FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Hladna stopala Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Hladna stopala Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Hladna stopala Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Hladna stopala Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Hladna stopala Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Hladna stopala Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Hladna stopala Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Hladna stopala Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Hladna stopala Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Hladna stopala Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Hladna stopala Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Hladna stopala Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Hladna stopala Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Hladna stopala Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Hladna stopala Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Hladna stopala Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Hladna stopala Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Hladna stopala Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Hladna stopala Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Hladna stopala Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Hladna stopala Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Hladna stopala Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Hladna stopala Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Hladna stopala Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Hladna stopala Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Hladna stopala Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Hladna stopala Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Hladna stopala Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Hladna stopala Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Hladna stopala Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Hladna stopala

+12
dzolix
ivo
Frenky
maxina
goxxon
Login
Hombre
DoomsdayST
Storo
Fratt
Wild_Man
djomla
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Hladna stopala Empty Hladna stopala

Postaj by djomla 17.01.15 14:41

U zimske dane, tijekom boravka na otvorenom, hladna stopala su često razlog za povratak u grijani prostor te prekidanje zimskih avantura. Razlozi ove pojave povezani su sa fiziologijom stopala kao i sa obućom i čarapama koje su na stopalima. Geografski gledano stopala su Antarktik ljudskog tijela, vrlo udaljena od izvora topline-srca, odnosno cjelokupne prsne i trbušne šupljine. Stopala imaju oko 250.000 žlijezda znojnica, po jedinici površine više od bilo kojeg dijela tijela (tabani oko 600, a gornji dio stopala oko 250 žlijezda po cm2). Stopala dnevno mogu proizvesti do pola čaše znoja. Žlijezde konstatno proizvode znoj, a ne samo pri visokim temperaturama ili tjelesnom vježbanju. Većina obuće se zapravo ponaša kao prepreka vlazi, čime se onemogućava  isparavanje tj. sušenje čarapa. Uzimajući u obzir kako je voda znatno bolji vodič topline od zraka-čak 25 puta, toplina iz stopala će se puno brže gubiti u takvim uvjetima. Nadalje, česta pogreška je i pretjerano stezanje obuće ili stavljanje nekoliko slojeva čarapa na stapala zbog čega obuća postaje pretijesna, također, pritisnute čarape gube veliki dio izolacijskih svojstava. Zbog svega toga, cirkulacija u području stopala postaje usporena, a dodatni problem stvara fiziološki mehanizam vazokonstrikcije tj. stezanja krvnih žila pri niskim temperaturama.

Hladna stopala Pants-Socks-Boots-01

Neka od mogućih rješenja su kupovina kvalitetne obuće predviđene za zimske uvjete i to nekoliko brojeva veće. Na taj način moguće je nositi više slojeva čarapa bez gubljenja izolacijskih svojstava zbog pretjeranog pritiskanja čarapa.

Vunene čarape-iako se možda čini staromodno i neprivlačno nositi vunene čarape pokraj brojnih suvremenih materijala, vuna je zapravo materijal kao stvoren za hladnoću i boravak u prirodi. Vuna je u suštini životinjska dlaka sa praznim stanicama ispunjenim zrakom, uz to, zbog svoje kovrčavosti i elastičnosti je odličan izolator. Vuna može upiti količinu vlage koja je 35-55% vlastite težine prije nego li osoba počne osjećati hladnoću-odnosno gubljenje izolacijskih svojstava. Potpuno vlažna vuna zadržava od 60-80% izolacijskih svojstava. Važno svojstvo je i to da je vuna retardant vatre, odnosno materijal se neće otopiti ukoliko je blizu izvora topline, što nije slučaj sa nekim drugim materijalima. To može biti vrlo važno kada je potrebno osušiti čarape uz vatru, bez bojazni od zapaljenja (pamuk) ili topljenja (sintetika). Također,vuna ima sposobnost neutralizirati mnoge vrste kiselina i kemijskih baza, što pomaže prevenirati nakupljanje mikroba.

