FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Obleka za kišu

Go down 
Autor/icaPoruka
Storo
lingua
lingua
Storo

Male
Broj postova : 352
Godine : 36
Datum registracije : 16.11.2009

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 11:07

Pošto je ovako vani kilavo vrijeme zanima me kaj imate od obleke za kišu. Koje jaknice se furaju membranice i kaj od hlača. Tu nemislim na komandosicu nego baš na stvarčice kaj štite od kiše.

Ja osobno imam od doba vožnje motora Uvex hlače i jaknu protiv kiše i to mi koristi za vožnjicu s biciklom, al je dosta glomazno (za takvu stvar). Pa da vidim kaj vi imate možda se zeme nekaj novog manjeg.

P.S. Navigator ti si mi na kavi na jarunu izvadio i pokazao jedan šuškavac ??? koji je ful malo pakiranje i košta puno puno puno... Moš mi reč o čemu se radi?

Hvala!
[Vrh] Go down
senad123
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 24
Datum registracije : 08.01.2011

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 11:32

mislim da bi ti bilo najbolje da uzmes nesto od vojne odjece i dobru kabanicu.
Ja imam vojni dzemper i veoma je topao vise od obicnih neropusta vjetar i nije tezak tako da mislim da bi ti bilo najbolje nesto od vojne odjece
[Vrh] Go down
Login
mr.spika
mr.spika
Login

Male
Broj postova : 1199
Godine : 34
Datum registracije : 17.07.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 12:07

Između jeftinijih solucija biram poncho.

Probao sam nositi vojnu pelerinu (kao kaput kroj) i dvodjelni dio koji se oblaći kao trenirka. - promašaj. Koristio sam to pod naporom i iznojio sam jako, i bio sam jako mokar ispod.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male
Broj postova : 1362
Godine : 37
Datum registracije : 06.11.2009

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 12:43

sva oprema za kisu je ili jako jeftina , npr pvc stvarcice koje nisu prozračne i u njima budem vise mokar od znoja nego da sam stajao na kisi... ili jako skupa posto se koristi goretex i slicne membrane.. jos nisam nasao neku sredinu pa zato imam samo goretex suskavac/jaknu...za hlače tj noge mi nije problem sve dok imam nepromocive gojzerice ... znaci po ljeti gojzerice i suskavac su mi jedina zastita od kise ako ne spavam.. a po zimi imam hlace za snowboard, jaknu, gamase, gojzerice...
..nosim i poncho koji se moze prenamjeniti u sve i svašta al samo zato jer je mali, pa mi sluzi kao podmetac za sjest ako je mokro, ili za brzinsko sklonište ako treba nesto skuhati a pada kisa...
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN
Ikarus

Male
Broj postova : 2581
Godine : 38
Datum registracije : 06.03.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 12:56

mckinley laminat 10/10 (voda i ispištanje zraka) težak parsto grama za sada ga imam tek par mjeseci (jedno 4 ) pa nemogu previše reć o njemu ali sam za sada pre zadovoljan...
ima neka lagano ko gumirana podebljanja da mjestima di se najviše haba,materijal lagano stretch ali samo bočno ne po dužini....sve u svemu za sada odličan

druga opcija north face gore-tex koj imam 6 godina i proše je sve živo šta jedna jakna može proć od planina grada bordanja itd itd...

za hlaće sam vidio da imaju onih "rain covera" koje su jako tanke ali sam uvijek bio skeptik prema istima jer sam mislio da bi se dosta znojio da ih nosim preko običnih hlaća.

gojze ili timberline gore-tex cipele...
[Vrh] Go down
ribolovac
tipko
tipko
ribolovac

Male
Broj postova : 84
Godine : 54
Datum registracije : 24.11.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 13:50

ima ko kakvu sliku ponča ?
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 15:15

Obleka za kišu 47009_l

[Vrh] Go down
Storo
lingua
lingua
Storo

Male
Broj postova : 352
Godine : 36
Datum registracije : 16.11.2009

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 15:49

Eh sad problem je u tome kaj drito to ili je jeftino pvc ili je skupo goretex... Najviše korsitim za bicikl dok idem na poslić, a na kraju sam više mokar od znoja kolko zakuham u tim "vrečicama" nego kaj bi pokisnul od kiše. Imam i pončo, ali mi on nikako ne leži jel se za vrijeme vožnje povlači prema gore pa mi noge kisnu i zgledam ko betmen. Obleka za kišu 469245

Ikarus može slička mckinley-a?

