FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
prezivjeti na ulici - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

prezivjeti na ulici

+41
whitebull
gomar
djuragekon
Mornar
Quanah
bubi45
Login
beargrylls12
Elp
dkclaymore
Mad Max
urbana_gorila
Tomek
kec
jenny
Freeman
krtica
zeleni
Ikarus
RECON 353
Mraz
maks1969
mastershooter45
rinos
tihoos
Rapidus
Damien
neon
Pomorac
mali mačak
Mladen
Dawor
LUKSA
bushman
tigi
vandall
Strider
neven
Storo
WildChild
Stoney
45 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 07.03.10 13:27

nov sam na forumu ali evo par rijeći od mene šta se tiće uličnih borbi i obrane
nisam ćitao cijeli post pa se unaprijed isprićavam ako je neko to već spomenuo pa da nebi ispalo da pametujem.

neznam koliko vas je koristilo suzavac u takvim ili sličnim situacijam ali vidim da ga svi preporućate.
suzavac je definitivno učinkovit ali evo par stvari o kojima treba razmislit.
ako slučajno krivo stisnete ili malo puše vjetar očekujte da će te i sami bit zašpricani ili zahvaćeni jer on ima dosta široko raspšavanje
znaći treba ruku ispružit što je dalje moguće da vas ne zahvati a nikako na blizinu špricat.
druga stvar ako je osoba slučajno imala kontakt sa njim već prije možete ju samo razljutit i napravit još veći problem ili ako ju dosta ne zašpricate.
postoje i elektro šokeri ali postoji problem da baterija može bit prazna.
a u drugu ruku ako se stalno gleda da je sprej tu i da elektro šoker nije prazan šta se događa kad te stvari nemate uz sebe???
napadaći obićno napadaju njima vizualno slabiju osobu i imaju prednost iznenađenja
ako se radi o napadu na žene evo par savjeta kako se obranit.
1. pokušajte mu dat novac ako ga traži i uopće ne doć u konflikt.
2. napomenite mu / im da će te sve napravit samo da vas ne ozljede - ovo je samo zato jer možda uspije a ako i ne dat će vam vremena da se saberete i zapamtite par stvari o njima ali NAPOMINJEM nemojte pamtit uočljive stvari jer su one tu da ih vi pamtite a kasnije se bace .
3. ako nemožete izbiječ konflikt nikako nemojte odma poćet biježat jer ako vas uhvati će bit samo još gore nego pokušajte barem na neko vrijeme onesposobit napadaća.
4. udarci / vidio sam da je neko pisao šakom u nos u glavu nogom u prepone tu su dobre metode makar: ženski udarac šake u nos može prouzroćit istoj toj ženi puknuće prstiju ako ju ne udari dobro a za prepone ako tamo udarate udarite ko da vam je zadnji put i pazite da slučajno ne fulate pa da ga razbijesnite.
5. sljedeće udarce koristite samo u ozbiljnim situacijama jer mogu rezultirat trajnim hendikepom te osobe pa i smrću.
---udarac sa šakom u grtljan ili sa područjem između palca i kažiprasta kad raširite ruku ali ako ja na ovaj drugi naćin postoji mogučnost da strgate palac
---ako udarate u nos udarajte dlanom bit će efikasnije
---žene većinom imaju prirodan instinkt grebanja pa onda to i iskoristite ali sljedeći naćin prvo pokušajte zauzet lagano boćni položaj u odnosu na napadaća sa tim da vam je zadnja ruka ta kojom se koristite budite mu na razmaku od nekih 30 do 50cm ako je moguće,
zadnjom rukom mu snažno gurnite prste u oći i pokušajte ga izgrebat da mu ostanu ožiljci radi lakšeg prepoznavanja policije.
ako slučajno ne uspije ili uspije odma vam se otvara i druga mogućnost udarca a to je koljenom u prepone. ako to uspijete plasirat biježite i vićite iz svega glasa.
na kraju svega lako je to napisat ali naj bitnije je da pokušate saćuvat bistru glavu i ako vi nastupite sa napadom imat ćete efekt iznenađenja koj neprijatelj ne oćekuje.
još samo jedna opaska šta se tiće pištolja ja sam protim airsoft i plinskih iz jednostavnih razloga jer kad neko vuće mora bit spreman i pucat jer ako ne je njeb... a zamislite šta se događa ako vi povućete airsoft a napadać kaže ajde pucaj...???

Ikarus
ADMIN
ADMIN

Broj postova : 2149
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 11.04.10 11:32

@ikarus
ne bi se bas slozio sa tvojom 2. tockom jer ako kazes napadacu da ces napraviti sve samo da te ne ozlijedi onda pokazujs da si slab i da moze sa tobom sta god hoce a tek si se onda uvukao u govna. istina da treba probati izbjeci konflikt ali na nacin da mu kazes ne zelim probleme, makni se. i to se mora reci cvrstim glasom a ne nekim drhtavim. nikada ne okretati ledja napadacu, npr da ti netko na ulici kaze daj kunu, a ti samo prodjes pored njega i ne obazires se, uvijek treba paziti da se budala ne bi zaletila. ako vec mislis potrcati onda barem gurni budalu da se raspadne ili barem neki udarac u jaja, trbuh, noktima po licu, pljuni u lice, bilo sta sta ce ti dati par sekundi prednosti. najvaznije od svega je svjesnost covjeka jer uvijek morate paziti na sve oko sebe, nemojte hodati ko muhe bez glave jer ce vam tako najlakse netko prici jer napadaci uvijek zele elemet iznenadjenja. ako on krene prema vama i skuzi da ste ga primjetili, mozda ce se okrenuti jer vas ne moze iznenaditi, vi se mozete pripremiti na eventualnu reakciju. zapamtite da vam sve moze posluziti kao oruzje, torbica, jakna, kljucevi i slicno. ovdje sam stavio link pa pogledajte
https://survival.aforumfree.com/ulieno-prezivljavanje-street-fight-f36/obrana-t1066-20.htm#31638

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by zeleni 11.04.10 13:19

Što se tiče samoobrane misli da je sve sažeto u par osnovnih savjeta koje mi je dao jedan star, sada več pokojni majstor, koji se dokazao na djelu u samoobrani dosta puta.
1. Bježi i čupaj se na sve načine, ali kada svatiš da si došao do zida i da češ nadrapati pretvori se u životinju
2. Udari prvi i kada jednom nekoga udariš, pazi da bude tako da s njim više nemaš posla

