FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Leatherman Fuse - mišljenje

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mrkva4
lingua
lingua

Male
Broj postova : 234
Godine : 36
Datum registracije : 29.09.2010

Leatherman Fuse - mišljenje Empty
PostajNaslov: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 16:02

Pozdrav, molim Vas misljenje o ovom multialatu
http://www.leatherman.com/products/product.asp?id=12&f=6&c=1

koje su mu prednosti / mane. Cijena mu je 420kn-
Te dali u tom rangu postoiji bolji izbor.
[Vrh] Go down
krtica
lingua
lingua
krtica

Male
Broj postova : 241
Godine : 38
Datum registracije : 17.03.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 16:37

Ja sam ti ga prodavao za 300kn na forumu. Nije loš ali možeš još malo dodati i kupiti Victorinox.
[Vrh] Go down
seye
tipko
tipko
seye

Male
Broj postova : 73
Godine : 29
Datum registracije : 25.10.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 16:52

za sta ces ga koristiti,izgleda kao ozbiljan alat,ali mi se cini pretezak za edc(every day carry)osim toga nemam primjedbi,mada nemam bas iskustva s multialatima....
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 17:57

krtica je napisao/la:
Ja sam ti ga prodavao za 300kn na forumu. Nije loš ali možeš još malo dodati i kupiti Victorinox.
Dali ga jos prodajes i kakva su ti bila iskustva sa njim.
Victorinxo je oko 650-700 kn ako se ne varam.
[Vrh] Go down
krtica
lingua
lingua
krtica

Male
Broj postova : 241
Godine : 38
Datum registracije : 17.03.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 21:47

vEĆ PRODAO. kUPI BOLJE vICTORINOX
[Vrh] Go down
Tango
tipko
tipko
Tango

Male
Broj postova : 68
Godine : 25
Datum registracije : 02.04.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 23:05

Imao sam jedan multitool istog tipa kao i Fuse... najviše me mučio nedostatak nekih alata i to što sam morao otvarati multitool da dođem do noža i pile. Na kraju su me kliješta iznevjerila - jer nije bio Leatherman nego neki Dremel

I evo, hvala bogu, napokon sam kupio Leatherman Wave. Nosim ga već 3-4 mjeseca svugdje sa sobom... osim u školu naravno. Ljudi stalno pričaju kako ćeš ga ostaviti kod kuće ako je pretežak. Za mene su to čiste besmislice. Ako ti je potreban multitool nosit ćeš ga sa sobom i točka.
Naravno, uvijek možeš ići sa Juice serijom za EDC ali mislim da su oni jednostavno premali i nesposobni za teže zadatke.
[Vrh] Go down
http://fighterace94.webs.com/
orao
spikač
spikač
orao

Male
Broj postova : 617
Godine : 23
Datum registracije : 30.08.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 23:10

Malo off topic da pitam ima li netko leatherman surge i što mislite o njemu?
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male
Broj postova : 183
Godine : 110
Datum registracije : 20.04.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 23:18

Ja imam Leatherman Super Tool, prvu verziju. Po meni su Super Tool (3, 1, 2) vrh njihove proizvodnje. Možda je malkoc pretežak i čudan za EDC, pa za to imam Micru. Jedina joj je prava mana to što nema vadičep Leatherman Fuse - mišljenje 747986
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 23:29

kakva su im klijesta?
pogotovo na Fuse-u ?
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty07.11.10 23:58

orao je napisao/la:
Malo off topic da pitam ima li netko leatherman surge i što mislite o njemu?

Jako kvalitetan i odličan alat, mislim da je čak to i najveći njihov i najviše različitih alata ima na sebi. Shodno tome je i teži od svih ostalih.

Inače, od Leathermanovih Full Size toolsa se isplati kupit Super Tool 300, Super Tool koji se više ne proizvodi, Super Tool 200 koji se više ne proizvodi, Surge, Core koji se nažalost više ne proizvodi, Charge TTI, Charge ALX i Wave.
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 0:15

mrkva4 je napisao/la:
kakva su im klijesta?
pogotovo na Fuse-u ?

A po meni se Fuse ne isplati kupovati. On ima samo klješta, jedan nož, tri odvijača, škarice i otvarač. Kod njega se išlo zapravo na to da bude što lakši i manji, pa i nema neku iskoristivost. Opisuju ga kao alat za "boy scouts". Klješta su manje više na svima ista, na Super Toolu i Surgeu su čini mi se malo jača.