[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN
Ikarus

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:08

može za par min
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4720
Godine : 41
Datum registracije : 30.09.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:38

Ja imam par HV kabanica za 40 kuna koje ispod najlona imaju svojevrsni filc koji pak prikuplja vlagu na sebe...za kratko vrijeme nošenja čisto u redu.
Imam i Ferrinov pončo koji je u principu isti ali bez ikakvih filceva,čisti PVC.

http://www.ferrino.it/en/homepage/products/RAINWEAR/rainwear_119/PONCHO_1100

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač
Aries

Male
Broj postova : 669
Godine : 49
Datum registracije : 26.02.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:45

ovakav poncho kakav je Damjan postao imaš u Iglu sporta za kupiti (Ferrino Todomodo):
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/RAINWEAR/rainwear_119/TODOMODO_LITE_1093

Imam ga doma i moji utisci su slijedeći:
- veliki ruksak (koristio sam 40l ruksak) ne staje ispod tj. nema onu "grbu" za ruksak.
- iako ima jednu traku kojom se prednji i zadnji dio zakopčaju između noga (i par onih nitni sa strane) to pri jakom vjetru ne drži (bar ne u kombinaciji s gore navedenom veličinom ruksaka jer ti ruksak podigne dosta leđni dio) tj. samo će ti mlatarati oko tebe i više će ti smetati nego što će te štititi.

To je dobra stvar ako ideš s malim ruksakom i trebaš laganu zaštitu od kiše i bivak kao na gornjoj slici jer ima malo pakiranje i lagan je (mogu ga večeras slikati da vidiš koliko je pakiranje).
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7330
Godine : 45
Datum registracije : 05.04.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:53

Storo
to ti je jakna iz iglu športa, TRANGO WORLD sa gore tex troslojnom membranom. odrezao sam sa jakne sve markice sastava, veličine, modela tak da neznam koji je model. znam da je koštala cca 3000kn. pogledam na trangovoj stranici pa javim.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:58

Aries je napisao/la:
To je dobra stvar ako ideš s malim ruksakom i trebaš laganu zaštitu od kiše i bivak kao na gornjoj slici jer ima malo pakiranje i lagan je (mogu ga večeras slikati da vidiš koliko je pakiranje).

potpisujem... i ja imam taj sa gornje slike samo gornja slika nije moja.. negdje sam postao sliku tog slozenog poncha ferrino todomodo al ne znam di je sad.... ako trebas poncho koji ce prekriti veci ruksak ima za kupiti bas posebni model sa tom grbom na ledima.. ali mislim da se taj ne moze koristiti kao bivak vreca tj prisilni sator iako u tu informaciju nisam siguran...
[Vrh] Go down
jenny
bomber
bomber
jenny

Female
Broj postova : 116
Godine : 32
Datum registracije : 08.08.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:59

Ja se uzdam u Soft-tech mammutice za hlače - drže vodu vani i puštaju je van također... =)
Jakna mi je iz Lidla, za 200 kn, (u planu GTX nešto od mammuta) impregnirana, drži vodu i snijeg i sve! Nikada se nisam zamarala s tim najlonima jer vidim da svi koji ih nose su više mokri odozdo nego odozgo.... Gojze već 3 godine nosim La sportivine GTX ne znam koji model, a za nedaj bože imam i čarape iliti navlake za noge od kombinacije Gore-texa i softshella.