Toliko i želim svima da se ne nađete u takvim situacijama, ali ako več dođe do toga možda vam ovo malo pomogne.Meni je.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 12.04.10 16:18

@ninja mislim da nisi ćito cijeli post pa onda pišeš takve stvari.
to šta sam napiso se odnosilo na to da ŽENE na ulici neko napadne a ne mene tebe ili nekog drugoga.
uostalom to šta govoriš o nekom čvrstom glasu su tipične vojno-policijske fore ispiranja mozgova na obukama.
pokušaj ti pijanom frajeru ili ne pijanom koj drži pištolj u ruci reč sa čvrstim glasom da odje.. ili nešto slično...
mislim da nebi dobro prošo. a sad zamsli da to žena napravi...???
a sa svime drugime se slažem...
e da i kod tih videa...sve je to super ali kad se takve stvari treniraju onda se jedan te isti pokret,zahvat ili udaraca ponavalja doslovno tisuću puta.
iz jednog vrlo jednostavnog razloga a to je da se ne razmislja nego da to postane refleks a to je jako bitno napomenuti jer jedno je kad neko viježba u dvorani a drugo kad to postane stvarna situacija...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by krtica 12.04.10 18:35

Što reći, osim da se s nekim pravima pretjeralo dok te popizdi i nas Svevišnji pa pošalje prirodne sile da nas malo prorijedi. Zakoni su katastrofa, kriminalci su zaštićeni a država je glupa. SRAM ME JE ŠTO SAM HRVAT.(ponekad)
krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 13.04.10 9:17

ma ko što rekoh prije, rađe ja u zatvoru nego pod zemljom, a za prava razbojnika me i nije nešto briga, ali definitivno najžešća provala da razbojnik ima duševne boli radi prijetnji.. hahahahah, jedini propust je NE nanjet mu i fizičke boli... pozdrav ekipa...
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 13.04.10 9:26

@ikarus
svejedno je koga se napadne, pogotovo zene ne bi smjele reci da ce napraviti sve samo da ih puste.
nisu nikakve fore ispiranja mozgova jer je to sve na nekoj psiholoskoj bazi, vjeruj mi da ce napadac drukcije reagirati ako ces ti plasljivo reci pusti me nego ako ces imati stav i reci pusti me, puno njih zele nekoga tko nece pruzati otpor, ako ti pokazes da si spreman na otpor, njima to mozda n epase jer i oni mogu pobrati batine. naravno da ovisi o situaciji, npr pijanog lika uopce nije problem razbiti jer je usporen i nema nikakvu ravnotezu, a druga je stvar ako ti tip drzi pistolj ispred tebe. sto se tice videa i tninga, da to se stalno ponavlja da postane refleks i vrlo malo tehnika koje se rad tamo ces moci bas tako upotrijebiti ali nije vazna tehnik,a vazno je nauciti princip tehnike, nauciti tijelo reagirati bez razmisljanja.
a sto se tice zakona, uzasni su, tako da ako vas netko i napadne i uspijete se obraniti da ga recimo lupite u glavu, jaja, ilo sta, nemojte zvati policiju jer cete biti prijavljeni za prekomjeru upotrebu sile, tako da udari i bjezi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Rapidus 13.04.10 9:37

ninja slažem se s tobom, iz iskustva mogu reć ako kažeš većini čvrstim glasom i to popratiš jasnim govorom tijela (ne mislim na tučnjavu) ostavit će te, naravno to sve ovisi o situaciji, treba procijenit i većinom improvizirat..
Rapidus
Rapidus
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 44
Godine : 35
Lokacija : blizu sunca, di je toplo..
Datum registracije : 26.01.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 13.04.10 17:44

nemogu se nikako složit sa ovim vašim mišljenjem ili stavom...
ti si ninja iz zg ili barem tako pišeš...ja sam sa maksimira i vjeruj mi od kad znam za sebe idem na utakmice i gostovanja i prešo sam sve tekme koje sam mogo a situacije da ne spominjem...
bavio se sa dosta sportova među kojima za ovu temu mogu izdvojit kick-box koj sam treniro 8 god. takmićio se itd itd itd...
nije stvar "razbiti" pijanca o tome uopće ne prićam nego kad pijana osoba ima oružje hladno ili vatreno ona ne razmišlja o posljedicama pa napad na nju može bit vrlo glupo riješenje situacije...
a mogu ti iskreno reć,kad smo već kod toga, za to vrijeme dok sam "brijo" na takve stvari uvijek su gorije prolazili takvi sa "čvrstim" stavom koji bahato zvuče nego normalna ekipa.
jer oni koji stvarno imaju čvrst stav ne pričaju puno nego djeluju...
i kad smo kod tih stvari jedno 60 do 80% situacija riješava prvi udarac ili zbog iznenđenja ili zbog toga šta dobiješ sekundu ili dvije šta je i više nego dovoljno da "obaviš" šta imaš do kraja.

a šta se tiće toga šta reć napadaču...
reko sam da mu se po mojem mišljenju
treba tako obratit jer onda dok on MISLI da ima kontrolu dobije se par sekundi za sabrat glavu ili bilo šta drugo.
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Gost 13.04.10 19:30

nisam ja msilio da treba razbiti pijanca, ak te napadne, samo se izmakni i sam ce se razbiti. a isto tako nisam rekao da treba bahato odgovarati nego reci, ne zelim frku, pustite me, ne sada uletiti sa spokim sta vi hocete koji k, mene ste nasli zajebavat itd. dakle treba imati stav, ne bahati, ne plasljivi, nego ajmo reci obrambeni, jer kao sto sam vec rekao, neki se ne zele potuci, hoce uz sto manje frke dobiti nesto, a ako vide da nisi lak plijen, puno ce ih odustati. a tko se hoce tuci, taj ce me napasti bez obzira jel se ja drzao ko pickica ili imao obrambeni stav, ali jos jednom, ako imas obrambeni stav, vidjet ce da si spreman za frku a mnogi to ne zele.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Freeman 24.08.10 4:04

Za žene je situacija veoma nezgodna. Toplo preporučujem krav magu .
Sta god da pricate, batine koje sam ja dobio od koleginice na treningu (a malena trenira tek 2 meseca) su nezaboravne.