Ja bih korisnicima ovog foruma najviše preporučio Super Tool (3,1,2), Surge i Wave i to tim redosljedom, to su baš alati koji su ciljano razvijani prvenstveno za vojsku i lovce. S tim alatima sigurno nećete pogriješiti, a uz njih i Charge ALX je dobar izbor, pogotovo ako vam je važna težina.
[Vrh] Go down
orao
spikač
spikač
orao

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 0:47

Meni se kod surga nesviđa sto ima one pilice koje se mogu mjenjat. I sto umjesto nazubljenog noza ili turpije(nznam točno) ima velike skarice. Nekak mi je wave najbolji.
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 0:59

Pa, dobro je da se mogu zamijeniti turpije i pila kad se istroše. Pod uvjetom da je dobro riješeno učvršćivanje naravno. A noža ima oba, i ravni i nazubljeni, a i škarice.
[Vrh] Go down
orao
spikač
spikač
orao

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 1:01

Da mislio sam na cvrstocu tih pilica.
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 2:01

Dali je Leatherman Freestyle bolji izbor od Fuse-a ?
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty08.11.10 23:56

Teško je usporediti ta dva alata jer po konstrukcijskoj namjeni su različiti, Fuse je multi tool odnosno "full size tool" kako vole reći u brošurama, a Freestyle je "pocket tool" kod kojih je naglasak na kompaktnosti, a ne robusnosti kao kod "velikih" alata. Pocket toolsi su zamišljeni prvenstveno kao alati koje ćete držati u prijevoznom sredstvu ako vam zatrebaju, bilo ono bicikl, motocikl, brod ili automobil te kao zgodan alat koji će se naći pri ruci u kući i na kampiranju. Ja bih od ta dva radije izabrao Fuse.

Pogledajte si Skeletool CX i Skeletool, razlika je u tome što Skeletool ima pola oštrice noža nazubljeno a pola ravno, dok CX ima ravnu oštircu i dodatnu zaštitu od korozije i grebanja. Imaju oba kombinirke, nož, križni odvijač s dodatnim nastavcima - 2 križna i dva obična i otvarač za boce, a mislim i da se mogu povoljno nabaviti kod nas.
[Vrh] Go down
Franco G
spikač
spikač
Franco G

Male
Broj postova : 780
Godine : 73
Datum registracije : 29.08.2009

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 0:12

Skeletool CX i Skeletool: razlika je i u tom što CX ima nož od 154CM čelika a 'obični' Skeletool od 420HC.
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 0:13

Jel netko imao od vas iskustva sa Fuse-om ?
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 0:29

Fuse nisam osobno koristio, ali sam ga imao prilike pogledati kod kolege. Meni bi smetalo što nema nazubljenog noža i pilice, a i djelovao mi je malo krhko u odnosu na Super Tool i Wave koje imam doma. ST sam često koristio i kao čekić s obzirom na njegovih 30ak dekagrama, mislim da Fuse takvo što ne bi podnio. Leatherman Fuse - mišljenje 369939
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 0:32

Slym je napisao/la:
Fuse nisam osobno koristio, ali sam ga imao prilike pogledati kod kolege. Meni bi smetalo što nema nazubljenog noža i pilice, a i djelovao mi je malo krhko u odnosu na Super Tool i Wave koje imam doma. ST sam često koristio i kao čekić s obzirom na njegovih 30ak dekagrama, mislim da Fuse takvo što ne bi podnio. Leatherman Fuse - mišljenje 369939
da jasno mi je da su ta dva modela mnogo masivniji i spadaju u visi razred.
Ali za ovaj srednji uz Kick i ostale Fuse se nekako najbolje pokazao.
pa malo razmisljam o tome.
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 1:07

Istina, Fuse je definitvno bolji izbor i od Kicka, a pogoto od Freestylea. Spomenuo sam gore Skeletool jer se uklapa nekako u tip/namjenu alata koji tražiš, ali vidim sad da mu je cijena 600kn, mislio sam da je ispod 500kn. Pogledaj i Blast - to je isti alat kao i Fuse samo je dodana pilica i turpija.

Inače imao sam jedno 6 raznih njihovih modela, ostavio sam si Super Tool, Wave i Micru, prijatelju darovao Juice S, prodao Charge XTI ako se dobro sjećam i Core zbog kojeg mi je žao što ga nisam zadržao.