WORKS FOR ME!
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 16:59

evo i slika..
Obleka za kišu Ferino-raincover2

Obleka za kišu IMG_0168
desno od slozenog poncha mozete vidjeti te plave pvc hlace protiv kise.. ocajno los izbor nakon pola sata hoda
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN
Ikarus

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 17:04

Obleka za kišu Img00618201101111413

Obleka za kišu Img00620201101111413

Obleka za kišu Img00626201101111415

Obleka za kišu Img00630201101111416

Obleka za kišu Img00625201101111415

jaknu preporučam,pogotovo za bike i takve stvari...
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač
Aries

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 17:04

model s grbom - bar onaj koji se prodaje u IgluSporta se ne može koristiti kao prisilni šator Obleka za kišu 166116
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 17:05

evo saznao sam jakna je model CURMA COMPLEET od TRANGO WORLDA i cijena na netu joj je 350 eura
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru
LUKSA

Male
Broj postova : 2398
Godine : 48
Datum registracije : 21.02.2009

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 18:37

Mislim da je najpametnije imati rezervnu odjeću, skineš mokro i to je to!
Kretanjem stvaraš toplinu i neizbjezno je da si mokar!

Ako se već voziš na biciklu, to je obično odjeća koju ćeš skinuti dolaskom na posao ili doma!
Dakle osušiti će se, na biciklu posebno se zašprica blatom i ostalim dok se voziš po mokrom!

Mislim da je pončo ili dvodjelno odijelo jedino što te može zaštititi od kiše na biciklu ili pješice a opet nećeš istresti plaću za samo jaknu!
ionako dolaziš na toplo i u nekakvu sigurnost! A i nelagoda znojenjem se gubi navikom nošenja!
Na biciklu treba imati uske nogavice kako nebi hlače ulazije u lanac itd!

Ljepo je imati dobru opremu, super se i sigurno osjećaš ali za 350 eurića se komplet obučeš!

Voda uvijek nađe svoj put!I zavisi koliko se čovijek znoji!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
jenny
bomber
bomber
jenny

Female

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 18:49

Ma dobro sad imaš ti odjeću koja samo propusti znoj van i osuši se za tren oka i ne košta kišu božiju love...
Ali ako provodiš puno vremena u prirodi i izlažeš se "elementima" dobro je ostati suh bez obzira na to što ćeš brzo doći u neko sklonište, šator, dom ili što već...
Ako možeš uvijek ostani suh koliko god je to moguće....

Ovo mi govore sva moja dosadašnja iskustva...
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru
LUKSA

Male
Broj postova : 2398
Godine : 48
Datum registracije : 21.02.2009

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 18:59

zavisi koliko se znojiš!

I čovijek ide svaki dan biciklom na posao, nije na stijeni iili ekspediciji!
I svaka dobra stvar košta! :bog: =)
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
damjan
mr.spika
mr.spika
damjan

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 20:49

LUKSA je napisao/la:
zavisi koliko se znojiš!
I čovjek ide svaki dan biciklom na posao, nije na stijeni ili ekspediciji!
I svaka dobra stvar košta! :bog: =)

sve dobro receno...ali u svakodnevnim situacijama nije mi ni bitno hocu li se smociti jer kao sto si rekao uvjek dodes brzo negdje gdje se mozes osusiti.
govorio sam o situacijama kad nismo u mogucnosti osusiti se, nego sto duze sacuvati suhocu...
..jako se znojim i po ljeti i po zimi i zbog toga moram imati neku membransku jaknu .. nabavio sam u spanjolskoj jaknu northface goretex XCR, koji 25% bolje dise od normalnog goretexa (i kosta dosta vise ali nisam ju platio) istina i s njom se jako oznojim, pogotovo na nekom usponu, ali nakon par sati laganijeg ritma setnje ipak mi se majca ispod jakne osusi od znoja tj znoj ispari. a upocetku sam par puta hodao u onim pvc hlacama i ponchu i hlace ispod tih pvc hlaca su mi bile kompletno mokre izvana, a o majci da ni ne pricam...
uglavnom na visednevnim putovanjima obavezno nosim, tj nosio sam (posto vise nisu česta ) membransku jaknu, a posto je sad imam normalno nosim je i na krace izlete jer kako je jenny rekla najbolje je sto duze ostati suh
..svaka dobra stvar kosta ali i traje...i zato se dobra oprema skuplja godinama.. Obleka za kišu 393492
[Vrh] Go down
jenny
bomber
bomber
jenny

Female

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty11.01.11 22:33

tako je dobra oprema se skuplja godinama i kad za nešto vrisneš lovu znaš da to imaš, a te stvari jakne i to se mogu nositi i svaki dan....
[Vrh] Go down
rtiduti
bomber
bomber
rtiduti

Male
Broj postova : 153
Godine : 50
Datum registracije : 08.05.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty12.01.11 2:42

U jednom postu odgovorio sam kišobran, no taj post je obrisan, jer se to vjerojatno drži zafrkancijom. Kišobran najbolje štiti od kiše i snijega. Neupotrebljiv je prilikom vjetra, no vjetar neupotrebljivom čini i pelerinu.