A znate šta je najbolja stvar? Uvežbavaju se realne situacije. Tako sam od nje dobio batina simulirajući situaciju silovanja. Sreća pa sam ima štitnik za zube u kombinaciji sa suspenzorom za genitalije...

Za momke je mnogo lakše! Prva stvar je svakako preventiva, i nemate pojma koliko je to važno.
Stvar je u tome što svaki napadač traži laku žrtvu i to je univerzalno pravilo u prirodi. Kad malo razmislite, vuk napada isključivo slabašne ili bolešljive životinje, ajkule napadaju ljude jer im liče na bolesnu ribu, huligan će vas napasti jer izgledate slabašno.
Znači momci - masa je zakon!

Recimo moj primer: ćelav sam(prirodno, kosa mi migrirala sa glave na leđa), visok 185 cm i težim 100kg(malo jače u zimske periode). Na ulici me ne pitaju ni za vreme, još ako se ne obrijem pre izlaska ne sme normalan narod ni da me gleda. Jednostavno moja pojava govori "Ne zahebavaj se samnom". I to je 90% posla.

Naravno uvek postoji tih crnih 10%, pa je vrhunska stvar učiti neku borilačku veštinu, a Krav Maga ima moj glas. Boks je isto dobra kombinacija. Treba da je to nešto što se lako pamti, jer šta se lako pamti lako se i primeni. Ruski sistem je isto vredan razmatranja.

Inače ne obraćajte pažnju na zakon. Razmotrite situaciju da samo da bi kupili oružije, policija njuška po komšiluku ko ste i šta ste, dolaze vam u kuću da vas ispituju, a ne daj Bože da morate podneti zahtev za nošenje oružija - bolje bi vam bilo da imate par šupljina viška u telu da opravdate takav zahtev! Sa druge strane, ološ i šljam dobija oružije bez problema i po daleko jeftinijim cenama!
Hebes takav zakon i takvu državu.

Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by jenny 31.08.10 14:29

Odlično objašnjeno, i ja od 7. godine tako i dan danas prakticiram različite borilačke vještine i
NIKAD nebih nekome preporučila da dolazi u konfliktne situacije sa uličnim napadačima, jer to su obično nestabilne osobe koje su u stanju napraviti svakakve gluposti bez previše razloga i povoda... A možeš nastradati i to pogano!
Preventiva je najbolji lijek kako je to bushman objasnio!

Ispričati ću jedno osobno iskustvo. (imala sam 16 god, brat 14, a seka samo 9)
Našla sam se u situaciji da je mene, mlađeg brata i sestru na povratku iz zabavnog parka u predvečerje napalo 6 majmuna (neki od njih na biciklima neki pješice) iz samo njima poznatih razloga! Primjetila sam da nas netko slijedi čim smo se makli iz mase ljudi, iz početka sam hodala normalno i rekla i njima dvoma isto, a potom smo ubrzali i "zamakli" iza ugla, tad sam rekla mlađoj sestri da trči prema kući koliko je noge nose i da se ne osvče, ako bi je netk slijedio neka uđe u prvu kuću ili dvorište koja joj bude blizu, jer sam vidjela da je vrag odnio šalu!
Nas dvoje su stigli, okružili i počeli naguravati, prvo sam pokušala razgovarati sa njima i pitati ih u čemu je problem, jedno 2 min sam zavlačila i uspjela malkice odvući sa strane njih trojicu dok je brat dobivao po nosu od ovih drugih, počeo je vrištati i galamiti te je time privukao pozornost nekoliko ljudi, čim su se "majmuni" pčeli okretati i gledati tko ih sve vidi, je sam šakom u nos pogodila jednog, drugog u međunožje, a trećeg samo srušila (ruka me bolila 5 dana) i uspijela pobjeći te izvući brata iz gužve jer su ovi srećom bili zbunjeni promatračima koji su dovikivali "što to radite piz**a vam mat**a" i slično, pa su nam dali "fore" da pobjegnemo.
Poslije smo ustanovili da su bratu "razbili glavu" ja sam imala samo par modrica, mala seka je uspješno dotrčala do kuće i u plaču sve ispričala starcima koji su odmah zvali policiju i rekli im da su nas napali "majmuni", no naravno kad je sve prošlo plavci su se pojavili i zatekli nas kako bježimo, a ove kako se previjaju (neki od njih)......
Bilo je ispitivanja, tko su, odakle, zašto itd itd....

Hoću reći da smo mi prošli solidno s obzirom na sve, ali moglo je biti zla...
jenny
jenny
bomber
bomber

Female
Broj postova : 115
Godine : 35
Lokacija : Gospić
Datum registracije : 08.08.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by kec 17.10.10 11:29

Dobro mi je poznata takva prića, odrastao sam u zagrebačkoj Dubravi a tamo je situacija jednostavna, (bar u ono vrijeme) domaći dećki i janjevci. Sto puta sam bio u situaciji, dećko bježi ima ih 50. Pa onda ako nisu janjevci ima i dosta Roma (respect poštenima) koji su ista marka kao i ovi prvi. Policja je bila milion puta i ništa!!!! E je...a poćeli smo se braniti i to sa svim sredstvima i tu se slažem sa svima koji kažu da je preživljavanje osnova a ostalo je ostalo. Bilo bi nas dosta manje da nismo koristili letve flaše i sve što je moglo koristiti.
Tak da nas država neće zaštititi ni pod koju cijenu.
Inaće sam sitniji rastom pa se baš nemogu napuhati na 1,80m tak da ostaje samo agresija i eksplozivnost i vjerujte mi to jako dobro pali. Može napadać imati tri metra ako si ti brži na reakciji i luđi od njega, kada vidi da ćeš sve napraviti da te ostavi na miru brzo će odustati.
Danas imam 29 gdina ali me se svi majmuni sjećaju i znaju kak se situacija odvijala kada je trebalo (ne velim da nisam nikada dobio batina, jesam ali nisam bio jedini) prezivjeti na ulici - Page 4 469245 prezivjeti na ulici - Page 4 69343

kec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Tomek 18.02.11 22:50

Mislim da ako postoji mogućnost onda treba pokušati izbjeći takve situacije. Bolje napadaču dati 100 ili koliko već kn nego nastradati.

Ako je sukob neizbježan, onda mislim da je suzavac ok.sredstvo za samoobranu, ali on onda treba biti uvijek pri ruci. Bez obzira da li netko ima ili nema suzavac, borilačke vještine je uvijek dobro znati.