Hladna stopala Cold_feet

Važno je spomenuti kako osjećaj hladnoće može biti dodatno pogoršan ukoliko osoba ne unosi adekvatnu količinu tekućine u svoj organizam (najbolje piti prokuhanu i što topliju tekućinu). U početnim fazama dehidracije, krv postaje viskoznija te je zbog toga i cirkulacija nešto otežana, što pak uzrokuje sporije dovođenje tople krvi iz središta tijela do stopala, odnosno do svih perifernih dijelova tijela.

Za kraj jedan akronim Codyja Lundina: C.O.L.D.

C = keep yourself and clothes
CLEAN (održavati sebe i odjeću čistim)
O = avoid
OVERHEATING (izbjegavati pregrijavanje)
L = wear clothes
LOOSE and in
LAYERS (odjeću nositi popušteno/labavo i u slojevima)

D = keep DRY (sebe i odjeću održavati suhim)

članak kopiran sa moje fb stranice https://www.facebook.com/notes/habilis-snala%C5%BEenje-u-prirodi/hladna-stopala/586885461445758
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Wild_Man 17.01.15 14:50

Da li je tacno da ono ''peckanje'' podstice cirkulaciju?
onda vunene carape do noge i preko njihneke sinteticke i pici!!!
Wild_Man
Wild_Man
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 23
Lokacija : Lazarevac-Srbija
Datum registracije : 14.01.2015

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by djomla 17.01.15 15:03

Wild_Man je napisao/la:Da li je tacno da ono ''peckanje'' podstice cirkulaciju?
onda vunene carape do noge i preko njihneke sinteticke i pici!!!

Ne znam na kakvo peckanje misliš? U principu svaka mehanička stimulacija tkiva u većoj ili manjoj mjeri trebala bi djelovati pozitivno na cirkulaciju.

Možda bi bolja i ugodnija opcija bi bila čarapa od polipropilena pa na nju vunena. Polipropilen je hidrofoban zbog čega prenosi vlagu sa stopala van čarape na slijedeći sloj-vunu. Zbog takvog svojstva polipropilen je čest izbor kao "bazni" sloj pri odjevanju.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Fratt 18.01.15 13:36

Vunena čarapa je nešto najbolje što se dogodilo mojim stopalima nakon silnih coolmax,hi tech planinarskih čarapa za niske temperature.Jedan par na nogama,gusto pleten u gojzi 2 broja većoj i deri.Kad stanem onda eventualno promjenim sa drugim parom suhih a ove vlažne samo stavim pod kaput u visini prsiju,osuše se od topline tijela.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Storo 18.01.15 13:57

Ovo je tolko relativno...

Lovac koji miruje i planinar koji dnevno prelazi 25-40 km nemaju iste kriterije i potrebe tako da, nekom je bolja vuna, nekom sintetika, nekom debele gojze nekom ultralake tenesice...

Ak pišete kome je kaj super daj napišite za koje uvijete jel neki novi koji se nekuže bu se primili ko pijan plota da je vuna zakon ili sintetika i onda bu si napravili pizdariju jel su ju koristili u "krive" svrhe.
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Fratt 18.01.15 16:58

Ajde onda da razjasnim svoj primjer,strogo definirano...
Hodam cca 2 sata a nakon toga sjednem na čeku.Eto,da se nebi netko "zajebal" pa mu moraju amputirati nožne prste jer je išao na Rakaposhi a slušao moj savjet Hladna stopala 478256 .Btw,pozivam bilo koga da sjedi na čeki 14 sati pri miru u pamučnim ili sintetik čarapam nakon 2 sata hoda pa da mi se javi,dok hodaš i bos možeš biti,problem nastaje kad staneš a nemaš izvor topline da bi osušio čarape.
Za potrebe 90% populacije ovog foruma tvrdim da im je vuna dovoljan materijal za obuću,za onih 10% (ako i toliko) koji se bave alpinizmom (ne planinarenjem) propuštam iskusnijim da utvrde koje su to čarape koje bi zadovoljile te ekstremnije uvjete.
Eto.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Storo 18.01.15 17:26

