FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Co2 replika pištolja za samoobranu ?

+8
poletan
SmitoBona
siga
Hombre
maxina
Ariel
Keltan
PatrioticBacon
12 posters

Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by PatrioticBacon 01.06.15 13:42

pozdrav ljudi , dugo me nije bilo , tj je ali nisam htio pisati razumjevajući strukturu ovog foruma ..
No dosta svađe , treba mi informacija u vezi legalnosti nošenja zračnog pištolja ispod 200m/s sakrivenog ispod robe , jeli to legalno , te do koje se doze legalno braniti tim .

Ako nije zanemarite da je za tu svrhu , dvoumim se između gamo pištolja sa 138m/s i replika raznih poznatih pištolja , sa oko 110m/s
U obzir dolaze smo plinski pištoljii oni sa dijabolama 4.5 mm ili paintball pepper metcima .

želim gamo jer je najjači , pouzdaniji itd .

Ali pištolj je tu da uplaši protivnika , a gamo izgleda kao neki gay walter .. I opet je tu aspekt , ako se ne uplaši da pucam ..

A ondaimam replike naprimjer makarova ,za koje mogu dobiti puno dodataka itd itd .. jer po velićini i dizajnu je identićan ..

I sad se dvoumim . što da uzmem , ili imate neki treći pištolj za predložiti ?

Molim bez ružnih komentara , gledao sam sve mogućnosti i ovo je najbolje rješenje jer je concealed carry , i u svakom aspektu je bolji od drugih oružija , ili mog crnog pojasa ...

Te ako uzimam repliku koju da uzmem , jer želim da napadać povjeruje u legitimnost oružija , tj da bude neki pištolj koj se puno vrti po balkanu , ulici itd , da ne izgleda kao igračka ..

Hvala ljepa Co2 replika pištolja za samoobranu ? 747986
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Keltan 01.06.15 16:56

Tesko tebi ako napadac poveruje da je pravi .............. Imas li prestavu koliko decaka u svetu pogine zbog tih pistolja ???? Treba zatvoriti onoga ko je dozvolio da se prodaju !

Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by PatrioticBacon 01.06.15 17:27

Zar nisam rekao da sam sam ovo razlućio , te da mi ne trebaju ti komentari .. vidio sam to .. amerika
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Keltan 01.06.15 18:11

Onda za savet pitaj svog oca .....posto imas samo 16 godina Co2 replika pištolja za samoobranu ? 350615 A iz tvog odgovora se da naslutiti koliko si neozbiljan i ne vidis koje su moguce posledice od posedovanja te igracke ....
Keltan
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 287
Godine : 62
Lokacija : earth
Datum registracije : 30.06.2013

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Ariel 01.06.15 19:05

Spada u zračno oružje kategorije D.

Zakon o oružju je prilično restriktivan po pitanju nabavke kategorije D i maloljetnika, a da o nošenju ni ne pričam.

Upotrebna vrijednost nikakva, vjerojetno i izrazito kontraprodkutivna.

Pretpostavljam da bi nosio prikriveno na javnim mjestima ? Goru kombinaciju po sebe nisi mogao izabrati.

http://vukovarsko-srijemska.policija.hr/MainPu.aspx?id=135946

Ariel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 65
Godine : 50
Lokacija :
Datum registracije : 30.06.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by maxina 01.06.15 21:54

PatrioticBacon je napisao/la:Zar nisam rekao da sam sam ovo razlućio , te da mi ne trebaju ti komentari .. vidio sam to .. amerika

Ako još jedanput ovako popljuješ komentar,savjet nakon što si javno na forumu postavio pitanje letiš opet.

maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Hombre 01.06.15 21:57

@Maxina
Čemu to?
Naglasio je da mu treba savjet što da nabavi i koliko je legalno, a ne popovanje. Prema tome nikakvog pljuvanja nije bilo i jasno je napisao da je to razlučio (pogrešno sa slovom ć).

Budući Zakon o nabavi i registraciji oružja građana koji je trebao u hitnu saborsku proceduru i koji je možda već usvojen, a i onaj sadašnji tj. možda bivši ne poznaje maloljetnost i oružje kategorije D u što spada zračno oružje o kojem se on raspitivao.
Jednostavno Zakon poznaje 18 godina i oružje kategorije C koje se mora prijaviti i oružje kategorije D za koje nije potrebna prijava ali nigdje nije navedeno da je zabranjeno osobama ispod 18 godina što bi formalno pravno trebalo biti dozvoljeno inače bi bilo naglašeno kao i kod kategorije oružja D. Zbog toga i jesu oružja s brzinama većim od 200 m/s i kalibra preko 4,5mm "prebačena" u kategoriju C pošto se smatralo da su odgovornosti veće te je određena dobna granica i obveza prijavljivanja. Kratko rečeno ne postoji zakonska restriktivnost u posjedovanju oružja kategorije D i maloljetnika

Obzirom na gore navedeno smatram da je nabava oružja kategorije D dozvoljena i osobama ispod 18 godina s tim da su se dužni držati drugih odredbi Zakona koje propisuju da se takvo oružje ne smije nositi otvoreno ili na način koji bi izazvao uznemirenje građana te upotrijebiti za napad.