Moja preporuka, ako se nekome ne da duži period trenirati, da svakako upiše Krav Magu
jer se ta vještina brzo uči. Ono koliko poznajem Krav Magu to je vještina u kojoj se uči obrana i naglasak je na hladnom oružju. Zbog toga je meni draži MMA, ali za to ipak treba vremena.
Draži mi je zato što je napadački, jer neki put napad je najbolja obrana. Plus u učenju borilačkih vještina je i to što se čovjek nauči na udarce, a to je također jako bitno. Bitna stvar je znati reagirati u situaciji. Ako se pokaže prilika, onda neka se gurne prst u oko, nos, udarac u prepone itd. Neki put i mobitel može poslužiti kao oružje. Sa pravilnim udarcem mobitelom u sljepoočnicu, napadača možemo onesposobiti bar na par trenutaka.
Bitna je snalažljivost i refleksi.

Kaj se tiče napadača, uvijek treba pokušati prepoznati koliko je opasan, da li se radi o nekom klincu ili narkomanu ili osobi koja bi mogla potegnuti pištolj. U većini slučajeva napadači na ulici, čim dobiju jedan ili dva poštena udarca odmah bježe.


Tomek
bebač
bebač

Male
Broj postova : 13
Godine : 39
Lokacija : Zaprešić
Datum registracije : 04.02.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by urbana_gorila 19.02.11 16:41

Evo da i ja malo podjelim sa ostalima neka svoje dozivljaje, iskustva i misljenja...

Imao sam 14 god. i issao u sedmi razred u skolu na Pescenici. Jednu vecer putem do busne stanice me presrelo jedno 10-ak "majmuna" iz kvarta koje znam kao problematicne i trazili me pare.
Zeleci izbjec batine naravno da sam im pare i dao nakon cega je uslijedila recenica: Imas 3 sekunde. Bjezi!
Nijem i trebalo dva puta reci, bacio sam se u bijeg kao da me sam vrag naganja... Na moju nesrecu bila je zima i prilikom skretanja u ulicu sam se poskliznui i zavrsio na podu - kao na pladnju posluzen. U sekundi su se ovi skupili oko mene i poceli me gazit. Ko zna koliko bi to trajali (i koliko zapravo je trajalo jer se meni cinilo kao vjecnost...) da nije naislo par starijih deckiju iz kvarta, nalemalo nekolicinu ovih koji su mlatili mene i rastjerali ih.
Mene su podigli, otpratili do stanice i samnom cekali bus.

Od tada mi je u takovim situacijama samo jedno u glavi, a to je: Kill or be killed (naravno ne doslovce). Ako vec vidite da je neizbjezno da cete dobit batina onda se barem treba potrudit i dat dobre batine.
Nekoliko puta me je ta filozofija i spasila...
Evo jos jedan primjer:
Na Ribnjaku cugam sa frendom i dodje 5 skinsa onako bahato i hoce nem uzmet vino i traze pare i mobitele inace ce nas isjec na komadice (vidim da jedan od njih nesto vadi iz dzepa...). Tu sam skuzio da je vrag idnio salu i skocio na ovog koji je pricao (doslovce skocio i zakacio se za njega) pao s njim na pod i poceo ga bez razmisljanja mlatit rukama po glavi (donjim djelom sake, tzv. cekicem) i nastavio dak se ovaj nije prestao micat i ostao lezat na podu...
Ta reakcija je izazvala sok i nevjericu u ostale cetvorice da su dvojica odmah pobjegla a aduga dvojica htjela mene skinut sa njihovog kolege cija glava je nestajala pod mojim udarcima. Na to je moj prijatelj razbio bocu jednom na glavi i okrenuo sa na drugog sa tom razbijenom bocom na sto je ovaj problijedio ko krpa i bacio se u bijeg.

Naravno da nismo cekali policiju da nas privedu kao napadace vec smo se odmah pobrali dalje.

Poanta je: ako mozete izbjec tucnjavu - ucinite to pod svaku cijenu, a ako vidite da ne mozete izbjec tucnjavu - pokusajete na sve nacine dati barem jednako batina ako vec ne i vise nego sto ih dobijete.

I za kraj napominjem da sam po prirodi pacifist i ne volim nasilje osvim kad je moje vlastito zdravlje ugrozeno.
urbana_gorila
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1505
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.02.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mad Max 19.02.11 16:51


... svako od nas bira takve situacije - imala je ulica i drugu smjer ali više manje odlučujemo o svojoj sudbini sami - predviđanje koje ste več spomenuli itd. osim kad nam preseče put neka psihički poremečena ličnost ili osoba pod uticajem raznih otrova ...

Ne volim bježati - mislim čak, da sam sklon iči namjerno u takve konflikte jer me na to tjera moja priroda - da se konfrontiram sa ljudima koji u nekoj sredini traži konflikt.
... Bio sam djete pomorac i ako sam sa 15 godina preživio u stranom svetu 1983 mislim da iskustva koja su me izbrusila tokom života - mi nude neku prednost a i priroda je bila darežljiva pa sa svojih 130 kg imam priličan uticaj na ljude prezivjeti na ulici - Page 4 368870

Dobra informacija : udarac pesnicom je aako čovjek nije baš treniran ili koban ili nedovoljan - to če svako da na sudu moči i dokazati a PLJESKA kao udarac psihički toliko rasturi napadača ili bitangu da obično odustane od napada ...

