FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

+50
enki_ck
laredo
neko69
carppiker
roby71
Storo
loklar
Inspektor
ssverko13
Draxor
pirat
PJER
ivo
JillValentine
franciscus
markonvs
puls
Molokai
maxina
Okibex
Igsy
mirka
Izazov
2,9,29
orao
ebola
oetzi
skyrunner
amiklic1
zb17ghost
Šimun
Surfer
Ikarus
beargrylls12
kengur32
glock
urbana_gorila
Fratt
smartbox
bpav
bop
jenny
Aries
neon
hrvoje-gs
azbla
jerc1
Slym
Target
Adept
54 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 22.10.13 0:29

Inače, samo da upozorim da ako naručujete izvan EU, a oni koriste zaobilazne kanale da vam robu dostave na način da izgleda kao da je poslana iz EU, postoji uvijek opasnost da Carina to nanjuši. Nedavno su tako provalili da Banggood šalje preko skladišta unutar u EU, tj. da paket dođe iz Kine u skladište, a oni samo nalijepe nove podatke i šalju dalje u HR. Uglavnom, bila je tu neka muljaža, ali su nakon nekog vremena skužili što se događa i počeli te pošiljke provlačiti kroz Carinu i naravno cariniti. Mislim da je problem bio što su uz pošiljke bili vezani tracking kodovi, pa se moglo vidjeti da je izvorište Hong Kong. Tako da su neki sretnici naručili apsurdno jeftine tablete i telefone, prošli bez carine, svima razglasili, a onda je puno ljudi završilo s PDV-om, a neki i s iznosom carinjenja.

Najpametnije vam je uračunati na cijenu odmah barem PDV i onda odlučiti da li se isplati ili ne. Ako paket dođe bez problema, sve super! Ako vas zakači carina, bar ste se unaprijed pripremili...

Inspektor
lingua
lingua

Broj postova : 424
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ssverko13 24.10.13 16:51

Maxina -hvala to sam i imao u planu ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870
Ako narucujem s amazon.de , Boker TITAN! ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 86830  moj buduci prvi nož titanija ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870 od cca 50e onda mi nece carina doci ako sam dobro shvatio ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870


Zadnja promjena: ssverko13; 24.10.13 16:54; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Krivo! opet)
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by franciscus 24.10.13 18:52

ssverko13 je napisao/la: cca 50e onda mi nece carina doci ako sam dobro shvatio ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870
Nisi dobro shvatio. Iznos na osnovu kojega se izračuvana carina jeste cijena toga što si kupio + shipping cost, a porez ide na taj zbir + ono što ti odreže carina. E sad, postoji mogućnost da carina propusti i ponešto iznad, ali postoji i mogućnost da te razrežu i za nešto ispod, pa se ti slobodno kasnije žali.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 24.10.13 19:01

Odakle šalje Amazon.de? Ako šalje iz EU skladišta, onda će ti čika poštar lijepo to donijeti na vrata i nećeš Carinu ni čuti ni vidjeti. Ako pošiljka ide iz SAD-a, onda vrijedi ovo što je napisao Francius.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by franciscus 24.10.13 19:14

Inspektor je napisao/la:Odakle šalje Amazon.de?
Amazon.whatever ne šalje ništa niotkud. Amazon je "cloud". Šalje prodavac, a otkuda je prodavac, to je drugo pitanje.
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Storo 24.10.13 19:56

Inspektor je napisao/la:Odakle šalje Amazon.de? Ako šalje iz EU skladišta, onda će ti čika poštar lijepo to donijeti na vrata i nećeš Carinu ni čuti ni vidjeti. Ako pošiljka ide iz SAD-a, onda vrijedi ovo što je napisao Francius.
A gdje je PDV u toj priči?
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 24.10.13 20:05

franciscus je napisao/la:Amazon.whatever ne šalje ništa niotkud. Amazon je "cloud". Šalje prodavac, a otkuda je prodavac, to je drugo pitanje.
Mislim da si ti malo pomiješao Amazon i Ebay. Amazon šalje iz svojih skladišta pošiljke, dapače imaju preko 30 skladišta diljem svijeta. Naravno, na Amazonu ima i jako puno 3rd-party prodavača, koji koriste Amazon samo kao e-commerce portal.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by franciscus 25.10.13 6:12

Inspektor je napisao/la:Mislim da si ti malo pomiješao Amazon i Ebay.
Mislim da si u pravu ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 747986 
franciscus
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 943
Godine : 61
Lokacija : Tuzla, BiH
Datum registracije : 29.07.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ssverko13 25.10.13 8:01

MIslim da je pisalo da salje iz berljina ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 25.10.13 11:18

Ako šalju iz Berlina, možeš naručiti i vagon noževa, doći će ti bez Carine!
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ssverko13 26.10.13 22:38