@Siga
Vidim tvoj post dok sam ja pisao svoj. Čovjek je pitao za savjet u svezi nabave, a ne moralne i ine kritike. Potcjenjujete rasuđivanje osoba koje imaju 16 godina iako se u većini slučajeva može mjeriti s onim od 20 ili više. Svojevremeno su sa 16 godina imali žene (istih godin ili mlađe) i djecu sa svom odgovornosti koju to nosi, a sada se netko sjetio da to nije "humano" iako su stručno dokazano da su osobe istih godina znatno fizički i mentalno naprednije nego prije.
Iako je s tvog gledišta to glupo. Bit će u nekoj situaciji dobro išamaran, popit će dobre batine, a u najgorem scenariju dobit će metak u čelo nekog tko ima pravi i dovoljno je odlučan da ga upotrijebi je štivo za neku drugu temu.


Zadnja promjena: Hombre; 01.06.15 22:36; ukupno mijenjano 1 put.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by siga 01.06.15 22:10

Nabavka takvog pištolja i nosanje istog okolo mi se čini kao najgluplja ideja ikada. Već u glavi mogu zamisliti pet scenarija gdje situacija za 16-godisnjaka koji nosi falši pistolj odlazi u kvasinu...
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by SmitoBona 01.06.15 22:42

Ako vec imas crni pojas, kao sto se puses, sta ce ti pistolj i to jos ne pravi ? hahah...

zna se ko nosi pistolj... ili policija ili kriminalci, ako nisi, a nisi, ni jedno od to dvoje, kao sto bi nas narod reko: kani se corava posla

imao sam i ja 16 i imao sam kopiju berete i usao sam u klub gdje je prijatelj radio i posto je bilo u sred bijela dana nije bilo nikog te sam ja odlucio da se nasalim, pametan bio ko i ti sada, uletio sa kapuljacom i uperio pistolj u njega... bilo mi je smijesno i dok sam ja njemu objasnio da sam to ja i da mu necu nista i da pistolj nije pravi na vrata su banula 3 covjeka po jedno 120 kg, jer je objekat bio pod fizickom zastitom i pun kamera koje su live prenosile sliku u securty organizaciju... sreca sve je proslo bez nekih vecih posljedica iako sam ja zavrsio u bolnici ALI dobra lekcija, mogo sam glavu izgubit, zato KANI SE CORAVA POSLA... bolje kupi peper spray , elektro soker ili nesto slicno ako ti je toliko do odbrane a sa plasljivcima ne glumi mangupa jer ces dobit po nosu od nekog.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by poletan 02.06.15 1:12

Ja bih se odlučio za praćku...
Mnogo učinkovitije a manje kažnjivo.
I više priliči tvojim godinama Co2 replika pištolja za samoobranu ? 747986
poletan
poletan
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 55
Lokacija : iznad 2000 m
Datum registracije : 27.03.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Fratt 02.06.15 8:13

I ja imam crni pojas.Lijepi kožni sa krasnom kopčom.
Imao sam negdje i zelene platneni,mislim da je bio HV.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by NAVIGATOR 02.06.15 8:28

znam da je rasprava koji od loših lažnih pištolja uzeti ali nitko ti tu nemože dati pozitivan savjet jer to generalno je bedastoća. Jednako kao što te nitko nemože savjetovati kako najbolje sam roniti jer se sam nikada ne roni.
Vlasnik sam nekoliko komada pravog-legalnog oružja i sjećam se kada sam sa 18 dobio dozvolu. Tih sam godina svoju prvokupljenu čezu stalno vukao sa sobom 24 sata dnevno. Druga su tada i vremena bila i bilo mi je nezamislivo hodati bez pištolja za pojasom. Dobro razlog tomu je bilo i moje gotovo svakodnevno bavljenje sportskim streljaštvom. Danas mogu reći da sam bio bedak, nedozreli pubertetlija i sva sreća da taj period nije ostavio ozbiljniji trag na ono što tepam si da sam danas.
Uglavnom nošenje lažnjaka je još 10 puta gluplja odluka. Ne samo glupa nego i vrlo opasna.
Ako baš želiš nešto za samoobranu kupi si peper pištolj koji uopće ne liči na pravi pištolj ali je prilično efikasan.
Ja već godinama u svrhu samoobrane od svih pištolja, battona, noževa i ine gvožđurije nosim samo običnu piksu sa peper sprejom i to uglavnom zbog pasa u podsljemenskoj zoni jer sam stalno na biciklu.
Zračni si pištolj ako ga baš želiš  kupi za gušt pucanja u dvorištu ili u sigurnim uvjetima za prekratit vrijeme na izletu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Hombre 02.06.15 9:12

Fratt je napisao/la:I ja imam crni pojas.Lijepi kožni sa krasnom kopčom.
Imao sam negdje i zelene platneni,mislim da je bio HV.