Podsetiti če ga na oca koji ga je tukao ko dete kad je radio loše stvari i imače grižnju savjesti i nači če se u podređenoj ulozi - neče moči na sudu dokazati nekih skupih oštečenja pa i neče tužiti ... ( To imaju i policajci izloženo kao koristno sredstvo odbrane u svojim priručnicima za odbranu napada )

Si Vis Pacem, Para Bellum ! prezivjeti na ulici - Page 4 478256
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by dkclaymore 14.03.11 22:21

sve "ninja vještine" koje znamo za 5 na treningu, na cesti znamo za 3 a kad krene picvajz za 1,5-2; tj. ak nisam profi vojnik/specijalac i to takav da stalno hodam "nabrijan" ocekujuci fajt neznam kako cu postupiti u pravoj frci dok se ne desi. Nosit mace,noz,pusku,vbr u torbi je samo teret i sansa za v reštu zavrsiti. Kad krene šora preživjeti je glavni cilj; napadač je sam kriv ak ga nešto snađe. Ak završim v reštu jer sam "prekoračio granicu samoobrane" vjerojatno sam to i zaslužio jer da sam potpuno "nevin" nebi me nitko ni bez razloga napao. Mozda u tom slučaju nisam bio kriv al sam negdje prije sigurno nešto sj**** (malo "karma" spike:-)))))))
dkclaymore
dkclaymore
tipko
tipko

Male
Broj postova : 59
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.10.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Elp 15.03.11 9:30

Slazem se sa konstatacijom da treba izbjeci sukob ako je to moguce. Ako ne, stoji ona stara: "napad je najbolja odbrana". Kao sto je Mad Max rekao, udarac pesnicom moze biti i koban i nedovoljan. Niko vam ne moze reci koliko jako da udarite nekoga. Iz licnog iskustva (citajte gluposti) znam da i pljuska moze biti i vise od opomene. Zamislite sta bi se desilo kada bi Max nekome "raspalio vaspitnu" preko usta. F=mc2 prezivjeti na ulici - Page 4 747986 prezivjeti na ulici - Page 4 747986 prezivjeti na ulici - Page 4 747986 Sanse su da bi tip zavrsio sa slomljenom vilicom...
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by beargrylls12 15.03.11 9:43

Uvijek bi trebalo izbjeći bilokakav sukob i probati ga rješiti razgovorom(što je danas više nemoguće).Onda svakako treba heb bilokakav sustav obrane koji znate!
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Elp 15.03.11 11:03

Kao sto su Kaspersky, antiraketni stit, zivi zid od minimum 5 igraca, rampu, protuprovalna vrata i sl. prezivjeti na ulici - Page 4 368870 prezivjeti na ulici - Page 4 368870 prezivjeti na ulici - Page 4 368870

Sorry vatrice na sali, ali sam morao... LP
Elp
Elp
lingua
lingua

Male
Broj postova : 491
Godine : 37
Lokacija : Sarajevo
Datum registracije : 25.02.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Login 17.03.11 8:22

Evo da i ja napišem koju iz vlastitih iskustava u vrlo agresivnoj sredini, možda nekoga malo osvjesti:


Do svoje 20 godine živio sam u vrlo agresivnoj sredini koja je po statistikama najkriminalnija ili u samom vrhu u Hr. danas tu povremeno živim jer sam na relaciji s drugom lokacijom.

Kriminalitet i agresivno ponašanje običnih ljudi dakle ne samo "manijaka" je vrlo često, kao posljedica vjerujem:
1. rata koji je večinu tih ljudi protjerao iz svojih domova u izbjeglištvo ili na neki drugi način utjecao na njih,
2. zatim katastrofalne nezaposlenosti i drugih poražavajučih čimbenika našeg društva koji su jako izraženi ovdje,
3. te mlakog i blagog, korumpiranog i nedjelotvornog pravosuđa

Mladi nemaju perspektive, dosta je kriminalaca, drugi ih oponašaju, treći su jednostavno samo agresevni. Do sukoba na ulici u pola bijelog dana dolazi zbog samo jednog krivog pogleda, zbog trube na autu, zbog češanja ramenima..

Mog kolega je dobio 12 ubodnih rana nožem. Očešao se sa dečkom ramenom na stazi u uskom prolazu zbog parkiranih auta, potukli su se, momak je izvadio nož i napravio nešto što će ih obojicu obilježiti za cijeli život. Moj kolega se jedva izvukao (zbog presječenih arterija i vena), oporavak će dugo trajati. Taj momak osuđen na uvjetnu jer mu je prvi put i zbog olakotnih okolnosti (psihološko stanje ili nešto tako što su uspjeli progurati).

Primjera je ovakvih mnogo, nakon nedjelotvornog pravosuđa ili uopće neprijavljivanja kod mnogih se javlja želja za osvetom, a začuđujuče velik postotak i je takvih. Dešava se da sukobi traju i po nekoliko mjeseci između pojedinaca ili "ekipa".

Oružja je također mnogo, naravno sve od reda crnjak, mali sukob u kafiću ide se kući po automat ili zolju.

I sam sam se našao nebrojeno puta u tim stvarima, nepromišljeno i neosvješteno sam ulazio i prihvačao te sukobe koji su me mogli koštati glave, a samo radi nekakvog lažnog dokazivanja muškosti i ponosa.. kažem lažnog jer ovdje se nitko nije pofajtao 1:1 šakama čisto od rata, samo ekipe, i oružje rade. S time sam si napravio dosta problema, no kada sam malo mućnio glavom opametio sam se.

I tako dakle unatoč namjeri maksimalnog izbjegavanja sukoba, ponekad i da progutaš nešto u cilju nesukobljavanja opet dolaziš u situacije u kojima nemaš izbora: S djevojkom stojim na uglu i čekam taski, prolaze dvojica vidno opijenih momaka i počinju sa spikom, več u prilazu najavljuju nasilje izručito riječima.. Istupam ispred nje i krečem prema njima sa istim stavom u namjeri da pokažem da nećemo biti vreća za udaranje, a ako to neupali u slučaju fizičkoj obračuna bolje je preuzeti inicijativu, pokrenuti adrenalin i udaljiti sukob od djevojke. Na svu sreću nastupio sam dovoljno agresivno da su se povukli.


Nakon toga sam napravio listu stvari ,tj. maksimum koji moram osigurati za sigurnost svojih najbližih i sebe:


1. Uvjek biti miran, izbjegavati sukob pod svaku cijenu, makar i progutao malo ponosa.
2. U slučaju sukoba prvo koristiti bijeg ako je moguć.
3. Iskoristiti pomoć policije ili drugih ako je moguće.
4. Dobro se informirati o kaznenom zakonu i sredstvima koja vam stoje na raspolaganju u obrani.
5. Učiti o samoobrani. Predlažem iz osobnog iskustva boks i krav magu, jer drevne vještine ,ninđe i sl. gluposti nemaju osobite primjene na ulici.
6. Prije nego se upustite u fizički sukob koristite iskoristite legalna sredstva samoobrane (šoker i suzavac), uvjek nositi sa sobom ako možete.
7 Točke 6. i 5. omogučiti i svojim najbližima, poučiti ih osnovama kako se obraniti od prepadnog napada (za djevojke) te im usaditi naviku da uvjek sa sobom nose sredstvo/a samoobrane.
8. Osigurati si vatreno oružje legalno na dozvolu za držanje ,kao krajnje sredstvo obrane doma. Uvjek pri primjeni vatrenog oružja u koliko niste u velikoj prepasti uzrakovanoj napadom štediti napadača (ranjavanje) kako bi imali što manje problema na sudu kasnije. Isključivo oružje koristiti kao krajnje sredstvo, no uvježbati sigurno i učinkovito rukovanje istim.

