad sam miran par godina.Kod mene su šume gušće nego kod vas, pune veprine, kupine, gloga, akacije, sve to ima trnje i dere garderobu.
Imam JNA torbu koju nosim sa sobom kad idem u šparoge, godina proizvodnje je 1979. Ja je koristim nekih 12 godina, i još sigurno ću toliko. Imam i duge gaće iz jna, starije su od nekih članova ovog foruma, stari mi ih davno donio, još su kao nove, i svake me zime griju.
Kosiri koje imam su u prosjeku stari 20 godina, nema potrebe da se zamjene još toliko.
treba hraniti dušu, ne samo džepove.
[Vrh] Go down
Mshai
spikač
spikač
Mshai

Male
Broj postova : 652
Godine : 35
Datum registracije : 29.01.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 3:59

http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=68&products_id=246&osCsid=cb9520d6128ab98d6ef243ab101076d8

Ne znam... meni se čini kao previše. Dečki su ti dobro skrenuli pažnju na one vojne i od specijalaca backpackove M.O.L.L.E... jer realno šta ćeš ti natrpat u taj prsluk da popuniš svaki džep (a s time će ti odmah i postat teže), kad ti survival kutijica, nož, osnovna prva pomoć i voda + ostale manje stvarčice stanu u taj backpack. Da se mene pita ja bi najrađe hodao s manjom torbicom oko struka, nego nosio full napunjen vojni prsluk.

Imam isti onakav o kojem Vuk priča, isto sam ga kupio na sajmu, samo za nekih 40kn. I iskreno - nisam ga nikad napunio do kraja jer doslovno nisam imao šta staviti u sve te džepove.
[Vrh] Go down
bushman
lingua
lingua
bushman

Male
Broj postova : 317
Datum registracije : 07.05.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 15:22

A i trebas zapisati gde si sta stavio Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 747986 Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 747986 Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 747986
Salim se,naravno!
Imam i takvu torbicu,a i prsluk.
Ovisno od toga gde i na koliko idem,tako biram i sta nosim.
Osnovno je da se ono sto nosim rasporedim po dzepovima spram velicine i rasporeda tereta,te da se taj raspored postuje i u buduce.
Kada znamo i usvojimo gde se sve nalazi,nemamo problem.
Postovanje redosleda pakovanja i respored tereta je jako bitan.
Pokoji prazan dzep je uvek dobrodosao.
[Vrh] Go down
ficovk
bomber
bomber

Male
Broj postova : 134
Godine : 26
Datum registracije : 14.04.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty15.06.09 15:52

Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 P1506091445.th ja imam tri ovakva ruksaka JNA stara ko biblija a novi totalno..

al ne nosim ih nikad.. imam jedan HV maskirni lijepsi je i veci stane mi u njega velika maglite lampa =)
[Vrh] Go down
Đedo
tipko
tipko
Đedo

Male
Broj postova : 66
Godine : 33
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty27.06.09 14:04

Ne znam. Mogu reci da volim kombinjaciju rusaka i prsluka.

Manji rusak u kojem su mi tako receno staticne stvari i prsluk u kojem su mi sve stvari koje mi tako trebaju biti pri ruci u datim situacijama.

Nekako mi je to ono optimalno.

A isto se slazem oko te neke skoro pa cyber opreme. Mislim da je vaznije sticati znanje i iskutvo(koliko tko moze i ima prostora i vremena) Nego kupovanje super opreme.
Jer iz svog zivota primjetio sam da oprema dodje vremenom, a iskustvo samo radom.

A zapravo, dovoljno bi nam trebao biti noz da prezivimo Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 368870 Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 469245
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris
Strider

Male
Broj postova : 2851
Godine : 27
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty08.08.09 21:52

a šta kažete na ovu prvu mušku taškicu? sviđa mi...iako je modni suicid
Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Righside Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 747986
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty08.08.09 21:55

vidio sam nes slicno
al puno kulturnije napravljeno
[Vrh] Go down
mariobab
guru
guru
mariobab

Male
Broj postova : 2034
Godine : 56
Datum registracije : 28.01.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty08.08.09 22:12

Strider je napisao/la:
a šta kažete na ovu prvu mušku taškicu?

Ne bi išlo "prvu taškicu", muški su nosili torbe preko ramena i oko pojasa desecima tisuća godina idući u lov i razmjenu.Žene su više bile vezane uz mjesto-pa su koristile košarice i spremnike za sakupljanje plodova,bilja i korjenja.U svakom slučaju, puni zamah ženske torbice dobivaju tek početkom 20st, a tako nekako ih i muški prestaju nositi, osim u nekim sližbama i aktivnostima.Nosim torbu oduvijek uz ruksak, briga me za modu i tko će što misliti.Samo da se zna-torba je u mojoj tradiciji tisućama godina.
[Vrh] Go down
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika
Knife_maniac

Male
Broj postova : 1223
Godine : 31
Datum registracije : 12.05.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty09.08.09 4:42

S ovim na nozi bi te svaki murjak legitimirao...
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris
Strider

Male

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty09.08.09 14:35

mariobab je napisao/la:
Strider je napisao/la:
a šta kažete na ovu prvu mušku taškicu?

