FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

+2
ness
NAVIGATOR
6 posters

Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by NAVIGATOR 18.02.20 21:07

Pozdrav forumaši
Prošli sam vikend s obitelji šetao Petrovom Gorom. Uzeo sam sa sobom svoj najmanji fotić i snimio nekoliko kadrova izleta.
Ovak je to ispalo



To je samo zagrojavanje za jedan serijal koji također nakon emitiranja na HRT-u planiram postaviti i ovdje o jednom otoku u sred Atlantika gdje sam imao prilike snimati nekoliko tjedana.

Pozdrav
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by ness 19.02.20 2:42

Još jedan užitak u praćenju tvojih planinarskih poduhvata.
Malo ti i zavidim, jer radiš šta voliš i uz to edukativno djeluješ na sve populacije, od učenika do penzionera, a uz tebe je i porodica.
Respekt!
ness
ness
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 61
Lokacija : Bijelo Polje
Datum registracije : 27.06.2018

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by NAVIGATOR 19.02.20 11:56

ness
drago mi je da ti se sviđa i zahvaljujem na lijepom komentaru.
Doslovno smo svaki vikend negdje na izletu, hodanju, a povremeno si dam truda pa snimim koji kadar jer uz skoro svakodnevno snimanje na poslu ne da mi se uvijek i svoje slobodno vrijeme trošiti na snimanje.
Ovo je bila više lagana šetnjica pa sam imao vremena i daha povremeno izvadit i fotić
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by Lawman 19.02.20 23:50

Navi, još jedan u niz odličnih videa. Obiteljsko druženje koje najbolje izgrađuje pojedinca kao zrelu osobu.

Slažem se sa tobom, da je klincima bolje igračka, pračka, nego tzv. društvene mreže. Žao mi je što su NOB spomenici devastirani, ali što je tu je. CR Nyala bila je akciji. To lajkam. Više je CRK neće prodavati.

Radujem se tvojim avanturama koje će se moći gledati na televiziji, al' tamo to više gledaju moji ukućani. Osobno, preferiram Internet, odnosno Youtube.
Ne volim baš previše one survival emisije, gdje ekipa skače iz helića, pa se nađe na negostoljubivom terenu, bla, bla, ....nego, više ove prave stvari gdje se radi nešto konkretno, normalno i ljudski.

Inače, držim da si ti do sada doživio toliko iskustava, te da imaš bogato životno iskustvo koje, eto mnogi neće dostići da i žive tri života, stjecajem okolnosti. Prvi, ja osobno.
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 304316

Nego, dragi Navi koji je ono bio model Seiko sata u tvojem videu?
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 30210
Što je na kraju bilo sa onim pesom kaj vas je dopratio do kraja vaše pješačke rute?


Svojim životnim pristupom pozitivno utječeš na druge.
Svako dobro!
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 393492
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by NAVIGATOR 20.02.20 9:36

Lawman ti uvijek napišeš neki ljepi komentar mojim pričama, hvala Ti.
Moja kćer možda zbog čestog izbivanja od kuće malo odudara od ponašanja svojih vršnjaka po pitanju mobitela i virtualne komunikacije. Ja njoj , iako ima 11 godina, moram dati kaznu ne zato jer previše koristi mobitel nego zato što ga uvijek zaboravi uzeti ili napuniti i uopće ne drži do "društvenih mreža" i sličnoga.

Što se tiče Nyale da nažalost od kada je Tim Reeve preuzeo upravljanje kompanijom "Chris Reeves Knives", nakon što je u brakorazvodnoj parnici Ana Reeve dobila firmu, nažalost je ukinuo proizvodnju tog meni najdražeg modela među fiksnim noževima srednje veličine. Sada od 5 Chris Reeves noževa koje imam niti jedan se više ne proizvodi. Srećom na vrijeme sam si nabavio sve koji su mi bili zanimljivi PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 478256

Što se serijala koji upravo montiram a koji će krenuti na HRT-u tiče on će i na youtubeu pa i ovdje na forumu krenuti negdje u travnju. Možda ranije postavim jednu izdvojenu pilot epizodu koja je već bila emitirana u nekoliko navrata na HRT-u.

Što se teiče mojih putovanja, da imao sam sreće u životu ispuniti si većinu od mojih snova. Ipak puno je rada i neizvjesnosti iza toga. Uz daleka putovanja meni su neprocijenjiva i ovakva mala.

Što se sata tiče tko me osobno pozna zna da sam freek za noževe, EDC torbice i satove. Na žalost za "ozbiljnije" primjerke Švicarske industrije buđeti su se istopili na putovanjima po cijeloj zemaljskoj kugli tako da nekih ultra vrijednih primjeraka nemam ali u ladici se nađe koja Certina, Hamilton. Na ovome izletu sam nosio mali Seiko 5. Dobio sam ga nedavno potpuno novoga u jednoj zamjeni i to mi je prvi manji sat u zadnjih 30 godina. Večina tih Seika 5 je od 36-37 mm što je čak i za moju ne pre veliku ruku pre mali sat. Ovaj moj je solidnih 39 mm sa lugovima od 20 mm no točan model ne znam jer mi kum još nije uz sat dao originalnu kutiju tako da točan model sata ne znam a proizvode ih tone modela.

