FORUM PREŽIVLJAVANJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Gränsfors Bruks small forest vs hunter s

Go down 
Autor/icaPoruka
orao
spikač
spikač
orao

Male
Broj postova : 617
Godine : 23
Datum registracije : 30.08.2010

Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty
PostajNaslov: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty25.10.10 15:25

Šta mislite? Prednosti i nedostatci ovih dviju sjekira(vaša mišljenja).

Hunters
Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Huntersaxe

Small forest
Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  GransforsSmallForestAxe
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika
sgt bear

Male
Broj postova : 1572
Godine : 46
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty25.10.10 15:45

meni tip ručke kakav ima hunterica bolje leži u ruci... sad čekamo nekog tko ima iskustvo rada sa tim bombončićima Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  368870
[Vrh] Go down
orao
spikač
spikač
orao

Male
Broj postova : 617
Godine : 23
Datum registracije : 30.08.2010

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty25.10.10 16:14

Imeni se isto hunterica vise sviđa. Samo je mozda problem sto ima zaobljen zadnji dio glave. Zbog zabijanja klinova i takvih stvari, a mozdami nije.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master
NAVIGATOR

Male
Broj postova : 7330
Godine : 45
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty25.10.10 20:44

iako mi je hunterica dizajnom ljepša ali je primjenjivija za lov i obradu divljači nego za cijepanje (mada sam siguran da je i u tome odlična) GB sjekire i inače krasi uska silueta oštrice (dosta uža od onih na koje smo navikli, slovenskih, bosanskih i sličnih). e pa hunterica ima još uže sječivo od ionako uske small forest sjekire. leđa hunterice su zaobljena i predviđena odvajanju krzna i kože od mesa i zbog toga nisu pogodna za zabijanje npr. drvenih klinova i slićnih zadaća. small forest ima batić sa zadnje strane glave i pogodna je za razno razna udaranja (samo ne po željezu ili kamenu osim u nuždi). ručka hunterice je dodatno nagrešpana kako se ne bi klizala prilikom rada u krvavom ambijentu(npr. trančiranju divljači) i iako s njome (huntericom) nisam imao prilike raditi(samo sam je držao u ruci i mahao u prazno) mislim da je ručka od small forest prilagođenija potrebama forumaša za bushcraft i survival. cijena hunterice je za oko 50% veća od small forest mada se radi o približno jednako velikim sjekirama od identičnog materjala ručke futrole i čelika. ja sam se nakon nekoliko dana mozganja odlučio za small forest axe i nisam požalio, sad ih imam tri.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male
Broj postova : 4720
Godine : 41
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty03.01.11 19:12

Da ne otvaram novu temu samo radi jednog pitanja,vaše mišljenje i možebitno osobno iskustvo o ovom proizvođaču sjekira?

http://www.wetterlings.com/

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač
rinos

Male
Broj postova : 671
Godine : 54
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty03.01.11 22:23

Fratt je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu samo radi jednog pitanja,vaše mišljenje i možebitno osobno iskustvo o ovom proizvođaču sjekira?

http://www.wetterlings.com/
Wetterlings je zadnje dvije godine u vlasništvu istog vlasnika kao i Gransfors Bruks,Gabriel Branby-a ili Axe-man-a,.
Kvaliteta nije nimalo inferiorna,samo je finiš malo grublji a cijena skoro duplo manja...imam GB i Husquarnu,a Weterlings sam samo jednom isprobao(baš,cijepanje jedne grane Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  990630 )
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty03.01.11 22:33

Znači preporuka?
Husquarna mi sve više miriše da ću je uzeti ali mi se sviđa i Wetterlings,posebno Wildlife Axe.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.
[Vrh] Go down
rinos
spikač
spikač
rinos

Male
Broj postova : 671
Godine : 54
Datum registracije : 28.09.2009

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty03.01.11 23:06

Husquarnu ionako rade kovači iz jedne ili druge firme (Weterlings ili Gransfors Bruks) Husquarna koju ja imam je ista kao Weterlings Swedish forest axe(doslovno)

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty03.01.11 23:34

Hvala na odgovorima,dovoljno znam. Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  393492

titanijum je napisao/la:

[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika
sgt bear

Male
Broj postova : 1572
Godine : 46
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty04.01.11 0:54

a jonsered? ona koju ja kupio nema apsolutno nikakve oznake na sebi osim na dršci
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty04.01.11 1:01

Pas mater,opet u nabavku... Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  321675

Predobra mi je.
https://www.youtube.com/watch?v=3gqtiytTQSc

titanijum je napisao/la:

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR
Fratt

Male

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty14.01.11 15:23

Ipak je stigla Husqvarna i odlična je...nisam imao prilike vidjeti ili koristit GB ali osim Husqine kožne futrole koja je loše izvedena (lijepa ali nepraktična) sve ostalo je top notch...odlično leži u ruci,oštrica je malo auzvinkl prema dršci što ne predstavlja grešku nego može čak pomoći kod kalanja jer je ne moram rotirat kod zamahai,drška odaje čvrstoću a sama glava je nešto predobro+brije out of the box...za 230 kuna PREZADOVOLJAN!

Evo par slikica.

Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  DSC01086

Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  DSC01085

titanijum je napisao/la:

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Gränsfors Bruks small forest vs hunter s    Gränsfors Bruks small forest vs hunter s  Empty

[Vrh] Go down

Gränsfors Bruks small forest vs hunter s
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.