FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

+6
dzolix
blinddog
roy
Lawman
Šimun
Login
10 posters

Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Login 19.01.15 13:48

Za mene svakako malo ekstremno, ali veliki resprect! Često sanjam o ovako čemu. Bar koji tjedan-mjesec godišnje.

http://www.24sata.hr/sudbine/milijune-eura-dao-prijateljima-i-otisao-zivjeti-u-brvnaru-u-sumi-402443?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=402443&utm_campaign=24sata+Facebook+status
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Šimun 19.01.15 14:35

Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Lawman 19.01.15 14:50

Taj čovjek je ekstrem. Još nije napustio sve, jer ima luksuzno opremljen stan, koji eto još nije odlučio nikome pokloniti. Znači, čovjek kalulira.

Inače, ovo po meni nema prevelikog smisla. Mislim pritom na ovo da netko ostavi apsolutno sve i ode u  divljinu.

Što ako se razboliš, tko ćete liječiti? Vučica pored šumskog potoka, ljekovitim travama?

Ovo je više neko forsiranje i isfuravanje, pomodarstvo.
Ne mislim pritom na one ljude koji su otišli tako živjeti recimo u neku kolibu na Velebitu ili što ja znam, gdje...iz nekih plemenitih motiva, nego na ovog čovjeka što ne zna što će sam sa sobom.
Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! 323904
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by roy 19.01.15 16:18

I meni se ovo čini kao forsiranje i new agersko isfuravanje. A i čovjek mi se ne čini previše stabilan. Ali, njegova stvar, nadam se da neće požaliti.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by blinddog 19.01.15 16:20

Zelim mu sve najbolje. Ali je pukao ko kokica! Ili je napokon pronasao dusevni mir.......

blinddog
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Godine : 57
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 19.07.2013

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by dzolix 19.01.15 17:55

Fin mu je novi ranch,,,,  malo kraljevstvo ,,: obogatijo se

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Login 19.01.15 18:04

Pukao ko kokica ili ne, lud ili ne.. njegova stvar. Zanimljivo za naš forum i tematiku svakako. Mislim da luđake mi gledamo sve što nije u našem okviru normalnog i sve što je drukčije. Mislim da čovjek ima potrebu za promjenom u životu bila ona trajna ili ne, ako je lud ili nestabilan ko što kažete pa bolje da se ide tamo ispuhati i lječiti nego da se opija, drogira, tuče, ubija.. Nadam se samo da se neće odreći svega i da če si ostaviti u rezervi svoje materijalne stvari kad i ako mu ovo dopizdi. U svakom slučaju barem zanimljivo.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Fratt 19.01.15 18:39

Čovjek je svjetski poznat trener,da se i odrekao svega za par godina kad "siđe sa planine" preplavit će ga ponudama.A on će onda reći:"Hmmm,da...prije je bilo 20 000€ kad sam bio Zvonko,sad sam Botasvani sa planine Mira,to košta 200 000€".
Neka mu je sa srećom,ak je odlučio biti pastir (neće valjda biti bančo) super a ak hoće odraditi marketing spin,još bolje.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Bonidiction 19.01.15 18:42