Nevjerujem da 90% ovog foruma hoda 2 sata pa sjedi 14 sati na ceki...
Ak ljudi hodaju i imaju vunene carape i toplu oducu, a kao sta je kolega gore spomenuo da se noge izrazito znoje, a vuna fino grije znaci da ce noge biti znojne, a to otvara mogucnost zuljevima jel svi znamo da je za zuljeve mokra noga idealna.
Treba pazljivo birat carape i obucu da ti se noga nebi znojila. To sta se vuna susi brze ili sporije je manje bitno jel se nezelim dovest u situaciju da su mi noge uopce mokre.
Ja bi vunu preporucio recimo za spavanje da ti je nogama toplo, ali za carape za hodanje ili dulje aktivnosti na nogama kad si u pokretu nikako ne.
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by DoomsdayST 18.01.15 17:42

A lipo ti tu piše rješenje svih problema...

Broj-dva veća gojza, tanka polipropilenska čarapa pletena da propušta znoj uz kožu, debela vunena čarapa preko...

Noga se znoji, znoj se odvodi od noge na vunu preko polipropilena (a i drugih sintetičkih tehničkih materijala ako su pleteni da bi propuštali vlagu), noga ostaje suha, vuna se vlaži ali ne gubi izolacijska svojstva, ako je tanka čarapa uska i uz nogu svo trenje se događa između nje i vunene čarape...

I žuljeva nema...

Hladna stopala 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Fratt 18.01.15 19:12

Storo ne jebi,nisam ni napisao da 90% forumaša dva sata hoda a onda 14 sati sjedi na čeki...čitati s razumjevanjem.Ja sam naveo samo svoj primjer a opcija sa polipropilenskom čarapom + vunenom mi se čini dobrom.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Hombre 18.01.15 19:37

Bilo je prije i jednostavnijih rješenja dok nije bilo polipropilenskih ali u svakom slučaju predstavlja vrhunsko rješenje.
Jedne godine sam sjedao u sobi, na nogama cipele i vunene čarape, a noge su mi se smrzavale. Sve ti je to godine, cirkulacija, prirodna sklonost...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Login 19.01.15 13:44

Vunene čorape su zakon. Pošto mi gojze nisu tijesne obučem obučne tanke čarape i na njih vunene, toplo je i nema žuljeva.

Jedna stara fora je da ispod uloška po zimi stavimo malo novina, to je dobra izolacija zimi kada hodamo (ili lovci,ribici stojimo) po snijegu i ledu.

Ja sam otisao korak dalje, pa sam ispod orginal uloška stavio alu foliju. Dakle uzeo ulozak i po njemu izrezao komad astro folije, koja reflektira toplinu nazad, a odbija hladnocu podloge.

To su ovako tips&tricks naravno ima vec gotovih takvih ulozaka za kupiti, ali kome se da raditi nek si sam napravi, funkcionira odlicno.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by goxxon 19.01.15 13:53

je li tko probao namljeti papra u čarapu, navodno pospješuje cirkulaciju? ja jesam kad sam bio klinjo, ali se iskreno ne sjećam je li to pomoglo.
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by goxxon 19.01.15 21:35

da testiram, upravo sam utrljao u noge kajenskog papra, vi šel si....ilitiga tajm vil tel...
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by maxina 19.01.15 21:40

goxxon je napisao/la:da testiram, upravo sam utrljao u noge kajenskog papra, vi šel si....ilitiga tajm vil tel...

Svašta...čovjek je iz kraja gdje su ličke čarape EDC i sada isprobava woodoo-điđimiđi recepte za topla stopala!
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Fratt 19.01.15 21:43

Ja sam čuo da noge hoće izgorjeti od topline ako se po njima friško izlije bitumen,Goxxon može biti test dummy...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by goxxon 19.01.15 21:46

hoćem mixati vudu i ličku vunenu magiju
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Frenky 19.01.15 23:09

i ja mislim da je vunena čarapa zakon.

nije nužno da je ona etno od sirove vune.

