FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

TRITIUM - Nite GlowRing

Go down 
Autor/icaPoruka
Bik
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 38
Datum registracije : 23.02.2011

TRITIUM - Nite GlowRing  Empty
PostajNaslov: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 11:38

Pozdrav,

naručio sam si jedan stvarno gadget na ebay-u (cca 90 Kn) nije mi još stigao pa reko evo da podjelim s vama, s obzirom da smo istomišljenici moglo bi vam se svidjet.

Stranica proizvođača: http://www.niteglowrings.com/

Znači radi se o ampuli koja svijetli bez stimulacije sa svijetlom i bez baterija kroz period kako kažu 10 godina. Predviđena je da se stavi na ključeve, nož, ruksak ili neku drugu stvar koju želite lagano locirati u potpunom mraku.

Unutra se nalazi Tritij koji radijacijom stimulira fosfor na stijenkama polikarbonatske ampule. Da radioaktivno je, ali izgleda da u jako maloj kolicini koja ne uspjeva izici iz polikarbonatske ampule. ( ja se nadam da je tocno )

Ovaj nacin osvjetljenja koliko sam uspijeo vidjeti po netu se koristi za ciljnike na nekim tipovioma vatrenog oružja, švicarci isto proizvode liniju satova koja koristi ovaj tip rasvjete za stalno osvjetlijenje kazaljki (skroz fora), ima i prometnih znakova na ovom principu.

TRITIUM - Nite GlowRing  4025607008_a85eeef0c7http://www.niteglowrings.com/TRITIUM - Nite GlowRing  Lrg-1-NiteGlowring
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male
Broj postova : 1199
Godine : 34
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 11:45

Fora stvarčica, cool izgleda a vjerovatno je i praktična za to što si spomenuo. No na prvih par slova radijacije me hvata panika TRITIUM - Nite GlowRing  747986
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6800
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 12:00

Login je napisao/la:
No na prvih par slova radijacije me hvata panika TRITIUM - Nite GlowRing  747986

Znaći panika dolazi na riječ "radi"? Ljenčino! TRITIUM - Nite GlowRing  350615

ON TOPIC: simpa stvar, ako stvarno svijetli 10 godina isplati se uzeti par komada pa nabacati na ključeve, edc gluposti itd...

...li za rave partyje TRITIUM - Nite GlowRing  350615

TRITIUM - Nite GlowRing  6xxcgm
[Vrh] Go down
Elp
spikač
spikač
Elp

Male
Broj postova : 502
Datum registracije : 25.02.2011

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 12:11

Slazem se, korisna "dzidza" kako ti volis reci. Mada, ako nam dodje ova radijacija iz Japana, nece nam to trebati, jer cemo i sami svijetliti... TRITIUM - Nite GlowRing  747986 TRITIUM - Nite GlowRing  747986 TRITIUM - Nite GlowRing  747986
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male
Broj postova : 1199
Datum registracije : 17.07.2010

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 15:45

Javi kako je prošlo na carini s tim. Ono, ipak uvoziš radioaktivni materijal TRITIUM - Nite GlowRing  747986
[Vrh] Go down
girdeaux
honoris
honoris
girdeaux

Male
Broj postova : 1298
Godine : 33
Datum registracije : 22.10.2009

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 16:17

Tritij je beta emiter, a beta čestice su elektroni i pozitroni, njih zaustavlja tanak sloj lima ili plastike. Nije opasan ukoliko dođe do pucanja kućišta ali može biti opasan ako se nanese na kožu ili unese u organizam, gutanjem ili udisanjem. TRITIUM - Nite GlowRing  15955
[Vrh] Go down
vandall
lingua
lingua
vandall

Male
Broj postova : 208
Godine : 39
Datum registracije : 20.09.2009

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 17:00

po slici mi se cini da su sanse da pukne jako male jer mi izgledaju dosta debele stijenke te ampule, jos ako je iz polikarbonata tesko da se i cekicem moze samo tako razbiti.. jos ako stvarno svijetli 10 godina samo od sebe odlicno i jako prakticno samo kolko ja gubim stvari trebao bih 20-30 komada hehe i ne vjerujem da bi koji ostao kod mene tako dugo da prestane svjetliti TRITIUM - Nite GlowRing  350615
[Vrh] Go down
http://www.pknedelisce.hr
Igsy
honoris
honoris
Igsy

Male
Broj postova : 2697
Godine : 31
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty25.03.11 17:32

Mrazomor je napisao/la:
Login je napisao/la:
No na prvih par slova radijacije me hvata panika TRITIUM - Nite GlowRing  747986

Znaći panika dolazi na riječ "radi"? Ljenčino! TRITIUM - Nite GlowRing  350615

ON TOPIC: simpa stvar, ako stvarno svijetli 10 godina isplati se uzeti par komada pa nabacati na ključeve, edc gluposti itd...

...li za rave partyje TRITIUM - Nite GlowRing  350615

Luminix satovi imaju iluminaciju na tu shemu i u mrklom mraku se vidi ok koliko je sati, ali ne svijetle baš tako jako kao oni dico štapići na bazi 2 pomješane kemikalije tako da sumnjam da bi ipak bilo dobro za rave partije... ali da se vidi, vidi se =)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: TRITIUM - Nite GlowRing    TRITIUM - Nite GlowRing  Empty

[Vrh] Go down

TRITIUM - Nite GlowRing
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.