Ne bi išlo "prvu taškicu", muški su nosili torbe preko ramena i oko pojasa desecima tisuća godina idući u lov i razmjenu.Žene su više bile vezane uz mjesto-pa su koristile košarice i spremnike za sakupljanje plodova,bilja i korjenja.U svakom slučaju, puni zamah ženske torbice dobivaju tek početkom 20st, a tako nekako ih i muški prestaju nositi, osim u nekim sližbama i aktivnostima.Nosim torbu oduvijek uz ruksak, briga me za modu i tko će što misliti.Samo da se zna-torba je u mojoj tradiciji tisućama godina.
mislio sam na to da su je dizajnirali...oni malo...hm...krivo orijentirani

i te preko ramena mi se sviđaju samo neznam kamo nać takvu preko ramena koja još ima kao "remen" oko pasa.
[Vrh] Go down
LEGION66
spikač
spikač
LEGION66

Male
Broj postova : 641
Godine : 43
Datum registracije : 21.03.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty09.08.09 16:15

Imaš one Adventure od najmanje do najveće sve po 20 kn u turbo sportu.
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris
Strider

Male

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty09.08.09 20:42

20 kuna?? hvala! odmah idem do towera! samo nadam se da ima prostora, jer mi survival kit u 3 dijela.
[Vrh] Go down
neven
lingua
lingua
neven

Male
Broj postova : 398
Datum registracije : 21.09.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty17.11.09 20:21

Možda je malo kasno za odgovor vezano uz ovaj prsluk ipak...
Ja ga imam i to onaj kamuflažni njemačke vojske (uzorak) kupio sam
ga u toj trgovini i nikada neću zažaliti zbog toga po meni izvrsna stvar.

Prije sam koristio prepravljeni borbeni prsluk Hv-a s tim da sam maknuo
prednje spremnike za okvire i zamjenio ih đepovima od starog ruksaka
na planinarenju od 3 dana pokazao se fenomenalno, točno znaš gdje je što
olakšaš si opterečenje na leđa itd. Sa ovim novim je puno bolje jednostavno
možeš kombinirati do mile volje, a što se tiče čudnih pogleda to me ne dira,
večina planinarske opreme je u bojama da bi osoba bila lakše vidljiva u slučaju
nezgode eto meni se baš to ne sviđa ko papagaj.
[Vrh] Go down
WildChild
bomber
bomber
WildChild

Male
Broj postova : 113
Datum registracije : 02.11.2009

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty17.11.09 21:36

izbor sta nosit je individua, eto ja znam po sebi prsliuk nikad nebi nosio ( a probao sam koje kakve od borbenih pa do ovih "teretnih") al jednostavno nemogu imat natrpane đepove pa je za mene ruksak zakon...
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika
Drvo

Male
Broj postova : 1693
Godine : 40
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty24.10.10 20:50

malo drvo je napisao/la:
Meni u zadnji džep stane oko 2 litre vode, ili vojno šatorsko krilo.
Evo jedan sličan, samo u primjerenijoj boji
http://www.centar-alata.hr/p585/radni-prsluk-m2gil-zeleni/product_info.html?osCsid=556378bd7c8519d264e4812602b271eb

I slika
Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 M2GILvert_big

Ovaj je identičan mom, osim u boji. Izvrsna stvar. Brand Panoply, ja ga imam oko 7-8 godina, vidio je šume i stvarno je izvrstan.
Tkanina 65% poliester 35% pamuk, 245g
zatvaranje zatvaračem
veliki džep na leđima
13 džepova
Prsluk je stvarno praktična stvar.Namjeravam kupiti sličnoga ovome.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru
Šimun

Male
Broj postova : 2936
Godine : 25
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty27.11.10 23:04

Evo,sad ste me probudili s ovom temom te sam se sjetio da ormaru imam jedan od oca,dok je još bio u SJP,sa Velebita..odlicna stvar,iako bi cu jos uz to nosit torbu zbog šatorskog krila ili cerade,sve u svemu,odlično
sličan ovome,
http://www.perretsarmysurplus.com/images/453079.jpg
i ima još džep na leđima
Ima također i kapu u ovratniku,
Materijal je od polyestera 65 % mislim
i pamuk 35
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ruksak vs. taktički prsluk   Ruksak vs. taktički prsluk - Page 2 Empty

[Vrh] Go down

Ruksak vs. taktički prsluk
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2