Hvala puno ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870 Uskoo dolazi recenzija mog prvog titanijum noža ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870 Ak skupim pare ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870 https://www.boker.de/us/pocket-knife/boker-plus/classic-pocket-knife/01BO188.html
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by roby71 28.10.13 11:22

Probao sam naručiti preko Amazona.de i Amazona.com jednu stvar i nisu htjeli slat u Hrvatsku a cijena je bila oko 50$. Kakva su vaša iskustva sa amazonom?
roby71
roby71
bomber
bomber

Male
Broj postova : 115
Godine : 52
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 12.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ivo 29.10.13 8:09

Što se mene tiče, s Amazonom nikakva, ali s amazonkama perfektna.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ivo 31.10.13 14:37

Nego, forumiti moji mili, jel' itko naručivao sa Sportsdirecta ? Kakva su iskustva ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ssverko13 05.11.13 12:38

Zanima me ako mi nabiju carinu na 70$ koliko bi max mogla doci i kako je platiti jel mi dođe doma račun ili?
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 05.11.13 13:11

Carina ovisi o carinskoj stopi, koja pak ovisi o predmetu koji narucujes. Isto tako ne treba zaboraviti da se za neke stvari i preko nekih iznosa naplacuje i carina i PDV. Carina se placa nakon sto je proveden carinski postupak.

Kad posiljka dodje u Carinsku postu, oni otvaraju paket i onda prema osobnoj procjeni carinika odlujuju da li je paket za carinjenje ili ne. Nakon toga salju postom tebi poziv da dostavis racun od kupovine. Taj poziv se placa nekih 10 kn. Onda ti moras isprintati i donijeti kopiju racuna u Carinu (moze se slati i faxom, ali naravno ne i e-mailom).

Dalja procedura ovisi o tome da li je carinik dobio taj dan na kladionici ili da li je carinici prosao PMS. Ako je cijena niza od onog sto se carini, moguce je da ce ti odmah dati paket. U rijetkim i svecanim prilikama, mozda ce ti odmah napraviti carinski postupak, dobit ces uplatnicu koju odneses na postu i platis, a onda se s potvrdom mozes vratiti po paket. Ako si dosao u doba rucka, skruseno se ispricaj i bjezi kuci. Nakon sto je carinski postupak obavljen, Carina postom salje paket. Pri preuzimanju placas iznos carine i PDV-a postaru.

Ne zaboravi da ti od 1.7.2013. za carinski postupak treba EORI broj, koji je bolje vaditi unaprijed.

Sretno!
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by maxina 05.11.13 19:57

@ inspektor-svaka čast na poznavanju gradiva!

Na žalost,i sam imam ponešto iskustva s gospodom carinicima i potpisujem onaj dio o kavi,ručku,valunzima i hirovima dotične gospode.

Ovaj EORI broj mi je nepoznanica pa daj malo pojasni plz.
Hvala unaprijed!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 05.11.13 21:17

Što se EORI broja tiče, sve detaljne informacije, formulari za podnošenje zahtjeva za izdavanjem EORI broja, kao i općenite upute u vezi istog mogu se pronaći na stranicama Carine: EORI.

Ukratko, taj broj mora imati svaka pravna i fizička osoba koja sudjeluje u carinskom postupku. Dakle, neće vam trebati dokle god vam nešto ne carine. Kad vam stigne paket na Carinu koji ide u carinski postupak, onda ćete kukati i plakati i trčati ispunjavati formulare, jer procedura izdavanja EORI broja u našoj pravno i birokratski perfektnoj državnoj administraciji naravno traje više dana. Na primjer tri. Ili pet. Ili jedan. Ili dva sata.

Tako da bih svakako svima koji naručuju stvari preko neta većih vrijednosti preporučio da unaprijed ispune zahtjev i izvade EORI broj. Zahtjev i izdavanje je besplatno.

Također, imajte na umu da se zahtjev podnosi osobno u nadležnu Carinsku upravu za vaše područje. Znači, ako ste npr. s Hvara, zahtjev ćete morati podnijeti u Splitu. Ja sam imao lude sreće i sasvim sam slučajno nabasao na jednu divnu gospođu u osječkoj Carini, koja mi je ne samo sve objasnila, nego i pristala da joj zahtjev i moje podatke i sken osobne iskaznice pošaljem s godišnjeg odmora s plaže, a potom mi riješila EORI broj u roku od par sati.

No, evo par mjeseci kasnije, kolega je imao dijametralno suprotno iskustvo koje je završilo nabrajanjem bliže i daljnje rodbine cariniku, kao i izražavanjem raznih drugih želja i opisivanja radnji koje nisu prikladne za ovaj forum!