Pas koji nas je slijedio, očito lijepo održavan lovački pas, nakon večere kada smo izašli i donijeli mu hrane više ga nije bilo. Pitali smo vlasnike lovačkog doma Muljava i opisali ima ga, nisu ga prepoznali po opisu. Tamo je velika fluktuacija lovaca vjerujem da je nečiji. Što je sam radio tako daleko u šumi i dalje nam je nepoznanica?
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by Lawman 20.02.20 23:05

@Navi

Tehnologija je sasvim okay, ako se razumno koristi. Međutim, danas djeca koja se prepuštena sama sebi, istu koriste nesuvislo, te doslovno žive i komuniciraju preko strojeva. Nemam djece, ali vele oni koji imaju istu da je najteži posao na svijetu. Ti daješ pozitivan primjer kao roditelj prema svojem djetetu, svojim načinom života.

Za CRK ekipu, mi je poznato da su imali nekih bračnih problema, ali vjerujem da i bez samog Chrisa, proizvodi CR imaju i dalje istu kvalitetu. Ja sam svoju malu Sebu nabavio poslije odlaska Chrisa, te eto nema više njegovog potpisa na certifikatu od noža. Velika je Seba isto tako nabavljena poslije odlaska Chrisa. Sa njom još nisam toliko rukovao, ali ima vremena. To je eto, da se pohvalim posebni, jubilarni model Sebe povodom 50. godine otkako je ljudska noga kročila na Mjesec.

Znam da imaš strast prema oštricama, ručnim satovima i ostaloj opremi, te mogu napisati da i dan danas čitam tvoje tekstove vezano uz tu tematiku. Bilo ovdje, bilo na onom forumu vezano za satove.

Seiko 5 je legendarna. Nemam ni jedan Seiko, ali sa vremenom i to bude. Za sada korisim samo Garmin Instinct i ponekad Suunto Core.

Za tvoja avanture, putovanja i ostale životne radosti, svjestan sam da ti to nije palo sa neba, nego da si svojim trudom, radom i zalaganjem došao do toga. Zato i je tvoja cijela životna priča tim značajnija.

Za psa mi je drago to čuti, jer ne volim kada ljudi napuštaju životinje.

Uglavnom komentiram ono što je lijepo, dobro i plemenito. Nema mi smisla komentirati ono što mi je ne zanima ili mi je odbojno. Dosta mi je važna pozitivna fibra u životu. To nalazim kod tebe, u tvojim tekstovima i video uratcima, te zato ponekad i komentiram. Tu ili na samom Youtubu.

Tako da se radujem tvojim novim video serijalimai i reportažama.
Hvala i tebi na svim tvojim tekstovima i video-uratcima. Bilo da se radi o satovima, noževima, putovanjima....
PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 393492
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by Migach 21.02.20 15:35

Gledam sve tvoje video klipove na youtub-u i mogu samo samo napisati da svaka čast na trudu kojeg ulažeš u to sve i na to da si skoro svaki vikend negdje u prirodi sa familijom.
A i onaj klip s grindanom kobasom je legendarni PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 747986 hehehehe

Samo tako dalje PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 747986
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by Fratt 26.02.20 12:49

Kak je malička izrasla u pravu curu,nije to više ono dijete kaj se igra s drvenim CRKT-om...super ste,aktivna turbo familija,pohvale kaj su vani a ne na mobitelima i plejkama...ja se nemrem pohvaliti da su moji imuni na te suvremene pošasti ali se trudimo da su i vani...bravo Navi.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by NAVIGATOR 28.02.20 20:04

Migach, Fratt pa di ste forumaši PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 393492

Migach ma znaš da mi je produkcija i posao i hobi. Onda zaboravim često da li snimam za posao ili za gušt pa na kraju ispadne ok.
Usavršio sam grindane kobase. Više ih nije potrebno vrtiti kod rezanja nego režem specijalnom tehnikom cik-cak riblja kost. Rezultat je još bolji a kobase budu ko mesni čips PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 690498

Fratt istina kčer je stvarno zrasla ko gljiva. Tak se i krečemo u nekom društvu gdje je virtualna stvarnost gotovo nepoznanica no nismo amiši PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 478256. Koriste klinci telefone kao fotiće i kao GPS-ove.
Mi kao obitelj ne konzumiramo puno društvene mreže a igrice uopće ali kćer je dosta solidna na treningu na streljani, leži joj i pračka no u igricama je truba kao i ja PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta 478256
Ova postavljena priča je samo jedna od mnogih snimljenih. No snimam samo lagane ležerne izlete. One malo žešće ni ne uspijem dovoljno snimiti za priču jer i sam krepam od umora
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by heks 18.03.20 8:35

Kolege su sve već napisale pa ću ja još samo dodati svaka čast i samo tako nastavi!

I ja jedva čekam da moj klinac malo poraste pa da mogu s njim u prirodu...
heks
heks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 43
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.02.2015

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by NAVIGATOR 18.03.20 10:12

Heks hvala

Moja je kćer već sa 3 mjeseca prvi puta tjedan dana provela u šatoru. S tri godine samostalno se popela na Sljeme, Japetić, Oštrc. S tri godine je dobila svoj prvi oštar nož, malu moru i od tada si samostalno i kod kuće ali i na izletima reže špek i kobase. Od pete godine potpuno samostalno u šumi firesteelom zapali vatru. Hoću reći da su djeca za avanture spreman i puno ranije nego što mi to mislimo, i da što ih ranije izložimo prirodi to će ona postati iskrenije i bliže povezana s njom. Biti će im u krvi, za njih će to biti nešto normalno poput disanja i hodanja.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta Empty Re: PETROVA GORA malo šetnje malo bushcrafta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.