9. NO NAJBITNIJE OD SVEGA JE ADEKVATNA I BRZA REAKCIJA, TE DOBRA PROCJENA KOJA OD GORE NAVEDENIH TOČAKA SE MORA PRIMJENITI, JER PRIMJENOM BLAŽE MOŽETE IZGUBITI MOGUČNOST PRIMJENE UČINKOVITIJE, ALI ISTO TAKO PRIMJENOM TEŽE UPASTI U VEČU ŠTETU NEGO BI TO BILO PRIMJENOM BLAŽE.


Zadnja promjena: Login; 17.03.11 20:42; ukupno mijenjano 1 put.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by tihoos 17.03.11 16:46

Login, sto posto si u pravu. neću pisat šta mi/nam se događalo (jer sviram, pa nam se dosta tog događalo dok sam s bendom) nije to ništa posebno. u pravu si, dakle, što se tiče svega. jedino, pitanje moje glasi, kako se boriti s onim grčem u želucu koji ostaje kada ostaješ miran i pribran, a protivnik ode napuhan kao pijetao. a mene/nas(čitaj bend) taj grč drži po dva tjedna i baš me boli želudac od toga.

tihoos
tipko
tipko

Male
Broj postova : 53
Godine : 56
Lokacija : osijek
Datum registracije : 07.09.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Login 17.03.11 20:32

To je stvar samokontrole i zrelog razmišljanja. Ponekad si veći muškarac s tim što si postupio zrelo (povukao se i time neizložio svoje kolege iz benda opasnosti) ,nego ući u sukob i izložiti opasnosti svoje oko sebe. U tvoj slučaju su kolege, u nečijem slučaju prijatelj, cura.. Najlakše je prihvatiti sukob i pustiti se s lanca, ali zar nije veća hrabrost nepopustiti nagonu i postupiti racionalno - to razmišljanje pali kod mene zbog mojih ponašanja u prošlosti, nagal sam i nerazmišljam po karatkeru ali se brzo ohladim, no taj moment kada puknem, tada sam radio mnoge greške, pa mi je samokontrola i racionalnost puno veći trud i uspjeh.


Također u sukobu možeš protivnika pobjediti te ga poniziti fizički ili verbalno i onda izložiti opasnosti osvete svoje bližnje. Iskreno ja sam upravo radi toga "sazrio" oko tih stvari, da nemam ništa, da sam sam bolio bi me k...c za sve, ali kada ulječeš u sukob u sukob uključuješ i svoje oko sebe koje izlažeš opasnosti osvete. Zato uvjek treba biti zreo i popustiti nečijim glupim spikama i sl. a ako baš navale jbg ja sam za to spreman (educiran,opremljen,uvježban - s vremenom sve više, kako upgrejdamo svoj survival kit, tako trebamo i svoj "obrambeni kit" koji se sastoji od znanja,iskustva,uvježbanosti i neke opreme).
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by bubi45 14.04.11 3:41

Na ulici sam cjeli život sad redarim po klubovima. ulica ima svoja pravila kartovi isto tako nije isto da li je noć ili dan.
Ako si na tudjem terenu odnosi se sa oprezom i poštuj starije ne započinji ako dodje do konflikta nastoj ga izbjeći. Kada to nije moguće imaš posla s neuračunljivim osobama:narkomani,alkosi,shizofreničari,pdiopate il sve skupa.
1.pobjegni
2.traži pomoć
3.korisi faktor iznenadjenja i uzvrati još brutalnije budi odlučan i skupo prodaj kožu...

Da bi sam preživio napad više napadača moraš biti psihofizički spreman suprostaviti se vodji čopora sa 3 ključna elementa:
a)iznenađenje
b)brzina
c9agresivnost

SUN TZU budi korak ispred neprijatelja
prezivjeti na ulici - Page 4 368870

bubi45
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 14.04.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Quanah 14.04.11 16:08

sve "ninja vještine" koje znamo za 5 na treningu, na cesti znamo za 3 a kad krene picvajz za 1,5-2; tj. ak nisam profi vojnik/specijalac i to takav da stalno hodam "nabrijan" ocekujuci fajt neznam kako cu postupiti u pravoj frci dok se ne desi.

Onaj ko zna - to što zna, zna bilo kad i bilo gdje.
A sem toga, pravi sportist, teško će dozvoliti sebi da ga neki uličar isprovocira
i uvuče u konflikt.
Zbog više razloga.
Zakon je nemilosrdan prema ljudima koji vladaju nekim borilačkim vještinama iliti znanjima.
i uvijek dobijaju "najžešće" kazne. Mnogo žešće nego to smeće koje ga je uvuklu u problem.
Sem toga, sportistu ne cini sportistom, samo izvježbano tijelo.
Nego i izvježbani um. Borilački sportovi su kao šah.
Da bi se odbranio ili napao, moraš da predvidiš protivnikova dva poteza unapred.

Profi vojnici, policajci i razni specijalci... i te kako poznaju zakon.
To su u privatnosti, uglavnom mirni , hladnokrvni i staloženi i uglavnom povučeni ljudi.
Koji su tokom života preživjeli s*anja kakvo ne možeš ni da zamisliš.
Većina će uraditi isto kao i sportisti. Gledati da se izbjegne konflikt.
Iako svako od njih može da savlada bilo kojeg ološa.
Policajci , oni su druga priča. Policajac je uvijek na dužnosti.
I on se zakletvom obavezao da ce sve učiniti da spreči svako krivično djelo -
kad god je u mogućnosti. Pa tako i u poslepodnevnoj šetnji, sa suprugom i klincima.
Ulični ološ, to su uglavnom nestabilne ličnosti.
Koje pred svakim autoritetom, pokleknu.
A svako živo biće, uglavnom osjeti i vidi, onog ko je sposobniji od njega.
A i sve zavisi i do težine provokacije .
Naravno da će svako od njih reagovati ako procijeni da je njegov ili bilo čiji žiot ugrožen.
Za obične ljude je pametnije da se povuku i klone od problema i raznog uličnog smeća.
Iako svi žele biti junaci, fajteri i za*bani likovi. Junaštvo nije za svakog.
Ovo shvatite kako god hoćete.
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 14.04.11 16:30

mislim da je više glupo pisat o ovoj temi jer mislim da nema šta nije rečeno iako...