Tako da, kao što sam već par puta rekao - možda ćete imati sreće, a možda ćete proći kao moj kolega. Zato bolje podnesite zahtjev na vrijeme!
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ssverko13 05.11.13 21:29

Evo svaka cast i hvala Inspektore ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 368870 Sada znači ako imas EORI se ne plaća carina? Ili je jos kako što je i bilo ?
ssverko13
ssverko13
bomber
bomber

Female
Broj postova : 163
Godine : 26
Lokacija : Pazin
Datum registracije : 04.10.2013

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 05.11.13 21:34

Ne, nego da bi uopće mogao ući u carinski postupak moraš imati EORI broj! Bez EORI broja ti nakon tjedan dana lijepo vrate pošiljku nazad odakle je i došla. Carinu i dalje plaćaš - nažalost ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 747986
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by ivo 06.11.13 7:52

Vrijedi li onda, kolega Inshpektore, taj EORI broj permanentno ? U smislu da vam je stalno na raspolaganju, bez obzira na učestalost carinskih transkacija ? Ili nakon nekog vremena zastarjeva, pa ga treba ponovo tražiti ? Pitanje je možda blesavo, ali je u skladu s bezbrojnim iskustvima iz odnosa s državnom administracijom.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 06.11.13 12:35

Broj vrijedi trajno, tako da se proces izdavanja treba obaviti samo jednom.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by glock 07.11.13 0:34

eh,al je bilo super kupovati s interneta prije nekoliko godina,nije se carinilo ništa.Onda je banda,na urgiranje ceha malih trgovaca,zbog tzv.nelojalne konkurencije,uvidjela da tu zapravo leži velka lova,derući ljude tj. naručioce. I ok,naručiš,preplatiš njihove nebulozne iznose,jer kako drugačije objasniti plačanje carine i pdv-a na poštarinu nego ozakonjenom pljačkom.Pa ti oni otvore paket i to naplate 12kn,jer,jebiga,nema rentgena ko na aerodromu.Pa te ili nazovu i pitaju dal se slažeš platit tolko i tolko i pošalju paket doma al ti onda poštar uzme 50kn za dodatnu dostavu,a poštarina je plaćena do kućne adrese,ili te pozovu na carinu,gubiš vrijeme i trošiš lovu na put i opet platiš na licu mjesta.Al ti nije trebao jebeni broj,a u EU si samo broj,da te imaju evidentiranog kolko čega naručuješ.I to kao da vadiš građevinsku ili dozvolu za posjedovanje oružja,ne može ti komad papira dat odmah nego tek za par dana jer je proces administracije i birokracije u punom pogonu.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 07.11.13 1:40

Glock, donekle se slažem, iako se meni nikad nije dogodilo da mi poštar naplaćuje dodatno dostavljanje od Carine do kuće - ali baš nikad. A naručio sam do sada vjerovatno stotine različitih paketa iz iznozemstva. Što se tiče naplate na ukupni iznos, to se slažem da je bezobrazluk, ali njihova je logika da ako predmet X košta 1, a cijena poštarine iznosi još 1, onda je njegova ukupna vrijednost 2. Iz perspektive nas kupaca, to je svinjarija, ali iz perspektive zakonodavca... Valjda je očito kako oni razmišljaju!

Iako ruku na srce, mislim da kad bih pozbrajao sve što sam tijekom svih ovih godina naručio i sve za što sam morao platiti carinu ili PDV, rekao bih da se radi možda o 5% od ukupnog plaćenog iznosa. Još pamtim kako su mi za jednu kratku majicu koju sam platio 115 kn naplatili 60 kn PDV-a i carine. Kako? Nemam pojma! Ali bome pamtim i hrpetinu stvari čija je vrijednost debelo prelazila nekadašnjih 160 kn, koje su mi stigle bez da me itko išta pitao.

Moja je taktika u zadnje vrijeme da pregledavam i globalni, ali i britanski i njemački i talijanski e-bay i uspoređujem cijene. Pa ako je iz Britanije 10% veća cijena u odnosu na npr. SAD ili Kinu, onda radije odmah naručim iz UK, platim malo više, ali znam da se ne moram brinuti. Isto tako, pregledavam razne online trgovine unutar EU. Istina je da to ponekad zna oduzeti puno vremena, prevođenja, preračunavanja valuta itd. ali ako se radi o nekim skupljim stvarima, ima smisla. Razni konverzijski i prevoditeljski plugini za Firefox ili Chrome uvelike olakšavaju proces.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by glock 07.11.13 2:00

ma je,kad ukupno gledaš,velika većina je prošla free iako i ja imam nelogičnih primjera gdje na damask oštrice od 50 usd iz Engleske platim 200kn davanja,a na nož od 2 i pol soma dolara iz US tek 240kn.Da,isplati se gledat EU ebay,bolje dat malo više ,a brže dođe i bez naplate iako i sa nekim Amerima možeš dogovorit da navedu neku minimalnu cijenu proizvoda pa je ispod granice ili tek malo zakvači.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Igsy 07.11.13 3:57

Ja sam čuo da kao fizička osoba trebaš vadit taj EORI broj samo prilikom uvoza koji se carini preko kurirskih službi (DHL, FedEx, Overseas itd.). Dok se kod pošiljaka koje idu kroz carinarnicu pošte to ne treba vadit, jer je različita procedura.