doduše, te etno su nenadjebive u kombinaciji sa poštenim gumenim čizmama, sa neoprenom iznutra.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Frenky 19.01.15 23:11

goxxon je napisao/la:hoćem mixati vudu i ličku vunenu magiju



gox, obuci ličke čarape na cipele i tako si riješio dvije muve jednim udarcem, ne pikaju te i ne zebe te za noge.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by goxxon 19.01.15 23:12

nosim vunene i po ljeti, bez dodatne čarape. btw s kajenskim paprom je sve ok, ugodno je
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Frenky 19.01.15 23:18

ok., mada vjerujem da bi za hladnije dane sriracha sauce bio bolji, možeš natopiti čarape njime.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Fratt 20.01.15 0:08

Frenky je napisao/la:

doduše, te etno su nenadjebive u kombinaciji sa poštenim gumenim čizmama, sa neoprenom iznutra.

Istu kombinaciju prakticiram,prezadovoljan.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by ivo 20.01.15 9:38

Frenky je napisao/la:
goxxon je napisao/la:hoćem mixati vudu i ličku vunenu magiju



gox, obuci ličke čarape na cipele i tako si riješio dvije muve jednim udarcem, ne pikaju te i ne zebe te za noge.

Tri muve, Goxone, ne kliže ti se po ledu, točnije, manje ti se kliže ! Pa kad stavljaš vijenac ustanicima 1941., da ne opleteš na polirani granit ko tvoj prijatelj Milan.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by DoomsdayST 20.01.15 11:43

djomla je napisao/la:...
Polipropilen je hidrofoban zbog čega prenosi vlagu sa stopala van čarape na slijedeći sloj-vunu. Zbog takvog svojstva polipropilen je čest izbor kao "bazni" sloj pri odjevanju.

Mala digresija... Znaš li slučajno kakav je materijal po tom pitanju poliamid...? ima dosta donjeg rublja i majica od tog materijala, a nisam naletio na opis svojstava istog, pa eto, mislim se koliko je dobar izbor taj materijal kao base sloj...

Hladna stopala 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by DoomsdayST 20.01.15 15:55

Evo, da odgovorim na vlastito pitanje, naletio sam na odgovore nakon što sam pohvatao da je nylon u biti poliamid...

'...
Nylon has by far the greatest moisture absorption (from 2% to 9%). Polypropylene absorbs none whatsoever, and polyesters typically absorb less than 1%.
...'

izvor: http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/mats05/mats05224.htm

Dok recimo, pamuk je zakon kod visokih temperatura jer upije veilku količinu vlage i isparavanjem hladi... Naravno, ako nisu tropski uvjeti sa ogromnom vlagom u zraku kad je isparavanje otežano do nemoguće...

'...
Cotton can absorb up to 27 times its own weight in water
...'

izvor: http://cottonaustralia.com.au/cotton-library/fact-sheets/cotton-fact-file-interesting-cotton-facts

Hladna stopala 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by goxxon 20.01.15 16:13

gdje ima u nas za kupit tih polipropilenskih čarapa? možda netko odmah zna...da ne guglam
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by dzolix 20.01.15 16:58

Evo ljudi ovo znanje u vezi pravih charapa otprilike kopiram iz jedog renomiranog kataloga  
Najbolje charape  su kombinacija 90% merino vune i 10% lycra  tj nylon  To je ustvari jedna charapa sastavljena od dva materijala i nije bas  jeftina,,30 e  Ponekad nepomazu ni najbolje a zato ima jedan trik da dobro namazemo stopala i prste nekom gustom mascu jest da i to nepomaze uvijek jer vidite kako  se desava da ljudi gube dijelove ,,,extrremni alpinizam i sl

dzolix
bomber
bomber

Male
Broj postova : 124
Godine : 52
Lokacija : Omis
Datum registracije : 21.10.2014

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by DoomsdayST 20.01.15 19:00

Što se čarapa tiče, Polzela ima interesantan izbor raznih tehničkih čarapa, sa različitim mixom materijala... Cijene ne znam...