@Quanah nije točno da onaj ko zna zna bilo gdje i bilo kada iz više razloga...

1.Ono šta radiš na treningu je kontrolirana situacija koja ima svoja pravila ili zakone a na ulici ih nema!

2. Na treningu vježbaš refleks tako da i nije točno da svi ti borci imaju u glavi par poteza predviđenih... razmisli da je tako onda bi i jedan i drugi borac tako razmišljali i kako bi neko pobjeđivao? ko u šahu?

Ti treniraš refleks da smanjiš razmak između razmišljanja šta ćeš napravit i same reakcije ovako je odma reakcija ali sve to ne vrijedi ako se ti zamrzneš šta se događa jako puno ljudi u nekoj ne predviđenoj situaciji... (treniranim borcima na ulici u odnosu na ring)

Svaki borac "čita" svog neprijatelja i na osnovi njegove akcije radi reakciju...

Šta se tiće zakona on borce koji se potuku na ulici terete ko za napad sa smrtonosnim oružjem (barem je tako bilo i naravno zabrana takmičenja...)

Šta se tiče vojske i policije i tu si u krivu (barem je kod nas tako) kod nas "specijalci" drže dosta ulaza u klubove i rade ko redari utjerivači dugova itd itd tako da te stvari "služi i zaštiti" možda vrijede negdje drugdje ali kod nas sigurno ne...(barem ne u zagrebu)

I svi oni kolko god trenirani ako ne prođu ulične borbe i sranja ih se dosta "smrzne u glavi" kad su sami a sranja počnu...

I frza "Ulični ološ, to su uglavnom nestabilne ličnosti.
Koje pred svakim autoritetom, pokleknu." ne kužim šta to znači ali vjerojatno nisi živio na ulici ili načio kako ona funkcionira jer pravi "ulični ološ" kako ih ti nazivaš nemogu smislit autoritet i večina sranja koja rade su radi toga...

@bubi45 potisujem post,dobro rečeno prezivjeti na ulici - Page 4 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Quanah 14.04.11 18:33

Polako - polako.
1. 25 + godina se bavim jednim borilackim sportom.
2 . oko 15. godina kombinujem s njim još neke borilačke vještine.
I znam veoma dobro da igram šah.
3. vidio sam i imao posla sa toliko raznoraznog smeća i ološa
da bi normalnom čovjeku pozlilo.

Ja to sve što znam - znam bilo gdje i bilo kada.


Jedan period zivota sam radio kao vojnik - podoficir tačnije...
Pa kao policajac a onda kao čuvar u zatvoru.
Tako da sam sigurno vidio ono što 90 % ljudi nema pojma šta se dešava u tim ustanovama.
Sve to na ulicama je ološ koji treba odstraniti.
Čvrsta ruka i autoritet su jedini lijek za tu bolest.
Vecina njih noćima pi*di po zatvorima...
kada konacno ih neko strpa tamo gdje im je mjesto.

Da samo znaš kakve momčine i ubice - tamo puste suze kao dječica.
Autoritet je jedino od cega oni zaziru i to je jedino što poštuju.
Sad ako ti nisi razumio riječ autorit, to nije moj problem.
Niti razlog da mi sa ovakvim tonom obraćaš i iznosiš neosnovane konstatacije.
Šta je neko doživjeo ili vidjeo. Jer mislim da za to nema potrebe.
Btw. ako si ti rekao svoje... Ima ljudi koji nisu rekli.
Tako da , da li je nešto besmisleno ili ne, to možeš da misliš.
Jer imaš pravo na to, ali nikako da govoriš, drugima...
Da li treba da se izjašnjavaju ili ne...

I da...ne treba brkati babe i žabe, uličare i kriminalce.
Jer ništa od toga nije u istoj kategoriji.
Jedno je kriminalac a drugo bitanga ulična.

Opet ponavljam , onim koji hoće da razumiju. Naročito mladjim članovima.
Bolje se povucite i sklonite od smeća...
Prećutite....ignorišite provokaciju i udaljite se od njih.
Tako cete mnogo bolje proći...

Muka mi je više od ljudi koji prodaju dva paketa trave i umisle se da su eskobari..
Ili kupe vojne hlače i umisle se da su legionari.
Quanah
Quanah
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 49
Lokacija : BiH
Datum registracije : 04.05.2009

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Ikarus 14.04.11 20:38

@Quanah slažem se sa ovim šta si napisao ali neznam na koj to moj "ton" misliš?

Ništa nisam pisao niti zlonamjerno niti sa nekom ljutnjom,mržnjom ili tako nečim...

Kojim sportom se baviš ako nije tajna?

Osobno se cijeli život bavim intenzivno sa sportom (živim za njega) a borilačkim naj duže i uz sve dosta sam imao takmičenja tako da to nije bilo samo rekreativno...

Šta se tiče toga šta ti govoriš da u zatvoru i ubice i drugi puste suzu...ja sam naalost bio svjedok di svi puste suzu nakon nekog vremena...

Nisam u svom životu doživio da vidim tog "naj jačeg" koj to ne radi jer policajci su isto tako jaki kad su u skupini,onda su im muda od čelika...

Nemoj ovo šta pišem shvatit osobno jer to neide tebe (sa obzirom da si se time bavio a niti te nemože ić jer te ne poznam) nego sve one druge koje sam sreo u svojem životu a nažalost sam ih sre jako jako puno...

Druga stvar to šta spominješ čvrsta ruka i autoritet to su druge riječi za silu.

Jer mislim da (i ja i ti) dobro znamo šta se i kako se radi po zatvorima od strane policije.
Da se razumijemo ne opravdavam ja te ljude jer da su bili dobr nebi tamo završili (svaka čast izuzecima) ali ne opravdavam policiju koja rdi takve stvari jer da ih ne štiti vatreno oružje drgačije bi to završilo...

Ista stvar i ko sa ratom...drugačije je kad čovijek ide sa srcem nego zbog plače...