Na jakoj kiši i dugotrajnoj hodnji, bitnije je imati zalihu suhe odjeće. Razlog: mokra trava skida svaku impregnaciju i uz to dobro natapa obuću (svaka cipela ukoliko nije od plastike propustit će prije ili kasnije), bilo zbog kondenzacije (nije svejedno dali ste na kiši pri 30 ili 5 stupnjeva), bilo zbog kvalitete same odjeće koja se koristi (jedino troslojni gorotex sa varenim šavovima ne propušta ni u ekstremnim uvjetima no košta cca 500 EUR po komadu).

Što se obuće tiče, nije mjerilo stajanje u vodi nego broj sati koje obuća može izdržati suha kretanjem kroz mokru travu. Sportska obuća nema varene šavove, gornjište je izloženo abraziji i stalnoj deformaciji, svaka hodna cipela s tog razloga jednostavno mora propustit (vrijeme propuštanja određuje kvaliteta). I tu postoji jednostavno rješenje, a to su gumene čizme. Ne se smijati, rusi su sve do pred dvadesetak godina na Elbrus penjali u gumenim čizmama.

Bit djelomično mokar dok se hoda čak nije niti pretjerano neugodno, opasnost proizlazi iz mogućnosti pothlađivanja.

Najbolji pristup je da se kombinira sve dostupno, jakna, hlače, gležnjače, impregnacija. Ukoliko uvjeti to dozvoljavaju kišobran je točka na i (izuzetno dobro štiti prostor između leđa i ruksaka).

Jedna od dobrih stvari je i činjenica da kiša kod nas pada u intervalima, tj nismo u području monsuna.

LP

[Vrh] Go down
rtiduti
bomber
bomber
rtiduti

Male
Broj postova : 153
Godine : 50
Datum registracije : 08.05.2010

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty12.01.11 2:52

jenny je napisao/la:
tako je dobra oprema se skuplja godinama i kad za nešto vrisneš lovu znaš da to imaš, a te stvari jakne i to se mogu nositi i svaki dan....

tu si u pravu, ja sam najskuplje dijelove opeme kupio kao student, a ti me i dan danas služe. I još jedna neobična stvar, na većinu tih za mene ekstremno skupih dijelova opreme dobio sam međunarodnu garanciju (koja je davno istekla).

LP

Zadnja promjena: r70; 12.01.11 13:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty12.01.11 12:07

uvijek vrijedi dati lovu za kvalitetnu stvar(po mom iskustvu uvijek se isplatilo) i potpuno se slažem za kišobran. ja ga vrlo često koristim jer je upravo kišobran uz sve moguće porta brace navlake zapravo jedini učinkoviti način kako zaštititi kameru ili fotić prilikom rada. a ni ne znojiš se pod njim(meni vrlo važno)
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač
Aries

Male

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty12.01.11 12:14

r70 je napisao/la:
U jednom postu odgovorio sam kišobran, no taj post je obrisan, jer se to vjerojatno drži zafrkancijom. Kišobran najbolje štiti od kiše i snijega. Neupotrebljiv je prilikom vjetra, no vjetar neupotrebljivom čini i pelerinu.

Ne znam zašto ti je post obrisan, ali lijepo je to Pauletić opisao u "Himalaja u 77 priča" kad je išao s Božićem do baznog logora pa je mislio da ga Božić zafrkava kad ga je pitao di mu je kišobran
[Vrh] Go down
Sponsored content

Obleka za kišu Empty
PostajNaslov: Re: Obleka za kišu   Obleka za kišu Empty

[Vrh] Go down

Obleka za kišu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.