[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 19:06

dali znate nesto o Leathermanovim garancijama (25 god) kako to funkcionira u kom slucaju (koje ostecenje) se pokriva ?
[Vrh] Go down
Cave Bear
spikač
spikač
Cave Bear

Male
Broj postova : 734
Godine : 22
Datum registracije : 31.05.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 21:54

mrkva4 je napisao/la:
dali znate nesto o Leathermanovim garancijama (25 god) kako to funkcionira u kom slucaju (koje ostecenje) se pokriva ?
odneses u bilo koji njihov šop i menjaju (daju ti novi),bez racuna
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 21:55

Cave Bear je napisao/la:
mrkva4 je napisao/la:
odneses u bilo koji njihov šop i menjaju (daju ti novi),bez racuna

ok,a koja ostecenja se zamjenjuju ? dok se nesto odlomi ili savine?
[Vrh] Go down
Target
honoris
honoris
Target

Male
Broj postova : 1687
Godine : 34
Datum registracije : 05.09.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 22:32

neznam kakva su iskustva kod nas sa ostvarivanjem garancije, al znam da u SAD-u promijene doslovno sve što je savinuto/slomljeno/oštećeno itd. ili kad im predaš stari koji nije jače oštećen ali se vidi da je teže iskorištavan ti jednostavno daju potpuno novi. mislim da garancija ne vrijedi jedino u slučaju da si pokušao npr. zavariti komad noža negdje ili se neki veoma inteligentni pojedinac igrao sa kaljenjem.

moj wave zasad prolazi žešća korištenja, nož najmanje koristim ali recimo pilica se redovito maltretira i dalje je ko nova. koristim ga kao edc i zasad oduševljen
[Vrh] Go down
mrkva4
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty09.11.10 22:34

ja od danas imam Fuse. super mi je.
ali kako kazes Red T. Wave je mrak
[Vrh] Go down
Slym
bomber
bomber
Slym

Male

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty10.11.10 1:40

mrkva4 je napisao/la:

Na starom Idelovom sajtu je pisalo : Warranty does not cover abuse, alteration, theft, loss, or unauthorized and/or unreasonable use of your Leatherman product. This warranty does not cover sheaths, accessories, imprinting, color finishes, cleaning, or sharpening.

Mislim dok god ne radiš neke nemoguće stvari s njim (tipa pokušavaš rezati metal nožem ili koristiš klješta kao polugu s 50 kg na drugoj strani) a nešto se odlomi ili pukne bi trebali zamjeniti. Nisam nikad mjenjao ništa, tako da nemam iskustva s tim, kod nas je zastupnik Dream Point, ali mislim da ionako trebaš biti biser da uspiješ strgati neki od ovih "full size" alata.
[Vrh] Go down
Nero Rii
spikač
spikač
Nero Rii

Male
Broj postova : 500
Godine : 30
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty18.11.10 22:20

mislim da je letherman provjerena firma i odlicni proizvodi ali posto ih nisam puno koristio nemogu reci nista vise...
[Vrh] Go down
Nero Rii
spikač
spikač
Nero Rii

Male
Broj postova : 500
Godine : 30
Datum registracije : 01.11.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty18.11.10 22:23

mislim da ovu temu treba prebaciti pod nozeve!!!!
[Vrh] Go down
Katakomba
tipko
tipko
Katakomba

Male
Broj postova : 56
Godine : 47
Datum registracije : 07.11.2010

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty18.11.10 22:34

Imam Laterman Super Tool 300 i sasvim smam zadovoljan , ali imam i Bahco Multitool koji ni po čemu ne zaostaje za Laermanom , osim po cijeni i težini ! Bahco koristim već tri godine i iznimno sam zadovoljan ! "Udobnost" mu je bolja (bolje leži u ruci) , ali i materijal je malo , ponavljam malo lošiji ! Malo je kraći od Latermana ST300, ali sam zadovoljniji njime ! Realna cijena Bahco SuperTool je oko 20 Eur , Što je naspram cijene latermana višestruko isplativo !

Leatherman Fuse - mišljenje BAHMTT151-bahco-multitool
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Leatherman Fuse - mišljenje   Leatherman Fuse - mišljenje Empty

[Vrh] Go down

Leatherman Fuse - mišljenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next