Tu je ona jedna bitna stvar koja se razlikuje imeđu policije i tog kako ti kažeš "uličnog ološa" iako ja još neznam na koga točno msliš pod tom frazom jer to mogu bit skitnice, navijači , pankeri, skinsi, cigani, prosjaci, oni su u mom gradu svi uličari ali ih ne smatram ološem.

Ako se dobro razumijemo misliš na ekipice koje pijančevaju po parkičima i onda kad je dovoljno alkohola u krvi se osokole pa glume mangupe i pokušavaju terorizirat ekipu prolaznika ili več ko se nađe u prolazu pa polete prazne boce jer neko nema kunu cigaru ili zato jer im nisi simpatičan...

A to šta sam rekao je zato jer se o ovome može pisat u nedogled,ja sam osobno kao dosta mlad proživio ulicu jer sam jako rano otišo od kuče i nije bilo ni lijepo ni ugodno sve to ali mi je drago da jesam i danas nebi biro nikakav drugi put da imam tu mogučnost jer sam prošo kroz stvari koje obično drugi gledaju samo na filmovima ili čitaju u novinama tako da mi je ova tema iz prve ruke dobro poznata...

Ito tako mene žicira kako ti kažeš kad neko izdila dva paketa tako mene žicira kada vidim kako ljudi bacaju hranu a neznaju kako je to kada je želudac prazan a nemaš financija da bilo šta staviš u njega a ponos ti neda da na cesti ispružiš ruku pa vidiš kako se ljudi bahate sa nepotrebnim bacanjem love na gluposti, ili kako je to kad se nemaš di sklonit od kiše jer nemaš krov nad glavom pa tražiš haustor di možeš mirno stajat da niko ne prolazi bar dok kiša stane...a šta kad počne padat a ti spavaš na klupici di češ onda???

Znaš prijatelju sve ima dvije strane...

Nadam se da ne smatraš ovo ko neku provokaciju ili soljnje pameti jer to nije nego samo razmjena iskustva...niti su svi oni "ulični ološ" niti su svi panduri smeča kakvim ih ja smatram...

Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Mornar 14.04.11 22:00

celavi,ruzni,debeli i dlakavi po prsima uvijek imaju manje problema(ja sam dokaz) prezivjeti na ulici - Page 4 747986

kod vojnika je jedno pravilo ako naprave vec p**** a to je zbrisat prije nego policija dodje jer dobijes kaznu kao i svi drugi plus sta ti na poslu zveknu recimo 6 mjeseci po 25 posto od place zbog narusavanja ugleda vojske.
izbjegavam takve situacije jer mi netreba kazna plus odbijenje od place ili da mi neko za par dana dok secem sa mali teleskopom da po glavi al ako nema druge onda heb vecinu iz topica
Mornar
Mornar
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 38
Lokacija : Grižane-Pula
Datum registracije : 02.10.2010

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by djuragekon 13.11.11 13:03

vatrica je napisao/la:cekam da decki kazu pokoju rijec, meni ovo vrlo interesantno i mislim da bi se od vas dalo jako puno korisnih savjeta pobrati prezivjeti na ulici - Page 4 726657

Jasno mi je da je tema stara ali ipak cu rec sta imam...

Vatrica je pitala sta ako je neko uhvati od nazad, za vrat.

POSTUPAK - Dakle gledajuci da je napadac desnjak, leva saka mu je na tvom levom ramenu, a lakat kod tvog desnog ramena. U ovoj situaciji vrlo lako mozes da ga izbacis iz ravnoteze. Levom rukom ga cvrsto uhvatis za levi dlan, desnom rukom za lakat. Ako se tada samo nagnes unapred, on gubi oslonac, tj. dizes ga sa tla. U tom trenutku trzaj u stranu i on pada. Dok on pada ti se izmičeš na suprotnu stranu i bezis.
Deluje komplikovano, ali probaj sa nekim drugarom par puta i videces da je vrlo, vrlo jednostavno. Isto pokusaj ti da budes napadac, da osetis o cemu se radi i znaces sta tacno treba da radis.

Ima par stvari na koje da obratis paznju:
- BRZINA -radi brzo, inace ce napadac moci da se snadje i recimo da te ne pusti ps i ti padas sa njim. Ako uradis brzo velika je verovatnoca da se nece snaci nego ce refleksno pokusati da se odrzi na zemlji i tako tebi olaksati da ga "bacis".
- STAV -zauzmi dobar stav nogama. Iako nepadac moze biti duplo tezi, moci ces da ga se resis ako imas cvrst stav i ravnotezu. Neces ti njega dici i drzati ga pola sata. To je samo trenutak, delic sekunde u kojem on gubi tlo pod nogama, javlja mu se refleks, tj. "panika" i tada ga bacas.
- obavezno hvataj i za dlan i za lakat, jer inace će se lako osloboditi


Da rezimiram: napadac te uhvatio za vrat: cvrst stav, hvat za dlan i lakat, naklon unapred i izbacaj na stranu, izmicanje i beg

Ukoliko te kojim slucajem jos drzi, onda ciljaj one stvari koji su ti mnogi vec naveli: oci, grkljan, genitalije.
U sustini, pomisli sta kod tebe izaziva jak bol i onda to uradi njemu prezivjeti na ulici - Page 4 747986

Pozdrav!

djuragekon
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 41
Lokacija : Subotica
Datum registracije : 06.11.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by gomar 13.11.11 20:07

hvala Bogu ja još nisam imao nikakvih "opasnih" situacija,ali jedan moj poznanik je imao,išao je sa svojim maloljetnim sinom ,i prišla su im dva roma i pitala ih za cigarete,oni su rekli da nemaju i kad su odmakli nekoliko metara,ovi su krenuli za njima i počeli ih naguravat,sin je pobjegao a moj poznanik sa slomljenom rukom je ostao,gdje su ga romi pretukli i dan danas ima trajne posljedice,iako ih je prijavio i policija ih je uhvatila,bili su samo jednu noć u pritvoru i tada su bili pušteni,iako je dobio teške tjelesne ozljede nitko nije odgovarao za to,(pravna država) prezivjeti na ulici - Page 4 69343
gomar
gomar
bomber
bomber

Male
Broj postova : 146
Datum registracije : 11.05.2011

[Vrh] Go down

prezivjeti na ulici - Page 4 Empty Re: prezivjeti na ulici

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.