Pa sad ne znam, treba istražit iskustva ostalih kojima su carinili pakate koji dolaze izvan EU.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Inspektor 07.11.13 11:03

Igsy, vidiš, vidiš... Istina je da je i meni trebao kad je paket stigao preko DHL-a, a od onda mi nisu ništa carinili redovnim carinskim putem, tako da ne znam da li treba i u tom slučaju ili ne. Možda zna netko od forumaša? No, ipak preporučam da si izvadite EORI i onda ste mirni, pogotovo jer skuplje stvari koje imaju veću mogućnost da se carine ionako najčešće idu kurirskim službama.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by carppiker 07.11.13 14:01

ivo je napisao/la:Nego, forumiti moji mili, jel' itko naručivao sa Sportsdirecta ? Kakva su iskustva ?
kolega Ivo,
Sportdirect je zakon.
Em kaj su cijene fakat i za nas nevjerojatno male, em kaj se tiče samo dostave.
sve ide preko DHL-a i dostavljač Vam dostavlja paket na vrata u roku maximalno 6 dana od datuma uplate.
meni je jednom stiglo za tri dana.
cijena same dostave je isto smiješna - nešto manje od 6 GBP.
zaista puno robe stane u taj "shipping".
recimo, Vas će vjerojatno zanimati ovo:
Dunlop-ov rod pod koji gore košta 22 GPB, JRC-ov trodijelni šaranski štap ( 30 GBP ), tri hoodice od Everlasta i Londsdale-a oko (35 GBP ), grijalica za šator od Campria ( 14 GBP ) i još nekih sitnica za shipping od 5,83 GBP.
Sve u svemu jako povoljno i odličan servis.
Plaćanje putem Pay-Pala ili još bolje, bar meni Maestro karticom.
u slučaju ovog drugog, iznos je odmah vidljiv na Vašem izvodu tekućeg računa sa naznakom - plaćeno POS aparatom SportDirect ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 747986 
Iz čiste znatiželje sam uzeo taj Dunlopov rod pod i mogu reći da je to isti proizvod kao Rod Hutchinsonov rod pod, Matt Hayesov, Ron Thomsonov pa čak i Fox-ov A pod.
jedina mana mu je što nema teleskopsku centralu pa je malo kratak.
No, to uopće ne smeta, jer je zbilja stabilan, a samim time gore navedenim lagan i malih dimenzija kod transporta.
Lp.

carppiker
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 50
Lokacija : Zg
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by carppiker 07.11.13 14:13

Inspektor je napisao/la:

Kad posiljka dodje u Carinsku postu, oni otvaraju paket i onda prema osobnoj procjeni carinika odlujuju da li je paket za carinjenje ili ne. Nakon toga salju postom tebi poziv da dostavis racun od kupovine. Taj poziv se placa nekih 10 kn. Onda ti moras isprintati i donijeti kopiju racuna u Carinu (moze se slati i faxom, ali naravno ne i e-mailom).

Ne znam kak je kod Vas, ali unazad godinu dana sve dokumente možete poslati i mailom, bar je sada tako u Zagrebu.

carppiker
bebač
bebač

Male
Broj postova : 5
Godine : 50
Lokacija : Zg
Datum registracije : 07.08.2011

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Aries 07.11.13 14:29

Inspektor je napisao/la:Igsy, vidiš, vidiš... Istina je da je i meni trebao kad je paket stigao preko DHL-a, a od onda mi nisu ništa carinili redovnim carinskim putem, tako da ne znam da li treba i u tom slučaju ili ne. Možda zna netko od forumaša?
danas carinio na pošti (Branimirova, Zagreb), EORI definitivno ne treba
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by neko69 07.11.13 16:41

Mogu portvrditi @carrpikerov navod.
Nedavno mi je poštar dostavio pismo u kojem je bila obavijest/formular da mi je stigla pošiljka koja podliježe carini i ujedno je bilo napisano da se potrebni dokumenti (skenirani) mogu poslati mailom.
Ispunio sam i skenirao tu istu obavijest i "skinuo" potvrdu od PayPal-a (malo teže doduše jer ne postoji print i PDF opcija) i poslao im na traženu mail adresu. Nakon tjedan dana stigla mi je obavijest o pošiljci, koju sam podigao i platio u lokalnom poštanskom uredu.
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...) - Page 5 Empty Re: ON-LINE kupovina opreme (eBay i svi drugi...)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.