Bio sam kod njega "doma" prije više od mjesec dana pa evo izvješće s terena: živi u kućici s bali krovom (tako kaže da se to zove, brutalno izgleda), zidovi su mu od bala slame i bacano je blato na njih, onda kad sam ja bio nije još bilo dovršeno, ali pri kraju je bilo, ima 2-3 prozora, trenutno koliko znam nema peć (osim ako nije nabavio), ima svojih 5 hektara brdovite šume i boli ga briga, povremeno prespava u hotelu navodno, ali spava tamo u kućici uglavnom, napravio si je nešto nalik krevetu (par bala i na njih neku spužvu i pokrivač). Lik nevjerojatno zrači pozitivom, cijelo vrem je lagano nasmješen, svaka stvar koju kaže kaže s laganim smjehom, baš se ureže u pamćenje to. Ovo što za sada ima izgrađeno nije ni blizu šta planira skroz imati, planira si napraviti malo veću kućicu tamo gore, u brdu si je iskopo nešto kao podrum/hladnjaču, u biti tamo će držat stvari koje se već drže na hladnom, preko zime će si u neki veći spremnik staviti vodu da mu se zaledi i onda se nada da će mu bar dio ljeta to moć hladiti. Ima 2-3 izvora na tom svom imanju, iskopao si je jezerce manje, skompo se s lokalnim stanovništvom (mahom stariji ljudi, htio je nekak volontirat/doprinjet dok je tu pa su mu rekli da samo povremeno ode na kavu pričat sa tim starcima i to je to pa je tako i napravio). Ne planira nikakvo povezivanje na mrežu (struja, voda, plin, bla bla bla). Uglavnom fora je i zanimljivo za vidjet, ne djeluje uopće neugodno Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! 368870

Bonidiction
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 27
Lokacija : vučji brlog
Datum registracije : 16.01.2015

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Svizac 19.01.15 19:24

Citat iz 24sata: „Svoju asketsku životnu filozofiju, teško shvatljivu drugima, Nikola je počeo primjenjivati na svojoj prehrani prije osam godina. Sad je došao do razine da jede "tek jednom tjedno, za vikend, kad mu dođu prijatelji" i, eventualno, dan poslije obroka s prijateljima, kad pojede neko voće. Priuštim si ponekad neku kavu. Meni to odgovara, tako živim već godinama i nije mi nikakav problem biti danima bez hrane - priča Nikola.“

Ako bi gore navedena izjava da jede jednom tjedno bila točna, Nikola se ne bi stigao ni useliti u kolibicu, jer bi se već znatno prije, preselio 2 metra ispod zemlje.
Ovo može biti medijski zanimljivo, ali me izjava iz 24sata podsjeća na jedan medijski događaj od prije 20-ak i više godina iz Italije, ako se dobro sječam, gdje je jedna bakica navodno godinama živjela bez hrane, ležeći u krevetu, dok je jedne noći neki nevjerni Tome nisu uhvatili kako potajice jede. Ako je Nikola već sam odlučio, za suvremeno društvo, živjeti u vrlo lošim uvjetima, njegov izbor, ali zašto i jadna mala mačka mora dijeliti tu sudbinu? Možda bi ona ipak poželjela nešto topliji dom i pristojnu hranu svaki dan.
Svizac
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Bonidiction 19.01.15 19:56

Dude, to je mačka, moja mačka u kući nije bila 4 godine, druga nikada, jedu dehidridanu hranu za mačke s eventualno nekad jajetom umućkanim u to i ovak ako nešto bacimo jestivo na zeleni otpad, njegove 2 mačke su kod njega iza zidova preko pola metra debelih kada god požele i hrani ih hranom za mačke iz konzerve...mačke su vanjske životinje, mogu se prilagoditi kući, ali ništa im ne fali vani (neovisno od godišnjeg doba, snađu se one za svoj topli "brložić" i zimi)...a to za hranu nezz kak inače, ali znam kad sam ja bio da je bila ekipica kod njega i taman se zeko i krumpiri stavljao u peku tak da moguće da je to mooožda malkoc drukčije nego što tvrdi, istina haha Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! 368870

Bonidiction
bebač
bebač

Male
Broj postova : 8
Godine : 27
Lokacija : vučji brlog
Datum registracije : 16.01.2015

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Hombre 20.01.15 18:14

Novinaru je važno da zvuči bombastično. Što je stvarno nije ga previše briga jer obične stvari ne rodaju novine niti privlače TV publiku.
Neka mu je sa srećom.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Napustio sve i otišao živjeti na Papuk! Empty Re: Napustio sve i otišao živjeti na Papuk!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.