FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share

Source Convertube - nepovratni ventil?

Go down 
Autor/icaPoruka
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6779
Godine : 33
Datum registracije : 26.02.2010

Source Convertube - nepovratni ventil? Empty
PostajNaslov: Source Convertube - nepovratni ventil?   Source Convertube - nepovratni ventil? Empty30.03.15 12:57

Ako netko ima iskustva sa spomenutim sistemom, zanima me ima li na čepu/adapteru kakav nepovratni ventil? Nisam našao u podatcima a po nekoj logici mora imati kako bi se moglo piti iz običnih boca.

Također, ima li to iskustva sa mjehovima iz Dechatlona? http://www.decathlon.hr/bocica-za-pjesacenje-vrecica-za-vodu-2l-forclaz-id_8331114.html

Source Convertube - nepovratni ventil? 6xxcgm
[Vrh] Go down
Mije
spikač
spikač
Mije

Male
Broj postova : 768
Godine : 28
Datum registracije : 30.09.2011

PostajNaslov: Re: Source Convertube - nepovratni ventil?   Source Convertube - nepovratni ventil? Empty30.03.15 17:38

Nisam isprobao taj sustav ali ovaj ventil na kraju kojeg stavis u usta bi sam po sebi trebao biti nepovratan..kad hoces piti moras zagristi gumu na kraju a kad je pustis ona nebi smjela pustati zrak nazad i tako dozvoljavati vodi vracanje u bocu..imam njihov mjeh i to tako funkcionira...
[Vrh] Go down
Mraz
master
master
Mraz

Male
Broj postova : 6779
Godine : 33
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Source Convertube - nepovratni ventil?   Source Convertube - nepovratni ventil? Empty30.03.15 20:07

Joj Mije...

Imam njihov mjeh, no nije ista stvar i ne radi se o ventilu na crijevu. Ako pijes iz mjeha, njegov volumen se smanjuje dok ne ostane plosnat kada je prazan. Ako prek tog sistema pijes iz boce ili cuturice, ona se ne moze fizicki smanjiti pa bi se radio vakum dok pijes ako nema nepovratnog ventila na cepu. Ili bi nakon svakog gutljaja trebao puhnuti u ventil.

Source Convertube - nepovratni ventil? 6xxcgm
[Vrh] Go down
Mije
spikač
spikač
Mije

Male
Broj postova : 768
Godine : 28
Datum registracije : 30.09.2011

PostajNaslov: Re: Source Convertube - nepovratni ventil?   Source Convertube - nepovratni ventil? Empty31.03.15 18:43

A na taj ventil mislis, sorry krivo sam te shvatio.. Source Convertube - nepovratni ventil? 855911 ..na slikama se vidi mala rupa na cepu pored crijeva pa pretpostavljam da je to to, a i sumnjam da bi tako nesto previdjeli...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Source Convertube - nepovratni ventil?   Source Convertube - nepovratni ventil? Empty

[Vrh] Go down

Source Convertube - nepovratni ventil?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.