http://www.polzela.com/hr/kolekcija/sportski-program/multisport

Nisan naletio na tanku polipropilensku čarapu, osim neku skupu, kao, švedsku...

www.backontrack.com/hr/proizvodi/ljudi/carape/

Ali, ima nešto slično, drugačiji sastav, na gadnom sniženju, broj 43-46...

http://www.wellbie.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=2252

Sad, ne piše koja je to, ali mislim da je ova...

http://www.wellbie.net/article/1/195042/Reflexa_Diabetic_Thin

Jer imaju za malo više love ovu, slika je ista...

http://www.wellbie.hr/main.php?com=izdelekPodrobno&task=izdelekPodrobno&izdelek=2099

A to je u biti ta ista samo nije thin...

http://www.wellbie.net/article/72/195041/Reflexa_Diabetic

Za podčarapu je bolje da je thin... Mislim da bi ovo bila dobra kupnja... U Karlovcu su, ko je blizu, možda može i osobno otić...

Evo par mogućih dobrih a ne preskupih podčarapa u decathlona...

http://www.decathlon.hr/podcarape-crne-keepwarm-700-za-odrasle-id_8310661.html

http://www.decathlon.hr/biciklisticke-carape-500-id_8243730.html

http://www.decathlon.hr/carape-muske-fitness-bijele-id_8200943.html

Ove zadnje imaju neki svemirski materijal za odvođenje znoja...

http://www.equarea.com/EN/

Za nadčarapu, nekakva vunena, kakvu već možeš nać i kupit... Nisam puno tražio, evo jedna, a da nije preskupa...

http://americanshop.biz/hr/obuca-carape/1122-carape-merino-vuna-highland-trek.html

Sigurno ima i drugih, stavite link ako naletite... Naravno, ima ih i boljih, ali cijene idu debelo preko 100 kn... Ako neko ima da je dobra i povoljna, neka okači link...

Ova je interesantna, ne znam cijenu, ali mogla bi bit zanimljiva ko ne želi duple čarape, iako sve ove tehničke već navedene se mogu nositi i same, ova spaja 2 najinteresantnija materijala, vunu i polipropilen... Ako je inteligentno pletena, mogla bi bit dobra stvar...

http://www.delecto.hr/proizvodi/radna-odjeca/radne-carape/melnick-833/

Eto, ako neko zna nešto još bolje, slobodno neka okači tu... Meni je naglasak i na 'normalnoj' cijeni, ako je ikako moguće...

Hladna stopala 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by FrankyRC 20.01.15 19:31

Dobrih čarapa ima u bilo kojem dučanu planinarske opreme. Cijenom nisu ko obične, al zato svojstvom i kvalitetom prate cijenu. I naravno to nisu čarape koje čemo nositi svaki dan, tako da se kupovina 1-2 para godišnje skroz isplati sa obzirom da im je vijek trajanje puno veči radi gore navedenih razloga.
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by DoomsdayST 20.01.15 19:35

Jup, evo par neloših i relativno povoljnih vunenih Zajo čarapa, dobre za nadčarape...

http://www.zajo.net/hr/carape/thermolite-socks-midweight-brown.p817-3.html

http://www.zajo.net/hr/carape/trekking-socks-midweight-grey.p822-13.html

Mislimda ih ima i u Vrhuncu, samo mrvu skuplje...

Hladna stopala 747986
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by ivo 21.01.15 7:51

DoomsdayST je napisao/la:Jup, evo par neloših i relativno povoljnih vunenih Zajo čarapa, dobre za nadčarape...

http://www.zajo.net/hr/carape/thermolite-socks-midweight-brown.p817-3.html

http://www.zajo.net/hr/carape/trekking-socks-midweight-grey.p822-13.html

Mislimda ih ima i u Vrhuncu, samo mrvu skuplje...

Hladna stopala 747986

Inžinjeru, je li tri (3) konačni broj slojeva čarapa ? Zaključujem da između podčarapa i nadčarapa idu čarape, pa je li onda to to ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Hladna stopala Empty Re: Hladna stopala

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.