A ja crni krasni pleteni od kordure i to još Propper.
Prvo sam imao platneni ali je za par godina dobio resice.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by siga 02.06.15 9:24

Hombre je napisao/la: Bit će u nekoj situaciji dobro išamaran, popit će dobre batine, a u najgorem scenariju dobit će metak u čelo nekog tko ima pravi i dovoljno je odlučan da ga upotrijebi

Upravo tako, pa ako mu dovoljno ljudi u ovoj temi ukaže na glupost njegovog nauma, možda se takav scenarij i izbjegne...
Da budemo u skladu sa temom foruma, takav pištolj mu neće pomoći da preživi,ali mu sigurno može pomoći da najebe.
siga
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 817
Godine : 45
Lokacija : Hamilton, Novi Zeland
Datum registracije : 12.09.2012

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by PatrioticBacon 02.06.15 10:08

Evo pusem se sa crnim , i letim sa foruma jer nisam prihvatio savjet , a da nisam napisao da sam vec odlucio ?
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Fratt 02.06.15 12:18

I što si na kraju odlučio? Co2 replika pištolja za samoobranu ? 747986
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by SmitoBona 02.06.15 13:27

Gledaj to ovako : ovo je za tvoje dobro, svi smo mi izdvojili par minuta da ti napisemo nesto pametno i da te uvjerimo da si svoju odluku mozda donjeo malo prebrzo i da bi trebao jos jednom da razmislis. Ne krivim ja tebe nizasta, najmanje za takvu odluku, najmanje si tu ti kriv... ima tu dosta utjecaja i okolina, pubertet i slicno, ALI svi ti dajemo prijateljski savjet. Shvati da ti niko ne pise da bi te ponizio ili ismijao il ne znam ni ja sta. Ja sam ti ispricao sta sam ja prosao sa tim pistoljem a ti ocigledno nisi nista naucio iz moje greske ili nisi uopce ni procitao. Bilo kako bilo evo opet gubim vrijeme pisuci tebi u nadi da ces samo malo razmislit, ali ako i samo na 10 sekundi razmislis moje vrijeme nece biti uzalud potroseno. Za tvoje dobro, uzmi dobar peper sprej, dobru pracku, bic, ma evo i NOZ koji po zakonu ne smijes... ALI okani se pistolja. Neko ce ti vidit pistolj, protumacit ce pogresno i bit ces donji. Pokusat ces se nasalit i bit ces donji. Pokusat ces ispast frajer sa plasljivcem i bit ces donji. Sve ce super proci ako naletis na normalnog momka. Koji ce se povuci pred pistoljem jer ima nesto u glavi... al kuku tebi ako naletis na budalu.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by PatrioticBacon 02.06.15 13:56

uzimam ..... jer je to finalna odluka .. tu samo pitam koji ...
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Hombre 02.06.15 14:09

Imaš pm.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by SmitoBona 02.06.15 15:52

http://www.airsoftshop.be/nl/airsoft-guns/model/glock/
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by PatrioticBacon 02.06.15 16:19

nene , 4.5 dijabole
PatrioticBacon
PatrioticBacon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 315
Godine : 25
Lokacija : zadar
Datum registracije : 10.03.2014

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Mraz 02.06.15 17:17

Ne znam zašto ga svi odgovarate od kupnje? Pustite da prirodna selekcija odradi svoje.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Sule_HR 02.06.15 17:45

Uzmi sto vjerniju verziju prave pljuce.
Vise zraka za nas ostale kad te rijese.

Nema svrhe objasnjavati vise, kad je vec odlucio i kad ima "death wish" neka si uzme pljucu i neka sece sa time po gradu.
Sule_HR
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 29
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by maxina 02.06.15 18:37

Mislim da je ovdje sve (pa i više) rečeno.Dosta se ljudi javilo sa pametnim savjetima i korisnim iskustvima.

Pametnom dosta a ostalima.....

Mislim čak da hodamo po ivici što se tiče zakonske regulative tj.kombinacije maloljetna osoba+replika(plinski) pištolj+skriveno nošenje+javna mjesta.

Zato zbog "promišljenog odnosa prema mlađim korisnicima" zaključavam temu.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Co2 replika pištolja za samoobranu ? Empty Re: Co2 replika pištolja za samoobranu ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.